Levadia võttis derbivõidu kõige viimasel sekundil (14)

FC Levadia võitis Tallinna derbis FC Florat 2:1, lüües võiduvärava kõige viimasel sekundil, kui täpne oli keskkaitsja Igor Morozov, kes sahistas Nikita Baranovi kaudu neljandat mängu järjest.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Levadia lendas kohtumise alguses agressiivselt peale ja surus mängu Flora platsipoolele, kuid peagi muutus mäng vahelduvaks.

Standardolukordi oli avapoolajal mõlemas väljaku otsas palju, kuid häid võimalusi mitte. Meistriliigas oma hooaja esimese mängu teinud Flora väravavaht Mait Toom pidi korraliku tõrjega ristnurgast välja tooma Morozovi karistuslöögi, Levadia puurivaht Sergei Lepmets tõrjus teiselpool väljakut posti äärest Albert Prosa lähilöögi.

42. minutil virutas aga Levadia vasakäär Jevgeni Kobzar karistusala nurga juurest ilusa löögi tagumisse ristnurka, mida Toom enam pareerida ei suutnud - 0:1.

Teist poolaega mängis Flora ründavalt, kuid tsenderdustele otsustavatel hetkedel esialgu jalgu ega päid vahele ei saadud ning Zakaria Beglarišvili lõi mõned minutid enne normaalaja lõppu pärast Maksim Gussevi söötu oivalisest kohast palli taevasse. Sel hooajal vaid kolm väravat sisse lasknud Levadia hoidis teisel poolajal oma väljakupoolel seisu.

87. minutil vahetas Flora ründajat, võttes lühema Albert Prosa välja ja saates pikema Sakari Tukiaineni vastaste karistusalasse. Ette ründesse nihutati ka keskkaitsja Joonas Tamm.

Tamm lõigi 90. minutil viigivärava, kui nurgalipu lähistelt antud karistuslöögi jalaga võrku suunas. See polnud veel aga kõik ning viiendal lisaminutil lõppes väravaga ka olukord, kus Levadial oli nurgalipu lähistelt kasutada karistuslöök. Pavel Marin jätkas peaga ja Morozov saatis jalaga palli Nikita Baranovi "abil" puuri.

Võit tõstis Levadia liigatabelis teiseks, Flora jätkab vaid kolme võiduga kümnest mängust viiendal kohal.