Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2012 (3)

Hidetoshi Wakui - mullune fännide lemmik number 2. Foto: Rein MurakasMeistriliigas ilmus sel aastal pildile palju uusi poolkaitsjaid, nii väärt võõrleegionäride kui ka kohalike tõusvate tähtede näol.

Nagu paljudel teistel positsioonidelgi, on keskpoolkaitses muljetavaldav Levadia noorte esiletõus. Marek Kaljumäe ja Ilja Antonov mängisid noorenduskuuri järel üllatuslikult hea hooaja teinud meeskonna keskmes olulist rolli.

Karl-Eerik Luigend kerkis FC Flora põhitegijate sekka, Nõmme Kaljus tõusis põhikoosseisu piirile Tanel Melts ning arenguredelil astusid pikki samme veel nii mõnedki Eesti tulevikulootused.

Eelmisest viiest aastast neljal on aga Meistriliiga parimaks poolkaitsjaks valitud välismängijad. Neist Hidetoshi Wakui jäi eelmise aasta fännide lemmiku hääletusel alla vaid Aleksandrs Cekulajevsile ja kuulub ka sel aastal kahtlemata soosikute hulka. Tänavu on Meistriliigasse saabunud veel mitmeid olulist rolli mänginud leegionäridest poolkaitsjaid.

Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2012:

Foto: Gertrud AlatareIlja Antonov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/vasakpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
31 mängu (27 põhis); 1 (0 penaltist); 5; 0.

Omamata varasemat kogemust Meistriliiga ega isegi noortekoondiste mängudelt, kui välja arvata saalijalgpallikoondis, siirdus FC Puuma kasvandik kahe hooaja vahel Levadiasse ning tõusis seal otsekohe põhimeheks.

Nii ründavaid kui kaitsvaid omadusi omav keskväljamees on hea tehnika ja mängulugemisega. Väga agressiivne võitleja, kes mängib olukorrad alati lõpuni, ning suudab anda ka otsustavaid sööte ja edukalt peale lüüa.

Füüsilise poole pealt on lühikesekasvulisel Antonovil veel arenguruumi, aga Meistriliiga tempole ja pikale hooajale on ta hästi vastu pidanud ja särava aasta lõpuks murdis ta end juba ka U-21 koondisse.

Foto: Rein MurakasGarreth Wayne Gunther
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: 23
Vanus: Keskpoolkaitsja/ründaja
Senine hooaeg:
16 mängu (16 põhis); 1 (0 penaltist); 1; 0.

Juuli teises pooles Kaleviga liitunud ameeriklane tõusis kiiresti esile kui üks Meistriliiga silmapaistvamaid ründavaid keskpoolikuid.

Gunther suudab väga hästi palli hoida vaatamata sellele, et ta ei ole eriti jõuline mängijatüüp, ning on alati agressiivselt ettepoole suunatud mängija. Hea liikuvuse ja pallikontrolliga mängib ta tihti iseennast löögile ja tekitab võimalusi ka teistele.

Suudab luua ohtlikke olukordi peaaegu eimillestki ja on näidanud end ka terava löögijalaga. Statistikat vaadates paistab isegi kummaline, kuidas ta ainult ühe korra võrgu sahisema on pannud.

Foto: Gertrud AlatareOliver Konsa
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (26 põhis); 7 (0 penaltist); 2; 0.

Talvel äärepealt Tai liigasse siirdunud Konsa jäi küll Eestisse pidama, kuid leidis võib-olla just sellega seoses uut motivatsiooni ning avaldas hooaja alguses suurepäraste esitustega tugevat muljet.

Stabiilsus on küll jätkuvalt veidi kõikuv, aga kvaliteedi tõus on selgelt märgatav ning paremal äärel tunneb ta end nüüdseks juba täiesti koduselt. Arenenud on nii söödutehnika kui platsinägemine - ta ei trügi enam jõuga läbi kaitsjate, vaid leiab lahendusi ka kaaslastele.

Konsal jääb seljataha üks oma karjääri stabiilsemaid ja viimaste aastate resultatiivsemaid hooaegu. Suve alguses naases ta pooleteise aasta järel ka A-koondisse, nihutades enda koondisemängude arvu juba 20ni.

Foto: Gertrud AlatareKarl-Eerik Luigend
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
25 mängu (21 põhis); 4 (0 penaltist); 5; 0.

EM-finaalturniiril mänginud U-19 koondise kapteni jaoks oli paljuski tegemist läbimurdeaastaga. Kui mullu esindas ta veel peamiselt Esiliigas mängivat duublit ja teenis Meistriliigas vaid kolm starti, siis nüüdseks on tegemist Flora põhitegijaga.

Terav vasakäär on korraliku väljakunägemisega ja karismaatiline liidritüüpi mängija, kes jättis treenerite valikus enda seljataha isegi koondise vaateväljas olnud Siim Lutsu.

Luigend paistab eelkõige silma ründeomadustega, aga töötab ka üsna palju tagasi. Tema silmapaistvaimaks trumbiks on head söödud ja tsenderdused. Aktiivne väravajahtija ta ise ei ole, otsides ka keskele murdes enamasti sööduvõimalust, aga sellegipoolest on kirjas ka korralik hulk väravaid.

Foto: Gertrud AlatareValeri Minkenen
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 23
Hooaeg:
29 mängu (28 põhis); 9 (3 penaltist); 5; 0.

Kolmandat hooaega Flora keskväljahingeks olnud soomlane on nüüdseks juba klubist lahkunud, aga selle põhjus ei saa peituda vormilanguses.

Standardolukordade spets kogus sel aastal tavapäraselt suure portsu väravaid ja väravasööte, pakkudes samal ajal piisavat panust ka kaitsetegevusse.

Ometi on jäänud mulje, et oma täit potentsiaali ta Eestis ei saavutanudki. See kvaliteet, millega Minkenen oma debüüthooajal muljet avaldas ja fännide poolt Meistriliiga parimaks poolikuks valiti, jäi sisuliselt samale tasemele mõlemal järgnenud hooajal.

Foto: Rein MurakasAlexander Frank Nimo
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja/äärepoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
28 mängu (28 põhis); 3 (0 penaltist); 5; 0.

Juba teine jänki meie valikus. Endine USA noortekoondislane on olnud terve hooaja jooksul Tartu Tammeka üheks võtmemängijaks ning koos suviste täiendustega on tema trumbid lõpuks ka maksvusele pääsemas.

Väga hea pallivaldaja, läbimurdja ja söödujagajana suudab ta pidevalt vastaste kaitsesse ohtu külvata, kuid võimaluste realiseerimine ei kuulu kaugeltki tugevamate külgede hulka. Sestap vajabki ta enda kõrvale mängijaid, kes suudavad külmavereliselt realiseerida. Lisaks on hooaja lõpus siiski ka tema enda jaoks väravaluugid avanema hakanud.

Hooaja alguses mängis pisike Nimo enamasti keskel ning tihtipeale tekkis peaga vastu seina jooksmise efekt. Äärele nihutatuna on kasutegur suurem ning ta saab hakkama nii paremal kui ka vasakul, vajadusel on oma koha välja mänginud isegi kaitsva pooliku kohal. Kohusetundlik mängija, kes rügab korralikult ka kaitsetööd.

Foto: Gertrud AlatareDamiano Quintieri
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakpoolkaitsja/ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg
22
mängu (12 põhis); 6 (0 penaltist); 3; 0.

Milano Interi süsteemist läbi käinud vasakäär on Meistriliiga üks kiiremaid mängijaid, kes tegi Kaljus imelise alguse, lüües kuue mänguga neli väravat. Pärast seda tuli paraku ette võtta kahekuuline vigastuspaus, misjärel ei ole ta enam päris sellist hoogu leidnud.

Lõunamaa pojale omaselt on Quintieril hea pallivaldamine ning väga korralikud löögi- ja söödutehnika. Kombineerituna tema kiirusega on need võimsad relvad, sest kaitsjad ei tea kunagi, kas karta täpset tsenderdust või teravat sisselõiget.

Kuigi teda võib aegajalt näha ehtitaallaslikult käsi laiutamas, töötab ta tegelikult ka korralikult tagasi ning mängib olukorrad lõpuni ega kuku iga puudutuse peale.

Foto: Gertrud AlatareIgor Subbotin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
31 mängu (27 põhis); 9 (0 penaltist); 1; 0.

Eelmisel aastal Levadia esindusmeeskonnas oma esimese täispika hooaja teinud U-21 koondislasest on märkamatult saanud üks võistkonna kogenumatest palluritest.

Nüüd kus noortekoondiste aeg sai läbi, võiks temalt oodata järgmist suurt sammu edasi A-koondise suunas. Tänavune hooaeg kujunes aga suhteliselt sarnaseks eelmisele.

Ta on endiselt väga terav paremäär, kes on alati väravale orienteeritud ning suudab tihtipeale just suurtes mängudes end parimast küljest näidata. Kaitsepool ei kuulu jätkuvalt Subbotini paremate omaduste hulka, kuid vähemalt on ta suutnud sel aastal oma närve paremini valitseda, piirdudes siiamaani üheainsa kollase kaardiga.

Foto: Timo KikasAlbert Taar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
28 mängu (15 põhis); 8 (0 penaltist); 4; 0.

