LOE JÄRELE: Real Madrid tegi Helsingis seda, mida Tallinnas ei suutnud (0)

Real Madrid jäi 2018. aastal Tallinnas UEFA superkarikafinaalis Atletico Madridile lisaajal 2:4 alla, aga neli aastat hiljem alistati Helsingis Frankfurdi Eintracht ja saadi superkarikas uuesti endale, kui David Alaba sahistas esimesel ja Karim Benzema teisel poolajal.

Esimesed väravavõimalused avanesid Eintrachtil, aga Thibaut Courtois tõrjus Jesper Lindströmi ja Daichi Kamada löögid. Tõsi, Lindström oli napilt suluseisus ehk kui oleks sahisenud, siis värav poleks lugenud. Seejärel ärkas ka Real, kui Vinicius Junior sai kaks korda karistusalast löögile, neist esimese blokeeris Tuta enne väravajoont ja teise tõrjus Kevin Trapp.

Eintrachti väravavahi tõrjele järgnenud nurgalöök andis Realile oodatud juhtvärava, kui Karim Benzema võitis õhuvõitluse ja pall lendas posti kõrvale, kus Casemiro suunas selle peaga edasi David Alabale, kes lõi tühja väravasse. Benzemal oli avapoolaja lõpus võimalus eduseisu suurendada, aga tema löök lendas napilt posti kõrvalt mööda.

Teisel poolajal nii palju võimalusi ei olnud, aga Real sai pinged lõplikult maha 65. minutil, kui Vinicius leidis hea sööduga karistusalast Benzema, kes lõi palli Trappi selja taha. Kuigi Eintracht veel proovis, siis järelejäänud minutid kulgesid Reali kontrolli all.

Real Madrid võitis UEFA superkarika viiendat korda (eelmised 2002, 2014, 2016, 2017) ning kerkis selles arvestuses jagama esikohta Barcelona ja Milaniga.

Real Madrid - Frankfurdi Eintracht 2:0 (1:0)