Tulevik maksis Tammekale kolmekordselt kätte (3)

Viimati teenis Viljandi Tulevik punktilisa 22. augustil Kalju vastu, kui mämgiti 1:1 viiki. Foto: Märt Vassiljev Kuu aega tagasi kodus Tartu Tammekale 0:1 alla jäänud Viljandi Tulevik alistas nüüd sama vastase võõrsil koguni 3:0.

Esimesel poolajal oli mäng võrdne. Enne vaheaega asus Tulevik Rauno Alliku tabamusest juhtima ja suurendas edu teise kolmveerandtunni alguses Sergei Jegorovi jala läbi.

Seejärel lõid viljandlased tempo alla, Tammeka üritas väravat peamiselt kauglöökidega, mis aga tulu ei toonud. 68. minutil tegi Alliku lõppseisuks 3:0.

"Täna olid poisid tahtmist täis ja tahtsid tagasi teha Tammekale," rääkis mängu jooksul kaks väravat löönud Alliku.

Ilus värav kahe Rauno koostööst

Tulevik asus alguses ründama ja 8. minutil pääses Jegorov väravavaht Stehlinguga silmitsi, kuid ei suutnud palli sakslasest mööda toimetada.

Hiljem ärkas ka Tammeka ja 25. minutil tabas Hamdouchi madala kauglöögiga külaliste värava posti. Varsti leidis keskkaitsja Eric Afila pea tartlaste nurgalöögi ajal palli üles, kuid sealtkaudu lendas mänguvahend üle värava.

42. minutil läks Tulevik mängu juhtima: Rauno Tutk andis oma väljakupoolelt pika diagonaalpalli karistusalasse kaitsjate selja taha, kus Rauno Alliku jala pallile alla sirutas ja selle värava ristnurka saatis.

Tammeka peatreener Norbert Hurt arvas, et värav sündis nii viljandlaste hea tegutsemise kui ka kehva markeerimise tõttu oma mängijate poolt: "Vastane andis hea söödu, samas meie poolt jäeti mängija vabaks."

Jälle Tulevik võrku, Tammeka raami pihta

Teise poolaja alguses, 48. minutil, suurendas Tulevik eduseisu, kui Siim Lutsu nurgalöögi saatis väravasse Jegorov.

Hurt ei arva, et teine värav Tammeka mängu murdis: "Pigem üritasime pärast teist väravat hoopis rohkem rünnata."

68. minutil lõi Alliku oma mängu teise ja Meistriliiga hooaja kolmanda värava, suunates peaga palli Andei Veisi tsenderduse järel alla nurka.

"Väravad olid üliilusad. Võimalusi oli, oleks võinud isegi rohkem lüüa," ütles Alliku.

Tartlaste teise poolaja parim moment sündis 72. minutil, kui Tammeka vahetusmees Reio Laabus kauglöögi latti virutas. Väravani aga võõrustajad ei jõudnud ja lõppseisuks jäi 0:3.

Andrei Veis saab punase

90. minutil teenis Andrei Veis mõttetu punase kaardi: Timo Teniste oli sööstmas karistusalasse, kui Veis teda kahe ettesirutatud käega selga lükkas. Tuleviku paremkaitsja oli kaheksa minutit varem kollase saanud ja nüüd sai teise kollase, mis tähendas eemaldamist.

Norbert Hurt rääkis: "Vigastustega oli probleeme see nädal ja kahjuks teised mängijad ei suutnud puudujate kohta täita."

Tammeka lootsi sõnul on Tulevik tartlaste vastu head jalgpalli näidanud igas mängus, kuid seekord lasid ülikoolilinlased ennast mõnes olukorras üle mängida ja rünnakud polnud piisavalt teravad.

Alliku ütles: "Täna oli distsipliin paigas meie meeskonnal."