Kuressaare pääses koju napis eduseisus (0)

Saarlaste puurilukk Priit Pikker võib rõõmustada: värav jäi puhtaks. Foto: Catherine Kõrtsmik (arhiiv)FC Kuressaare võitis tuliseks kujunenud Meistriliiga esimese üleminekumängu võõral väljakul tänu FC Infoneti varasele omaväravale.

Kohtumise ainus tabamus sündis juba teisel minutil, kui pall leidis tee Infoneti võrku nurgalöögile järgnenud segadusest. Protokollis märgiti see Infoneti mängiva peatreeneri Andrei Borissovi arvele.

"Nurgalöök tuli võitlusse. Mina arvasin, et Kaarel [Saar] lõi peaga ja Kaarel arvas, et mina lõin peaga," kirjeldas õnnelikku väravat Kuressaare kapten Martti Pukk. "Aga tegelikult vist nende kaitsja proovis puhtaks lüüa, aga tabas oma mängija pead ja sealt läks sisse."

"Liiga kiire värav," nentis Infoneti esiväravakütt Maksim Rõtškov. "Pärast seda oli väga raske mängida ja väravat lüüa, kui terve meeskond kaitseb ja ruumi on vähe."

Esiliiga üleminekumängus Tartu Tammeka duubli ja Pärnu Linnameeskonna vahel sai samuti 1:0 võidu kirja külalismeeskond Pärnu. Otsustavad lahingud ootavad ees järgmisel laupäeval kell 13 Kuressaares ja Pärnus.

Šokkvärav

Üleminekumängule omaselt kujunes heitlus Lasnamäe Kergejõustikuhalli kunstmurul närviliseks ja vigaderohkeks. Kiirelt väravani jõudnud saarlased ammutasid sellest tublisti enesekindlust ning kuigi Infonetist sai üritavam pool, püsis olukord külaliste kontrolli all ja pigem oli õhus nende teine värav.

Infonetil võttis šokist toibumine aega, aga poole tunni möödudes said nad enda mängu käima. Aleks Monesile langes karistusalakaarel sülle hiilgav võimalus, kui väravavaht Priit Pikker oli talle trahvikastist välja vastu tulnud, aga Infoneti poolkaitsja löök tabas puurivahi rinda.

Kuressaare nõelas kohe vastu, kui Sander Viira surve sundis Borissovi sööduga eksima ning Viira ise pääses Ilja Kassjantšukiga silmitsi, ent kindamees päästis kodumeeskonna halvimast. Aleksandr Kulatšenko proovis teises väljakuotsas karistusala lähedalt täpsust, aga sissepoole kerivast vindist jäi õige napilt väheks.

Kahel korral apelleerisid Infoneti mängijad ka penaltile, kuid peakohtunik Jaan Roosi vile vaikis. Üle kees keskpoolkaitsja Andrei Voilenko, kes teenis juba poolaja keskel suupruukimise eest kollase kaardi. Sama mees saadeti kohtumise lõpus väljakult minema.

Tulised lõpuminutid

Infonet näitas enda potentsiaali eelkõige teisel poolajal, surudes saarlased kaitsesse. Väravani nad küll ei jõudnud, aga mängupilt andis võõrsil peetavaks kordusmänguks lootust.

Korduvalt seadis sihitut paika Rõtškov, kelle karistuslöögid Pikkerit üle mängida siiski ei suutnud. Infonet muutus meeleheitlikumaks ja mäng lahtisemaks, mis võimaldas ka Kuressaarel paar head väravavõimalust luua. Viira ja vahetusest sekkunud Andre Ilvese lähilöögid ei olnud aga täpsed.

Mida aeg edasi, seda võimsamaks muutus Infoneti surve. Pall eksles pidevalt ohtlikult trahvikastis või selle lähistel. Viigivärava jaht kulmineerus mõned minutid enne lõppu, kui nurgalöögi järel jõuti järjestikuste pealelöökideni, aga kõigepealt jäi ette kaitsja, seejärel väravavaht ning viimaks päästeti pall Kure kaitsjate poolt väravajoonelt.

Punkti pani kohtumisele Voilenko keskväljaviga, mille peale kohtunik talle teist kollast kaarti näidata otsustas. Raevunud Leedu kodakondne mängija sammus ähvardavalt vilemehe suunas ja sundis õigusemõistja taganema, kuni meeskonnakaaslased ta lõpuks eemale tirisid.

Kümne mehega mängides ei jäänud Infoneti survest midagi järele ning järgmisel laupäeval Kuressaare linnastaadionil ootab neid raske ülesanne iga hinna eest võita. Vastasel juhul tuleb Meistriliiga kohast suu puhtaks pühkida.

Midagi ei ole veel läbi

"Muidugi mängime lõpuni, 1:0 ei tähenda mitte midagi," arvas Rõtškov, kelle sõnul on veel vara öelda, mida Saaremaal teisiti teha tuleks.

Kuressaarel väga pead murda ei ole vaja, sest mänguplaan töötas Puki sõnul hästi. "Saime nende võtmemängijad päris hästi kinni. Teine mäng tuleb mängida samamoodi ja distsiplineeritult. Praegu on meil väike eelis, aga midagi ei ole veel läbi," lausus ta.

"Infonet oskab ka jalgpalli mängida," kommenteeris Pukk surve alla jäämist. "Eks me šokeerisime neid selle esimese väravaga, nad kogusid ennast alles poolaja lõpuks ja said ka enda mängu käima. Me muutusime võib-olla natuke liiga enesekindlaks ja mõned augud tekkisid sisse."

"Teisel poolajal vajusime natuke liiga madalale, hakkasime liialt seda seisu hoidma. Head võimalused olid kontrarünnakutel, väravat ei tulnud, aga miinimumeesmärk sai täidetud," lõpetas saarlaste liider.