Levadia talvise verevahetuse eel ennustasime, et Taarist saab meeskonna uus keskväljaliider ja lõpuks paistabki nii minevat, aga selleks kulus ootamatult kaua aega.

Koguni pool hooaega täitis Sillamäelt pärit mängija lõpuminutite vahetusmehe rolli, aga juulikuistes euromängides näitas ta end parimast küljest ning sealt edasi on ta juba kindel põhimees.

Loova, liikuva ja väravajanulise poolkaitsjana on teda kohati kasutatud isegi ründeliini taga. Väravaid oskab ta lüüa igast positsioonist ja asendist, tõestades seda lühikese ajaga kogutud väravasaagiga veenvalt.

Foto: Gertrud AlatareHidetoshi Wakui
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 10 (1 penaltist); 2; 0.

Platsiväliselt tagasihoidlik jaapanlane on oma loomulikus keskkonnas ehk jalgpallimurul tõeline murdja. Kompromissitu võitleja, kes omab samal ajal väga häid loovaid omadusi ja lööb ka ise tähtsaid väravaid.

Eelmisel hooajal näidatud kõrge potentsiaal on täieliku kohanemise järel sel aastal isegi paremini avaldunud. Erinevalt mullusest on ta nüüd ka kindlalt ühele positsioonile istutatud ning Kalju keskvälja ei kujuta ilma temata enam hästi ettegi.

Wakui mängustiil on lisaks efektiivsusele ka efektne, mis muudab ta veelgi enam fännidele meelepäraseks. Kui tekib võimalus trahvikastis käärlööki proovida ja see näib parima lahendusena, siis ei kõhkle ta hetkegi.

Napilt jäid valikust välja: Eino Puri (Kalju), Andre Frolov (Flora), Marek Kaljumäe (Levadia), Vladimir Malinin (S. Kalev), Ervin Kõll (Paide), Rejal Alijev (T. Kalev), Preche Amour Florian Mboungou (Tammeka).

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2011: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
2010: 1. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
2009: 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008: 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007: 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (3)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

TEINE PRESSIKONVERENTS
Tagasiastunud Reim: treenerivahetus annab vähemalt esialgse tõuke, loodame sellele
Ametlik: Kallaste vahetas Poolas klubi
PREMIUM LIIGA
Fantasy nipinurk: kiirelt peale tormanud uus voor suuri muudatusi meeskondades ei toonud
REIM ASTUS TAGASI
Martin Reim astus tagasi, peatreeneri ametipostile kaks kandidaati
EUROLOOS
UUS EPISOOD
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Eesti koondis peaks juba täna alustama valmistumist 2022. aasta sügiseks?
PREMIUM LIIGAST
KÄIDI UUS LEPING
AMETLIK: Käit lahkus Fulhamist ja liitus Sloveenia tippklubiga
HEAD VAATAMIST!
Eksklusiivsed kaadrid | Mida ütles Levadia president mängijatele riietusruumis Tallinna derbi järel?
SILM PEALE!
Eksklusiivsed kaadrid | Mida ütles Levadia president mängijatele riietusruumis Tallinna derbi järel? (8)
"Silm peale!" võtab luubi alla viimase Tallinna derbi. Jälgisime kaameratega staadionil toimunut mängu eel ja järel. Mida ütles Levadia president Viktor Levada riietusruumis ja kuidas vastas võistkonna kapten Dmitri Kruglov?
 
Fännid baaris | Kes on halvim mängukorraldaja?
FÄNNID BAARIS
Fännid baaris | Kes on halvim mängukorraldaja? (8)
Korrapäratu regulaarusega poliitiliselt ebakorrektne jalgpallisaade "Fännid baaris" räägib seekord värvikatest fännireisidest, lahkab distsiplinaarkomisjoni tööd, arutab Kalju fännide raske perioodi üle ja otsib vastust küsimusele, milline on halvim mängukorraldus.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
15
13
1
1
50:11
40
2.
Tallinna FCI Levadia
15
11
2
2
47:12
35
3.
Nõmme Kalju FC
15
9
4
2
29:14
31
4.
Paide Linnameeskond
15
9
3
3
25:9
30
5.
JK Narva Trans
15
4
6
5
20:15
18
6.
FC Kuressaare
15
4
4
7
10:21
16
7.
Viljandi JK Tulevik
15
3
3
9
13:32
12
8.
Tartu JK Tammeka
15
2
3
10
17:31
9
9.
JK Tallinna Kalev
15
2
3
10
11:39
9
10.
Maardu Linnameeskond
15
2
3
10
9:47
9
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
40
Tallinna FCI Levadia
35
Nõmme Kalju FC
31
Paide Linnameeskond
30
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
16
Viljandi JK Tulevik
12
Tartu JK Tammeka
9
JK Tallinna Kalev
9
Maardu Linnameeskond
9
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK