Kuum kaup: Igor Morozov on minekuvalmis (0)

Igor Morozov on võitnud Eestis kõik, mis võita annab. Foto: Gertrud AlatareMärgid näitavad, et Tallinna Levadia kapten ja vaieldamatu liider Igor Morozov pühib uue aasta alguses kodumaa tolmu putsadelt maha. Pikaaegne koduklubi eesotsas peatreener Marko Kristaliga loodab küll tema jätkamisele, kuid mängija enda sõnadest kumavad läbi nii soov kui ka enesekindlus lahkumiseks.

23-aastane keskkaitsja on veetnud sisuliselt kogu oma karjääri Levadias, sealhulgas viimased viis aastat esindusvõistkonna põhitegijate hulgas. Tänavu juhtis ta noorenenud meeskonna hõbemedaliteni ning valiti nii treenerite kui ka fännide poolt Meistriliiga parimaks mängijaks.

Samuti on Morozov enda kontole kogunud juba 16 A-koondise mängu ja Tarmo Rüütli usaldas ta põhikoosseisu isegi EM-valikmängudes. Seni ainult koduliigas mänginud palluri kohta on see erakordne juhus, nii et jääb vaid üle imestada, kuidas ta veel piiri taha ei ole pääsenud.

Eelmisel kahel talvel jooksid välisklubi otsingu liiva, misjärel sõlmis ta Levadiaga uued aastased lepingud. Praegugi ütleb ta, et sobiva mängupaiga mitteleidmise korral jätkaks ta Eestis kindlasti sealsamas. Levadia on andnud Morozovile aega otsustamiseks 1. veebruarini, hetkel treenib ta nende juures ilma lepinguta.

"Agendid teevad praegu oma tööd ja kui tulevad testimised, siis jaanuaris," ütleb ta. "Usun, et midagi peaks ikka leidma. Mingid pakkumised juba on - paar varianti, kuhu saab minna, aga need ei ole sellised klubid, mille pärast peaks kiirustama, vaid kuhu võib alati minna."

REKLAAM

Mängija keeldub neid klubisid ja riike nimetamast, aga kinnitab, et nimetatud pakkumised on kindlad ja ilma testimisteta. Samas loodab ta ise välja tõmmata suurema kala: "Huvi on igalt poolt, aga konkreetset midagi veel mitte."

Tulutud testimised üle Euroopa

Välisklubi leidmine paistab seda tõenäolisem, et 23-aastasena on Morozov täiesti tasuta saadaval - alates sellest vanusest ei tule tema eest Levadiale isegi kasvatajaklubi kompensatsiooni maksta. Seitsmekordne Eesti meisterklubi on varem ka ise üritanud teda välismaale müüa, ent tulutult.

"Ta on üks meie esimesi kasvandikke - niiöelda esimesest lainest, kes olid siis päris oma Levadiast enne Kotkaga ühinemist," meenutab Levadia juhatuse liige Andres Leht. "Vaatasime just videot aasast 2008, kus ta mängis TVMK vastu ja oli [Andrei] Kalimulliniga juba põhikaitsepaar. Eks tal ole need aastad üles-alla läinud. See hooaeg oli üks parimaid, eelmine vigastustega seoses kehvakene, enne seda enam-vähem. Aga see aasta oli ta kindlasti üks põhitegija."

Lehe sõnul ei näe klubi mõtet mängijaid igal võimalusel testimistele saata, kuid Morozov loodeti enne lepingu aegumist siiski rahaks teha. "Kahjuks on vigastused vaevanud teda parasjagu olulistel momentidel. Aga tõsist huvi ei ole tema vastu olnud ka. Võib ju jooksutada mängijat end näitama, aga pigem peaks see huvi ka kuskilt mujalt tulema."

Morozovi sõnul on ta käinud aastate jooksul testimistel koguni kuus-seitse korda. "Venemaa toonane kõrgliigaklubi Spartak Naltšik ja [Vladimir] Voskoboinikovi endine klubi Vladivostoki Lutš-Energia, Doncasteris Inglismaal, Šotimaal Heartsis, Norras Lilleströmis, Belgias Charleroi's," loetleb ta, selgitades edutust lihtsalt: "Järelikult ma ei olnud piisavalt hea."

"Vladivostokki ei tahtnud ma võib-olla ise väga minna ja testimisel ei läinud ka eriti hästi. Aga näiteks Lilleströmis tundus treeningutel kõik hästi olevat ja ma pidin nendega koos Hispaania laagrist Norra sõitma - nad tahtsid veel testimist pikendada ja et ma vaataks nende tingimused üle -, aga seal maandudes öeldi juba: aitäh tulemast, ostsime sulle pileti Eestisse!"

Käesolevas MM-valiksarjas platsil käinud mängijatest on Morozov ainus, kes pole kunagi välisliigas pallinud. Seejuures ei ole tal koondises täita statisti roll, vaid Rumeenia ja Ungari vastu usaldati ta põhikoosseisu. Keskkaitsja sõnul ei ole rahvusvaheliste kogemuste nappus koondises tunda andnud: "Väga suurt probleemi ma selles ei näe. Kunagi peaks tulema ka minu aeg, see aasta võiks tulla. Aga minu jaoks ei olnud väga suur asi Meistriliigast koondisse minna. Kui korralikult häälestuda ja valmistuda, siis ei karda ka mängu."

Ainus välismaa kogemuseta põhimees koondises. Foto: Hendrik OsulaLevadia kaotaks tugeva liidri

Välismaale ihkamisest hoolimata usub Morozov, et ka Meistriliigas oleks võimalik veel areneda. "Arenguruumi on kindlasti, areneda võib igal pool. Iseenda vastu peab olema kriitiline. Mina annan endast alati sada protsenti," ei kaotaks ta Levadiasse jäädes motivatsiooni.

Sama arvab peatreener Marko Kristal, kes loodab meeskonna kaptenit tuleval hooajal rohelises särgis näha. "Väga palju loeb ka stabiilsus - üks asi on mängida hooaeg kui tipp, teine asi on seda taset hoida," lausub juhendaja arengupotentsiaali kohta, "arvan, et tal on siin veel tõestamist küll."

"See aasta oli ta meeskonna liider ja sai sellest ka ise juba hooaja alguses väga hästi aru, et ei ole enam aeg teiste peale loota. Ta täitis seda rolli väga edukalt ja oli mängija, kelle peale võis alati loota. Kaptenikski sai ta sellepärast, et vääris seda kohta. Tema lahkumine jätaks kindlasti väga suure jälje. See oli tema tipphooaeg Meistriliigas ja mina isiklikult arvan, et ta võiks enne välismaale siirdumist ühe hooaja veel teha."

Siiski näib Morozovi lahkumine tõenäoline ja sellega tuleb varakult arvestada ka klubil. Kas plaan B on juba olemas? "Ega me kümnekesi mängima ei hakka," muigab Kristal, "peame talle asendaja leidma – kas kellegi sisse tooma või oma meeskonna seest -, eks tema kerkis ka alles selleks hooajaks esile."

Leht lisas omalt poolt: "Meil on praegu kolm mängijat eelmisest aastast, kes ei ole veel lepingut pikendanud - [Albert] Taar, [Janar] Toomet ja Morozov. Ilmselt on kõige tõenäolisem, et tema läheb ära, aga praegu teeb ta veel meie juures trenni, on niiöelda sparringupartneriks."

"Ei saa viimase hetkeni ootama jääda ja eks mõni variant ole juba olemas. [Aleksei] Jahhimovitš näiteks," tõi klubi juhatuse liige varuvariantidest rääkides välja Morozovi endise kaitsepartneri U-21 koondisest. Erinevalt Morozovist on Jahhimovitši karjäär viimastel aastatel vähikäiku teinud, mistõttu otsustas FC Flora temaga koostööd mitte jätkata.

Tahab ambitsioonidega klubi

Morozovi sõnul tegelevad tema klubiotsingutega kolm-neli inimest, ei Levadia ega jalgpallilidu kaudu ta neid asju ei aja. "Hetkel ei ole mul Levadiaga mingit seost peale selle, et käin nende treeningutel," selgitab ta.

Millisel tasemel klubi teda rahuldaks? "See peaks olema klubi, kus saaksin regulaarselt mänguaega ja mis oleks samas piisavalt tugev. Mul ei ole huvitav minna kuskile pingile istuma."

Näiteks Skandinaavia esiliigaklubid Morozovit ei tõmba: "Ei usu, et see oleks päris see koht, kus mängida. Pigem ikka kuskil kõrgliigas. Ideaalis tahaks mängida sellises meeskonnas, mis sihib midagi, aga samas tahaks olla ka põhimees, sest praegu on vaja ikka areneda. Selleks tuleb treeningutel pingutada ja ennast heast küljest näidata."

Kus näeb ta ennast viie aasta pärast? "Kuskil Euroopas heas klubis, kellel on reaalsed eesmärgid, mitte ainult püsimajäämine. Tahaks ikka meistritiitli pärast võidelda, kas või keskmises liigas. Aga ma ei sea omale selliseid kindlaid pikki eesmärke, vaid lähen samm-sammult edasi."

Kristali arvates on välismaal ukse lahti löömine raske ning Euroopa viis tippliigat jäävad Morozovi jaoks praegu veel kindlasti liiga tugevaks. Sellele tasemele jõudmiseks on treeneri hinnangul vaja eeskätt liha luudele koguda: "Füüsiline pool. Mitte et ta joosta ei jõuaks, vaid kontaktideks on vaja veel tugevamaks saada, et kuskil tõsiselt läbi lüüa. Ta on selle nimel kõvasti tööd teinud ja arenenud, aga seda on veel vaja."

Igor Morozov
Sünniaeg: 27.05.1989 (Tallinn)
Klubi: -
Positsioon: Keskkaitsja
Pikkus: 193 cm
Kaal: 92 kg
Saavutused: Meistriliiga kuld 2008 ja 2009, hõbe 2010 ja 2012; Eesti karikavõitja 2010 ja 2012; superkarika võitja 2010; Esiliiga võitja 2006, 2007 ja 2008; Meistriliiga parim mängija 2012.

Senine karjäär:

2012 - Tallinna FC Levadia (ML) 34/12
2011 - Tallinna FC Levadia (ML) 21/-; Levadia II (EL) 1/-
2010 - Tallinna FC Levadia (ML) 29/3
2009 - Tallinna FC Levadia (ML) 32/-
2008 - Tallinna FC Levadia (ML) 22/1; Levadia II (EL) 10/3
2007 - Tallinna FC Levadia (ML) 1/-; Levadia II (EL) 32/3
2006 - FC Levadia Tallinn (ML) 1/-; Levadia II (EL) 28/2
2005 - FC Levadia II (EL) 14/-; Maardu Levadia Juunior (II) 26/1
Levadia 89
Kopli Spordikool (esimene treener Andrei Šapovalov)
...
Eesti A-koondis 16/-
Eesti U-23 koondis 3/-
Eesti U-21 koondis 18/-
Eesti U-19 koondis 13/2

Statistika: Soccernet.ee, jalgpall.ee, "Estonian Football 100 Years", fclevadia.ee.

"Kuum kaup" on Soccernet.ee uus rubriik, kus portreteerime üle nädala neljapäeviti Eesti jalgpallureid, kes on tõenäolised kandidaadid lähitulevikus välismaale siirdumiseks.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK