Luup peale | Midagi Reali juures ei klapi (0)

Real Madridi võitlus iseendaga jätkus Meistrite liigas. 2:2 viik Mönchengladbachiga hoiab neid vee peal, kuid edaspidi tuleb näidata enamat.

Real oli esialgu üle. Mäekõrguselt. Esimese poole tunni jooksul pääses Gladbach harva üle poole väljaku, pealelöökide statistika märkis Reali ülekaaluks 8:0. Ometi ei suudetud sakslaste kaitset lahti harutada, esimene löök raamigi tuli alles 28. minutil Toni Kroosi jalast.

Gladbach pani aga esimese tõsise rünnaku kokku 33. minutil ja läks 1:0 ette. Kiire üleminek kaitsest rünnakule, otsekui õpikust võetud meisterlik sööt liini taha ja Marcus Thuramile kuulus lõpetamise au. See jäigi Gladbachi ainsaks pealelöögiks esimese 45 minuti jooksul.

Riietusruumist tuli Real elavalt tagasi ja Marco Asensio tabas varakult posti, kuid siis ulatati initsiatiiv mõneks minutiks võõrustajatele. Kaitseliinist läbi tantsinud Christoph Krameri löögile sai Casemiro viimasel hetkel jala ette ja Alassane Plea ürituse pareeris veidi hiljem hiilgavalt Thibaut Courtois, kuid kahe momendi vahele mahtus Gladbachi teine värav. Thuram oli õigel ajal õiges kohas.

Zidane saatis väljakule Eden Hazardi, Luka Modrici ja Rodrygo, kuid hirmkõva survet kodumeeskonna väravale peale ei saadud. Siis aga jättis Casemiro palli Karim Benzemale ja järsku olid nad mängus tagasi; möödus veel mõni minut, kombineerisid Sergio Ramos ja Casemiro ning Real päästiski punkti. Soccernet.ee tegi mängust järgnevad tähelepanekud:

1. Real ei ole vaimselt heas kohas

Hilised väravad ja äärmiselt omapärane tabeliseis hoiavad Reali maha kandmast - otsustatud on ju täpselt mitte midagi - ning tuju üleval, kuid üldtunnustatud seisukoht kinnitab, et kõige ohtlikum vastane grupist peaks olema Milano Inter. Duellid Antonio Conte meestega saavad olema eriti nauditavad, sest mõlemad teavad, et eksimisruumi sisuliselt pole.

Pikalt tänavu olukordi seedida ei lasta, Interit tuleb võõrustada juba nädala pärast. Zinedine Zidane peab nappide päevadega leidma viisi, kuidas häälestada meeskond avaminutist peale halastamatuks, kuidas lisada rünnakule otsustavust. Anda mõni päev vabaks? Vahetada lülisid ketis? Midagi selle Reali juures ei klapi. Aga mis see on ja kas Zidane suudab nõrga koha tuvastada?

2. Iga taskunuga pole John O'Shea

Manchester Unitedi legendaarne iirlane O'Shea on musternäidis jalgpallurist, kes ei olnud ühelgi positsioonil erakordselt hea, kuid võis väljakul täita erinevaid rolle (ja vajadusel, nagu ajalugu tunnistab, seista väravas). Hunt Kriimsilm, teisisõnu. Sir Alex Fergusoni käe all võitis ta 14 trofeed ja sai kirja ligi 400 mängu.

O'Shea masti mehi moodsas jalgpallimaailmas naljalt ei leidu, kuid Real Madridi lähimaks vasteks võib pidada Lucas Vazquezi. Nüüdseks 29-aastane hispaanlane on nende akadeemia kasvandik, võitnud esindusmeeskonnaga 12 tiitlit, mänginud üle 200 mängu ... ja seda kõike pea alati taustajõuna, kes aitab siin ja seal, kes teeb enamasti oma ära. Nüüd siis paremkaitsjana.

Dani Carvajal ja Alvaro Odriozola on vigastatud, Nacho läks katki nädalavahetusel Barcelona vastu. Vazquez - niisiis positsioonile neljas valik - sai aga teisel poolajal asendajana hiilgavalt hakkama ja edutati Gladbachi vastu algrivistusse.

Nüüd nõnda hästi ei läinud. Kahel korral magas ta maha selja taha hiilinud Thurami (tõsi, esimese värava puhul oli ka sööt maailmaklassist), korra saatis äärekaitsja täiendkoolitusele Christoph Kramer. Aga taskunuga ei saagi asendada täisväärtuslikke tööriistu.

3. Astudes isa suurtes jälgedes

Jalgpallisõbrale, keda kasiino ukselt enam tagasi ei saadeta, peaks Thurami nimi kahtlemata tuttav olema. Noorematele aga kiirkursus: Lilian Thuram esindas Monacot, Parmat, Juventust ja Barcelonat, võitis Prantsusmaaga nii MM- kui EM-tiitli, valiti Prantsusmaa aasta jalgpalluriks ja kahel MM-il sümboolsesse koosseisu. Putsad riputas papa-Thuram varna tosin aastat tagasi, nüüd kannab perekonna pärandit edasi vanim poeg Marcus.

Kui isa tegutses kaitsjana, siis pojast sai ründaja; tema karjäär pole küll sarnaselt mõnele teisele (U19 EM-i võites mängis Marcus näiteks koos kellegi Mbappega) otsejoones orbiidile lennanud, kuid mõistlike sammudega astudes tõestas ta end esmalt Prantsusmaal ja liikus siis mullu ~12 miljoni euro eest Saksamaale. Tänaseks on tema väärtus kolme- ja homseks võibolla juba neljakordne.

PS! Marcuse noorem vend Khephren, 19-aastane poolkaitsja, on esindanud Monacot ja kuulub nüüd Nice'i esindusmeeskonda. Kus on, sinna tuleb juurde.

Mönchengladbach - Real Madrid 2:2 (1:0)