Meistriliiga parimad ründajad 2007 (15)

Meistriliiga parimate ründajate nimekirjast puuduvad mõlemad eelmisel hooajal parimateks valitud mängijad.

Mullune parim Nikita Andrejev jäi seekord meie valikust välja, sest kuigi ta on hooaja lõpus suurepärasesse hoogu sattunud, kogunes mänguminuteid kokkuvõttes ikkagi liiga vähe, et suurt mõju avaldada.

Maksim Gruznov mängis ja lõi veidi rohkem, kuid temagi hooaeg jäi vigastuste ja suurepärases hoos Dmitri Lipartovi varju.

Meie valik ei tähenda paari nädala pärast algaval külastajate hääletusel muidugi mitte midagi ning parimad ja halvimad jäävad ainuüksi küsitluse otsustada.

Kümme parimat ründajat:

REKLAAM

Foto: Siim SemiskarTarmo Kink
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 31 mängu (26 algkoosseisus), 16 väravat ja 2 kollast kaarti

Eelmisel suvel kodumaale naasenud Kink vaevles tollal alavormi käes, kuid on tänavuse hooaja eel suure sammu edasi astunud ning Eesti jalgpalli kuumimate nimede sekka tagasi tõusnud. Lisaks edukale hooajale Levadias kutsuti ta ju ka koondisse tagasi.

Peamiselt vasakul äärel mänginud Kink püsis hooaja alguses üheksa mängu järjest kuival, kuid plahvatas siis kümnendas mängus Pärnu Vapruse vastu nelja väravaga kümne minuti jooksul. Sealt alates pole tal väravavõrgu leidmisega enam raskusi tekkinud ning ta on löönud tähtsaid kolle nii Flora, TVMK kui ka Transi vastu.

Hea hoo üles leidnud Kink võib peagi taas piiritaha õnne otsima suunduda, sest korraliku pakkumise korral ei saa Levadia tema lahkumist takistada.

Foto: Raimo NõuKaimar Saag
Klubi: FC Levadia/Tallinna Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 27 mängu (18 algkoosseisus), 3 väravat ja 1 kollane kaart

Eesti koondise komeedil on Meistriliigas vastuoluline aasta olnud. Hooaega Tallinn Kalevis laenul alustanud ning juulis Levadiasse tagasi toodud Saag piirdus oma esimesel kõrgliigahooajal kolme väravaga.

Eelmisel aastal oli ta Esiliigas üliresultatiivne ja jäi napilt parima väravaküti tiitlist ilma, kuid tänavu jäid väravakraanid miskipärast kinni. Ometi on ta oma esitustega niivõrd hästi silma paistnud, et koondise uus peatreener Viggo Jensen teda väga palju platsile usaldab.

Kuigi Levadia juhendaja Tarmo Rüütli kasutab Saagi peamiselt vahetusmehena, on ta siiski ka liigas suure edasimineku teinud, kuna enne tänavust aastat oli tal üleüldse kirjas vaid viis kohtumist kõrgliigas.

Foto: Siim SemiskarIndrek Zelinski
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 32
Senine hooaeg: 30 mängu (28 algkoosseisus), 23 väravat (neist 4 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Vanameister ei näita mingeid väsimuse märke. Kui eelmisel aastal lõi ta tunamullusega võrreldes kolm väravat rohkem, siis tänavu on mänguminuteid ja väravaid veelgi juurde tulnud.

Kui üldjuhul on Zelinski hoog meistrivõistluste lõpuks raugemas, siis sel aastal ei ole mingit ärakukkumist toimunud ning kogenud ründaja pole hooaja jooksul kordagi üle kolme mängu järjest kuivale jäänud.

Augustis toimunud EM-valikmängus Andorra vastu meeldejäävalt Eesti koondisega hüvasti jätnud Zelinski peab nüüd tegema otsuse ka klubijalgpallis jätkamise osas. Kui motivatsiooni jagub, on ta Eesti tasemel igal juhul tippründaja.

Foto: Siim SemiskarJarmo Ahjupera
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 24 mängu (9 algkoosseisus), 17 väravat ja 0 kollast kaarti

Supervahetusmees Jarmo Ahjupera on löönud pingilt sekkudes Flora kasuks mitmeid tähtsaid väravaid ja teinud kahtlemata enda parima hooaja Meistriliigas. Ühtlasi on ta 90 minuti kohta löödud väravate arvestuses liiga parim mängija.

Arenguhüpet võis ennustada juba eelmise aastalõputurniiri järel, kus Ahjupera osutus kõige resultatiivsemaks mängijaks. Edasiminek on aga olnud silmnähtav isegi käesoleva hooaja algusega võrreldes ning Vjatšeslav Zahovaiko varjus saab ta Floras lausa teenimatult vähe mänguaega.

196 cm pikkune ründaja on füüsiliselt väga võimas, kuid ei mängi eriti jõuliselt. Õhuvõitlustes on ta väga ohtlik, aga seda pigem hea kohavaliku tõttu. Suure mehe kohta on tal korralik tehnika ja kauglöök, kuid agressiivsusest jääb väljakul vajaka.

Foto: Siim SemiskarVjatšeslav Zahovaiko
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
16 mängu (16 algkoosseisus), 13 väravat (neist 2 penaltist) ja 5 kollast kaarti

FC Flora väravamasina hooaeg jäi taaskord ebaõnne tõttu poolikuks. Viimati sai ta enam-vähem täishooaja kaasa teha 2003. aastal ning tänavugi ei lubanud lepingutüli Kuveidi klubiga tal oma potentsiaali näidata.

Juulist alates Florat esindada saanud Zahovaiko võitis otsekohe Pasi Rautiaineni usalduse, kuid oma eelmise hooaja vormi ei ole ta siiani taastada suutnud. Kuid ka kehvas vormis Slava on Eesti tasemel tegija ning 13 väravat 16 mängust on statistiliselt igati hea näitaja.

Zahovaiko hooaega jääb meenutama imevärav FC Levadia vastu, kui ta palli 25 meetri pealt ristnurka lajatas. Paraku jäävad meelde ka ohtrad kasutamata jäänud võimalused ning tehniline praak, mis on teda sel hooajal varasemast rohkem saatnud.

Foto: Märt VassiljevVladislav Gussev
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 22
mängu (10 algkoosseisus), 12 väravat ja 0 kollast kaarti

Jelle Goes'i käe all juba 19-aastasena Eesti koondises debüteerinud tulevikulootus oli hooaja alguses kaks kuud vigastustega kimpus ja ehk just seetõttu jäi tema tänavune hooaeg TVMK-s eelmisest kahvatumaks.

Mullu teenis ta tunduvalt rohkem mänguminuteid ja lõi ka palju väravaid, tänavu ei ole ta nii head hoogu leidnud. Hooaja keskel oli küll periood, mil Gussev lõi viie mänguga kaheksa väravat, aga nendes mängudes olid ka vastased üsna nõrgad ja ülejäänud aja pole ta kaugeltki nii resultatiivne olnud.

Õhuvõitlustes on 197 cm pikkune koljat endiselt kuningas, kuid tema nõrgemad küljed ehk pallikontroll, kiirus ja löögitäpsus ei ole märgatavalt paremaks muutunud. Tagatipuks on ta kaotanud ka koondisekoha.

Foto: Märt VassiljevOliver Konsa
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 29 mängu (27 algkoosseisus), 12 väravat (neist 1 penaltist), 6 kollast ja 1 punane kaart

Konsa esimene hooaeg Eesti tippklubis valmistas kerge pettumuse, sest edasiminekut Tartu aegadega võrreldes ei toimunudki.

Hooaja jooksul 116 väravat lööva meeskonna põhiründajalt oodatakse ikkagi rohkemat kui 12 väravat. Sama palju lõi ta ka eelmisel aastal Tammekas hoopis vähemnimekate kaaslaste toel.

Huvitav on see, et Konsa lõi rohkem kui pooled oma väravatest kohtumise esimese 20 minuti jooksul ning teisel poolajal vaid üheainsa.

Negatiivse poole pealt jääb meelde ka see, et Konsal oli korduvalt probleeme närvide talitsemisega ning suur osa tema paljudest kaartidest on teenitud väga rumalatest olukordadest.

Positiivne oli aga pääs Eesti koondisse ning mõned seal tehtud korralikud esitused.

Foto: Märt VassiljevSergei Zenjov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 21 mängu (16 algkoosseisus), 14 väravat, 0 kollast ja 1 punane kaart

Zenjov on üks peafavoriite aasta noormängija tiitlile. Alles hooaja alguses täisealiseks saanud endine pärnakas oli TVMK rünnakul üks ohtlikuimaid tegelasi, kuid vigastused ei lubanud tal paraku täisväärtuslikku hooaega teha.

90 mänguminuti kohta lõi Zenjov üle ühe värava, aga samas sündisid kõik tema tabamused ka tabeli alumise poole meeskondade vastu ning tähtsates mängudes peakonkurentidega jäid võimalused kasutamata.

Noorusest hoolimata mängib Zenjov ilma igasuguse aukartuseta ning tahab palliga joosta ja kaitsjatest mööda mängida. Kiirus ongi tema suurim trump ja pallivalitsemine suurel kiirusel samuti.

