MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

NAISTE SUURTURNIIRID
1 Link kopeeritud

Kuumad nelikud! Tiitlikaitsjat üritavad pidurdada kaks suurt, soomlased on osa Põhjamaade triost

1 Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Leonardo Bonucci loosis Inglismaa surmagruppi. Foto: Scanpix / Valentin Flauraud / EPA

Uue aasta suvel peetakse Šveitsis 14. naiste EM-finaalturniir. Tiitlikaitsja Inglismaa loositi surmagruppi, kust hakkavad end välja võitlema lisaks neile Prantsusmaa, Holland ja esmakülaline Wales. Samuti esimest korda osalevat Poolat ootavad ees ülikõvad vastased, kelle seas on ka rekordvõitja Saksamaa.

Naiste EM-finaalturniiri peetakse kolmandat korda 16 koondise osalusel, neljas alagrupis. Need said paika mitmete suurnimede - teiste seas osalesid loosimisel Raphael Varane, Granit Xhaka, Sami Khedira, Caroline Seger ja Jill Scott - juuresolekul, kui moodustusid ka mitu põhimõttelisemat tüüpi vastasseisu.

A-alagruppi kuuluvad korraldajamaa Šveits, Norra, Island ja Soome. Ehk kahel eelmisel turniiril alagrupiga piirdunud Šveitsil tuleb rinda pista vaid Põhjamaadega, kellest selgelt võimsaim on Norra - pärast avaturniiri on nad kohal olnud igal europeol ning noppinud kahel korral kulla (1987, 1993) ja neljal korral hõbeda (1989, 1991, 2005, 2013). Pileti läbi play-off'i välja teeninud Soome on see-eest olnud viimastel kordadel tihe külaline, ent näiteks Inglismaalt tuldi 2022. aastal tulema kolme kaotusega. Tol korral alagruppi kolme 1:1 viigiga pidama jäänud Island sõidab EM-ile viiendat järjestikust korda.

B-alagruppi kuuluvad Hispaania, Portugal, Belgia ja Itaalia. Kõige tugevamast loosipotist on mõistagi pärit valitsev maailmameister Hispaania (FIFA paremusjärjestuses 2. koht), kes kohtus Belgiaga ka valikmängudes ja pani oma paremuse kokku 9:0 maksma. Ka valitsev Rahvuste liiga tšempion on selgelt suurim soosik tiitlile, kes on senistel kolmel EM-il lõpetanud kaheksa parema seas. Kahekordne hõbemedalist Itaalia ja alles kolmandat korda osalev Portugal lähiminevikuga nõnda eputada ei saa.

C-alagruppi kuuluvad Saksamaa, Poola, Taani ja Rootsi. Esimese näol on tegemist rekordiliselt kaheksa korda Euroopa parimaks kerkinud koondisega, kes hoiab FIFA tabelis 3. kohta. Ka üheksas polnud eelmisel korral kaugel - Inglismaa noppis võitjakarika alles lisaaja väravast. Selle alagrupi autsaideri koorem läheb valikmängudes sakslannadele kokku 2:7 alla jäänud Poolale, kelle jaoks on tegemist aegade esimese EM-finaalturniiriga. Panuseid oskavad see-eest hoida kõrgel nii 2017. aasta hõbemedalist Taani kui vaid kahel korral poolfinaalist välja jäänud valitsev MM-pronks Rootsi.

D-alagruppi kuuluvad Prantsusmaa, Inglismaa, Wales ja Holland. Kui võimast masinavärki on mujalgi, siis surmagrupi tiitel tuleb ikkagi siia. Tiitlikaitsja Inglismaa pole pärast Wembleyl võidutsemist hinnaalandust teinud ning läks juba aasta hiljem peaaegu lõpuni välja ka MM-il - Hispaania järel teeniti hõbemedal. Inglannadele on selgeks pinnuks silmas kindlasti nii Prantsusmaa, kellega tuli heidelda ka valikmängudes (2:1 ja 1:2) ning vastu võtta alagrupi teine koht, kui ka Holland, kes napsas nende eest ära Rahvuste liiga finaalkoha ühes piletiga olümpiamängudele. Ja Hollandi näol pole tegemist ju ka kellegi muu kui 2017. aasta Euroopa meistriga. Seda põnevam saab Walesi jaoks olema nende ajaloo esimene EM!

Lisaks kinnitas UEFA, et seekordne auhinnafond on rekordiliselt 41 miljoni euro suurune. See tähendab 156-protsendist kasvu võrreldes eelmise turniiriga (16 miljonit eurot). Hüpe on aga veelgi korralikum, kui minna ajas tagasi veel ühe turniiri võrra: 2017. aastal mängiti kokku kaheksa miljoni euro peale. Lisaks on esimest korda ette kirjutatud, et iga alaliit peab eraldama osa (vahemikus 30-40 protsenti) võidusummast mängijatele.

EM-finaalturniir saab Šveitsis avavile 2025. aasta 2. juulil, kui vastamisi lähevad Šveits ja Norra. Neljaliikmelistest alagruppidest pääsevad edasi kaks esimest koondist, kes jätkavad veerandfinaalides. Kaheksas võistluspaigas lahtirulluv eurotrall tipneb 27. juulil Baselis toimuva finaaliga. 

Värsked jututeemad
Pilk välismaale
Kellest saab parim?
Pidupäev Paides
Eestlastest ja Eestist
Mis toimub?
uued väljakutsed
MM-valiksarja loos
Persoonilugu
Suurturniir Aasias
Punased mäletavad
Klavan või Pohlak?
Aitäh, Raku!
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA