Luup peale | Klavan võttis Anieri rolli üle ja vedas Paide rombi võidule (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond võttis Premium liigas rasked võidupunktid, vajades koduplatsil Viljandi Tuleviku murdmiseks kahte väravat Ragnar Klavanilt.

Hoolimata suurest soosikuseisusest oli Paide kaotanud Tulevikule koduväljakul kolm korda järjest, kui eelmisel aastal alistuti järjest liigamängus ja karikavõistlustel ning tänavu veel korra Premium liigas. Klavan aitas täna sellele seeriale punkti panna, viies Paide kaks korda juhtima, enne kui Siim Luts lõpuminutitel 3:1 lõppseisu vormistas.

Kompavate avaminutite järel hakkas Paide tõsisemalt domineerima 15 minuti järel, kuid Marten Ritson tegi Tuleviku puurisuul suurepärase mängu ja tõrjus ühe löögi teise järel. Eriti hea tõrje tegi ta 26. minutil, kui Deabeas pööras end värava ees nelja kaitsja vahelt löögile, aga Ritsonil õnnestus lähilöök üle otsajoone tõrjuda.

38. minutil lükkas Kaimar Saag Abubakir Muidinovi ja Kazeem Bolaji eeltöö järel palli Paide väravavõrku ja viljandlased jõudsid juba juhtväravat tähistada, enne kui abikohtuniku lipp siiski suluseisu märgiks tõusis.

Paide pääses ette poolaja lisaminutitel, kui Klavan raputas kaitsja maha ning skooris Joseph Saliste nurgalöögi järel neljalt meetrilt jalaga - 1:0!

Eduseisus mängides kergitas Paide pisut jalga gaasipedaalilt ning Tulevik tuligi edukalt mängu tagasi. 68. minutil jõudis Herol Riibergi eeltöö järel sihile Nikita Komissarov, kes toimetas kahe katsega palli Mihkel Aksalu seljataha - 1:1!

Paide oli nüüd juba tõsises hädas oma mängu pealesurumisega, kuid 76. minutil saadi siiski oma tahtmine ning seda jällegi läbi standardolukorra. Saliste karistuslöök vasaku nurgalipu lähistelt leidis Klavani, kes kerkis värava ees kõige kõrgemale ja skooris peaga kuuelt meetrilt - 2:1!

Tulevik suutis veel Paide trahvikastis nii mõnegi äreva olukorra tekitada, kuid lõpuks sai kodumeeskond pinged maha, kui Saliste vormistas 89. minutil söödu-kübaratriki ning Siim Luts lõi seisuks 3:1Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Klavani partneriks tuttav üllatusmees

Eelmise hooaja teisel poolel Paide kindlaks põhimeheks kerkinud Kristjan Pelt kadus tänavuseks hooajaks ootamatult pildilt ära, kuid teenis täna esindusmeeskonna särgis oma hooaja esimesed mänguminutid, kuuludes hoobilt Ragnar Klavani partnerina põhikoosseisu.

Sellele käigule aitasid kaasa Ishaku Konda mängukeeld ning Abdul Razak Yusifi tegutsemine keskväljal, kuid samas kuulusid Paide pingile veel kaks meest, kes senisel hooajal keskkaitses Peldist valikujärjekorras eespool on olnud – Martin Kase ja Sander Sinilaid.

Juulis 20-aastaseks saanud Pelt ei oleks nagu vahepeal ära olnudki, esinedes täna oma läbimurdehooajast tuttavas headuses. Vähem tähelepanelik vaataja võinuks ta isegi Klavaniga sassi ajada, sest kuigi klassivahe nende vahel on loomulikult olemas, siis kuju, liikumisstiili, soengu ja ka mängijaomaduste poolest on nad väga sarnased tüübid.

Paraku on Peldil Konda naasmise järel ikkagi väga keeruline uuesti mänguaega teenida, sest konkurents Paide keskkaitses on erakordselt kõrge.

2. Möölist tuntakse juba puudust?

Lisaks kerge jalavigastuse tõttu mängu vahele jätnud Henri Anieri olukorrale sai Paide kohe mängu alguses veel halbu uudiseid, kui välja tuli võtta tagareiele häda teinud Abdul Razak Yusif. Teda saabus asendama Sander Sinilaid, kes mängib küll oma koha Premium liigas alati välja, kuid kes on siiski taandunud selgeks varumeheks, lappides vajadusel erinevaid positsioone.

Niisiis kerkib kohe küsimus selle kohta, kas peatreeneriga erimeelsustesse sattunud Karl Möölist loobumine oli ikka õige otsus? Kui keskkaitses ja ründeosakonnas jagub Paidel valikut külluses, siis keskväljaankru positsioonil midagi hõisata ei ole.

3. Paide proovis kurikuulsat rombi

Kui eelmistel hooaegadel toetus Paide peaaegu alati kindlale taktikalisele asetusele, mängides ründavat 4-3-3 asetust, siis tänavu on proovitud väga erinevaid variante. Mängijaid on kasutatud erinevatel positsioonidel ning alles mõned kuud tagasi mängiti pidevalt kolme keskkaitsjaga. Täna võeti aga kasutusele teemanti või rombi nime kandev asetus, mis sai Eesti jalgpallisõprade seas kurikuulsaks, kui taanlane Viggo Jensen seda Eesti koondises juurutada püüdis.

Siim Luts tegutses ründepaari all, Yusif (Sinilaid) ankrumehena ning Andre Frolov ja Hadji Drame äärepoolsete keskväljameestena, kes pidid katma väga suurt maa-ala. Keskväljal saavutati niimoodi suur ülekaal, mis omakorda lõi ääreründesse ruumi, kuhu võisid liikuda vastavalt vajadusele kas ründajad, äärepoolsed keskväljamehed või äärekaitsjad.

Paberil on see kõik põnev ning huvitav oli seda vaadata ka väljakul, kuid kasutegurit oli kokkuvõttes siiski raske hinnata. Paide justkui domineeris küll, aga samas ründeteravust nappis. Kaks ründajat olid küll pidevalt aktsioonis, kuid Luts, Frolov ja Drame paistsid rünnakul silma vähem kui tavaliselt. Rombi kasutati kuni 64. minuti vahetusteni, misjärel naasti tuttava 4-3-3 juurde ja Luts hakkas rohkem silma paistma.

4. Mängu parim - Ragnar Klavan

Paide kaitse on saanud Klavani saabumisega hoopis uue hingamise ning nagu sellest oleks veel vähe, võttis mees üle ka väravalööja rolli. Mõlema tabamuse puhul edestas Klavan nigeerlast Ganiu Atandat, kes on harilikult üks Premium liiga parimaid õhuvõitlejaid, kuid ei saanud endise Liverpooli mehe katmisega kuidagi hakkama.