MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

NOORTE SUURTURNIIRID
Link kopeeritud

Luup peale | Fiasko, krahh, katastroof, häving (video!)

Link kopeeritud
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik

Prantsusmaa jalutas Hispaania liinide vahelt läbi. Foto: fifa.com

U17 maailmameistrivõistlustel ei osatud Hispaania ja Prantsusmaa mängu eel selget soosikut nimetada, kuid 90 minutit pakuti sisuliselt ühesuunalist liiklust.

Esimesed minutid midagi sellist ei lubanud. Suhteliselt võrdse veeretamise järel lõi Hispaania end üheksandal minutil juhtima, kui kapten German Valera kasutas ära prantslaste hetkelise otsustamatuse. Eduseisu jätkus tosinaks minutiks.

Prantsusmaa viigistas, kui nurgalöögi järel magati maha Nianzou Kouassi jooks karistusalla; eelmises ringis Austraaliat kübaraga kostitanud Nathanael Mbuku lisas veerand tundi hiljem pika rünnaku lõpetuseks teise. Poolajaks näitas tabloo prantslastele 2:1 eduseisu. Visuaalselt oli ülekaal hoopis selgem.

Kõik Hispaania poolajajutud lasti veega alla kohe - teist poolaega oli mängitud umbes 40 sekundit, kui Isaac Lihadji lõi 3:1. Siis tuli 4:1. Siis 5:1. Mäng oli tunni ajaga otsustatud ja vaid hispaanlaste väravavahi Ivan Martinezi tublid tõrjed päästsid veel inetumast skoorist. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Prantsusmaa näitas tõelist palet

Kas soosikut ei osatud nimetada vaid seetõttu, et Prantsusmaa oli seni saanud kulgeda üpris muretult, kõrgemat käiku kasutamata? Alagrupis alistati Tšiili, Lõuna-Korea ja Haiti pooleldi möödaminnes, kaheksandikfinaalis Austraalia vastu aitas kaasa ühemeheline ülekaal. Eranditult kõigis mängudes mindi juhtima varakult või penaltist.

Hispaania suutis ehk veidi prantlasi ehmatadagi, sest kaotusseisust ei olnud nad end varem leidnud, aga enda mänguplaanile truuks jäämine tõi edu. Prantsusmaa oli tugevam füüsiliselt, taktikaliselt, mitmekülgsuselt. Isegi palliga mängus, mida oleks võinud pidada Hispaania relvaks. Pole kahtlustki, et Prantsusmaa on nüüd kogu turniiri favoriit number üks.

Adil Aouchiche sai lõpuks jala valgeks. Foto: fifa.com

2. Aga jalgpalliaabitsaga saab Prantsusmaad lüüa küll!

Kas Mehhikol, Hollandil, Brasiilial või Itaalial on üldse Prantsusmaa vastu varianti? Õnneks näeme, et isegi jalgpalliklišeed "pall on ümmargune" ja "halbu päevi tuleb ikka sisse" kõrvale jättes on Prantsusmaa mängus kohti, mida parandada.

Esiteks Hispaania värav, kus kõik Prantsusmaa kaitsjad palli läheduses hetkeks kangestusid ja kohtuniku vilet ootama jäid. Sama haigus tabas väravavahti. Reegel number üks juba noorteklassides: mängi vileni!

Teiseks nurgalöögid. Mõlema meeskonna jaoks kaitses probleemne element lahenes tänu prantslaste füüsilisele võimsusele täna selgelt nende kasuks, kuid standardolukordadest on võimalik midagi näpistada. Planeerida, harjutada, harjutada ja veel harjutada.

Kolmandaks just füüsilisus, sest Hispaania ei pannud täna Prantsusmaad selles vallas absoluutselt proovile. Prantslased on suured ja tugevad, aga visuaalse vaatluse põhjal arvaks, et vähemasti mehhiklased oleksid valmis rinnad kokku panema küll. Ehk ka teised.

Kompaktse kaitse ja mehise võitlusega saab prantslased usutavasti verest välja lüüa. Itaalia või Brasiilia kasuks räägib lisaks tõsiasi, et Les Bleusi keskpoolkaitsjast kapten Lucien Agoume peab poolfinaali kaartide tõttu vahele jätma.

Protokoll:

11. novembril kell 21.30 Goianias Estadio Olimpicol

Hispaania - Prantsusmaa 1:6 (1:2)
9. German Valera - 21. Nianzou Kouassi, 36. Nathanael Mbuku, 46. Isaac Lihadji, 54. Timothee Pembele, 59. Georginio Rutter, 90+3. Adil Aouchiche

Hoiatused: 61. Moriba Ilaix, 73. Jose Menargues - 50. Lucien Agoume
Peakohtunik: Istvan Kovacs
Abikohtunikud: Vasile Marinescu, Mihai Artene (kõik Rumeenia)

Hispaania: Ivan Martinez, Javi Lopez, Alvaro Carrillo, Jose Martinez, Benat Turrientes, German Valera (75. Oscar Aranda), Moriba Ilaix (64. Jordi Escobar), Jose Menargues, Pedri, Pablo Moreno, Roberto Navarro. 
Varus: Alejandro Frances, Aitor Gelardo, Alejandro Blesa, Jordi Escobar, Oscar Aranda, Rafa Marin, Eric Ruiz, Adrian Gomez, David Larrubia, Pere Joan Garcia.

Prantsusmaa: Melvin Zinga, Timothee Pembele, Chrislain Matsima, Nianzou Kouassi, Lucien Agoume, Georginio Rutter (84. Arnaud Kalimuendo-Muinga), Adil Aouchiche, Nathanael Mbuku (67. Enzo Millot), Naouirou Ahamada, Isaac Lihadji (89. Haissem Hassan), Brandon Soppy.
Varus: Temitope Akinjogunla, Arnaud Kalimuendo-Muinga, Enzo Millot, Marvin Tshibuabua, Melih Altikulac, Haissem Hassan, Amjhad Nazih, Waniss Taibi, Johann Lepenant, Darren Lima Semedo.

Mets vigastatud
Premium liiga
Üleminekumängud
Suured lahkumised
Uued näod
Mõtted koondisest
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA