Lapsikud vead võisid Levadiale tiitli maksta (video!) (5)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Meistriliiga 27. voorus tuli Nõmme Kalju kaks korda kaotusseisust välja, neist viimane kord 89. minutil, ja sai Tallinna Levadialt kätte 2:2 viigi.

"Mäng oli närviline, ega see 2:1 seisus kerge polnud, siis tundus hapu, kuid näitasime iseloomu, tulles kaks korda kaotusseisust välja. Meid rahuldas see tulemus ilmselgelt rohkem," kommenteeris Kalju peatreener Igor Prins.

"Mänguliselt me neile alla ei jäänud, olime täna parem meeskond, suutsime luua ja teha nende vastu, kuid samas jäi meil kaitses agressiivsusest vajaka," arvas endine kaljukas Ingemar Teever, kes lisas oma vormi kohta: "Füüsiline vorm jäi mul natuke vajaka, pärast Flora mängu olen saanud vaid kaks trenni kaasa teha ning väsisin platsil ära."

Viik tõi palju suuremat rõõmu kahtlemata Nõmme Kaljule, kes hoiab endiselt rohesärkide ees neljapunktilist edu ning omab seejuures kahte lisamängu. Klubi ajaloo esimene meistritiiel on lähedal.

Nõmme Kalju läks kohtumisele vastu sama koosseisuga, kes oli platsil ka Kuressaares, kes kohalikke 9:0 nüpeldas, mängust jäid eemale vigastuse tõttu kaitsja Jorge Rodrigues ning ka äärepoolkaitsja Sergei Terehhov.

Levadia otsustas kogemuste kasuks, mängitades ründes duot Artur Rättel ja Ingemar Teever, jättes sellega vähese Meistriliiga kogemusega Rimo Hundi pingile. Muus osas aga üllatusi polnud.

Levadia lootustandev värav

Kohtumine algas võitluslikult ning Levadia meeletu üritamisega, kuid midagi väga ohtlikku sellest ei sündinud. Samas paistis silma palju praaki, mida põhjustas põhiliselt märg muru. Kehv ilm, mis alati näib olevat Kalju suurüritustel kaasas, oli ka seekord kohal, kuid mängijad said sellest ruttu üle, vahetades vajadusel oma putsasid.

Üsnagi ootamatult oli aga juhtunud see, mida kaljukad kartsid - jäädi kaotusseisu. Levadia poolelt oli täpne Albert Taar, kes Artur Rätteli ebaõnnestunud löögi väravaks vormistas. Tegu oli ka poolaja esimese ning ühtlasi ka viimase väravaga.

Siiski, juba enne avapoolajavilet otsustas Kalju peatreener Igor Prins teha taktikalise muutuse, vahetades viiv enne poolajavilet Tanel Meltsi välja ning tuues sisse värskelt vigastusest paranenud Tarmo Neemelo. Ka Levadia vahetas avapoolajal: veidi enne Kalju vahetust toodi välja vigastada saanud Artur Pikk, kes asendati äärepoolkaitses Andero Pebrega.

Lapsik viga otsustab mängu

Teisel poolajal asus Kalju isukalt viigiväravat jahtima ning see ka saadi, kui 63. minutil Andres Koogas oma üht annet oskuslikult demonstreeris, keerutades karistuslöögi suurepäraselt üle müüri taha nurka, viigistades seisu kaljukatele.

See polnud aga kasulik värav Levadiale, kes oma eduseisu taastas, kui Ingemar Teever, endine Kalju mängija, ligi kümme minutit enne kohtumise lõppu Igor Subbotinile resultatiivse söödu andis.

Sellele vastas Kalju aga teravalt, tuues ründesse appi vanameister Kristen Viikmäe ning vigastusest taastuva Oliver Konsa, kes kahepeale ka viigivärava sepistasid. Konsa audisissevise sai Levadia kastis koguni kaks põrget teha, enne, kui Viikmäe selle sisse koksas. See olukord jääb Levadia kaitsjate südametunnistusele, kes ei suutnud palli klaariks lüüa ning pidid selle eest karmilt maksma.

"Mängijad peavad võtma vastutuse, kes selle palli peale lähevad. Isegi noorteklassis ei tehta sellised vigu, kus pall põrkab kaks korda kastis," oli Marko Kristal oma kaitsjate peale pahane viimase värava olukorras.

Nõmme Kalju siiski veel midagi suurt, nagu näiteks Meistriliiga tiitel, tähistama ei asu. "Võidulõhnaline viik oli, kaks korda tulime kaotuses välja, viik oligi meie miinimum meesmärk. Väga suurt pidu meil riietusruumis veel pole, mängida on veel küll," lausus Kalju ründaja Tarmo Neemelo.

Mängu parim - Albert Taar

Täna ei paistnud keegi teistest märgatavalt rohkem silma, kuid esile vääriks tõstmist mees nimega Albert Taar, kes oli hoos ning oli omade rünnakute ehitamises tähtsal kohal, otsides ja leides Kalju kaitseliinist auke, et ründajaid palliga leida. Sai kirja ka üliolulise värava, viies Levadia juhtima.

EJLTV videokokkuvõte:

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

01.09. kell 14:00 Kadrioru staadionil

Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Levadia  2:2 (0:1)
63. Andres Koogas, 89. Kristen Viikmäe - 15. Albert Taar, 79. Igor Subbotin

Hoiatused: 32. Tihhon Šišov, 35. Alo Bärengrub, 66. Tarmo Neemelo - 8. Igor Morozov, 62. Artjom Artjunin, 83. Roman Smiško, 90+2. Andero Pebre
Mänguolud: +11, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 932
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Mart Martin

Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 8-Ceesay, 7-Puri, 9-Quintieri (77. 11-Viikmäe), 15-Jevdokimov (85. 10-Konsa), 75-Wakui, 16-Melts (42. 99-Neemelo).
Varus: 96-Koppel, 2-Bianchi, 11-Viikmäe, 99-Neemelo, 25-Cole, 10-Konsa, 13-Mägi.

Levadia: 1-Smiško, 19-Kulinitš, 4-Morozov, 3-Artjunin, 17-Podholjuzin, 22-Pikk (37. 20-Pebre), 23-Kaljumäe (90. 28-Hunt), 18-Taar, 10-Subbotin, 11-Teever (83. 6-Antonov), 9-Rättel.
Varus: 30-Pikker, 27-Raudsepp, 20-Pebre, 7-Toomet, 6-Antonov, 28-Hunt, 5-Elhi.