Koppel kinkis Transile hooaja esimese punkti (6)

Kohtumise mõlemad väravad loodi avapoolajal ja õige lühikeste vahedega. Georgi Ivanov viis 27. minutil kodupubliku eufooriasse, kuid Vitali Andrejev koostöös Tammeka puurivaht Kaido Koppeliga tõi kõigest kolm minutit hiljem rahva maa peale tagasi.

Kui ise ei löö, siis vastane kingib

Kaugelt külla sõitnud Trans alustas kohtumist suurema innuga, mis oleks peaaegu 2. minutil ka edu toonud. Ilja Šesterkovi vasakult äärelt antud madal tsenderdus leidis trahvikastis Denis Muhametdinovi, kuid viimane lõi esmalt pallist mööda ning teisel katsel saatis mänguvahendi kõrgelt üle värava.

Tammeka leidis oma mängu alles veerand tundi pärast avavilet. Esimese hea rünnaku meisterdasid tartlased 19. minutil, kui Jürgen Lorenz toimetas vasakult madala terava palli trahvikastijoonel oodanud Rasmus Tomsonile, kuid tema löök lendas üle.

25. minutil ohkas terve staadion kui üks mees. Kõlas vandesõnu ja õhus oli ahastust. Sest hetk varem ei suutnud Tammeka kapten Kristjan Tiirik üks versus üks olukorras üle mängida Transi väravat kaitsnud Kristaps Dzelmet.

Staadionile kogunenud pea 300 pealtvaatajat said rõõmust hõisata 27. minutil. Tiirik andis keskjoone lähistelt pika diagonaalpalli Georgi Ivanovile, kes selle trahvikasti lähedal oskuslikult omaks võttis ning vasakusse alla nurka vajutas - 1:0.

30. minutil juhtus aga midagi ootamatut. Tammeka väravavaht Kaido Koppel ei suutnud Lorenzi pealtnäha süütut tagasisöötu korralikult kontrolli alla saada ning oligi kuri karjas. Vitali Andrejev oli Koppelist kaugele põrganud pallil esimesena jaol ning lükkas nahkkera rahulikult puurivahist mööda - 1:1.

Sülle kukkunud viigivärav mõjus Transile hästi. Kui enne seda olid piirilinlased initsiatiivi täielikult ära andnud, siis tabamusest alates läks nende ründemäng taas ülesmäge. Poolohtlikke pealelööke tuli küll mõlemast leerist, kuid vaheajale mindi siiski 1:1 viigiseisul.

Algas pauguga, lõppes viigiga

Teine kolmveerandtund algas pauguga. 48. minutil lõpetas Transi keskkaitsja Roman Nesterovski suurepärase soolorünnaku kauglöögiga, mis tabas Tammeka väravalatti.

Analoogse soologa sai mõni minut hiljem hakkama Tomson. Ainuke vahe seisnes selles, et Tammeka mees libastus hetk enne lööki ning sellest suurt midagi välja ei tulnud.

57. minutil kombineerisid Tammeka trahvikastis hästi Šesterkov ja vanameister Stanislav Kitto, mille tulemusena pääses Šesterkov terava nurga alt löögile, kuid Koppel oli ülesannete kõrgusel.

Võimalustevaesema ja igavama teise poolaja keskosa sisustasid Transi poolohtlikud standardolukorrad ning Tiiriku ja Siim Tenno pisut ebaõnnestunud ja seetõttu nõrgad kauglöögid.

Tammeka väravasuul seisnud Koppel pidi oma tõelisi võimeid näitama 81. minutil, kui Pavel Avdejev pääses nurgalöögist peaga ohtlikult löögile. Koppel tõrjus selle ürituse uueks nurgalöögiks.

89. minutil virutas Aleksei Belov 30 meetrilt palli Tammeka värava suunas, kuid Transi kahjuks maandus pealelöök värava katusel. Ühtlasi oli Belovi sooritus mängu viimane ohtlik olukord, seega ei õnnestunud tartlastel neljandat korda järjest Transi üle mängida.

31. augustil kell 14.00 Tartu Tamme staadionil (Kungla 1, Tartu)

Tartu JK Tammeka - Narva JK Trans 1:1 (1:1)