Mööl räägib suu puhtaks: minu jaoks polnud rahuldav, et kaotame liidritele juba kümne punktiga (11)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädalapäevad tagasi tekitas Premium liiga veeklaasis tormi Paide Linnameeskonna teadaanne, kus seisis mustvalgel kirjas, et üks nende liidreid Karl Mööl siirdus laenule FC Kuressaarde.

Oleks Mööl otsustanud Kuressaare kasuks vabaagendina, poleks sellest suuremat numbrit tehtud. 2018. aastal naasis ta Taani klubist HB Köge ja liitus ju liigatabeli tagumise poole meeskonna Tallinna Kaleviga. Tänavu on ta aga Paide eest teinud kaasa 17 liigamängus ja käinud platsil 1454 minutiks. Algkooseisu kuulus ta ka esimeses euromängus Wroclawi Slaski vastu, aga tundub, et nähtavasti jooksis pärast seda tema ja peatreeneri Vjatšeslav Zahovaiko vahelt läbi must kass.

Kõigis eelnevates liigamängudes oli ta teinud Paide eest kaasa 90 minutit, ent kordusmänguks jäi ta pingile ja sekkus teiseks poolajaks. Viimaseks jäänud liigakohtumises Tartu Tammeka vastu vahetas Zahovaiko Mööli platsile mängu lõpus 14 minutiks. Päev pärast kohtumist Tammekaga käis Mööl Paide U21 eest väljakul FC Elva vastu ning viis päeva hiljem saatis klubi välja eelmainitud teate.

"Olukorras, kus peatreeneril ja mängijal oli erinev nägemus koostöö osas, leidsime koos mängijaga, et parim lahendus nii klubile kui mängijale on minna hooaja lõpuni laenule. Soovime Karlile FC Kuressaares kõike paremat!" lausus Paide spordidirektor Gert Kams klubi sotsiaalmeedia vahendusel.

Pärast laupäevast kohtumist FC Flora vastu sõnas Zahovaiko Soccernet.ee-le, et selles teates oli kõik öeldud ja tal pole omalt poolt midagi lisada. Küll aga selgitas oma nägemust olukorrast nüüd pikemalt Mööl.

Kas see oli sinu jaoks raske südamega tehtud otsus? Oleksid sa soovinud Paides jätkata?
Jah, see oli pigem raske otsus, sest mu ambitsioon ja eesmärgid kattusid klubi omadega. Samuti sain ma hästi läbi mängijatega ning tiimivaim riietusruumis oli tasemel. Kokkulepe klubiga minna laenule Kuressaarde ei olnud raske südamega tehtud otsus, sest olen alati vaadanud Kuressaaret kui meeskonda, mis on väga kokkuhoidev ja töökas. Lisaks on mul plaan pärast mängijakarjääri lõppu töötada treenerina ja nii oli Kuressaare puhul üheks suureks plussiks peatreener Roman Kožuhhovski, kellelt saan väga palju õppida.

Spordidirektor Gert Kams ütles pressiteates välja, et mängijal ja peatreeneril oli koostöö osas "erinev nägemus". Milles see seisnes ja kust see nägemus lahknema hakkas?
Vaadates meie meeskonda paberil, siis polnud minu jaoks rahuldav, et me kaotasime eelmisel hooajal Florale 16 punktiga ja sel aastal poole hooajaga nii Florale kui Levadiale juba 10 punktiga. Minu jaoks oli viik Floraga, Kaljuga või Levadiaga keskpärane, mitte hea tulemus. Minu arvamus oli, et mängijaid on vaja paremini taktikaliselt nii treeningutel kui videoanalüüsidega ette valmistada, anda selgemaid ja läbimõeldumaid juhiseid ning tõsta treeningute intensiivsust.

Sellest hakkaski minu ja peatreeneri arvamus lahknema. Ma olen alati olnud aus ja avaldanud oma arvamust, kuid olen alati ka aktsepteerinud peatreeneri stiili ja nägemust, kui need aspektid on tema poolt selgelt edasi antud ja ka põhjendatud. Neid "erinevaid nägemusi" treeneri ja mängijate vahel ikka tekib, kuid üldjuhul räägitakse need selgeks ja leitakse lahendus, et probleemidest üle olla. Siinkohal meenub mulle, et näiteks Sergei Frantseviga (kelle all Mööl mängis Nõmme Kaljus - R. V.) mu jalgpallialane koostöö toimis väga edukalt, kuigi teda peetakse väga karmikäeliseks treeneriks.

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ka antud erimeelsuste juures soovisin suhelda peatreeneriga professionaalselt ja jalgpallikeskselt. Laskumata detailidesse, pidas peatreener vajalikuks minna minu suhtes isiklikumaks kui olukord nõudis. Kuivõrd selline suhtumine mulle ei sobi, proovisime klubi juhtkonnaga leida hetkeolukorda arvestades toimiva lahenduse.

Kas teil on ka varem erimeelsusi olnud?
Minu mänguaeg ning roll klubi ajaloo edukaimate tulemuste saavutamisel eelmistel hooaegadel küll justkui näitaks, et kõik on olnud hästi, aga tegelikult said need erimeelsused alguse juba veidi üle aasta tagasi.

Sa liikusid Kuressaarde pooleks aastaks ehk pärast seda on sul veel Paidega aasta jagu lepingut järel. Kas see "erinev nägemus" võib mõjutada ka järgmist hooaega?
Kuna mul on Paidega kehtiv leping järgmise hooaja lõpuni, siis austan oma lepingulisi kohustusi ka selle hooaja lõppedes. Ehk kui Paide näeb mind täisväärtusliku tiimi liikmena ka järgmisel hooajal, siis mul on selle üle ainult hea meel. On arusaadav, et need "erinevad nägemused" ei ole tekkinud üleöö emotsiooni pealt ja need ei muutu järgmise nelja kuu jooksul. Samuti on selge, et kui klubile ei oleks sobinud minu sportlik panus mängudes ja treeningutel, siis oleksime lepingu koheselt kahepoolse kokkuleppega lõpetanud.

Miks just Kuressaare, mitte ükski muu Premium liiga klubi?
Kui suuremad klubid Eestis annavad mängijaid laenule liigasiseselt, siis tavaliselt välistatakse võimalus minna oma konkurentide juurde, kelles potentsiaalset ohtu nähakse. Seekord olid nendeks Flora, Levadia ja Kalju. Kuna minu isiklik elukorraldus on tugevalt seotud Tallinnaga, siis Tallinnas treeniv Kuressaare oli ideaalne valik. Kuressaare valiku puhul olid kõige tähtsamaks nende meeskonna sisekliima ja töökus ning kindlasti väga kõrgel tasemel peatreener, kellega koostööd ma väga ootasin. Hetkel on temapoolne töö ja suhtumine vastanud täielikult mu ootustele ja ma naudin väga tema käe all treenimist.

Millises rollis sind Kuressaares nähakse?
Treeneri sõnul näeb ta mind Kuressaares mängimas keskväljal.

Mida sa Kuressaare ajast ootad?
Mõtlen positiivselt ja tahaksin aidata Kuressaarel püüda kuuendat kohta. Soovin hooaja lõpuni lihtsalt igas trennis maksimumi võtta, mängida jalgpalli nii hästi kui oskan ning teha lisatrenni, et oma füüsilist võimekust veelgi tõsta. Tahan mängida selliselt, et mu meeskonnakaaslased mu ümber saaksid oma parimaid omadusi veel rohkem näidata ja ära kasutada. Kuna Kuressaares on palju noori mängijaid, siis kindlasti olen ma valmis neid toetama ja aitama nii väljakul kui väljakuväliselt.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kebab   •  
(91.129.107.***)
Soovitus kõikidele mittetallinna klubidele. Kolige kõik alekale. Saate parimad treeningtingimused ja laias valikus tipptiimidest ülejäävaid mängijaid. Muidu kõik Tallinnas aga käite bussiga mängupäeval "kodulinnas" mängimas.
sass101   •  
(195.222.9.***)
Kebabi plaan jumalast õige. Kuressaarlased peaks selle loogika järgi Pärnut toetama hakkama, palju lähemalt kandi mehed.
boobek   •  
(84.50.218.***)
Aga kui kõik klubid kilulinna kolivad, kes siis Florale noormängijaid kasvatama hakkab? Või kaotatakse siis KTM -i reegel ära?
tpx   •  
(213.180.19.***)
KTM'i asemele tuleb (S)STM - (samal) staadionil treenitud mängija
Thugie   •  
(146.255.181.***)
Tallinna Flora
Tallinna Levadia
Nõmme Kalju
Tallinna Legion
Tallinna FC Kure
Tallinna PLM
Kupataks Tartu/Viljandi/Pärnu/Narva teise divarisse, tooks asemele Nõmme United'i, Tallinna Kalevi, Maardu mis pmst ka Tallinna tiim ja kindlasti leiab kellegi 10nda siit veel. "Eesti" premium liiga
Thugie   •  
(146.255.181.***)
Viimane tõeline mitte Tallinna tiim tuli medalile 2013, Sillamäe. Tartu/Viljandi/Narva/Pärnu, vaevalt neist keegi järgmise paarikümne aasta jooksul medalitele mängima hakkab
x0joe0x2   •  
(90.191.178.***)
Thugie

Muidu olen nous aga siiski Sillamäe tuli medalikohale lisaks 2013 aastale ka 2014. Punkte koguti floraga võrdselt, isegi varavatevahe oli tegelikult parem, kuid omavaheliste mangudega pandi flora teiseks ja sillamäe kolmandaks
Janek Ilves   •  
(90.191.169.***)
2009 tuli ka medalile Sillamäe
Janek Ilves   •  
(90.191.169.***)
+ kui Sillamäel oli Floraga punkte võrdselt siis oli Flora kolmas ja Sillamäe teine
x0joe0x2   •  
(88.196.83.***)
Janek Ilves

Mhm tulid kyll 2009 medalikohale, lihtsalt et jutt käis viimasest korrast kui tõeline mitte tallina klubi on medalikohale tulnud. Ja jalgpall.ee näitab et 2014 Flora on teine ja Sillamäe kolmas. Rohkem ei oska selle kohta midagi öelda
sanderk   •  
(185.158.17.***)
Ei tea kas puritaanidele ka Sillamäe medalivõit sobib. Niipalju kui ma mäletan polnud tegemist siiski kogukonna klubiga, mis järk-järgult tipu suunas higistab, vaid "emotsionaalse" rahaga, mis päris järsku ära kadus.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NUMBRID RÄÄGIVAD
Graafikud | Kolmveerand hooajast selja taga: mille pinnalt võib Eesti saada uue euroklubi?
VÄRAVATESADU MÜNCHENIS
Luup peale | Bayern ja United heitlesid, kelle köök ruulib
REKORDHÄÄLED TASKUST!
TEEKOND TIPPU
Lisette Tammik: laste jalgpallitrennides võiksid poisid ja tüdrukud mängida koos
INGLISMAA
VÄRSKE PILK
Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi?
SN X PL
Soccernet vs. Premium liiga | Testime kalevlaste täpsust: kas rohkem palle saadeti ristnurka või raudteele?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
27
16
9
2
48:15
57
2.
Tallinna FC Flora
27
16
9
2
58:17
57
3.
Pärnu JK Vaprus
27
10
9
8
34:34
39
4.
JK Tallinna Kalev
27
9
9
9
29:33
36
5.
Paide Linnameeskond
27
8
12
7
30:23
36
6.
Nõmme Kalju FC
27
9
9
9
34:30
36
7.
FC Kuressaare
27
9
5
13
31:48
32
8.
JK Narva Trans
27
10
2
15
23:42
32
9.
Tartu JK Tammeka
27
4
12
11
25:42
24
10.
Harju JK Laagri
27
3
6
18
19:47
15
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
57
Tallinna FC Flora
57
Pärnu JK Vaprus
39
JK Tallinna Kalev
36
Paide Linnameeskond
36
Nõmme Kalju FC
36
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
24
Harju JK Laagri
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • R 18.00 Eesti - Kasahstan (naiste Rahvuste liiga)
  • R 19.45 Flora - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Kalju - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Levadia - Kuressaare (Premium liiga)
  • P 19.00 Viimsi - Legion (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!