Levadia ärkas Anorthosise vastu liiga hilja (galerii!) (2)

Foto: Timo KikasTallinna Levadia sai Euroopa Liiga teise kvalifikatsiooniringi avakohtumises koduplatsil kaotuse, kui tulemusega 1:3 alistuti Küprose klubile Famagusta Anorthosis.

Avapoolaja lõpus viis küproslased kaheldavast penaltist juhtima Juliano Spadacio, teisel poolajal kasvatasid edu Ricardo Laborde ja Toni Calvo. Levadia auvärava lõi mängu lõpus kapten Igor Morozov.

"Niisugusel tasemel ei saa teha selliseid lolluseid, need karistatakse kohe ära," kurjustas peatreener Marko Kristal. "Mind üllatas, et Anorthosis lasi meil mängida. Individuaalselt olid nad küll paremad, aga täna nad ei võtnud võitu, vaid me ise andsime selle neile."

Treenerile sekundeeris kapten Igor Morozov: "Ise andsime neile võidu, nad ei väärinudki seda nii palju. Jääb kripeldama, et kinkisime neile kaks väravat. Neil olid küll mõned olukorrad, aga väravaolukorrad kinkisime neile ise. Kui poleks neid lolluseid olnud, siis oleks palju parem tulemus."

Õnnetu penalti rikub hea poolaja

Kohtumine algas Levadiale sobivalt ehk väga ettevaatlikult ja võimalustevaeselt. Esimest pealelööki tuli oodata 14 minutit, mil Spadacio saatis kauge karistuslöögi lati alla ning Roman Smiško tõrjus selle nurgalöögiks. 22. minutil jõudis sama mees järjekordsest karistuslöögist veelgi lähemale, aga Smiško suutis ebamugava löögi taas üle otsajoone suunata.

Levadia pääses esmakordselt löögile 28. minutil, kui Albert Taar sai Ilja Antonovi eeltöö järel kasti tagant täpsust proovida, aga saatis palli väravast mööda.

Poolaja ohtlikuim mänguline olukord leidis Levadia värava all aset 41. minutil, mil pidevalt oma tehnikaga kodumeeskonnale peavalu valmistanud Toni Calvo leidis lühikese läbisöödu Labordele, kuid tolle pealelöögile jõudis Smiško õigeaegselt vastu.

Paraku ei jäänud Levadia värav avapoolajal siiski puutumatuna, sest veidi enne vaheaega tabas tsenderdus õnnetult Aleksandr Kulinitši kätt ning sakslasest väljakukohtunik otsustas määrata penalti, mille Spadacio ka kindlalt realiseeris.

Hiline ärkamine

Teine poolaeg algas samasuguses uinutavas tempos nagu ka esimene. Seda kuni Kulinitš kaotas 55. minutil oma poolel palli ning järgnenud kiirrünnakul surus Laborde terava nurga alt palli teistkordselt Smiško seljataha.

Levadia kõrgemale tõusnud liinid said peagi veelkord karistatud, kui Laban mängis 62. minutil Toni Calvo läbijooksule ning too lõpetas üks-üks olukorra täpse löögiga tagumise posti kõrvale.

Levadia jätkas üritamist ja tõi viimaseks veerandtunniks väljakule ka Ingemar Teeveri, kuid ohtlikke olukordi toimus esialgu ikkagi rohkem nende endi värava all. Mitmel korral päästis Eesti meeskonna suuremast saunast Smiško hea tõrjetöö.

82. minutil teenis Levadia oma kohtumise esimese nurgalöögi ja jõudis sellest auväravani. Marek Kaljumäe korneri suunas peaga väravale Ingemar Teever, tagasi põrkunud palli lükkas värava ette Artjom Artjunin ning sealt kõksas selle võrku kapten Igor Morozov. Lõpu eel külvas ohtu ka teise keskkaitsja Artjom Artjunini karistuslöök, mis põrkas müüri kaudu siiski väravast mööda.