Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2007 (7)

Viimasel kahel hooajal Meistriliiga parimateks poolkaitsjateks valitud Maksim Smirnov ja Konstantin Vassiljev ei mahu sel aastal isegi kümne Soccernet.ee poolt tutvustatava mängija sekka.

Vassiljevi hooaja algus läks nihu ajateenistusest tulenenud kehva vormi tõttu ning hooaja teine pool tema ja klubi vaheliste erimeelsuste tõttu. Kokku jõudis ta alustada vaid 12 kohtumises ning kuigi suve hakul oli ta isegi Eesti koondise säravaimate mängijate seas, võib hooaja kokkuvõttes raiskuläinuks lugeda.

Smirnov pole aga pärast pikka vigastuspausi endiselt kahe aasta tagust vormi taastanud ja nii saabki see kategooria omale tänavuse hooaja järel ilmselt uue valitseja. Soccernet.ee hooaja kokkuvõtted kulmineeruvad novembri keskel külastajate küsitlusega, mis teeb hooaja parimad ja halvimad lõplikult selgeks.

Kümme parimat poolkaitsjat:

Foto: Timo KikasAleksandr Dmitrijev
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg: 28 mängu (26 algkoosseisus), 0 väravat ja 4 kollast kaarti

REKLAAM

Dmitrijev näitab tipptasemel hämmastavat stabiilsust, kuuludes juba mitu aastat pidevalt nii Levadia kui ka Eesti koondise põhitegijate sekka. Ta on ühtlasi üks kolmest mängijast, kes valitud nii eelmisel kui ka üle-eelmisel aastal meie külastajate poolt Meistriliiga sümboolsesse koosseisu.

Viimasel kahel hooajal ei ole ta ühtegi väravat löönud, kuid see ei olegi tema ülesanne. Kaitsva poolkaitsja koha peal on vaid üksikud Eesti mängijad temaga võrreldavad.

Suure töömahuga Dmitrijev on Levadia keskväljalukk ning võimaldab teistel poolkaitsjatel selle võrra rohkem ründetegevusele keskenduda. Pallikäsitlus ja mängulugemine on tal samuti väga heal tasemel, kuid söödutehnika jätab soovida ning rünnakute toetamisel temast suuremat kasu ei ole.

Ometi on tema tase kohalikust liigast välja kasvanud ning 25-aastasena on tal viimane aeg piiri taha pilk heita.

Foto: Siim SemiskarVitali Leitan
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Äär
Vanus: 28
Senine hooaeg: 31 mängu (26 algkoosseisus), 13 väravat ja 1 kollane kaart

Leitan on tähtsate väravate mees. Resultatiivse poolkaitsja arvel on juba 13 väravat, millest koguni 7 on ta löönud tabeli ülemise poole meeskondade vastu.

Kui Levadia sattus mõne põhikonkurendi vastu hätta, päästis neid ikka ja jälle just Leitan, kes on mänginud erinevaid positsioone nii vasakul kui paremal äärel ja isegi keskel ründajate taga.

Väleda poolkaitsja tehnika ei lagune ka suure kiiruse peal ning tal on piisavalt otsustavust ja enesekindlust, et vajalikul hetkel tema jalg ei värise.

Väravate löömine pole tema jaoks midagi uut, sest üle-eelmisel hooajal lõi ta Levadia eest koguni 16 väravat ning veel kaks aastat varem oli ta täpne 14 korral, kuid tänavu on need täistabamused sattunud eriti tähtsatele hetkedele.

Foto: Siim SemiskarJuha Hakola
Klubi: FC Flora
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 20
Senine hooaeg: 29 mängu (28 algkoosseisus), 13 väravat (neist 4 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Hakola on tänavuse hooaja suurimaid komeete, sest vaevalt ootas keegi Helsingi JK duubelmeeskonnast tulnud vasakäärelt sellist domineerimist.

Välkkiire ja väga hea tehnikaga soomlane on üks Flora noorimaid mängumehi, kuid samal ajal ka silmapaistvamaid. Korduvalt klubi kuu parimaks mängijaks nimetatud Hakola on juba jäänud silma ka Euroopa tippklubidele ning viibis septembris nädala Espanyoli treeningutel.

Hiljuti 20-aastaseks saanud Hakola on välkkiire ja samal ajal väga hea tehnikaga, mistõttu vaid väga vähesed Meistriliiga kaitsjad suudavad teda kinni hoida. Võimalusel murrab ta ise julgelt läbi, aga ka tema söödud on täpsed ning väljakunägemine korralik.

Soomlase peamine panus avaldub rünnakul, kuid ka kaitsetööd teeb ta agressiivselt.

Foto: Siim SemiskarSergei Mošnikov
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 27 mängu (20 algkoosseisus), 7 väravat ja 1 kollane kaart

Aasta aega Hollandi klubi SC Heerenveeni noortesüsteemis kogemusi omandanud ja mullu suvel Floraga liitunud Mošnikov on arengus sammu edasi astunud.

Kuigi Mošnikov on Flora kõige noorem põhimeeskonna mängija, kannab ta keskpoolkaitses Martin Reimi kõrval meeskonnas tähtsat rolli. Aegajalt ka äärel mängiv Mošnikov on tublisti enesekindlust omandanud ning tema läbimurded on Florale nii mõnegi tähtsa värava toonud.

U21-koondises põhitegijate sekka kuuluval Mošnikovil on kõike - kiirust, tehnikat, platsinägemist ja agressiivsust -, et tulevikus ka A-koondise uks lahti lüüa.

Foto: Timo KikasAivar Anniste
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 12 mängu (12 algkoosseisus), 9 väravat (neist 1 penaltist), 0 kaarti

Juuli lõpus TVMK-ga liitunud Anniste tuli Rootsi esiliigast pauguga tagasi, lüües oma esimeses mängus Lasnamäe Ajaxi võrku neli palli. Liivo Leetma minemalöömise järel täitis ta TVMK keskväljale jäänud tühimiku ära ja jäi veel ülegi.

Muljetavaldavate füüsiliste eeldustega poolkaitsja jättis hooaja esimesel poolel silma paistnud Artur Ossipovi täielikult enda varju ja kujunes meeskonna üheks tähtsaimaks mängijaks.

Annistel on väga hea tehnika ja platsinägemine, kuid ta ei kipu väga palju läbi murdma ja eelistab pigem sööta, mistõttu teda kasutatakse peamiselt kaitsva poolkaitsva kohal. Tegelikult saab ta hakkama enam-vähem igal positsioonil peale väravavahi oma.

Lisaks kõigele on tal väga hea pommlöök ning üheksa väravat 12 mängust on tulemus, mille üle oleksid uhked ka enamik ründajaid.

Foto: Märt VassiljevSergei Terehhov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 32
Senine hooaeg: 24 mängu (24 algkoosseisus), 11 väravat, 5 kollast ja 1 punane kaart

Tänavuseks hooajaks Meistriliigasse naasnud Terehhov domineeris vasakul äärel siinsete kaitsjate vastu oodatult pea täielikult.

Seitse aastat erinevates välisklubides veetnud vasakäär on mängijaomadustelt sarnane Flora komeedi Juha Hakolaga. Mõlemad on väga kiired, tehnilised ning ääretult agressiivsed.

Terehhov võitleb ka kaitses kõvasti ning jookseb kohtumise jooksul meeletult palju. Ta on üks liiga parimaid tsenderdajaid, kuid murrab palju ka ise trahvikasti ja kasutab oma väravavõimalusi üsna hea protsendiga.

Kompromissitu võitlejana läheb ta kaitses alati lõpuni välja ning sellest tulenevalt on ta ka päris palju kaarte teeninud.

Foto: Timo KikasAleksandr Dubõkin
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Paremäär
Vanus: 24
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 13 väravat (neist 3 penaltist) ja 7 kollast kaarti

Meistriliiga üks resultatiivsemaid paremääri on olnud heas hoos ka sel hooajal ning lisaks oma väravatele on ta toitnud ka liiga suurimat väravakütti Dmitri Lipartovi suurepäraste tsenderdustega.

Dubõkini roll meeskonnas on väga ründav ning kaitsetegevusega ta väga pead murdma ei pea. Kuid mida ta teeb, teeb ta hästi, tekitades suurepärase kiiruse ja korraliku tehnikaga raskusi igale äärekaitsjale.

24-aastane Dubõkin oleks perfektne täide Eesti koondise probleemsele paremääre positsioonile, kuid paraku pole Sillamäel sündinud ja Flora-süsteemist läbi käinud mängijal kodakondsust.

Soccernet.ee külastajad hääletasid ta eelmisel hooajal Meistriliiga mitmekordse häälteenamusega parimaks parempoolkaitsjaks.

Foto: Timo KikasSiksten Kasimir
Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 32 mängu (32 algkoosseisus), 10 väravat (neist 1 penaltist) ja 7 kollast kaarti

Maag Tammeka kapten esines mulluse üsna keskpärase hooaja järel tänavu palju paremini ning juhtis meeskonna läbi keerulise hooaja.

Tartlaste probleemid ründeliinis ei lubanud neil küll hooaja eesmärke täita, kuid raskes olukorras tõusis Kasimiri roll isegi paremini esile, sest tema tähtsaid väravaid vajas meeskond kui õhku.

Mitmel puhul päästsidki just tema otsustaval hetkel löödud väravad võistkonnale viigi või võidu. Hindamatud on endiselt ka tema teravad läbisöödud, mis meeskonnakaaslastele võimalusi lõid.

Alati lõpuni võitlev ja palju kaitsetööd rügav Tartu klubi liider väärib enda ümber ilmselt veidi parema potentsiaaliga meeskonda ning kuulujuttude kohaselt ongi ta uueks hooajaks kõrgemale tasemele suundumas.

Foto: Timo KikasMaksim Bazjukin
Klubi: Tartu Maag Tammeka
Positsioon: Paremäär
Vanus: 24
Senine hooaeg: 33 mängu (33 algkoosseisus), 3 väravat ja 6 kollast kaarti

Neljandat hooaega Tartus mängiv Bazjukin on sel aastal Sergei Ratnikovi käe all senisest rohkem silma paistnud.

Vene kodakondsusega Bazjukin on äärel terav ja väga hea tehnikaga ning kui ta palli saab, võtab ta alati kiiresti suuna rünnakule.

Ohtrate ääreläbimurrete tulemuseks on üldjuhul kas hea tsenderdus või karistuslöök, sest kaitsjad jäävad tema vastu pahatihti hiljaks ja on sunnitud vea tegema. Ise ta keskele väga palju ei tüki, kuigi sel hooajal on tal olude sunnil tulnud kohati ka tipuründajana tegutseda.

Bazjukin on alati valmis 90 minutit järjest jooksma ning kohtumise lõppedes platsilt lahkudes on ta tihtipeale mängijatest kõige higisem ja määrdunuma särgiga.

Foto: Timo KikasSander Puri
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 13 mängu (13 algkoosseisus), 4 väravat ja 0 kaarti

Eesti tulevikulootuselt on juba tükk aega oodatud Meistriliiga läbimurret, kuid kui Levadia põhikoosseis osutus liiga kõvaks pähkliks, siis pooleks aastaks Tulevikku laenatuna näitas ta kiiresti, milleks suuteline on.

Koos kaksikvend Einoga aitasid nad Viljandi klubi hoopis paremasse hoogu, andes meeskonnale eelkõige juurde kindlust palliga mängimisel. Levadias peamiselt äärel tegutsenud Sander Puri võttis Tulevikus koha sisse keskpoolkaitses ning on seal tänu heale väljakunägemisele kenasti hakkama saanud.

Väga hea tehnikaga ja agressiivne Sander võtab vastaseid julgelt üks-ühe vastu ette ning Eesti tasemel ei ole väga palju mängijaid, kes teda takistada suudaksid.

Uuest hooajast naasevad Purid Levadia ridadesse ja tal on viimane aeg Eesti meisterklubi põhimeeskonnas kanda kinnitada. Vahelduva eduga on Tarmo Rüütli teda ka kasutanud ning näiteks eelmisel hooajal Newcastle United'i vastu sai ta küll kenasti hakkama.

Vaata ka:
Meistriliiga parimad kaitsjad 2007

Kommentaarid

fan of tottenham   •  
(.***)
GG Dmitrijev (H) :P
Uku   •  
(.***)
tundub et artikli autorid on flora meeskonna fnnid :D
igal meeskonnal on v.a flora omadel on vlja toodud miinused ka , kasvi natukenegi aga flora omadel kottigi :D
aga dmitijrev go :P
Ninjapoiss   •  
(.***)
Hakola, Dmitrijev ja Dubkin.
billy t   •  
(.***)
poolkaitsjate paremusjrjekord: Dmitrijev, Dmitrijev, Dmitrijev jne:)
Arvo U.   •  
(.***)
Aksalu - Malov, Lemsalu, Brengrub, Gorshkov - Hakola, Dmitriev, Nahk, Dubkin - Lipartov, Zelinski

(Minu aasta koosseis)
ars   •  
(.***)
lisan siin veel teemavliselt klavani vrava, mille panin ise kokku
http://www.youtube.com/watch?v=CU3kDleyKNk
kindlalt   •  
(.***)
hakola

Sisene
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!