Meistriliiga kuu parimad Prins ja Indermitte (3)

Indermitte jaoks oli kuu parima tiitel karjääri esimene. Foto: Hendrik OsulaEesti Meistriliiga juulikuu parimaks treeneriks osutus Nõmme Kalju loots Igor Prins, mängijaks aga FC Viljandi kaitsja Joel Indermitte.

Prins tüüris oma meeskonna kolme kindla võiduni, kus juures 2:0 alistati üks oma pearivaale meistritiitli püüdmisel FC Flora. Lisaks võideti 4:1 Tartu Tammekat ja 2:0 Sillamäe Kalevit. Karikavõistluste 1/32-finaalis käis Kalju jõud 4:0 Tallinna Kalevist.

Esimest korda sel hooajal läks parima mängija priis Viljandisse, kus selle teenis välja Indermitte. Kaitsja mängis kõigis viies juulis toimunud kohtumises kaasa 90 minutit, lüües ka kaks väravat. Viljandi viigistas 2:2 Sillamäega, võitis 3:2 Tammekat, purustas 6:0 Kuressaare (Indermittelt värav), viigistas võõrsil Transiga 1:1 (Indermittelt värav) ja kaotas juuli viimasel päeval toimunud teise matši Transile 1:3.

Esiliigas riisus koore Rakvere Tarvas, kes Eesti tugevuselt teise astme uustulnukana ründab kohe kohta Meistriliigas, püsides üleminekumängude konkurentsis. Parimaks treeneriks tunnistati Reijo Kuusik ja mängijaks värskelt liitunud Argo Aava. Juulis võitis Tarvas 3:0 Pärnut, 3:2 Tammeka II-te, 3:1 SK 10-t, viigistas 3:3 Tamme Autoga ja kaotas 0:5 FC Puumale.

Meistriliiga ja Esiliiga parimatele paneb kingitused välja A. Le Coq Arenal asuv Sportland Football.

Parimate valimisel arvestatakse mängija või treeneri sooritusi vastava kuu jooksul, tabeliseisu, väravaküttide pingerida, hoiatuskaarte, löödud ning sisse lastud väravate hulka, mängitud minuteid, distsiplinaarrikkumisi,
ausa mängu põhimõtete järgimist, suhtumist vastasvõistkonda jms.