Marek Kaljumäe tõi kastanid tulest (3)

Marek Kaljumäe. Foto: Gertrud AlatareKümnekesi lõpetanud Levadia sai Infoneti vastu võiduvärava kirja alles 89. minutil, kui täpne oli Marek Kaljumäe.

Mäng algas teravalt. Levadia sai paari minutiga kirja neli nurgalööki, kuid nendest midagi ohtlikut ei sündinud. Tõsisemalt pidi noor puurilukk Matvei Igonen mängu sekkuma 13. minutil, mil Rimo Hunt jõudis heast kohast löögile. Sooritus blokeeriti küll kaitsjate poolt, kuid jätkuolukorras sai Ingemar Teever proovida, lüües mööda.

Pärast neid olukordi rahunes mäng pikaks ajaks. Tekkisid mänguseisakud ja pallikaotused. Enne poolajavilet suutis aga Infonet hea rünnakuga maha saada. Trevor Elhi, endine Levadia pallur, mängis kiirusega kaks külaliste mängumeest üle ja andis pehme tsenderduse värava alla. Seal oli ootamas Manucho, kelle pealöögile jäid kaitsjad ette.

Viimased viis minutit avapoolajast olid täielikult Levadia kontrolli all. Võõrustajate kaitsjad tegid aga head tööd ja nii suudeti enamus pealelööke blokeerida, enne kui need raamide vahele oleksid jõudnud.

Teine kolmveerandtund algas samuti kiiretempoliselt. Suurepärase võimaluse sai külalisvõistkond, kui Rimo Hunt mängis kastis kaks kaitsjat üle ja sooritas ligi viie meetri pealt pealelöögi. Veel paremini tegutses selles olukorras võõrustajate puurilukk Matvei Igonen, tõrjudes jalaga lähedalt teele saadetud nahkkera.

Pärast neid sündmusi mäng rahunes. Levadia valdas palli ja üritas rünnata, aga lõpplahenduseni ei jõutud. Infonet mängis seevastu kontrate peale, saades isegi veidi paremad võimalused. Levadia poolelt kerkis esile taas Rimo Hunt.

Terava nurga alt löödud palli pudistas väravavaht ohtlikult värava ette, kust Infoneti kaitsjad jõudsid selle viimasel hetkel minema lüüa. Vastasel juhul oleks tõenäoliselt saanud näha väravat, sest puurilukk oli situatsioonist välja mängitud.

Levadia poolelt said sigadusega hakkama 75. minutil sisse toodud Nikita Koljajev. Vähem kui kümne minutiga teenis ta kaks kollast (seejuures teise sukeldumise eest - toim.) ning suundus varakult dušši alla. Seejärel elavnes mõlema võistkonna mäng. Infonet üritas rohkem, sest arvuline ülekaal oli vaja ära realiseerida.

Heitlus lõppes õnnelikult siiski hoopis Levadia jaoks, sest 89. minutil tõi Marek Kaljumäe kastanid tulest välja. Kaugelt teele saadetud ja süütu ilmega karistuslöök lendas kaarega üle väravavahi pea. See tuli üllatusena ka väravalööjale endale. Võõrustajate puurilukk arvas, et tuleb rikošett või keegi saab pea vahele, ent seda ei tulnud ja tuli hoopis Levadia napp võit Premium liiga uustulnuka üle.

Mängu parim – Rimo Hunt

Pidevalt ohustas võõrustajate väravat. Mängis isuga, tegi palju tööd. Enamus olukordades osaline. Pärast Artur Rätteli vigastust on selgelt rohkem silma paistnud ja esile kerkinud.

20. mail kell 19.30 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Tallinna FC Levadia 0:1 (0:0)
89. Marek Kaljumäe

Hoiatused: 8. Andrei Kalimullin, 70. Manucho - 43. Artjom Artjunin, 65. Ilja Antonov, 81., 83. Nikita Koljajev
Eemaldamine: 83. Nikita Koljajev
Mänguolud: +16, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.