Meistriliiga parimad ründajad 2006 (9)

Ründajad paistavad platsil kõige paremini silma ja nii valisime ka meie Meistriliiga 2006. aasta parimate nimistusse tavapärase 10 asemel 12 väravakütti.

Eelmise aasta hääletuse konkurentsitu võitja Tarmo Neemelo ei mahu oma poole hooajaga seekord paraku isegi mitte meie poolt välja valitud esitosinasse.

Parima ründaja tiitli pärast on rebimine seekord palju tihedam, sest kui eelmisel aastal kogus Neemelo peaaegu 100% häältest, siis sel hooajal Meistriliigas taolist valitsejat olnud ei ole.

Indrek Zelinski

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Tipuründaja
Vanus: 31
Senine hooaeg: 30 mängu (21 algkoosseisus), 21 väravat (neist 4 penaltist) ja 1 kollane kaart

Väga kogenud Indrek Zelinski on juba praeguseks löönud kolme võrra rohkem väravaid kui oma esimesel Levadia hooajal.

Ta alustas aastat imeliselt, lüües kohe esimeses mängus FC Flora võrku kolm palli ning saades ka neljas järgnevas kohtumises jala valgeks.

Nii Soomes, Rootsis kui ka Taanis mänginud Zelinskil on huvitaval kombel Levadias sama asi välja löönud, mis välisliigadeski - suurepärase hooaja alguse järel lööb ta aja edenedes üha vähem väravaid. Praeguseks hetkeks on ta viis kohtumist järjest kuivale jäänud.

Suurepärase väravavaistuga Zelinski trumpideks on veel ka pea- ja kehamäng, kuid see-eest ei ole ta eriti liikuv, mistõttu peatreener Tarmo Rüütli ei ole talle tugevamate meeskondade vastu kuigi palju mänguaega andnud.

Nikita Andrejev

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Peamiselt tagumine ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 24 mängu (19 algkoosseisus), 15 väravat ja 5 kollast kaarti

Eelmisel hooajal verinoorena Esiliiga suurimaks väravakütiks tõusnud Nikita Andrejev astus ka sel aastal sama suurte sammudega edasi, võideldes end Eesti hetke parimas klubis põhimeheks ja murdes end Venemaa noortekoondisse.

15 väravat 24 mängus on esimese hooaja kohta suurepärane näitaja ning 90 mänguminuti kohta löödud väravavate arvestuses hoiab ta koguni viiendat kohta.

Väga kiire, hea pallivaldamise ja tehnikaga Andrejev on äärmiselt mitmekesine ründaja, kes võib nii palli vastaselt kätte saada, seda hoida, triblada kui ka läbi joosta. Lisaks kõigele muule on ta ka väga võitluslik ja rabab kaitsetööd teha.

Nii Levadia euromängudes kui ka Venemaa U19 koondises säranud Andrejevi vastu on huvi üles näidanud mitmed välisklubid. On vägagi võimalik, et debüüthooaeg Eesti Meistriliigas jääb ühtlasi ka tema viimaseks.

Ats Purje

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 26 mängu (16 algkoosseisus), 10 väravat ja 2 kollast kaarti

Eelmisel hooajal tervisega kimpus olnud Ats Purje on sel aastal end lõpuks Levadia esindusmeeskonnas kehtestanud ning korralikult mänguaega saanud. 

Paremal äärel väga kiire ja terav Purje on visa võitleja ja suudab läbimurretega ka päris palju olukordi luua, kuid tema nõrgimaks küljeks on nende realiseerimine, sest otsustav puude kipub ikka ja jälle ebaõnnestuma.

Sellest hoolimata on tal kirjas kümme väravat, mis on noore ääreründaja kohta kahtlemata tubli saavutus. Purje rabab ka kaitses tugevalt tööd teha ja on võitnud sellega Tarmo Rüütli usalduse -
mida hooaeg edasi, seda rohkem on ta põhikoosseisu kuulunud.

Hiljuti tegi ta ka oma A-koondise debüüdi, pääsedes EM-valikmängus Venemaaga viimaseks kümneks minutiks platsile.

Tarmo Kink

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 13 mängu (10 algkoosseisus), 2 väravat ja 2 kollast kaarti

Pika ebaõnnestunud perioodi Moskva Spartakis lõpetanud Tarmo Kink liitus Levadiaga juulikuise üleminekuakna kaudu, kuid ei ole Meistriliigas oodatud määral säranud.

Kingil on kirjas vaid kaks väravat, kuid selles on oma osa ka tema positsioonil, kuna ta on peamiselt mänginud vasakul äärel.
Vähesest resultatiivsusest hoolimata on ta regulaarselt põhikoosseisu kuulunud.

Niikaua kui pall püsib tema vasakul jalal, on Kink ilmselt üks Meistriliiga tehnilisemaid mängumehi, kuid parem jalg jätab tal endiselt soovida. Pea olematu kaitsetöö ning ebatäpsed söödud on samuti tema nõrgemateks külgedeks.

Maksim Gruznov

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 32
Senine hooaeg: 32 mängu (29 algkoosseisus), 30 väravat (neist 1 penaltist) ja 1 kollane kaart

Meistriliiga nii selle hooaja kui ka üleüldse suurim väravakütt Maksim Gruznov on juhtimas oma meeskonda esimest korda hõbedale.

Sel hooajal ainsa mängijana 30 värava piiri ületanud Gruznov on küllaltki pikk ja seega hea õhuvõitleja, samuti oma pikkuse kohta väga kiire. Tasemel tehnika ning haruldane väravavaist ongi aidanud tal karjääri jooksul Meistriliigas uskumatud 245 väravat lüüa.

Koos Dmitri Lipartoviga moodustavad nad liiga võimsaima ründepaari, olles kahepeale vastaste väravavõrkudesse 54 palli saatnud.

Dmitri Lipartov

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg: 32 mängu (31 algkoosseisus), 24 väravat ja 1 kollane kaart

Teine Transi veteranründaja Dmitri Lipartov on tegemas oma edukaimat Meistriliiga hooaega ning pakub Gruznovile väärilist tuge.

Tema trumbiks on kiirus ja küllaltki suur töövõime - ta rabab ees lisaks rünnakule tugevalt ka kaitsetööd, võites tihtipeale vastste poolel
palle tagasi.

Lipartovil on ka päris hea kauglöök ning ta proovib seda päris tihti. Tal on Gruznovi järel paremuselt teisena koos 24 tabamust, mida on juba praegu kaks korda rohkem kui tema seni edukaimal hooajal.

Lipartov on ka ainus mängija Indrek Zelinski kõrval, kes sel hooajal kahel korral kübaratrikiga hakkama on saanud.

Aleksandr Kulatšenko

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Tagumine ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 24 mängu (17 algkoosseisus), 10 väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart

Transi noor lootustandev ründaja Aleksandr Kulatšenko mängib peamiselt kahe nimeka väravaküti taga.

Kõigest 19-aastasena debüteeris ta sel aastal Eesti U21 koondises ning kui hooaja alguses täitis ta klubis peamiselt vahetusmängija rolli, siis esimese paari kuu järel sai temast põhimees.

Jõhvis sündinud Kulatšenko on universaalne ründaja, olles korraga nii jõuline kui ka piisavalt kiire. Ta teeb tublisti kaitsetööd, võtab kõrgeid palle maha ja vajadusel nii triblab kui jookseb kaitsjatest läbi.

Foto: Heiki RebaneVjatšeslav Zahovaiko

Klubi: FC Flora
Positsioon: Tipuründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 18 mängu (16 algkoosseisus), 19 väravat (neist 2 penaltist) ja 6 kollast kaarti

Vjatšeslav Zahovaiko on aastaid olnud üks FC Flora võtmemängijaid ja Meistriliiga võimsamaid väravamasinaid.

Viimasel kolmel hooajal on ta alati olnud 30 värava vormis, kuid eelmise aasta keskel saadud raske vigastus jättis poolikuks nii tollase kui ka praeguse hooaja.

Sellest hoolimata on ta pärast vigastuspausilt naasmist tõusnud
kiiresti parimate väravaküttide hulka ning 90 mänguminuti kohta on tal rohkem tabamusi kui kellelgi teisel.

Zahovaiko on tehniline ja hea kehamänguga, ta hoiab väga hästi palli, kuid ei ole kuigi kiire ega füüsiline. Tal on müstiliselt hea väravavaist, aga tugeva kaitse vastu ei pääse tema trumbid eriti maksvusele.

Ilmselt just seetõttu ei ole ta koondises kunagi päris läbimurret saavutanud ega omale ka välisklubi leidnud. Detsembris 25-aastaseks saaval Zahovaikol on viimane aeg välismaale mängima pääseda, muidu võibki ta jääda vaid koduliiga staariks.

Viktors Dobrecovs

Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 29
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus), 17 väravat (neist 1 penaltist) ja 6 kollast kaarti

Läti liigas aastaid säranud Viktors Dobrecovs ei ole
TVMK-s päris Tarmo Neemelo eelmise hooaja rolli välja suutnud kanda, kuid on tegemas siiski korralikku hooaega.

Peamiselt vasakul äärel kasutatud Dobrecovsil on kirjas 28 mänguga 17 väravat, mida on vaid ühe võrra vähem kui eelmisel hooajal Lätis.

Väga hea tehnikaga agressiivse mängijana võtab ta meelsasti vastaseid üks-ühe vastu ette ning võitleb kõik olukorrad alati lõpuni. Sellest tuleneb ka küllaltki suur hoiatuskaartide arv.

Tema arvel on mitmeid tähtsaid väravaid ning näiteks FC Flora vastu on ta sel hooajal koguni neli korda võrku sahistanud.

Vladislav Gussev

Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 31 mängu (21 algkoosseisus), 17 väravat

Eelmise hooaja kestel Tartu Merkuurist FC TVMK-sse ostetud talendikas ründaja Vladislav Gussev on sel hooajal väga resultatiivne olnud.

197cm pikkuse Gussevi suurimaks trumbiks on kaheldamatult peamäng. Väga hea kohavaliku tõttu on ta õhuvõitlustes väga võimas ja pääseb tihti löögile.

Samas
tuleks tal üldise kiiruse ja tehnika koha pealt veel tublisti vaeva näha ning parandamist vajaks ka füüsis.

TVMK-s on Gussev löönud sama palju väravaid kui endine Läti liiga staar Dobrecovs ning seda tunduvalt vähemate mänguminutite juures. Kõigest 19-aastasena debüteeris Gussev sel aastal ka A-koondises, olles praeguseks kahel korral mängu lõpu eel vahetusest sisse tulnud.

Vitali Gussev

Klubi: Tartu Maag
Positsioon: Tipuründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 17 väravat ja 6 kollast kaarti

Vladislav Gussevi vanem vend Vitali kannab enda õlul suurt osa Tartu Maagi rünnakuraskusest.

Viimati mängis ta Eesti liigas täishooaja kaasa aastal 2001, pärast mida ta on pallinud nii Rootsis, Leedus kui ka episoodiliselt Eesti Meistriliigas.

Sel aastal on Gussev tagasi oma sünnilinnas ning tegemas suurepärast hooaega. Ta on oma vennast küll veidi lühem, kuid ei jää talle õhuvõitluses palju alla. Tänu märksa paremale kiirusele ja agressiivsusele võidab ta ees palju palle.

Tal on korralik tehnika ja löök ning väravatunnetus, mistõttu tal koguneb väga palju pealelööke, ka näiteks pöördelt või möödajooksult. Oma kasvu kohta on ta küllaltki jõuline ega pelga kehalist kontakti. Vitali Gussev on kindel Maagi eesliini liider.

Oliver Konsa

Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus), 12 väravat ja 4 kollast kaarti

Oliver Konsa on üks Meistriliiga kiiremaid ründajaid ning
lõppeval hooajal ülekaalukalt Tartu Tammeka resultatiivseim mängumees.

2004. aastal 25 tabamusega Esiliiga suurim väravakütt olnud Konsa on oma esimese Meistriliiga hooajaga võrreldes, mil ta vaid neli väravat lõi, tublisti edasi arenenud.

Kui varem oli tal probleeme olukordade äralöömisega, siis praeguseks on enesekindlust tublisti juurde tulnud ning ka väravaid taas voolama hakanud. Selgelt on paranenud ka pallivaldamine ja olukordade lõpuni mängimine.

Konsa suurimateks trumpideks on endiselt kiirus, hea tehnika ning korralik peamäng. Erinevalt paljudest ründajatest on tal hea väljakunägemine, mis lubab ka päris häid sööte jagada.

Väravaküttide edetabel:

30 - Maksim Gruznov (Trans)
24 - Dmitri Lipartov (Trans)
21 - Indrek Zelinski (Levadia)
19 - Vjatšeslav Zahovaiko (Flora)
17 - Vladislav Gussev, Viktors Dobrecovs (TVMK), Vitali Gussev (Maag), Konstantin Vassiljev (Levadia)
15 - Aleksandr Dubõkin (Trans), Nikita Andrejev (Levadia)
13 - Artur Ossipov (Maag)
12 - Oliver Konsa (Tammeka)
11 - Konstantin Nahk (Levadia)
10 - Aleksandr Kulatsenko (Trans), Sergei Zenjov (Vaprus/TVMK), Ats Purje (Levadia)

Väravad esineliku klubide vastu
:

5 - Viktors Dobrecovs (TVMK)
4 - Maksim Gruznov, Dmitri Lipartov (Trans), Indrek Zelinski, Konstantin Vassiljev, Nikita Andrejev (Levadia), Aleksei Mamontov (Maag)
3 - Vjatšeslav Zahovaiko (Flora), Vitali Gussev (Maag), Vladislav Gussev (TVMK), Aleksandr Dubõkin (Trans)

Kübaratrikid:

2 - Dmitri Lipartov (Trans), Indrek Zelinski (Levadia)
1 - Konstantin Nahk, Vladimir Voskoboinikov (Levadia), Aleksandr Kulatšenko (Trans), Vjatšeslav Zahovaiko (Flora), Viktors Dobrecovs (TVMK), Oliver Konsa (Tammeka), Ranet Lepik (Vaprus), Janek Kalda, Jüri Jevdokimov (Tulevik)

Väravad 90 mänguminuti kohta:


1. Vjatšeslav Zahovaiko 1,26
2. Indrek Zelinski      1,1
3. Maksim Gruznov       1,03
4. Dmitri Lipartov      0,86
5. Nikita Andrejev      0,85
6. Vladislav Gussev     0,79
7. Konstantin Vassiljev 0,67
8. Jarmo Ahjupera       0,64
9. Viktors Dobrecovs    0,62
10. Artur Ossipov       0,61

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted

REKLAAM
Kommentaarid

Maarja   •  
(.***)
Kuulge, priselt ka? Miks Pink seal nimekirjas on? Seal ei ole peale selle vasaku jala jutu ju midagi head tema kohta ja see on ka suure agaga!
Korruptsioon!
Oll   •  
(.***)
Pingi-Tarmo ka listi ra eksinud :S
maise   •  
(.***)
ossipov on poolkaitsjate valikus, vaata vastavat kirjatkki eestpoolt.
Zenjov pole ju peale tvmk-sse liikumist praktiliselt platsilegi psend, kuidas tema saaks selles valikus olla?
ronn   •  
(.***)
aga zenjov?
manpe   •  
(.***)
Raudpoltkindlalt Gruznov.. Mitte ainult seeprast et ma toetan Transi, vaid seeprast et ta on testi imeline mngija. Tihti alahinnatud, aga iga hooaeg lb vravaid nii ,et voolab le re. Tema st on ka vga hea, tihti on just tema lbisdud rtele mis tekitavad ohtlikuid olukordi ning enamasti Gruznov just realiseeribki tnu temale tekkinud vabad tsenderdused.

Ise olen suht llatunud Kulatenko valikust, usun, et oleks teisigi tsisemaid kandidaate, kuid nuriseda ei saa, ta on hea. Aga tuleb tdeda, et ta tidab Transis hetkel siiski Gruznovi/Lipartovi asendaja kohta. Ei ole just sagedane vaatepilt kui kik 3 rndajat korraga vljakul on. Aga nuriseda ei saa tema le, sest ta on testi hea noor mngija, kiire ja tehniline, kuid mnguajal jb silma tema kogenematus. Aga kui ta juba platsil on, siis on ta kergesti mrgatav just tnu oma trgamisele, pidevale jooksmisele jne.

Minu teiseks valikuks tuleks siiski Indrek Zelinski
kozz   •  
(.***)
vassiljev ja dimitrjev ei ei ole rndajad ju....
BoMbErMaN (Mf)   •  
(.***)
Aga Ossipov, kus on Igatahes tema li vidus 4-2 pooled vravad ja on sahistanud rohkem kui Konsa, Kink ja Purje.
mirko   •  
(.***)
selle aasta parimad rndajad on mlemad gussevit
eits   •  
(.***)
venelasi on vhe, viks ikka palju rohkem olla. tegelikult viks siia alla tuua siiski ka vassiljevi, dmitrijevi jne, need mehed on meie jalgpalli tulevik ja nad lpsavad rahulikult igal positsioonil vastaseid. kui vaja siis vivad need mehed ka vravas mngida.

Sisene
Teisel poolajal täiskäigu sisse lükanud Everton ronis raskest seisust välja ja jätkab kõrgliigas ka järgmisel hooajal  (fännid jooksid väljakule)
ESILIIGA
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: