Meistriliiga hooaeg luubi all: parimad poolkaitsjad 2009 (19)

Konstantin Nahk ei lase noorematel end kõrvale trügida. Foto: Catherine KõrtsmikMeistriliiga parimate poolkaitsjate valik on meeldivalt tasavägine ning igale positsioonile jagub tipptasemel mängijaid.

Soccernet.ee valikust leiame nii Eesti koondislasi kui võõrleegionäre, tõusvaid tähti kui kohalikke legende. Pooled väljavalituist pääsesid ka mullu samasse valikusse, pooled on uued.

Viimaste aastate valitseja Juha Hakola pühkis Maarjamaa tolmu jalgelt ja jättis trooni vabaks. Saab näha, kas selle hõivab tema mullune lähim rivaal Sander Puri või keegi teine.

Kes valitakse 2009. aasta Meistriliiga parimaks poolkaitsjaks, ei sõltu enam meist. See selgub kümne päeva pärast avaneval suurel küsitlusel, mille tulemuse otsustavad Sinu ja teiste Soccernet.ee külastajate hääled!

Foto: Märt VassiljevAleksandr Dubõkin
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 28 mängu (27 põhikoosseisus), 9 väravat ja 4 kollast kaarti

REKLAAM

Ida-Virumaa terav paremäär on kuulunud juba aastaid omal positsioonil Meistriliiga parimate sekka ning siirdumine Narvast Sillamäele pole teda sugugi aeglustanud.

Pigem vastupidi, pärast aastast vaheaega mahub Dubõkin taas meie valikusse ning konkureerib sümboolses koosseisus parima parempoolkaitsja kohale. 2006. aastal ta sinna juba valiti, aga viimastel hooaegadel on ta resultatiivsuses veidi järele andnud.

Sellegipoolest on ta jätkuvalt üks suurimaid äärekaitsjate terroriseerijaid Eesti liigas. Hea kiirus, teravus, tehnika ning ootamatud lahendused lubavad pidevalt meeskonnakaaslastele häid väravavõimalusi luua.

Foto: Märt VassiljevVladislav Ivanov
Klubi: Narva Trans & Tallinna Levadia
Positsioon: Peamiselt keskpoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 18 mängu (14 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 1 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Ivanovist pikalt huvitatud olnud Levadia sai ründava poolkaitsja sel suvel lõpuks enda ridadesse ning ta vastas sellele otsekohe tugevate esitustega. Tema värav Krakowi Wisla vastu jääb Levadia toetajatele veel pikkadeks aastateks meelde.

Paraku jätsid vigastused selle vaieldamatult ülitalendika palluri hooaja poolikuks. Ka mullu jäi tal pool hooaega vahele, nii et täit potentsiaali pole ta kindlasti veel näidata saanud. Seda huvitavam saab olema vaadata, kui suure sammu suudab ta Levadias täispika hooajaga edasi astuda.

Ent juba praegugi on ta tervena Levadia põhikoosseisus ja seda mitte asjata. Suurepärase tehnikaga, hea löögiga ning pallivalitsemisega ka suurel kiirusel on ta mängija, kes võib olulisel momendil mängu alati enda peale võtta.

Foto: Mihkel MartinsonGert Kams
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 22 mängu (19 põhikoosseisus) ja 4 väravat

Flora pettumustvalmistava hooaja juures on Kams olnud üks nendest triibulistest, kes oma koha alati säravalt välja mängib.

Eelmisel aastal äärekaitsjana põhikoosseisu kinnistatud mängija on nüüd taas ründavas rollis ning naudib seda täiel rinnal. Tema kiirus ja plahvatuslikkus on Eesti tasemel erakordsed ning hilja jalgpalliga alustanud mängijana areneb ta ka tehniliselt.

Eriti sümpaatne on see, et Kams mängib alati suure isuga ja annab endast sada protsenti olenemata sellest, kas ta kuulub põhikoosseisu või sekkub vahetusest. Ning olenemata positsioonist rabab ta alati ka kaitses, seda isegi tagumise ründaja kohal mängides.

Foto: Märt VassiljevDeniss Malov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/vasakäär
Vanus: 29
Senine hooaeg: 30 mängu (27 põhikoosseisus), 6 väravat ja 5 kollast kaarti

Kunagine Eesti U-21 koondislane Malov muutub iga aastaga Levadia jaoks üha olulisemaks mängijaks, kuigi ta pole enam ammu esimeses nooruses.

Vajadusel vasakkaitses või ääreründes, aga sel aastal enamasti keskpoolkaitses mängides saab ta alati ühtemoodi kindlalt hakkama. Tal on hästi tasakaalus nii loovad kui lõhkuvad omadused, mis lubabki tal ka keskväljal kõrget taset hoida.

Iga hooajaga lisandub küpsust ja stabiilsust ning noorenevas meeskonnas on ta märkamatult tõusnud Konstantin Nahki kõrval üheks meeskonna liidriks.

Foto: Märt VassiljevKonstantin Nahk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 33 mängu (33 põhikoosseisus), 12 väravat (neist 3 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Kui mõne aasta eest näis Nahk tasapisi nooremate meeskonnakaaslaste kõrval varju jäävat, siis praegu tuleb tõdeda, et tegu on endiselt Levadia keskväljal asendamatu mehega.

Ta ei ole tohutu rabeleja, kes niimoodi mängupildis palju silma jääks, aga vajalikul hetkel teeb ta mõne ilusa liigutuse ning pall on kas omadel või väravas. Tema söödu- ja löögitäpsus on imetlusväärsed ning kogemustega korvab ta ka mõningase puudujäägi kiiruses.

Isikuomadustelt ei ole Nahk tüüpiline kapten, aga kuigi ta ennast väliselt teistele peale ei suru, tõmbab ta meeskonna endaga kaasa just oma eeskujuga. Kui Nahk on väljakul, on ka keskväli kindel ja rahulik, ning sel aastal on ta ainsana Levadiast alustanud põhikoosseisus kõiki mänge.

Foto: Catherine KõrtsmikFelipe Nunes
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 32 mängu (31 põhikoosseisus), 19 väravat (neist 2 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Vaevalt vaidleb keegi vastu, et tegu on Meistriliiga kõige parema individuaalse meisterlikkusega mängijaga. Ingemar Teeveri puudumisel on ta ka Kalju peamine oht vastaste väravale.

Olude sunnil tuli brasiillasel sel aastal väga palju ründes mängida, aga ta sai ka seal hästi hakkama, kuigi mugavamalt tunneb ta end ikkagi äärel. Olukordade realiseerimine on küll paranenud, kuid pole siiski päris see, mis ühel ründajal olema peaks.

Tema leivanumbriks on pigem ohtlikud läbimurded ja tsenderdused, aga kui meeskonnal ei ole tipptasemel ründajaid, siis ... ei jää muud üle, kui ise lüüa. Ligikaudu 20 väravat liigatabeli viienda meeskonna poolkaitsjalt on tõeline kvaliteedimärk.

Foto: Märt VassiljevSander Puri
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 20 mängu (17 põhikoosseisus), 10 väravat ja 1 kollane kaart

Kui alles eelmisel aastal pääses Puri klubis põhikoosseisu ning murdis end koondisse, siis tormiline areng sellega ei piirdunud. Tänavu tõusis ta kiiresti koduliiga absoluutsesse tippu ning Eesti sajandi mängus Brasiilia vastu oli ta isegi üks silmapaistvamaid figuure.

Paraku istutas Levadia ta lepingu pikendamisest keeldumise tõttu pingile ning see võttis komeedilt natuke hoogu maha. Jäägu igaühe enda otsustada, kas pool hooaega tipptaset kaalub üle mõne mängija soliidsed esitused kogu aasta jooksul.

Puri mängijaomadused ei vaja ühelegi Eesti vutisõbrale enam tutvustamist. Ta on mängija, kes püsib pildil 90 minutit nii ennastsalgava rabamisega kaitses kui ka teravuste loomisega ründefaasis.

Foto: Heiki RebaneVitalis Stankevicius
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 28 mängu (27 põhikoosseisus), 2 väravat, 15 kollast ja 1 punane kaart

Mida öelda mehe kohta, kes teenib 28 mänguga 16 kaarti? Viis mängukeeldude tõttu vahele jäetud kohtumist tema hindamisel kasuks ei tule, kuid kahtlemata on ta kompromissitu võitleja.

Agressiivne mäng on Sillamäe klubi stiil niivõinaa, sest kaartide edetabelit juhiti juba eelmisel hooajal praegusest vägagi erineva koosseisuga. Samuti ei saa öelda, et Stankevicius oleks toores mängija, kuna kõik tema kaardid on tulnud võitluslikkusest ning otse punast pole talle kordagi põhjust näidata olnud.

