Luup peale | Sorga realiseeris Flora Kuressaares võidule (lisatud pildigalerii!) (0)

Premium liiga parim väravakütt Erik Sorga lisas oma kontole veel kolm tabamust, lüües FC Flora 3:0 võidumängus FC Kuressaare vastu kõik väravad.

Reedel Tartu Tammekalt šokk-kaotuse saanud Flora ei saanud ka Saaremaal esmalt oma mängu käima, kuid nende õnneks realiseeris Sorga 24. minutil meeskonna esimese väravavõimaluse kohe ära.

Sealt edasi sujus Flora mäng juba libedamalt ning eriti veenev oli nende ülekaal teisel poolajal. Siiski lisandus veel vaid kaks väravat, kui 67. minutil toksas Sorga väravasse Gert Kamsi täpse tsenderduse ning neli minutit hiljem oli ta esimesena jaol Rauno Alliku pealelöögi järel tõrjutud pallil. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Flora närvid ilmselgelt pingul

Flora rivistas välja oma tugevaima koosseisu, samal ajal kui Kuressaare oli mitmete puudujate tõttu mitmelt poolt lapitud. Ent kui pool avapoolajast oli möödunud, tuli üllatuslikult tõdeda, et FC Kuressaare oli olnud ohtlikum meeskond väljakul. Flora suureks õnneks kaotas Kure mõned minutid hiljem kaitses palli ning Erik Sorga realiseeris Flora esimese väravavõimaluse kohe tulemuseks.

Pärast reedest kaotust Tartu Tammekale oli Flora küll väga tugevalt tahtmist täis, kuid rutakas ja konarlik, mistõttu nende planeeritud rünnakulaviinid põrkusid lisaks vastutuulele ka järjekindlalt vastu Kuressaare kaitsemüüri. Saarlased tormasid ise isukalt kontrarünnakutele, lüües Flora veelgi rohkem endast välja.

Alles pooleldi kingitusena saadud avavärava järel muutus Flora selgelt rahulikumaks ning hoidis enesekindlamalt palli enda valduses. Teisel poolajal allatuult pandi vurr juba päris korralikult veerema ning Sorga järgmised väravad võtsid mängust viimase pinge ära.

2. Tuulepealinn Kuressaare

Kuressaare on ammu tuntud kui Eesti jalgpalli tuulepealinn ning tänane mäng oli taas üks neist, kus tuulesuunast olenevalt etendusid kaks oluliselt erinevat poolaega. Kodumeeskond nautis avapoolaega tugevas taganttuules ning tormas pallivõitmise järel jõuliselt vasturünnakutele. Pärast klubisse naasmist esmakordselt Premium liigas algkoosseisu pääsenud Mario Stern näitas end tipuründes parimast küljest, külvates kontratel ohtu ja teenides mitmeid standardolukordi. Pooalaja lõpuks koguneski Kuressaare arvele koguni neli nurgalööki Flora ühe vastu.

Teisel poolajal sai aga Flora mängu üle kindla kontrolli ja surus saarlased sügavale kaitsesse, kuni järgnevate väravatega kõik ära otsustati. Alles Flora turvalises eduseisus hakkas ka Kuressaare taas leidma võimalusi vastaste värava ohustamiseks.

3. Kure näitas sisu, aga nüüd on vaja ka tulemusi

Kuressaare südika esituse juures väärib erilist tähelepanu see, et ligikaudu pool algkoosseisust jäi erinevatel põhjustel eemale. Sander Laht taastub haigusest ja sekkus pingilt, Märten Pajunurm ja Sander Seeman puudusid töökohustuste tõttu, Märten Opp ja Otto-Robert Lipp vigastusega, Oliver Rass mängukeeluga. Lisaks puudus üks meeskonna vaimseid liidreid Elari Valmas.

Et Kuressaare suutis sedavõrd kokkulapitud koosseisuga meeskondlikult ja distsiplineeritult toimida ning FC Florale väärikat vastupanu osutada, on tõestus Saaremaa klubi kvaliteetsest sisust ja reservidest. Nüüd on aga viimane aeg see kvaliteet ka tulemuseks vormida, sest viimase 11 mänguga on Kuressaare teeninud vaid kaks viigipunkti ning väljalangemistsoon on neid juba kinni püüdmas. Laupäeval Maardus tuleb meelde tuletada võidumaitset, mida viimati tunti Premium liigas alles 24. mail.

4. Mängu parim Erik Sorga

Flora rivistuses oli mänguliselt palju rohkem silma paistnud mehi ning ega Sorga suurt rohkem esile ei tõusnudki kui kolmes süllekukkunud väravaolukorras, millest kaks paistsid olevat lihtsa vormistamise vaev. Ent lihtne on seda öelda ja palju keerulisem on seda reaalselt ka teha. Sorga 23 väravat on võimas number, millele midagi ligilähedastki pole kellelgi teisel tänavu vastu panna.

13. augustil kell 19 Kuressaare linnastaadionil (Staadioni 2, Kuressaare)

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora 0:3 (0:1)