A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Kuna tualettpaberirulliga tehtud trikivideode filmimine ja vaatamine ammendas end paari nädalaga, on jalgpallurid ja jalgpallisõbrad hakanud koroonakriisist tingitud mängupausi sisustama erinevate mõtisklustega. Olgu need siis retrorubriigid või kultuurinurgad või midagi muud.
Just selle "millegi muu" alla liigitub Liverpooli legendaarse kaitsja, 2005. aasta Meistrite liiga tiitlivõidus tähtsas rollis olnud Jamie Carragheri poolt hoogsalt liikvele lükatud väljakutse, mis seisneb võimalikult hea fiktiivse meeskonna koostamises silmas pidades kolme piiravat reeglit:
Just reegel number kolm on kõige piiravam ning muudab selle ülesande mõnusaks peamurdmiseks. Väga keeruline on arvata võistkonda mitut Euroopa tippklubi esindanud jalgpallureid, sest sellega lukustuksid koheselt kõik tema tööandjad.
Näiteks Cristiano Ronaldo võistkonna arvamine tähendaks, et sinna ei saaks arvata ühtegi jalgpallurit, kes on karjääri jooksul esindanud Lissaboni Sportingut, Manchester Unitedit, Madridi Reali või Torino Juventust.
Sama olukord valitseb ka Zlatan Ibrahimovici puhul, sest rootslane on oma karjääri jooksul mänginud Malmös, Amsterdami Ajaxis, Torino Juventuses, Milano Interis, FC Barcelonas, AC Milanis, Pariis Saint-Germainis, Manchester Unitedis ja Los Angeles Galaxys. Kui Malmö ja Galaxy oleksid antud väljakutse puhul väikesed kaotused, siis ülejäänud Zlatani kollektsioon kindlasti mitte.
Ronaldo ja Zlatani valimine on seetõttu sisuliselt välistatud. Nende kahe vägeva kaasteelise Lionel Messi olukord on antud väljakutse raames parem, sest tal on karjääri jooksul olnud ainult üks koduklubi – FC Barcelona. Tõsi, Messi valimine tähendaks, et kriips oleks peal näiteks Andres Iniestal ja Xavi Hernandezil, samuti Patrick Kluivertil, Thierry Henry'l, Samuel Eto'o'l ja Hristo Stoichkovil.
Carragheri algatus on pälvinud silmatorkavalt palju tähelepanu ja vastukaja nii jalgpalliajakirjanike kui ka teiste mängijate seas. Näiteks Didier Drogba vastas Twitteris Carragherile ja tänas teda osutatud au eest.
Neljapäeval Sky Sportsile antud intervjuus selgitas Carragher, kuidas ta meeskond sündis: "Baresi läks kohe kirja, Stevie (Gerrard - O. J.) samuti, Messi kah ning lisaks veel Neville Southall (see on seletatav ilmselt tõigaga, et kuigi Carragher on Liverpooli legend, kasvas ta üles derbirivaali Evertoni toetajana ajal, kui nende väravat kaitses Southall - O.J.).
Kõik tippmängijad on osalenud mängudes, kus sind valdab tunne, et värava löömine või võitmine on täiesti lootusetu. Aga kui Stevie oli satsis, siis valitses alati usk, et midagi võib muutuda. Ta oli meeskonnakaaslastele tohutuks toeks. Michael Owen, Luis Suarez ja Fernando Torres, kolm maailma tippründajat, kõik armastasid temaga koos mängimist.
Vahepeal kaalusin Lotthar Matthäusi. Arjen Robbenit ei suutnud ma kuidagi sisse mahutada ning mingil hetkel pidin loobuma ka Zinedine Zidane'ist. Ümbertegemist oli päris palju, aga lõpuks jõudsin sihile nii, et nimetatud neljameheline tuumik säilis ja neid ümbritsevad mõned legendid," rääkis Carragher.
Carragherilt palju kiidusõnu pälvinud Gerrard pani kokku ka enda rivistuse, kus oli sõbramehe omaga koguni viis kattuvust – Kompany, Keane, Messi, Mbappe ja Drogba.
"Kui Jamie selle mulle saatis, siis paari tunniga ma hakkama ei saanud - juurdlesin selle üle ikka paar ööd! Aga lõpuks olen satsiga üpris rahul. Roy Keane (Gerrardi ja Carragheri koduklubi Liverpooli suurima rivaali Manchester Unitedi legendaarne kapten - O.J.) oli raudpolt kindlalt sees. Noorena imetlesin teda ja hiljem nautisin tema vastu peetud lahinguid," sõnas Gerrard.
Head nuputamist!
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?