Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2012 (3)

Hidetoshi Wakui - mullune fännide lemmik number 2. Foto: Rein MurakasMeistriliigas ilmus sel aastal pildile palju uusi poolkaitsjaid, nii väärt võõrleegionäride kui ka kohalike tõusvate tähtede näol.

Nagu paljudel teistel positsioonidelgi, on keskpoolkaitses muljetavaldav Levadia noorte esiletõus. Marek Kaljumäe ja Ilja Antonov mängisid noorenduskuuri järel üllatuslikult hea hooaja teinud meeskonna keskmes olulist rolli.

Karl-Eerik Luigend kerkis FC Flora põhitegijate sekka, Nõmme Kaljus tõusis põhikoosseisu piirile Tanel Melts ning arenguredelil astusid pikki samme veel nii mõnedki Eesti tulevikulootused.

Eelmisest viiest aastast neljal on aga Meistriliiga parimaks poolkaitsjaks valitud välismängijad. Neist Hidetoshi Wakui jäi eelmise aasta fännide lemmiku hääletusel alla vaid Aleksandrs Cekulajevsile ja kuulub ka sel aastal kahtlemata soosikute hulka. Tänavu on Meistriliigasse saabunud veel mitmeid olulist rolli mänginud leegionäridest poolkaitsjaid.

Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2012:

REKLAAM

Foto: Gertrud AlatareIlja Antonov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/vasakpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
31 mängu (27 põhis); 1 (0 penaltist); 5; 0.

Omamata varasemat kogemust Meistriliiga ega isegi noortekoondiste mängudelt, kui välja arvata saalijalgpallikoondis, siirdus FC Puuma kasvandik kahe hooaja vahel Levadiasse ning tõusis seal otsekohe põhimeheks.

Nii ründavaid kui kaitsvaid omadusi omav keskväljamees on hea tehnika ja mängulugemisega. Väga agressiivne võitleja, kes mängib olukorrad alati lõpuni, ning suudab anda ka otsustavaid sööte ja edukalt peale lüüa.

Füüsilise poole pealt on lühikesekasvulisel Antonovil veel arenguruumi, aga Meistriliiga tempole ja pikale hooajale on ta hästi vastu pidanud ja särava aasta lõpuks murdis ta end juba ka U-21 koondisse.

Foto: Rein MurakasGarreth Wayne Gunther
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: 23
Vanus: Keskpoolkaitsja/ründaja
Senine hooaeg:
16 mängu (16 põhis); 1 (0 penaltist); 1; 0.

Juuli teises pooles Kaleviga liitunud ameeriklane tõusis kiiresti esile kui üks Meistriliiga silmapaistvamaid ründavaid keskpoolikuid.

Gunther suudab väga hästi palli hoida vaatamata sellele, et ta ei ole eriti jõuline mängijatüüp, ning on alati agressiivselt ettepoole suunatud mängija. Hea liikuvuse ja pallikontrolliga mängib ta tihti iseennast löögile ja tekitab võimalusi ka teistele.

Suudab luua ohtlikke olukordi peaaegu eimillestki ja on näidanud end ka terava löögijalaga. Statistikat vaadates paistab isegi kummaline, kuidas ta ainult ühe korra võrgu sahisema on pannud.

Foto: Gertrud AlatareOliver Konsa
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (26 põhis); 7 (0 penaltist); 2; 0.

Talvel äärepealt Tai liigasse siirdunud Konsa jäi küll Eestisse pidama, kuid leidis võib-olla just sellega seoses uut motivatsiooni ning avaldas hooaja alguses suurepäraste esitustega tugevat muljet.

Stabiilsus on küll jätkuvalt veidi kõikuv, aga kvaliteedi tõus on selgelt märgatav ning paremal äärel tunneb ta end nüüdseks juba täiesti koduselt. Arenenud on nii söödutehnika kui platsinägemine - ta ei trügi enam jõuga läbi kaitsjate, vaid leiab lahendusi ka kaaslastele.

Konsal jääb seljataha üks oma karjääri stabiilsemaid ja viimaste aastate resultatiivsemaid hooaegu. Suve alguses naases ta pooleteise aasta järel ka A-koondisse, nihutades enda koondisemängude arvu juba 20ni.

Foto: Gertrud AlatareKarl-Eerik Luigend
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
25 mängu (21 põhis); 4 (0 penaltist); 5; 0.

EM-finaalturniiril mänginud U-19 koondise kapteni jaoks oli paljuski tegemist läbimurdeaastaga. Kui mullu esindas ta veel peamiselt Esiliigas mängivat duublit ja teenis Meistriliigas vaid kolm starti, siis nüüdseks on tegemist Flora põhitegijaga.

Terav vasakäär on korraliku väljakunägemisega ja karismaatiline liidritüüpi mängija, kes jättis treenerite valikus enda seljataha isegi koondise vaateväljas olnud Siim Lutsu.

Luigend paistab eelkõige silma ründeomadustega, aga töötab ka üsna palju tagasi. Tema silmapaistvaimaks trumbiks on head söödud ja tsenderdused. Aktiivne väravajahtija ta ise ei ole, otsides ka keskele murdes enamasti sööduvõimalust, aga sellegipoolest on kirjas ka korralik hulk väravaid.

Foto: Gertrud AlatareValeri Minkenen
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 23
Hooaeg:
29 mängu (28 põhis); 9 (3 penaltist); 5; 0.

Kolmandat hooaega Flora keskväljahingeks olnud soomlane on nüüdseks juba klubist lahkunud, aga selle põhjus ei saa peituda vormilanguses.

Standardolukordade spets kogus sel aastal tavapäraselt suure portsu väravaid ja väravasööte, pakkudes samal ajal piisavat panust ka kaitsetegevusse.

Ometi on jäänud mulje, et oma täit potentsiaali ta Eestis ei saavutanudki. See kvaliteet, millega Minkenen oma debüüthooajal muljet avaldas ja fännide poolt Meistriliiga parimaks poolikuks valiti, jäi sisuliselt samale tasemele mõlemal järgnenud hooajal.

Foto: Rein MurakasAlexander Frank Nimo
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja/äärepoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
28 mängu (28 põhis); 3 (0 penaltist); 5; 0.

Juba teine jänki meie valikus. Endine USA noortekoondislane on olnud terve hooaja jooksul Tartu Tammeka üheks võtmemängijaks ning koos suviste täiendustega on tema trumbid lõpuks ka maksvusele pääsemas.

Väga hea pallivaldaja, läbimurdja ja söödujagajana suudab ta pidevalt vastaste kaitsesse ohtu külvata, kuid võimaluste realiseerimine ei kuulu kaugeltki tugevamate külgede hulka. Sestap vajabki ta enda kõrvale mängijaid, kes suudavad külmavereliselt realiseerida. Lisaks on hooaja lõpus siiski ka tema enda jaoks väravaluugid avanema hakanud.

Hooaja alguses mängis pisike Nimo enamasti keskel ning tihtipeale tekkis peaga vastu seina jooksmise efekt. Äärele nihutatuna on kasutegur suurem ning ta saab hakkama nii paremal kui ka vasakul, vajadusel on oma koha välja mänginud isegi kaitsva pooliku kohal. Kohusetundlik mängija, kes rügab korralikult ka kaitsetööd.

Foto: Gertrud AlatareDamiano Quintieri
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakpoolkaitsja/ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg
22
mängu (12 põhis); 6 (0 penaltist); 3; 0.

Milano Interi süsteemist läbi käinud vasakäär on Meistriliiga üks kiiremaid mängijaid, kes tegi Kaljus imelise alguse, lüües kuue mänguga neli väravat. Pärast seda tuli paraku ette võtta kahekuuline vigastuspaus, misjärel ei ole ta enam päris sellist hoogu leidnud.

Lõunamaa pojale omaselt on Quintieril hea pallivaldamine ning väga korralikud löögi- ja söödutehnika. Kombineerituna tema kiirusega on need võimsad relvad, sest kaitsjad ei tea kunagi, kas karta täpset tsenderdust või teravat sisselõiget.

Kuigi teda võib aegajalt näha ehtitaallaslikult käsi laiutamas, töötab ta tegelikult ka korralikult tagasi ning mängib olukorrad lõpuni ega kuku iga puudutuse peale.

Foto: Gertrud AlatareIgor Subbotin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
31 mängu (27 põhis); 9 (0 penaltist); 1; 0.

Eelmisel aastal Levadia esindusmeeskonnas oma esimese täispika hooaja teinud U-21 koondislasest on märkamatult saanud üks võistkonna kogenumatest palluritest.

Nüüd kus noortekoondiste aeg sai läbi, võiks temalt oodata järgmist suurt sammu edasi A-koondise suunas. Tänavune hooaeg kujunes aga suhteliselt sarnaseks eelmisele.

Ta on endiselt väga terav paremäär, kes on alati väravale orienteeritud ning suudab tihtipeale just suurtes mängudes end parimast küljest näidata. Kaitsepool ei kuulu jätkuvalt Subbotini paremate omaduste hulka, kuid vähemalt on ta suutnud sel aastal oma närve paremini valitseda, piirdudes siiamaani üheainsa kollase kaardiga.

Foto: Timo KikasAlbert Taar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
28 mängu (15 põhis); 8 (0 penaltist); 4; 0.

Levadia talvise verevahetuse eel ennustasime, et Taarist saab meeskonna uus keskväljaliider ja lõpuks paistabki nii minevat, aga selleks kulus ootamatult kaua aega.

Koguni pool hooaega täitis Sillamäelt pärit mängija lõpuminutite vahetusmehe rolli, aga juulikuistes euromängides näitas ta end parimast küljest ning sealt edasi on ta juba kindel põhimees.

Loova, liikuva ja väravajanulise poolkaitsjana on teda kohati kasutatud isegi ründeliini taga. Väravaid oskab ta lüüa igast positsioonist ja asendist, tõestades seda lühikese ajaga kogutud väravasaagiga veenvalt.

Foto: Gertrud AlatareHidetoshi Wakui
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 10 (1 penaltist); 2; 0.

Platsiväliselt tagasihoidlik jaapanlane on oma loomulikus keskkonnas ehk jalgpallimurul tõeline murdja. Kompromissitu võitleja, kes omab samal ajal väga häid loovaid omadusi ja lööb ka ise tähtsaid väravaid.

Eelmisel hooajal näidatud kõrge potentsiaal on täieliku kohanemise järel sel aastal isegi paremini avaldunud. Erinevalt mullusest on ta nüüd ka kindlalt ühele positsioonile istutatud ning Kalju keskvälja ei kujuta ilma temata enam hästi ettegi.

Wakui mängustiil on lisaks efektiivsusele ka efektne, mis muudab ta veelgi enam fännidele meelepäraseks. Kui tekib võimalus trahvikastis käärlööki proovida ja see näib parima lahendusena, siis ei kõhkle ta hetkegi.

Napilt jäid valikust välja: Eino Puri (Kalju), Andre Frolov (Flora), Marek Kaljumäe (Levadia), Vladimir Malinin (S. Kalev), Ervin Kõll (Paide), Rejal Alijev (T. Kalev), Preche Amour Florian Mboungou (Tammeka).

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2011: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
2010: 1. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
2009: 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008: 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007: 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Saymi   •  
(2001:41d0:2:71de.***)
I had been curious about if you ever cordesenid switching the layout of your website? Its very well written; I really like what youve got to say. But maybe you can add a a bit more in the way of content so people can connect to it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you can space it out better?
Pepa   •  
(46.105.103.***)
What a great article! Thank you for shraing your journey and I've always enjoyed reading and following you. You are very inspirational. What I've loved from day one is your honesty. You are forthcoming and very ethical. I respect that very much.
Jonny   •  
(146.185.138.***)
Mindful Meditation This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the plmearink. Guided Meditation MP3 mindfulness meditation Guided Meditation MP3 and mindfulness meditation MP3

Sisene
Pikk ette (ja ise järele) | Topeltpiinlik pakk jätab Levadiale lunastuseks siiski võimaluse, aga hirmu ei tohi enam karta
TÄNA PREMIUM LIIGAS
NAISTEL TÄNA MM-VALIKMÄNG
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7