Hoolimata sellest, et Zenjov on Meistriliiga üks teravamaid noori mängijaid, pole ta veel kordagi A-koondise lävele jõudnud ega isegi U21-koondises veel põhitegijaks saanud.

Foto: Timo KikasDmitri Lipartov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 35 mängu (35 algkoosseisus), 29 väravat ja 2 kollast kaarti

Lipartov on märkamatult Maksim Gruznovi varjust välja hüpanud ja võidab sel aastal parima väravaküti tiitli järgnevate ees suure edumaaga.

Eelmisel hooajal 27 väravat löönud Lipartov polnud kunagi varem väga resultatiivne olnud, kuid tänavu vajutas ta 34-aastasena veelgi tempot juurde. Ta on alustanud algkoosseisus absoluutselt kõigis kohtumistes ning kuigi hooaja keskel oli temalgi väike mõõn, siis viimasest 11 mängust on tal kirjas koguni 15 väravat.

Kaitsjatel on heas vormis Lipartovit raske katta, sest ta on karistusalas väga liikuv, kiire ja agressiivne. Suurte kogemustega mees teab väga hästi, kuidas õigel ajal õiges kohas olla ja Gruznovi probleemid vigastustega on Lipartovile sel hooajal ka senisest rohkem võimalusi jätnud.

Foto: Catherine KõrtsmikTiit Tikenberg
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 33 mängu (31 algkoosseisus), 20 väravat (neist 6 penaltist), 3 kollast ja 1 punane kaart

Kes oleks võinud hooaja eel arvata, et Tallinna Kalevi ründaja lööb Meistriliigas 20 värvat? Tiit Tikenberg on selle vägitükiga igatahes hakkama saanud.

Kaptenina meeskonna läbi väga ilusa hooaja juhtinud ründaja on kunagine Flora-süsteemi mängija, kes kuulus omal ajal ka Eesti U21-koondisse. Seega päris mees metsast tema kohta öelda ei saa, kuigi amatööri kohta on selline resultatiivsus ikkagi uskumatu.

Tõsi, ligi kolmandik Tikenbergi väravatest on sündinud 11-meetri karistuslöökidest ja paaril korral on ta ka penaltipunktilt eksinud.

Kiirus ja teravus ei ole tema tugevaimad küljed, kuid ometi on ta palju väravaid löönud just tipuründajana pikki sööte noolides. Kogemused, korralik tehnika, hea pallikontroll ja selge pea lubavad tal ikka ja jälle kaitsjad ja väravavahid pika ninaga jätta.

Väravaküttide edetabel:

29 - Dmitri Lipartov (Trans)
23 - Indrek Zelinski (Levadia)
20 - Tiit Tikenberg (Kalev)
18 - Maksim Gruznov (Trans)
17 - Jarmo Ahjupera (Flora)
16 - Tarmo Kink (Levadia)
14 - Sergei Zenjov (TVMK)
13 - Juha Hakola
, Vjatšeslav Zahovaiko (Flora), Aleksandr Kulatšenko (TVMK), Aleksandr Dubõkin (Trans)

Väravad 90 mänguminuti kohta:

1,29 - Jarmo Ahjupera (Flora)
1,25 - Nikita Andrejev (Levadia)
1,04
- Indrek Zelinski (Levadia)
1,02 - Sergei Zenjov (TVMK)
0,90 - Vladislav Gussev (TVMK)
0,87
- Dmitri Lipartov (Trans)
0,85 - Viktors Dobrecovs (TVMK)
0,84 - Aleksandr Kulatšenko (TVMK)
0,81 - Vjatšeslav Zahovaiko (Flora)
0,73 - Maksim Gruznov (Trans)

Väravad esineliku klubide vastu:

6 - Vitali Leitan (Levadia)
5 - Maksim Gruznov (Trans)
4 - Tarmo Kink, Konstantin Nahk, Indrek Zelinski (Levadia), Dmitri Lipartov (Trans), Tiit Tikenberg (Kalev)
3 - Gert Kams, Vjatšeslav Zahovaiko (Flora), Viktors Dobrecovs (TVMK), Aleksandr Dubõkin (Trans), Kristjan Tiirik (Maag Tammeka), Dmitri Kirilov (Kalev), Aleksander Saharov (Tulevik), Ivan O'Konnel-Bronin (Ajax)

Kübaratrikid:

2 - Jarmo Ahjupera, Vjatšeslav Zahovaiko (Flora)
1 - Nikita Andrejev, Tarmo Kink, Indrek Zelinski (Levadia), Juha Hakola, Tomas Sirevicius (Flora), Aivar Anniste, Vladislav Gussev, Aleksandr Kulatšenko, Sergei Zenjov, Sergei Terehhov (TVMK), Maksim Gruznov, Vladislav Ivanov, Dmitri Lipartov (Trans), Nikolai Lõsanov (Maag Tammeka), Tiit Tikenberg (Kalev), Mihhail Kazak (Vaprus)

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted 2007

Kommentaarid

-arsenal-   •  
(.***)
Jlle see sama jama " Eeldused poisid vga head, kiire , tehniline, kuid vravaid ei l " Vot selline ongi Eesti tase ja Eesti peaks World Rankingus langema veel 170-daks siis oleks Eesti teline tase saavutatud . Tehke kigepealt Meistriliigagi tisprofessionaalseks , siis rgime jlle TOP 100 kohtadest .
billy t   •  
(.***)
Kink, kes selleks hooajaks kenasti vormi sai, on mu meelest parim! Ja Zelinski ei ole ka kusagilt jrgi andnud - hooaja lpuski veel srtsakas:) Saagile eelistaks hetkel pigem Andreevit, aga noh, ei ole teda selle edetabeli vriliseks peetud ja vib-olla igustatult.
junn   •  
(.***)
siin ei tehta saagi ju maha vaid ikka valikut mis portaal teinud on.
joosep2   •  
(.***)
kasu Saagi maha teha,kurat tehke ise jrgi ja siis seletage siin...vibolla jah ta ei peaks selles nimekirjas olema aga ega selleprast pole vaja teda maha teha ....
joosep2   •  
(.***)
No,jah,siia nimekirja ta veel ei kni,kuna ei ole veel judnud sel hooajal ennast piisavalt testada aga pris kiruda ja maha teha, ei ole ta ka ra teeninud.
RoBoS17   •  
(.***)
eeldused vivad tal olla kll head, aga kas ta testi sinu arust peaks olema siin favoriitide hulgas ? :O
joosep2   •  
(.***)
Vga ige,atb,hinen! Ei ole Saag,il midagi viga,noor vga heade eeldustega andekas mees!
atb   •  
(.***)
vabandust,saag
atb   •  
(.***)
jtke see saab rahule tra,mis teil viga on???? mngige ise nahhui.veidrad tbid
pluuto   •  
(.***)
Kaheksateist meest lvad hes mngus sama palju vravaid, kui Saag terve hooaja jooksul??? Kas selline rndaja ongi siis rndaja?
GR.   •  
(.***)
Loodan tsiselt, et Tarmo Kink jrgmine hooaeg Meistriliigas ei mngi,
Loodan, et ta saab kusagile vlismaale mngima :)
RoBoS17   •  
(.***)
Kuulge, soccernet tapke ennast ra....Kaimar Saagil on endal ka hbi lugeda, et ta siin listis on.......Gruznov ei ole, Saag on?
fan of tottenham   •  
(.***)
Kalevist viks saada fullPro tiim jep.
Tikenberg suht hea indeed.
Kaimar Saag miks siin listis on :S
Mni vv skoorib ka rohkem kui tema ffs :s
joosep2   •  
(.***)
Kindlasti tuleb vristada Tikenbergi hooaega. La amatrina,amatrklubi eest meistriliigas niipalju vravaid,see on arvatavasti enneolematu.Kui spekuleerida,siis ei tea mis oleks olnud kui ta oleks saanud korralikult treenida ja mitte t krvalt oma lbuks seda teha ja mne esikolmiku satsi eest veel niteks? Aga ehk leiab ka Kalev tulevaks hooajaks suuremaid toetajaid ja tekib vimalusi ka seal edasi liikuda. Igaljuhul nii Tikenberg kui Kalev, Fantastiline!!!
daywalker   •  
(.***)
27 mngu ja kolm vravat. Mis nipiga saab Kaimar Saag sellise statistikaga parimaks rndajaks kandideerida.

Vladislav Gussev on ka minu jaoks muidugi mstika. Ime, et ta nii palju vravaid kirja sai. Unun, et kui ta oleks niteks Kalevi eest mnginud, siis ta oleks vast maksimum 5-7 vravat saanud kirja hooaja peale.

Parim oli muidugi see hooaeg Lipartov. Suurim llataja kindlasti Tikenberg. Huvitav kas mni vistkond teeb Tiidule ka pakkumise...

Sisene
PREMIUM LIIGA
Fantasy nipinurk: punane, vigastus ja muud mured jätavad mitu põhitegijat pealtvaatajaks  (tähtaeg kell 16.30!)
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
ESILIIGA
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!