Meistriliiga parimad kaitsjad 2007 (12)

Mullune parim mängija Marek Lemsalu püsib ka sel hooajal heas hoos. Foto: Märt VassiljevMeistriliiga hooaeg on lõppemas ja aeg on kokkuvõteteks. Järgnevate nädalate jooksul heidab Soccernet.ee pilgu möödunud hooaja parimatele mängijatele, tähtsamatele sündmustele, statistilistele näitajatele ja paljule muule.

Kokkuvõtted kulmineeruvad Meistriliiga viimaste mängude järel traditsioonilise küsitlusega meie külastajate seas, mis selgitab kõikvõimalikes kategooriates välja hooaja parimad ja halvimad. Meenutuseks võib vaadata 2005. ja 2006. aasta hääletuste tulemusi.

Esimesena pakume teile tutvumiseks kümnenimelise valiku parimatest kaitsjatest, kelle seas on eelmise aastaga võrreldes pooled mängijad uued. Mullu liiga parimaks palluriks hääletatud Marek Lemsalu figureerib ka seekord nimekirjas.

Kümme parimat kaitsjat:

Marek Lemsalu
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus), 6 väravat, 1 omavärav ja 4 kollast kaarti

REKLAAM

Eelmise aasta Meistriliiga parim mängija on teinud Levadia eest veel ühe suurepärase hooaja, juhtides meeskonna praeguseks juba kindlana näiva tiitlivõiduni.

Lemsalu on endiselt heas hoos ja kui Eesti koondis vaevles märtsikuus kaitsjate kriisis siis tõmbas ta kaheks mänguks isegi koondiserüü selga.

Vanameister on oma ohtrate kogemustega meeskonnas asendamatu lüli ja liider ning Konstantin Vassiljevi ja klubi erimeelsuste järel sai ta ka kaptenipaela enda käsivarre ümber.

Standardolukordades õhuvõitlustes alati ohtlik Lemsalu on ka sel hooajal kirja saanud kaitsja kohta arvestataval hulgal väravaid - kuus.

Foto: Siim SemiskarDeniss Malov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja/vasakpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 22 mängu (21 algkoosseisus), 4 väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Malov on üks selle aasta suurimaid läbimurdjaid. Eelmiseks hooajaks Levadiasse vahetusmeheks toodud vasakäär pandi Tarmo Rüütli poolt sel aastal hoopis kaitsesse mängima ja ta on sellega suurepäraselt hakkama saanud.

Pikki aastaid FC TVMK-s pallinud Malov ei suutnud seal kunagi püsivalt meeskonna põhikoosseisu murda ja see ei õnnestunud tal ka esimesel hooajal Levadias, kuid tänavu on ta oma positsioonil vaieldamatult üks liiga parimaid olnud.

Kiire, tehniline ja agressiivne Malov toetab palju rünnakut ja endise poolkaitsjana on tal ka küllaltki hea väljakunägemine. Neli väravat 22 mängust on tema positsiooni kohta hea näitaja.

Foto: Timo KikasTihhon Šišov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 22 mängu (22 algkoosseisus), 1 värav, 5 kollast ja 1 punane kaart

Eelmisel aastal parimaks paremkaitsjaks hääletatud Šišov alustas tänavust hooaega muljetavaldavalt, kuuludes Eesti koondise põhikoosseisu ja tehes Levadia eest kaasa esimesed kümme kohtumist algusest lõpuni. Suurte koormuste tagajärjeks oli aga vigastus, mis jättis ta koguni kaheks kuuks kõrvaltvaatajaks.

Vigastuspausilt naastes suutis Šišov küll üsna kiiresti põhikoosseisukoha Taijo Tenistelt tagasi võidelda, kuid koondise uue peatreeneri Viggo Jenseni poolt teenis ta esimese koondisekutse alles eesootavaks sõprusmänguks Saudi Araabiaga.

Üldjuhul toetab Šišov äärekaitsja kohta vähe rünnakut, aga temagi on seda üha rohkem tegema hakanud. 28. juunil lõi ta Viljandi Tuleviku vastu viieaastase vaheaja järel oma esimese liigavärava.

Foto: Siim SemiskarTeet Allas
Klubi: FC Flora
Positsioon: Paremkaitsja/keskkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg: 22 mängu (22 algkoosseisus), 0 väravat ja 1 kollane kaart

Juba kolmandat hooaega järjest on Allas vigastustega kimpus, aga tervena püsides kuulub ta kindlalt oma meeskonna võtmemängijate ja liiga parimate kaitsjate sekka.

Nii parem- kui keskkaitses mänginud Allas on üks Flora kogenumaid pallureid ja kaitseliini kõige stabiilsem lüli.

Pasi Rautiainen kasutab üldjuhul väga ründavaid äärepoolkaitsjaid ja see ei luba Allasel kuigi palju ründetegevusse sekkuda. Sestap on ka tema väravatearve seni avamata.

Suvel täitus tal 30 eluaastat ja vanuse lisandudes muutub üha tõenäolisemaks, et Eesti koondise tasemel kaitsjal jääbki oma karjääri jooksul välisklubi leib maitsmata.

Foto: Heiki RebaneAlo Bärengrub
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus), 7 väravat, 4 kollast ja 1 punane kaart

Eelmisel aastal Lemsalu kõrval Meistriliiga sümboolse koosseisu keskkaitsesse hääletatud Bärengrub on astunud veel sammu võrra edasi ja võib tänavu vanameistriga isegi parima kaitsja tiitli pärast konkureerida.

Eesti koondise varumees on viimase kahe hooajaga selgelt kindlamaks muutunud ja kuigi suvel lasi ta mängus FC Levadiaga läbi ka suure eksimuse, on suur edasiminek toimunud just stabiilsuses.

Väga hea peamänguga on Bärengrub suureks ohuks vastastegi värava all ning selle tunnistuseks on seitse löödud väravat, millest üks sündis ka tähtsas 3:2 võidumängus Levadia vastu. Teinekord ongi peatreener teda peapallide pärast ka ründes mängitanud.

Foto: Siim SemiskarAndrei Sidorenkov
Klubi: FC Flora
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 26 mängu (26 algkoosseisus), 1 värav ja 2 kollast kaarti

Mullu parimaks vasakpoolkaitsjaks valitud Sidorenkov on sel hooajal Juha Hakola sära taustal peamiselt kaitses tegutsenud. Suurem osa parematest äärekaitsjatest ongi varem ka ees mänginud.

Sillamäelt pärit Sidorenkov on olnud kogu aeg kindel põhikoosseisu mees ja oma koha välja mänginud, kuigi eelmise hooaja ilusate esituste järel oodati temalt sel hooajal ehk veelgi enamat.

Nurga- ja karistuslöökide spetsialist kaotas aasta esimeste mängude järel mõneks ajaks koondisekoha, aga on Viggo Jenseni poolt paaril korral siiski üles kutsutud.

Foto: Siim SemiskarTomas Sirevicius
Klubi: FC Flora
Positsioon: Kõik peale väravavahi
Vanus: 28
Senine hooaeg: 18 mängu (16 algkoosseisus), 6 väravat ja 3 kollast kaarti

Juba kümme aastat Flora-süsteemis mänginud leedukas on tegemas ühte oma parimat hoaega, kuigi esimene pool sellest läks tal vigastuse nahka.

Aprilli alguses viga saanud Sirevicius jäi platsilt eemale kolmeks kuuks ning taastas põhikoosseisu koha alles augustiks. Ometi pälvis ta kiiresti peatreeneri usalduse ning lõi mitmeid väravaid.

Sirevicius on ilmselt Meistriliiga kõige universaalsem mängija ja sel hooajal on ta saanud proovida sisuliselt kõiki positsioone peale puurivahi ameti. Ta on mänginud keskpoolkaitses, ründes ja isegi äärel, kuigi põhikohaks tuleb ilmselt siiski lugeda keskkaitset.

Üsna tavaline on ka see, et leedukal tuleb kohtumise käigus peatreeneri vangerduste tulemusena kohta vahetada. Just Pasi Rautiaineni tuleku järel ongi Sirevicius nii palju platsil ringi ekslema hakanud, varem mängis ta peamiselt keskkaitses.

Kogenud mängijana tuleb Sireviciuse juures esile tõsta tema stabiilsust ning suurepärast kohavalikut, mis lubabki tal väga edukalt ka rünnakul mängida.

Foto: Timo KikasAleksei Gorškov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 32 mängu (32 algkoosseisus), 0 väravat ja 5 kollast kaarti

Gorškov on meie valikusse pääsenud kaitsjatest noorim, kuid hoolimata kodakondsusest pole ta kunagi Eesti noortekoondistesse kuulunud.

Vaid 21-aastane Gorškov on terve hooaja vältel Transi põhiparemkaitsja olnud ja paljudele vaatlejatele muljet avaldanud. Hea kiirenduse ja korraliku füüsisega suudab ta 90 minutit ründajatel takjana küljes rippuda.

Tal on ka küllaltki hea tehnika, kuigi söödutäpsust võiks kindlasti parandada. Samas ei olegi tal Transi mänguplaanis eriti rünnakutele asja, kuna Aleksandr Dubõkin on tema ees äärel niigi väga ründav.

Gorškov on ühtlasi üks vähestest Transi mängijatest, kes kasvanud välja nende enda noortesüsteemist.

Foto: Timo KikasSergei Starovoitov

Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Keskkaitsja/paremkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus), 2 väravat, 14 kollast ja 1 punane kaart

Starovoitov on teeninud sel hooajal neljandiku Maag Tammeka hoiatuskaartidest, kuid see pole kaugeltki ainus asi, millega ta silma paistab.

Alati kompromissitu võitlejana koguneb talle kaarte tõesti palju, kuid samas ei saa öelda, et ta mängiks räpast mängu. Suure koguna seisab ta ründajatel ees kui müür ega pelga füüsilist kontakti.

Lisaks suurepärastele füüsilistele omadustele on Starovoitovil ka korralik tehnika ja kiirus, mis lubab tal mängida äärekaitses. Väljakunägemine on samuti heal tasemel, mistõttu on Sergei Ratnikov teda ka poolkaitses mängitanud.

Starovoitov on standardolukordade ajal arvestatav jõud ka vastaste karistusalas, kus ta on selgi hooajal oma tavapärased paar väravat ära löönud.

Foto: Timo KikasTimo Teniste
Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 34 mängu (34 algkoosseisus), 0 väravat ja 0 kaarti

Juba eelmisel hooajal Meistriliiga parimate kaitsjate sekka kuulunud Teniste on jätkanud imetlusväärse järjekindlusega, tehes algusest lõpuni kaasa kõigis Maag Tammeka mängudes. Oodatud uut sammu tasemeredelil ta siiski sel hooajal saavutanud ei ole ja koondiseuks püsib tema ees endiselt suletuna.

Oma koduklubis on ta samal ajal aga asendamatuks lüliks, kuna ta mängib kaitses nii külmavereliselt kui ka stabiilselt ega lase kunagi suuremaid prohmakaid läbi.

Eelmisel nädalal 22-aastaseks saanud Teniste tehnika on kaitsja kohta suurepärane, kuid kiiruslikud omadused jätavad soovida ja see on äärel üsna asendamatu puudujääk.

Kommentaarid

T.   •  
(.***)
Tammekas on olnu kaitse tugitala sel hooaja pigem Kait-Kaarel Vaino, mitte Starovoitov.
-arsenal-   •  
(.***)
Gorkovil on , Dubkinil pole , ks onu , Aleksandr Kulatenko , oli Transis , hui pses kuhugi , lks TVMK'sse , kohe noortekoondises .
gorkovi kohta   •  
(.***)
Gorkovil ja Dubkinil ei ole Eesti kodakondsust. Mis koondisest me rgime?
-arsenal-   •  
(.***)
KAMOON , Narva mngijad ei saa never koondisesse , vhemalt niikaua mitte , kui kuradima Pohlaku karvik seal ees istub ja otsustab , kes on koondises kes mitte .
daywalker   •  
(.***)
Kus Saviauk on?? :SS
Jeio   •  
(.***)
Brengrub on pris hea mulje jtnud.
fan of tottenham   •  
(.***)
Silmas pidasin Aleksei Gorkovi aga ka Dubkin vriks kutset koondisess minu silmes :P
Kristo7   •  
(.***)
dubkin?? hea tp on kll
fan of tottenham   •  
(.***)
Koondis on liiga Flora, Levadia, TVMK ikkagi. Aga miksmitte sprusmngudes proovida ka nt Transi vi Maagi pallureid.

Ps. Olen enda silmaga pris mitmel korral Transi noort rt ninud ja on jtnud sna hea mulje.
Gamze   •  
(2001:41d0:2:71de.***)
I was basically wainntg to know if you ever considered modifying the design of your web site? It is well written; I love what you have got to say. But maybe you could create a a bit more in the way of content so people might connect with it better. Youve got an awful lot of wording for only having one or two graphics. Maybe you could space it out better?
Sam   •  
(81.139.183.***)
I had been curious about if you ever crenidsoed switching the layout of your website? Its very well written; I really like what youve got to say. But maybe you can add a a bit more in the way of content so people can connect to it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you can space it out better?
Muhammad   •  
(121.244.168.***)
After looking at a hnafdul of the blog posts on your website, I honestly appreciate your technique of blogging. I book marked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please check out my web site as well and tell me how you feel.

Sisene
PREMIUM LIIGA
TÄNA OTSEPILT: Tammeka tahab esimeses ringis saadud kaotuse eest Kalevilt revanši  (kell 18!)
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
PIIRI TAGANT JA PIIRI TAHA
ESILIIGA
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!