Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2013 (15)

Kas Hidetoshi Wakui hegemoonia saab jätku? Foto: Gertrud AlatareNagu tavaks, jätkub Soccernet.ee hooaega kokkuvõtvate kirjutiste sari ülevaatega liiga parimatest poolkaitsjatest.

Meie 12-mehelist nimistut domineerivad Premium liiga esikolmikumeeskondade keskväljamehed - kolm kohta napsasid endale nii Levadia, Kalju kui ka Sillamäe klubid. Kahe mängijaga on esindatud FC Flora ning ühe koha võttis endale ka liiga uustulnuk FC Infonet.

Kui selle aasta parimate kaitsjate nimekirjas polnud ühtegi varasemat võitjat, siis Kalju mehel Hidetoshi Wakuil on võimalik teha omamoodi kübaratrikk - nimelt on mees kahel viimasel hooajal Soccernet.ee lugejate poolt parimaks poolkaitsjaks hääletatud. See, kas jaapanlane võidab ka seekord, on just sinu otsustada - kui kõikides kategooriates on ülevaated avaldatud, avalikustame suure hääletuse, kus võitja selgitavad välja just Soccerneti lugejad.

Tänavune nimistu paistab välja oma värvikuse poolest - kui viis meest on võõrleegionärid, siis ülejäänutest seitsmest puudub Eesti A-koondise kogemus vaid Infoneti noorel Maksim Lipinil. Koguni kolme meest (Dmitrijev, Kruglov, Vunk) võib lugeda meie rahvuskoondise põhitegijateks.

Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2013:

REKLAAM

Foto: Rein MurakasKassim Aidara
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja/ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg
33 mängu (32 põhis); 14 (0 penaltist); 50.

Eelmisel suvel Tallinna Kalevist Sillamäele siirdunud väga rahvusvahelise taustaga Aidara on sel hooajal tõusnud Sillamäe üheks võtmemängijaks, kelle koguni 14 löödud väravat annavad talle kõrge koha ka parimate väravalööjate tabelis.

Endise ründajana omab Aidara head väravavaistu ning oma hea tehnika ning terava löögiga on ta Sillamäe aidanud pronksmedalite lävele. Peamiselt ründava poolkaitsja kohta mängi Aidara on löönud rohkem väravaid isegi meeskonna esitormajast Vjatšeslav Zahovaikost ning kõik see teenib talle esimest korda koha Soccernet.ee parimate poolkaitsjate nimekirjas.

Sillamäe mängujoonises on Aidarale antud üsnagi vabad käed - tema eesmärgiks on eelkõige rünnakute toetamine, millega on mees hakkama saanud suurepäraselt.

Foto: Gertrud AlatareRauno Alliku
Klubi: FC Flora
Positsioon: 23
Vanus: Parempoolkaitsja/ründaja
Senine hooaeg
28 mängu (25 põhis); 9 (0 penaltist); 30.

2010. aastal Soccernet.ee lugejate poolt paremuselt kolmandaks ründajaks valitud Alliku on sel korral valikus paremäärena. Hoolimata sellest on mees 28 mänguga skoorinud üheksa korda ning on ründajate Sander Posti ja Albert Prosa järel florakatest paremuselt kolmas väravalööja.

Eelmised kaks hooaega vigastusega maadelnud Alliku on viimaks leidnud stabiilsuse ning kui varem oli mees pigem söötja ning olukordade looja, siis sel aastal on 23-aastane Alliku enesekindlust juurde saanud ning hakanud ka rohkem ise üritama, mis on toonud ka varasemast rohkem tabamusi. 

Esmane funktsioon Floras on mehel aga väga füüsiline - töötada palju edasi ja tagasi ning võimalusel vastase kaitsjaid ette võtta. Nõrgemaks kohaks jääb Allikul ehk vasak jalg, mis paremal pool mängides efektiivselt äärelt sisse murdmist takistab.

Foto: Gertrud Alatare

Ilja Antonov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
28 mängu (24 põhis); 1 (0 penaltist); 71.

Eelmisel hooajal end Levadia põhimeheks murdnud Antonov on lõppeval hooajal oma kohta meistrite koosseisus hoidnud, mis on vaid 20-aastase mängumehe kohta kindlasti kõva saavutus.

Vanusega on juurde tulnud enesekindlust ning Antonovi näol on tegemist kindlasti ühega Levadia suurimatest müügiartiklitest ning välismaale siirdumine tuleks noormehele kindlasti vaid kasuks. 

Liiga ilmselt parimal keskväljal moodustab Antonov koos Aleksandr Dmitrijeviga vinge duo, Kuigi väravaid ei ole tulnud just üleliia, on mees siiski Levadia võiduka meeskonna üheks tugitalaks.

Foto: Gertrud AlatareAleksandr Dmitrijev
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 31
Senine hooaeg
21 mängu (20 põhis); 0 (0 penaltist); 60.

Aasta alguses Levadiaga välismaale saamise lootustega liitunud Dmitrijev jäi klubisse kogu hooajaks ning saab selle tasuks kaela ka meistrivõistluste kuldmedali. 

Kuigi ründemängus pole 83-kordne Eesti internatsionaal kunagi just eriti aktiivne või osav olnud, ei oodatagi temalt midagi muud kui tohutut panust kaitsetegevuses, milles on 31-aastane Dmitrijev jätkuvalt Eesti mõistes tipptasemel. Hoolimata sellest on ta Levadias kohati leidnud endas ka ründavama poole, otsides sööte ka ettepoole.

Üldiselt noore meeskonna juures on Dmitrijevil oluline roll ka kogemuste ja mängutarkuse jagajana ning nagu liigatabelist näha võib, tõi kõik see Levadiale magusa meistritiitli. Kas kolmel korral Soccernet.ee hääletuses teise kohaga leppima pidanud Dmitrijevi saadab seekord edu?

Foto: Imre PühvelAndre Frolov
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
31 mängu (26 põhis); 5 (2 penaltist); 20.

Flora ühele kogenuimale pallurile usaldati hooaja esimesel poolel ka kaptenipael, kuid see anti suvel üle Sander Postile. Sellest hoolimata sai Frolov maha korraliku hooajaga, mis paraku meeskonna tulemustes just üleliia ei kajastunud.

Eelmise aasta lõpus sõprusmängus Omaaniga ka sinisärgi selga tõmmanud Frolovi näol on tegemist mitmekülgse mängijaga, kes on tugev nii füüsilise kui tehnilise poole pealt. Klassikalise keskpoolkaitsjana töötab mees nii rünnakul kui kaitses ning ei luba endale asjatuid hingetõmbepause.

Floras on 25-aastane Frolov hooaja jooksul ka pisut positsiooni vahetanud - kui Marko Lelovi käe all pallis mees keskvälja südames, siis Norbert Hurt on ta liigutanud sisuliselt ründaja alla ründavamaks poolikuks.

Foto: Gertrud AlatareAllan Kimbaloula
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
30 mängu (23 põhis); 6 (0 penaltist); 51.

Hooaja alguses Kaljuga liitunud Kimbaloulalt oodati ehk isegi rohkem, kuid sellegipoolest oli tegu nõmmekate hooaja ühe säravaima mängumehega ja seda hoolimata kahvatust kevadest. Murule pääsedes hakkas ka prantslase vorm üha tõusma ning saavutas oma kulminatsiooni just euromängude ajaks.

Suve keskel vormikõvera tippu tõusnud prantslane lõi liigahooajal kuus väravat ning andis ka mitmeid tähtsaid väravasööte. Kõigest 21-aastasena on temast saanud Kalju ilmselt aktuaalseim müügiartikkel, kuid kui mees peaks Eestisse jääma, võib temalt järgmisel aastal oodata veelgi vingemat hooaega.

Kimbaloula peamisteks trumpideks on kiirus ja tribling, mistõttu on mees ideaalseks mängijaks kontrarünnakute peale mängivale tiimile. Seda näitas mees hästi just euromängudes, kus võttis julgelt ette endast palju nimekamaid vastaseid ning lõi sellega palju ohtlikke olukordi.

Foto: Gertrud AlatareDmitri Kruglov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg
14 mängu (14 põhis); 4 (1 penaltist); 40.

Suvel Venemaa kõrgliigaklubist FK Rostov viimaks tulema saanud Kruglov maandus koduses Levadias ning pani kodumaise vutielu kohe kihama - kui esimestes mängudes oli mees lihtsalt väga hea, siis meeskonda sulandudes sai Kruglovist levadialaste liider. 

Tema viimase minuti värav aitas Levadia üliolulisele võidule Nõmme Kalju vastu ning mees tegi nõmmekate vastu skoori ka võidukas karikamängus. Liiga teravaimasse tippu kuuluvad nii tema tsenderdused kui ka standardolukorrad.

Käesolevast nimekirjast selgelt kõige vähem mänge kirja saanud Kruglov näitas sellest hoolimata, et temas on jätkuvalt kõvasti meisterlikkust ja teravust, et uueks aastaks taas piiri taha siirduda. Kuidas saaks Levadia uuel aastal ilma temata hakkama?

Foto: Brit Maria TaelMaksim Lipin
Klubi: FC Infonet
Positsioon: Keskpoolkaitsja/äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 5 (1 penaltist); 60.

Lipini näol on tegemist ilmselt kõige vähem nimeka mehega meie valikus, kuid sellegipoolest on Infoneti noor mängumees oma esimesel kõrgliigahooajal tõusnud oma meeskonna üheks säravaimaks tegelaseks, tehes kaasa pea kõigis Infoneti mängudes.

U-21 koondislane on kogu hooaja vältel üles näidanud oma universaalsust, mängides võrdselt hästi nii oma põhikohal ründava poolkaitsjana kui ka äärel. Hirmtugeva löögiga Lipinit usaldatakse koos kogenud Konstantin Nahkiga andma ka standardolukordi, mis on juba omamoodi näitaja.

Noore poolkaitsja näol on tegemist ühega Infoneti eduka debüüthooaja autoritest, kelle panust on raske ülehinnata. 32 mängus on noormees sihile jõudnud viiel puhul, neist korra ka penaltipunktilt.

Foto: Rein MurakasNikolai Mašitšev
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 7 (0 penaltist); 80.

Koguni üheksa aastat tagasi meistriliigas debüteerinud Mašitševi kohta tahaks juba öelda "vana kala", kuid tegelikult on Sillamäe kindel põhiparemäär vaid 24-aastane. Eelmisel hooajal Floras läbilööki mitte saavutanud Mašitšev siirdus uueks aastaks Sillamäe ridadesse ning see on ta karjäärile andnud uue tõuke. 

Juba aastal 2006 17-aastasena Soccernet.ee valikusse mahtunud Mašitšev on Sillamäe mängujoonises leidnud oma koha ning tulemata ei ole jäänud ka väravad. Universaalse mängijana on Mašitšev võimeline tegutsema lisaks oma põhipositsioonile vajadusel ka keskpoolkaitsjana ning vasakäärena.

Mašitševi üheks peamiseks tugevuseks on endiselt hea väljakunägemine ning isetus, mistõttu jäi mehe nimele ka hunnik olulisi väravasööte.

Foto: Gertrud AlatareDamiano Quintieri
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakpoolkaitsja/ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg:  
28 
mängu (19 põhis); 2 (0 penaltist); 90.

Eelmisel hooajal meistriliigas debüteerinud ning parimate poolkaitsjate hääletuses hinnalise kolmanda koha saanud itaallane ei ole küll sel aastal leidnud sellist väravasoont nagu mullu, kuid on sellegipoolest olnud Kalju meeskonna üheks võtmemängijaks.

Suvel sai mees end proovida ka alumise ründajana mängides, kus näitas end taas väga heast küljest. Vaat et kõige kiirem mängija kogu liigas omab samal ajal ka virtuoosset triblingut, mis muudab ta kaitsjate jaoks sagedaseks õudusunenägude tegelaseks.

Hoolimata vähenenud väravatearvust saavutas itaallane sel hooajal stabiilsuse. Sarnaselt meeskonnakaaslasele Kimbaloulale saavutas ta oma tippvormi euromängude ajaks, kus Quintieri näitas tõeliselt isukat ja südikat jalgpalli.

Foto: Gertrud AlatareMartin Vunk
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg
31 mängu (30 põhis); 6 (3 penaltist); 91.

Parimas pallurieas Vunk oli Dmitrijevi ja Kruglovi kõrval esimeseks põhikoondislaseks, kes hooaja alguse eel pisut ootamatult oma otsusest Eestisse kolida teatavaks tegi. Eestis viimati Flora kaptenina mänginud Vunki võib julgelt nimetada Sillamäe selle hooaja edu peaarhitektiks.

Sillamäel mängides on hästi välja tulnud Vungi head küljed - meeletu panus kaitsefaasis ning julged söödud palliga mängides, millest on sündinud väga paljud Sillamäe ohtlikud rünnakud ja väravad.

Aasta miinuspoolele võib kanda liigse närvilisuse, mis tingis korraliku kaardisaagi ning tipnes kohtuniku sõimamise eest saadud trahviga. Sellegipoolest võib Vungi hooaega lugeda õnnestumiseks.

Foto: Gertrud AlatareHidetoshi Wakui
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 14 (4 penaltist); 4; 1.

Oma kolmandal hooajal Kaljus ei näita Wakui endiselt väsimuse ega tüdimuse märke - 30-aastane jaapanlane võitleb endiselt iga mäng samasuguse energia ja tahtega nagu paar aastat varem. 

Hooaja alguses, kui Kalju meeskond polnud veel täielikult ühte sulandunud, hoidis Wakui oma tabamustega kogu tiimi vee peal - 14 väravaga on Wakui koos Aidaraga ka resultatiivseim poolkaitsja. 

Suurt edasiminekut võrreldes eelmise kahe hooajaga Wakui näidanud ei ole, aga seda oleks tema vanuses ka narr nõuda - piisab vaid sellest, et mees oma viimase kahe aasta taset hoiaks. Ja see tase pole teps mitte paha - Wakui sihib oma kolmandat järjestikust meistriliiga parima poolkaitsja tiitlit.

Napilt jäid valikust välja: Igor Subbotin (Levadia), Andreas Raudsepp (Levadia), Eino Puri (Kalju), Sander van de Streek (Flora), Maksim Paponov (T. Kalev).

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

20121. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011
1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
20101. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
20091. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
20081. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
20071. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
20061. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Mait   •  
(90.191.17.***)
Ma arvan, et mul on üks asjakohane küsimus selle tabeli koostajale-kus on lauri varendi? Mees lõi rohkem väravaid kui seal tabelis mõned mängijad kokku ja suuresti tänu tema väravatele suutiski paide end üldse viiendaks mängida. Või paides on kõik kirved, aga kuidagi tuldi ikka viiendaks? Ma andestan teile, kui ta on vähemalt ründajate edetabelis.
FCF   •  
(84.52.7.***)
1. Vunk 2. Mašitšev 3. Aidara
Mait   •  
(90.191.17.***)
Ja üks küsimus on veel. Miks ma ei leia sealt tabelist igor subbotinit? Võtke statistika lahti ja vaadake, kumb oli oma meeskonnale rohkem kasulik, kas subbotin või quinteri? See, et üks on lihtne maardu venelane ja teine endine interi kasvandik, ei tähenda, et peaks kohe interi kasvandikku eelistama.
Jees   •  
(188.95.214.***)
1. Vunk 2. Aidara 3. Wakui
Aivar   •  
(188.95.214.***)
Kohe näha, et kohtunikud Flora poolt. Vennad mängivad 31 mängu ja saavad SELLES liigas 2 kollast AINULT. Kas tegemist on varvastel tippijatega või?
TUR   •  
(90.190.2.***)
Vunk, Kruglov, Aidara
Ohjah   •  
(62.65.61.***)
Iga sellise teema juures peavad Flora-vihkajad platsis olema ja nurisema, miks Flora mängijad seal on, miks nad nii vähe kaarte saavad. Okei, nad on kõige sitemad mängijad ja ei tohi kuskil olla ega kedagi võita, sest kohe on vandenõu ja Flora soosimine.
Jah   •  
(188.95.214.***)
Statistika ei valeta!!! Plain and simple
Amadeus   •  
(193.40.25.***)
Paide mehi pole ilmselt selletõttu et Paide tugevuseks on eelkõige meeskondlik mäng mitte individuaalsed esitused.
WM   •  
(212.93.39.***)
Parim11 tuleks mehitada vist enam kui poolel juhul keskvälja meestega, et kõik selle auväärse koha välja teeninud mängijad kirja panna. Väga palju väga häid esitusi teinud mehi ikka...

Ainsa mehega kellega antud nimistus nõustuda ei tahaks ja kelle asemel oleks mõni muu mees koha välja võinud teenida on Frolov.

Õnneks hääletuseni veidi aega - tuleb ikka väga põhjalikult keskvälja puhul läbi mõelda, kellele hääl anda. Siinkohal ka küsimus Soccernetile - kas on reaalne, et sel aastal mehitatakse Parim11 nt viie keskvälja mehega?
mikk   •  
(213.184.48.***)
Subbotini ja Varendi välja jätmine on ikka paras sigadus.

Frolov ja Quinteri välja.
fizth   •  
(95.129.199.***)
L. Varendi väärib kindlasti seda kohta !
teadlane   •  
(194.150.65.***)
Subbotini ja Varendi asjus duubeldan. Ja ega tähtis pole mängitud mängude ja minutite arv, nagu nendes edetabelite valikutes tundub... mõnikord võib nagu 10 mängu mänginu oma positsioonil tegelikult parem mängija olla, kui see kes asjaolude kokkusattumisel kõik mängud on mänginud..
Kalev   •  
(49.184.9.***)
Maksim poponov voiks ka olla
Viktor Iin   •  
(84.50.211.***)
Arvestades panust meeskonna mängu ja Sillamäe tulemust - parim on Vunk.

Sisene
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!