A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Evald Tipneri karikafinaalis alistas FC Flora tänu Konstantin Vassiljevi ja Henrik Pürgi väravatele 2:1 mullust karikat kaitsnud Narva Transi ja on nüüd esimest korda pärast 2016. aastat Eesti karika omanik.
Flora asus kohtumist juhtima 18. minutil, kui Rauno Sappinen vabastas paremal äärel osava sööduga Frank Liivaku, kes murdis karistusalasse ja mängis madala söödu keskele ja tahapoole, kuhu sööstnud Konstantin Vassiljev selle ühe puutega võrku kõmmutas.
Kolm minutit hiljem oli Sappinenil hea võimalus Flora eduseisu suurendada, aga löök läks veidi mööda. 12. minutil Transi väravavahil Aleksei Matrossovilt pealöögiga supertõrje välja meelitanud Henrik Pürg sai uuesti proovida 28. minutil, aga lõi maapõrke kaudu üle.
Sama 28. minut ei olnud veel jõudnud lõppeda, kui Trans lõi viigivärava. Martin Käose paremalt äärelt tulnud tsenderdusele pani pea vahele Flora keskkaitsja Märten Kuusk. Karistusala joonel luuranud Sadio Tounkara rammis aga talle vastu tulnud palli madalalt võrku.
Kui esimese poolaja lõpp oli üpris rahulik, siis vaheaja järel muutus mäng lahtisemaks. 52. minutil avanes võimalus Transi paremäärel Roman Sobtšenkol, aga ta lõi üle. Siis oli Matrossovi kord hiilata, 60. minutil püüdis ta Markus Soometsa pealelöögi ja minut hiljem tõrjus pantrihüppega Martin Milleri soorituse.
Järgnes Transi-poolne tulevärk. Võimalused avanesid Sobtšenkol, Nikita Mihhailovil ja Aleksandr Zakarljukal. Kaks esimest lõid mööda, Zakarljuka kauglöögi tõrjus Ingmar Krister Paplavskis. Karistus nende kolme võimaluse kasutamata jätmise eest saabus kiiresti, sest 73. minutil andis Henri Järvelaid väga hea trajektooriga nurgalöögi ning seekord jõudis Pürgi pealöök sihile.
Jalgpalliklišee ütleb, et üks võimalus üheväravalises kaotusseisus oleval võistkonnal ikka tekib. Tekkis ka Transil, kel oli 86. minutil kasutada karistuslöök lubavalt positsioonilt. Kapten Roman Nesterovski võttis vastutuse ja kõmmutas pommiga, aga tabas müüri. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:
FC Flora valduses on nüüd kõik kolm Eesti meeste tippjalgpallis välja antavat trofeed. Sügisel tuldi 12. korda Eesti meistriks, märtsis alistati Trans 2:0 Narvas peetud superkarikafinaalis ja nüüd 2:1 Evald Tipneri karikafinaalis. Muuseas, sama on olukord ka naiste seas ehk rohevalge võim on hetkel totaalne!
Kaks bussitäit Narvast kohale sõitnud Transi fänne skandeeris südika etteaste teinud meeskonnale lõpuvile järel küll "Maa-laa-tsõõ!", aga hooaja esimese poole tähtsaim eesmärk jäi Transil täitmata. Karikavõidust ilmajäämine tähendab, et kaks aastat järjest Euroopa liiga eelringis mänginud Trans seal tänavu ei osale, vaid oma eurodebüüdi pälvib tasuks mulluse Premium liiga neljanda koha eest Paide Linnameeskond.
Samad meeskonnad oli teisipäeval vastamisi ka Premium liigas ja toona võttis Flora 3:1 võidu. Kui Flora tegi võrreldes tolle mänguga koosseisus vaid ühe muudatuse (Rauno Alliku asemel alustas paremal äärel Frank Liivak), siis Trans kolm. Koosseisus olid tagasi põhitegijad Roman Nesterovski, Ofosu Appiah ja Bi Sehi Elysee Irie, kusjuures veidi ootamatul kombel moodustasid sellest kolmikust keskkaitsepaari kaks tagumist, mitte kaks esimest meest.
Kolme kogenud mängija lisandumine andis Transile hoopis ambitsioonikama ja tahtejõulisema ilme ning kuigi Flora avasurvest ainult ühe võrgust nopitud väravaga pääsemiseks oli vaja ka natuke õnne, said narvalased seejärel oma mängumootori hoopis paremini käima. Jõuti viigiväravani ja teisel poolajal ähvardati paaril puhul ka juhtima minna.
Kuna Transi jaoks sõltus mängust eurosarjapääse, oli nende emotsionaalne laeng hooaja üks kõrgemaid. Kui sageli võib see päädida üleüritamisega ja kõik untsu ajada, siis Trans suutis täna õiget nivood kenasti hoida. Aga Flora klass oli sedavõrd palju parem, et karikas kuulus neile.
Pärast Cenk Özcani ja tema abitreeneri Ilgar Nabijevi vallandamist kaks nädalat tagasi, on Transi peatreeneri kohusetäitjaks Oleg Kurotškin ja tema assistendiks Maksim Gruznov. Mõlemad on Transi endised (legendaarsed) mängijad ja töötavad klubis tavapäraselt noortegruppidega. Nagu Transis kombeks, istuvad pingil ka president Nikolai Burdakov ja tema poeg Konstantin. Kurotškin juhendas Transi meeskonda ka eelmise hooaja lõpusirgel ja tema rollis midagi üllatavat ei ole. Aga oluline on märkida, et tegelikult on Transil ka varjatud treener Valeri Bondarenko näol.
Eelmisel hooajal võttis Bondarenko kevadel ajutiselt ohjad ja juhtis meeskonna Eesti karikavõiduni, aga kuna tema põhitöö on Transi noortetööjuht ning litsentsitingimused ei luba selle kõrvalt teist ametit pidada, ei saa Trans teda ametlikult treenerina protokolli kanda. Aga mängudel on Bondarenko kohal ja tema konsultandi-roll ilmne. Karikafinaali avapoolajalgi astus Gruznov pingilt korraks tribüünile, et Bondarenkoga asju arutada.
Flora mängujuht lõi tehniliselt meisterliku 1:0 värava ning hoidis terve kohtumise vältel Transi kikivarvul. 40-meetrine ülitäpne sööt, mis viib meeskonna kiirrünnakusse, on Vassiljevi jaoks tavaline tase, mitte midagi erilist. Kui ääreründajad kontrarünnakusse sööstavad, ei pea nad muretsema, et Vassiljevi sööt neile selja taha võiks jääda. Nad võivad rahus kiiruse põhja vajutada ja olla kindlad, et Vassiljevi sööt jõuab nendeni täpselt õigel ajal ja õiges kohas. See kvaliteet on Flora kiire ja mitmekesise ründemängu vundament.
Protokoll:
4. juulil kell 16.00 A. Le Coq Arenal
Tallinna FC Flora - JK Narva Trans 2:1 (1:1)
18. Konstantin Vassiljev, 73. Henrik Pürg - 28. Sadio Tounkara
Hoiatused: 57. Michael Lilander, 85. Vladislav Kreida - 67. Roman Nesterovski, 86. Nurlan Novruzov
Mänguolud: +18, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 742
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Sander Saga, Aron Härsing
Neljas kohtunik: Karl Koppel
Flora: Ingmar Krister Paplavskis, Michael Lilander, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida, Frank Liivak (79. Rauno Alliku), Markus Soomets (70. Mihkel Ainsalu), Konstantin Vassiljev, Vlasi Sinjavski (58. Martin Miller), Rauno Sappinen.
Varus: Richard Aland, Mihkel Ainsalu, Rauno Alliku, Martin Miller, Mark Anders Lepik, Henri Välja, Maksim Paskotši.
Trans: Aleksei Matrossov, Martin Käos, Roman Nesterovski (90+1. Sergei Kondrattsev), Ofosu Appiah, Aleksandr Ivanjušin, Irie, Roman Sobtšenko, Aleksandr Zakarljuka (80. Viktor Plotnikov), Nikita Mihhailov (69. Nurlan Novruzov), Sadio Tounkara, Chinedu Geoffrey.
Varus: Andreas Vaikla, Nikita Savenkov, Nurlan Novruzov, Maksim Tšerezov, Sergei Kondrattsev, Artjom Škinjov, Viktor Plotnikov.
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?