Lahing Paides otsustati vaid loetud minutitega (9)

Premium liiga 12. vooru kohtumine Paide Linnameeskonna ja Rakvere JK Tarva vahel oli tõsine thriller, mis lõppes kodumeeskonna Paide 4:2 võiduga.

Mõlemad meeskonnad tulid kohtumisele vastu hea emotsiooniga, kuid esimestel minutitel pall väga palju karistusalasse ei jõudnud. Esimene tõsiselt ohtlik olukord oli Paide värava all, kui Tarva poolt teele pandud söötu Paide kaitsjad puhtaks klaarida ei suutnud - jaol oli Juhan Jograf Siim, kes palli kindlalt taha nurka lõi ja skoori avas.

Kodumeeskonna vastus ei olnud kaugel, üheksa minutit pärast Tarva väravat leidis Nikita Novopašin hea läbisööduga Vjatšeslav Zahovaiko, kes üks-üks olukorra Sander Susi seljataha realiseeris - 1:1 skooriga mindi ka poolajapausile.

Teise poolaja esimesed paarkümmend minutit oli sarnane sellele, mis toimus avapoolajal. Mängu tekkis pööre, kui 61. minutil tegi jõhkra vea Micheal Lilanderi vastu Tarva vasakkaitsja Aleksei Larin ning peakohtunik Kristo Külljastinen mehe väljakult minema saatis.

Peale seda algas mängus tormiline periood. Vähem, kui nelja minutiga löödi kolm väravat. Esmalt kasutas nurgalöögi olukorras Tarva kaitsjate segaduse ära Mark Oliver Roosnupp ning vähem kui 60 sekundit hiljem oli teisel pool võrku sahistamas Siim Rannamäe. See ei olnud veel kõik. 65. minutil oli Paidel kasutada karistuslöök, mille Zahovaiko üsna terava nurga alt osavalt etteposti lõi - seis 3:2 Paidele.

Rakvere meeskond asus küll viigiväravat jahtima, kuid lõppskoori vormistas siiski Paide ja Zahovaiko, kes lõi penaltipunktist oma kolmanda ehk kübaratriki. Mängu viimastel minutitel oli endisel Eesti koondislasel võimalus lüüa ka neljas, kuid tema pealöök tabas latti.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

Kolm väravat ning sinu meeskond võidab kohtumise skooriga 4:2. Sellega tõusis Zahovaiko Premium liiga väravaküttide edetabelis jagama esikohta Tallinna FC Flora soomlasest ründaja Sakari Tukiaineniga.