Varem peamiselt ründes mänginud leedulast kasutatakse Sillamäel tihti hoopis kontrolliva poolkaitsja kohal, kus ta on ka muljetavaldavalt hakkama saanud. Stankeviciuse füüsiline kohalolek on juba võimas, ta on pikk ja jõuline ning suudab palli kätte saada ja seda ka hoida. Samuti on tal väga hea ja tugev löök.

Foto: Siim Semiskar/ERR SportAleksandr Tarassenkov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg: 29 mängu (28 põhikoosseisus), 12 väravat (neist 5 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Pärast eelmisel aastal kogetud rasket vigastust on Tarassenkov tagasi ning esineb taas tuntud headuses.

Terav vasakäär on tegemas oma karjääri resultatiivseimat hooaega. Seda osalt tänu sellele, et talle on usaldatud Transis penaltilööja roll.

Aga ohtlik ja väravale orienteeritud on ta ka mängu sees. Eriti vajalik on tema poolt loodud teravused seetõttu, et meeskonnal puudub ees väravakütt ning suur osa Transi ründeraskusest langeb poolkaitsjate õlule.

Foto: Märt VassiljevMartin Vunk
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg: 26 mängu (20 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 1 penaltist), 3 kollast ja 1 punane kaart

Eesti Jalgpalli Liidu poolt eelmise aasta Meistriliiga parimaks mängijaks hinnatud Vungi ambitsioonide jaoks on koduliiga selgelt väikeseks jäänud.

Ühelt poolt on ta Flora keskväljal domineeriv jõud, kes lõhub ühteaegu jõuliselt vastaste mängu, juhib meeskonda rünnakule ning tulistab ka ise väga palju väravale. Teisalt on aga näha, et motivatsioonist jääb kohati vajaka ning Eestis medalite pärast heitlemine pole just kuigi suur väljakutse.

Ehedaks näiteks tema tasemest ja frustratsioonist korraga on Nõmme Kalju vastu lõpuminutitel löödud viigivärav, mille järgselt ta rahulolu asemel hoopis kohtuniku läbi sõimas. Tasuks punane kaart ja mõtlematu sõrmeviibutuse järel ka pikem mängukeeld. Ning seda kõike oma meeskonna kaptenina.

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2008 - 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007 - 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006 - 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005 - 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Mittekeegi   •  
(90.191.125.***)
puri parim !
krissu04   •  
(90.190.245.***)
puri jah
nahk   •  
(62.65.197.***)
on parim
Zlatan   •  
(217.159.239.***)
Sander Puri
MiniM   •  
(81.21.243.***)
robben on ikka kõige parem poolkaitsia ML_is
Kaspy   •  
(88.196.230.***)
Pole küsimustki kes olid tähtsaimad lülid Levadia poolkaitses - Nahk, Puri
Mällar   •  
(90.190.231.***)
Miks Stankevicius nimekirjas on?:S jube mängija
Elari#3   •  
(84.52.0.***)
Minu meelest võiks ikka igast klubist üks olla, siis oleks asi õiglane. Aga noh, see minu arvamus ka :P
henrii   •  
(213.35.231.***)
kus terehoov on :D
krissu04   •  
(90.190.245.***)
siiski,siiski lampard
Game   •  
(88.196.89.***)
Puri ja Vunk.
Somebody Someone   •  
(90.191.149.***)
Puri ja Nunes
toonetikas   •  
(193.40.10.***)
Elariõga nõus, et võiks ikka igast klubist olla ja no kui levadial või floral on nii kõvad vennad, siis neist kaks, aga et teisi klubisid niimoodi kõrvale jätta...
David   •  
(90.191.93.***)
Nunes Puri Vunk
Mällar   •  
(90.190.231.***)
Mõni mõtleb, et hull äge on siia kirjutada a la Ronaldo v Lampard, kasvage suureks lapsed!
Mällar   •  
(90.190.231.***)
ja Tarassenkov on ka üpris sümpaatse mulje jätnud...
soccertonis   •  
(195.50.222.***)
kindlasti Sander Puri !!
soccertonis   •  
(195.50.222.***)
kindlasti Sander Puri !!
soccertonis   •  
(195.50.222.***)
kindlasti Sander Puri !!

Sisene
Pikk ette (ja ise järele) | Topeltpiinlik pakk jätab Levadiale lunastuseks siiski võimaluse, aga hirmu ei tohi enam karta
TÄNA PREMIUM LIIGAS
NAISTEL TÄNA MM-VALIKMÄNG
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7