Meistriliiga parimad noormängijad 2008 (17)

Peamiseks soosikuks on loomulikult Henri Anier. Foto: Catherine KõrtsmikKuigi Meistriliiga parima noormängija valimisel on üks kandidaat teistest ilmselt peajagu üle, ei saa konkurentsi üle tänavu kurta.

Henri Anier oli hooaja suur komeet, aga endast andsid märku veel mitmed tulevikulootused, kellest suur osa on ründava suunitlusega.

Kuna meie valikukriteeriumid on päris karmid, tuli eelnevatel aastatel parimate noorte nimistusse Esiliigast lisa võtta, aga tänavu seda probleemi pole.

1990. aastal või hiljem sündinud noored on üsna laialdaselt end kõrgliigas pildile võidelnud. Oma osa selles on kindlasti ka enamike meeskondade koosseisude hõrenemisel, mis jättis noortele enda tõestamiseks rohkem võimalusi.

Henri Anier
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 17.12.1990 (17)
Hooaeg: ML: 28 mängu (13 algkoosseisus), 15 väravat ja 3 kollast kaarti
EL: 6 mängu (5 algkoosseisus), 7 väravat ja 0 kaarti

Kahtlemata on Henri Anier aasta noormängija aunimetusele peamine pretendent. 17-aastasena end Eesti tippklubi põhikoosseisu murda ning 15 väravat lüüa on saavutus, millega on raske konkureerida.

Flora ründajatepõua järel esiüheteistkümnesse edutatud ning sinna hooaja lõpuni püsima jäänud Anier lõi Meistriliigas veel rohkemgi väravaid kui mullu Esiliigas Valga Warriori eest.

Lisaks aitas ta Eesti U19-koondise kaptenina EM-valikgrupist edasi. Kõike seda on piisavalt, et olla tänavuse hooaja suurim komeet.

Foto: Siim SemiskarPhilipp Breytveyt
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründav poolkaitsja/vasakäär
Sünniaeg: 20.12.1990 (17)
Hooaeg: ML: 17 mängu (15 algkoosseisus), 2 väravat ja 4 kollast kaarti

17-aastase Breytveyti toomine Narva klubisse on üks väheseid positiivseid asju, mis kolm kuud Transi peatreenerina tegutsenud Vladimir Grigorjevist siia maha jäi.

Breytveyt tuli Eestisse Venemaa kõrgliigas viimase kohaga lõpetanud Jaroslavli Šinnikust, kus ta jõudis veidi ka põhimeeskonna eest mängida.

Ründava keskpoolkaitsja või vasakääre kohal on ta enesekindel ja tehniline, kuigi vahel hindab oma võimeid ka üle ning paistab silma rumalate vigadega.

Natuke aega kulus kohanemisele, aga pärast seda on ta end kindlalt Transi põhikoosseisu kinnitanud. Taseme poolest on ta igal juhul Anieri peakonkurendiks.

Foto: Siim SemiskarMartin Tšegodajev
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakäär/vasakkaitsja
Sünniaeg: 30.11.1990 (17)
Hooaeg: ML: 17 mängu (15 algkoosseisus), 0 väravat ja 3 kollast kaarti

17-aastane noortekoondislane kadus Kalju ohtrate hooajaeelsete täienduste sekka justkui ära, kuid ometi võitles ta end hooaja jooksul põhikoosseisu.

Rohkete uute mängijate seas oli nii mõnigi nimekam tegelane, kes end piisavalt tõestada ei suutnud või lihtsalt hooaja jooksul laiali hajusid. Tšegodajev on aga alates juulikuust kindel põhimees.

Tihtipeale on tulnud tal vasakkaitses mängida, millega polnud algul kindlasti lihtne harjuda, kuid peatreener on näinud temas piisavalt potentsiaali.

Foto: Märt VassiljevAleksei Jahhimovitš
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 30.03.1990 (18)
Hooaeg: ML: 23 mängu (22 algkoosseisus), 0 väravat ja 0 kaarti

Keskkaitsja kohal on nii noorelt tunduvalt raskem põhikoosseisu murda kui ründajana, sest see positsioon eeldab stabiilsust ja kindlust.

Jahhimovitš sai sellega hooaja esimesel poolel hakkama, kuigi Sillamäe Kalevi suvise osturalli järel leidis ta end meeskonna reservist.

Hoolimata sellest jääb ta Eesti üheks suurimaks kaitselootuseks ning U19-koondises kuulus ta sügisel liidrite sekka ka hoolimata tipptasemel mängupraktika puudumisest.

Suvest alates kuuluvad tema mängijaõigused FC Florale, kust ta hooaja lõpuni veel Sillamäele tagasi laenati. Aeg näitab, kas ta saab järgmisel aastal võimaluse end kõrgemal tasemel näidata.

Foto: Märt VassiljevIgor Rogov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ääreründaja
Sünniaeg: 27.01.1990 (18)
Hooaeg: ML: 20 mängu (13 algkoosseisus), 2 väravat ja 4 kollast kaarti

Eelmisel aastal oli Rogov alles teises liigas palliva Jõhvi Orbiidi nimekirjas, kuid tänavu tõusis juba Sillamäe Kaleviga Meistriliigas tegijaks.

Hooaja esimesel poolel kuulus ta koguni Kalevi põhikoosseisu, kuid pärast Jürgen Kuresoo ja Dmitri Lipartovi saabumist jäi pikemaks ajaks varupingile.

Erinevalt mitmetest võistkonnakaaslastest on ta siiski suutnud uute täiendustega koha eest võidelda ning lõpuks on ta taas mänguaega teeninud.

Eesti koondistest tema puhul paraku rääkida ei saa, kuna Rogov on kodakondsuseta.

Foto: Timo KikasJoonas Tamm
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 02.02.1992 (16)
Hooaeg: ML: 15 mängu (1 algkoosseisus), 0 väravat ja 0 kaarti

Tamm on ilmselt üks andekamaid tipuründajaid, kes ei ole peaga pilvedes, vaid rabab nii treeningul kui väljakul kõvasti tööd teha.

Tegelikult osales ta juba eelmisel aastal Tuleviku trennides, kuid ei tohtinud nooruse tõttu veel kaasa teha.

Pika ründajana on tema suurimateks eelisteks loomulikult õhu- ja kehamäng, aga ka kiirus ja tehnika on tasemel, samuti hea kohavalik.

Meistriliigas on teda kasutatud peamiselt vahetusmehena ja jalga polegi ta üsna nappide minutitega veel valgeks saanud, kuid U17-koondises kuulub ta põhitegijate sekka.

Foto: Timo KikasMartin Haljak
Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 16.05.1990 (18)
Hooaeg: ML: 11 mängu (7 algkoosseisus), 0 väravat ja 3 kollast kaarti
EL: 23 mängu (23 algkoosseisus), 1 värav ja 7 kollast kaarti

Haljak võeti duublist põhimeeskonda esmalt komplekteerimise probleemide tõttu, kuid lõpuks tõusis ta Tartu esiklubis põhitegijate sekka.

Peatreener Sergei Zamogilnõi nägi 192 sentimeetri pikkuses keskkaitsjas piisavalt potentsiaali, et ta meeskonda püsima jätta.

Oma pikkuse ja kerguse kohta (vaid 68 kilogrammi), on ta siiski piisavalt agressiivne ja kiire, et ka jõuliste ründajatega hakkama saada. Tammeka-koolile omaselt on tal ka tehnikaga kõik korras.

Foto: Timo KikasOlari Perlin
Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 28.02.1990 (18)
Hooaeg: ML: 12 mängu (7 algkoosseisus), 3 väravat ja 2 kollast kaarti
EL: 9 mängu (4 algkoosseisus), 0 väravat ja 1 kollane kaart

Hooaja eel oodati Maag Tammeka noortest ründajatest enim Albert Prosalt, kuid sel aastal on tema varjust välja hüpanud hoopis Perlin.

Eelmisel aastal Maag Tammeka kolmanda esinduse eest mängides oli ta Prosa ja Siim Tenno kõrval pigem vahetusmees, aga tänavu on Meistriliigas neist rohkem mängida saanud.

Väljakul äärmiselt enesekindel ja agressiivne nooruk tundub kohati koguni ülbe, kuid ründaja selline ju olema peabki.

Mängijaomadustelt on ta kiire, võitluslik ja jõuline, saades ühtlaselt hästi hakkama nii õhus kui maas.

Foto: Agne RaubaChristian Kõrtsmik
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 07.02.1991 (17)
Hooaeg: ML: 17 mängu (11 algkoosseisus), 1 värav, 5 kollast ja 1 punane kaart

Kõrtsmik on me valikust ainus, kes ka eelmisel aastal nimekirjas figureeris. Vähe sellest, ta kuulub vanuse poolest veel ka järgmisel aastal parima noore konkurentsi.

Võrreldes eelmise aastaga on ta küll löönud ühe värava vähem, kuid mänguaega ja põhikoosseisukohti on tunduvalt juurde tulnud.

Kuigi meeskonnal on läinud kehvemini, on Kalevi koosseis tänavu ühtlasem ja stabiilsem, mistõttu on sinna kindlasti raskem sisse murda.

Kogemuste ja julguse lisandudes kannab ta Kalevis olulisemat rolli kui mullu ja Eesti U18-koondises kuulub ta endiselt põhitegijate sekka.

Foto: Agne RaubaRauno Alliku
Klubi: Pärnu Vaprus
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 02.03.1990 (18)
Hooaeg: ML: 13 mängu (13 algkoosseisus), 2 väravat ja 1 kollane kaart

Kahetsusväärselt hilja kõrgele tasemele mängima pääsenud Alliku veetis hooaja esimese poole veel teises liigas Pärnu Kalevi SK-s, enne kui ta FC Florasse siirdus ja sealt hooaja lõpuni Vaprusele laenati.

Vapruse ridades tõusis Alliku hoobilt põhitegijaks ja on siiani treeneritelt vaid kiidusõnu teeninud. Hea tehnika ja otsustavus ning meeletu võitluslikkus valmistasid peavalu kõigile kaitsjatele.

Alliku oli sügisesel U19-koondise EM-valikturniiril üks Eesti koondise sangareid, lüües eestlaste kuuest väravast pooled. Saab näha, kus ta järgmisel hooajal maandub, praeguse seisuga tundub isegi Esiliiga talle kitsaks jäävat.
 

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad noormängijad:

2007 - 1. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
2006 - 1. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag


Vaata ka:
Meistriliiga parimad ja halvimad üleminekud
Meistriliiga parimad väravavahid 2008
Meistriliiga parimad ründajad 2008
Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2008
Meistriliiga parimad kaitsjad 2008

Kommentaarid

-mirko-   •  
(.***)
21 peaks olema juba korralik mängumees, õige ka et seda "noort ja andekat" ei laiendata rohkem kui 18
futpoller   •  
(.***)
keda kotib, et ta nõme on...pole kahtlustki, et ta selle hooaja parim...a miks üldse noormängijad on vanusepiiranguga 18 ? mujal arvestatakse noormängijateks minu arust ka 21 aastaseid...v isegi 23 :/
kruts   •  
(.***)
Ma kuulsin ühe tuttava käest, et tema tuttavad olid öelnud, et Anier on hästi nõme inimene. Kõige nõmedam üldse.
JanK   •  
(.***)
Anier on jumal.
lokomotiv   •  
(.***)
huvitav aga samas õige valik
bohren   •  
(.***)
(Maag) Tammekast huvitav valik.
.   •  
(.***)
loe mees, LOE!
sad   •  
(.***)
kas mitte stüff ei peaks seal olema?
MartinV   •  
(.***)
Stüf on jah 89
E-T   •  
(.***)
stüf on liiga vana ju.
?   •  
(.***)
Edwin Stüf on nagu puudu
kk   •  
(.***)
haljak võidab kuigi kaarel kallandi on kah päris noor miks teda pole seal
Amadeus   •  
(.***)
to theone: siis ei tehtud veel neid ülevaateid. nagu sa märkad siis oleme teinud neid ainult kaks viimast aastat. ehk siis 2006 aastal alustasime 88 sünniaasta piiranguga. kaste on 87 sünd.
theone   •  
(.***)
kasterpalu lõi 17 aastaselt 10 kolli,sellest ei räägitud yldse??
ad   •  
(.***)
alliku on sajaga parem sellest m6ttetust anierist!!!
lihtsalt talle lykatakse k6ik pallid jalapeale ja tema jooksis selle palli väravasse:))))
asd   •  
(.***)
anier ruulib

sajaga võidab ta

kindlalt
das.hf   •  
(.***)
Anier võidab kindlalt!

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!