Luup peale | Varuosadest klapitatud Trans ei lasknud end Kalašnikovsi küllasõidust häirida (0)

Kuressaare oli lahendustega hädas. Mairo Miili (esiplaanil) mängu lõpetas vigastus. Foto: Allan Mehik

FC Kuressaare sõitis Premium liiga 26. voorus Narva lootustega pikale punktipõuale joon alla tõmmata, kuid Trans noppis koduväljakul 4:2 võidu.

Endise peatreeneri Dmitrijs Kalašnikovsi vastu mänginud Transil oli küll kaartide-vigastuste tõttu puudu viis olulist lüli, kuid ohjad haarati kodumurul kõigest hoolimata. Võimalustevaese alguse järel elasid ka külalised mänguvoolu sisse, aga esimene sõna jäi Transile: Joseph Saliste riputas vasakult äärelt kasti joonele pika tsenderduse, mille Viktor Plotnikov rinnaga ette võttis ja värava ristnurga suunas virutas.

Riietusruumi läksid meeskonnad siiski viigiseisult. Saliste lohaka tagasisöödu järel sattus mänguvahend karistusalas jalge ette Sander Lahele, kellele lendas küljelt hooga sisse Tanel Tamberg. Marko Meerits arvas penaltil nurga küll ära, kuid Märten Pajunurme madal löök oli siiski piisavalt tugev.

Teisel poolajal läks Trans oma teed. Esmalt kombineerisid nurgalöögist Saliste-Plotnikov ja täpi pani i-le Markas Beneta, kolm minutit hiljem riputas Irie liini taha püstsöödu ja Vadim Mihhailov lahendas olukorra kukkumise pealt. Otto-Robert Lipp tõi viimaseks 20 minutiks küll mängu uut hingamist, kuid Kuressaarel punkti päästa ei õnnestunud. Magnus Karofeld kinkis Transile lõpuminuteil hoopis neljandagi värava. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Narva mõistatuslik kuulipildur Viktor Plotnikov

Juulis tähistas Viktor Plotnikov 30. sünnipäeva. Ta on aastaid olnud Premium liiga tasemel tegija, esmalt vasakkaitses ja hiljem liikunud järjepidevalt ettepoole kuni ründajaametini välja. Mullu lõi ta 33 mängus 13 väravat - personaalne rekord, kogu liiga peale paremuselt kümnes tulemus ja Eesti passiga meestest viies koht (ettepoole jäid Tristan Koskor, Frank Liivak, Sander Laht ja Rimo Hunt).

Käimasolevast hooajast meenub esmalt Plotnikovi akrobaatika karikafinaalis, mis täiendas Transi auhinnakappi 18-aastase vaheaja järel trofeega. Aga see on ka suures plaanis kõik. Premium liiga hooaega alustas ta põhimehena, aga viimati kuulus algrivistusse mai lõpus. Täna sai ta alles viiendat korda sel hooajal kirja 90 minutit.

Kuressaaret kostitas Plotnikov värava ja kahe resultatiivse sööduga, tema võitlejahingest võiksid võtta eeskuju paljud. Miks teda rohkem ei kasutata? Kas nüüd saab Plotnikov uue võimaluse?

Viktor Plotnikovis pulbitsevat potentsiaali ei ole Trans tänavu väga kasutanud. Foto: Brit Maria Tael

2. Kui ise ei löö, lüüakse sulle

51. minutil oli Kuressaarel sajaprotsendiline võimalus 2:1 lüüa. Nikita Komissarov tõmbas karistusalas kõigi kaitsjate tähelepanu endale ja läkitas siis söödu Otto-Robert Lipule, kes oli kaheksal meetril uhkes üksinduses. Noore ründaja löök oli aga liiga nõrk ja otse keskele - lihtne saak Marko Meeritsale. Kolm minutit hiljem lõi Trans ise 2:1, kuus minutit hiljem juba 3:1.

Siinkohal on paslik meenutada Kalašnikovsi kommentaari reedesest päevast, pärast 0:1 kaotust Tartu Tammekale: "Üks probleem, mida täna nägin, oli ründaja. Muidugi terve maailm otsib pidevalt head ründajat, aga teisel poolajal oli tunda värava lõhna. Võib-olla polnud just palju momente, aga väravalõhna oli."

3. Kuressaare vajab Kalašnikovsi käekirjaga tutvumiseks aega

Kuressaare-debüüdiks ehk reedeseks kohtumiseks Tammekaga oli Kalašnikovs ametis saanud olla täpselt ühe trenni. Nii oli ka mõistetav, et ta ei jõudnud veel mängijatega suurt tutvuda ja kasutas neid (üsnagi) tavapärastes rollides. Tänaseks oli lätlane oma käe järgi korrektuurid teinud.

Kuressaare rivistus sisuliselt üles 4-4-2 asetuses, kus näiteks poolkaitsjatena tegutsesid Rasmus Saar ja Elari Valmas, lõhkuva poolkaitsjana tuntud Sander Seeman liikus aga paremkaitsjaks. Kindlasti valmistasid uued positsioonid raskusi mängu alguses, kus Kuressaare lubas samuti üpris eksperimentaalse koosseisuga Transil mänguohjad haarata.

Pühapäeval Tuleviku vastu saarlastel tuleb kortsud välja triikida, sest punkte on hädasti vaja. Maardugi jääb nüüd vaid punkti kaugusele.

4. Mängu parim - Marko Meerits

Kuressaare ei mänginud hästi, aga poolest algkoosseisust ilma jäänud Trans oli täna suuremgi hädaline. Esmalt sättis Meerits end ette juba mainitud Lipu löögile, mis viinuks Kuressaare 2:1 ette; hiljem, 3:2 eduseisus tõi ta lati alt imelise käeviipega välja Nikita Komissarovi pealelöögi. Need olid kahtlemata mängu lõpptulemust arvestades võtmetähtsusega tõrjed.

Meerits on Transi turvalukk, mille najale saab raskel hetkel toetuda. Foto: Allan Mehik

28. augustil kell 18.30 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - FC Kuressaare  4:2 (1:1)
33. Viktor Plotnikov, 54. Markas Beneta, 57., 90+1. Vadim Mihhailov - 41. pen. Märten Pajunurm, 69. Otto-Robert Lipp

Väravasöödud: 33. Joseph Saliste, 54., 90+1. Viktor Plotnikov, 57. Bi Sehi Elysee Irie - 41., 69. Sander Laht
Hoiatused: 13. Artjom Škinjov, 40. Tanel Tamberg - 86. Silver Alex Kelder
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.