Levadia alistas Flora ka kümnekesi (galerii) (1)

Levadia võimutsemine jätkub. Foto: Märt Vassiljev80 minutit arvulises vähemuses mänginud Tallinna Levadia võitis sellest hoolimata Tallinna Flora vastu ka neljanda omavahelise kohtumise. Ainsa värava lõi kapten Konstantin Nahk avapoolaja lõpus penaltist.

Kohtunik saatis kümnendal minutil väljakult Levadia keskkaitsja Andrei Kalimullini, kes niitis viimase kaitsjana maha Oliver Konsa.

Vaatamata sellele suutis tiitlikaitsja oma rekordilist kaotuseta seeriat pikendada, sest mäng püsis nende kontrolli all ning poolaja lõpus jõuti ka tabamuseni.

"Algul oli raske. Eriti arvestades, et olime kümnekesi, kuid suutsime siiski värava poolaja lõpus lüüa," rääkis Levadia leegionär Tomi Saarelma kohtumise järel.

"Poisid küll rääkisid derby'st, kuid nüüd saan ma aru, mis see mäng tähendab," kiitis soomlane Eesti suurima vastasseisu atmosfääri.

Levadia kohaneb sundkäiguga kiiresti

Kalimullini eemaldamise järel suundus Levadia keskkaitsesse Kristian Marmor ning äärekaitsesse liikus poolkaitsest Deniss Malov. Hoolimata sunnitud vangerdusest püsis kaitse lukus ning avapoolaeg kujunes võrdlemisi võimalustevaeseks.

Paremad väravašansid avanesid hoopis võõrustajatel. Karistusalajoonelt löögile pääsenud Vitali Gussevi sooritus nõudis Mihkel Aksalult head tõrjet ning tagasipõrkunud palli põrutas Levadia suurim väravakütt vastu posti. Peagi mängis Gussev hea sööduga läbijooksule Vitali Leitani, kes lükkas palli ka Aksalust mööda, aga pealelöögile sai jala vahele Karl Palatu.

Triibulised said samuti paar head võimalust. Kõigepealt mängis Vjatšeslav Zahovaiko end Aivar Anniste söödu järel hästi löögile, aga keerutas palli väravast mööda. Peagi pääses Oliver Konsa Andre Frolovi diagonaalsöödust viiekasti nurgast löögile, aga oli samuti ebatäpne.

Poolaeg näis maabuvat viigiseisul, kuid siis teenis Levadia penalti. Flora poolkaitsja Siksten Kasimir libastus oma trahvikastis ja maandus käega palli peale, misjärel peakohtunik Kristo Tohver 11 meetri punktile osutas. Karistuslöökide spetsialist Konstantin Nahk saatis nahkkera vasakule üles ning väravavaht Mihkel Aksalu hüppas teisele poole.

Väravaraamistik hoiab seisu muutumatuna

Teise poolaja esimesel poolel hoidis Levadia mänguohje jätkuvalt enda käes. Enne tunni aja täitumist leidis Vitali Leitan end trahvikastist uhkest üksindusest ning tulistas 12 meetri pealt väravale, aga Aksalu hea tõrje hoidis Flora kaotusseisu minimaalsena.

Florakad suutsid arvulise ülekaalu korralikuks surveks realiseerida alles viimasel paarikümnel minutil, mil kahel korral ka väravapuid ragistati. Oliver Konsa pääses kaitseliinist läbi, kuid Martin Kaalma jõudis õigeaegselt vastu ja pareeris pealelöögi. Jätkuolukorras lajatas Konsa palli ristnurga lähedale väravaraamistikku.

Kümmekond minutit enne lõppu tabas karistusalajoonelt latti Vjatšeslav Zahovaiko. Flora surve püsis lõpuni välja, aga lõpuminuteil oli pigem ohus nende enda värav. Head võimalused lasid luhta Gussev ja Saarelma, Flora poolt jõudis korra veel lähedale ka Konsa.

Päästev lõpuvile tähendas Levadiale esmakordselt ajaloos Flora alistamist kõigis ühe hooaja omavahelistes mängudes. Ühtlasi pikenes nende rekordiline võitmatuna püsimise seeria Meistriliigas 53 mänguni. Flora lasi aga kaotusega medalilootused endast juba kaheksa punkti kaugusele, kuna Narva Trans purustas paar tundi varem FC Kuressaare kümne vastuseta väravaga.