Meistriliiga parimad ründajad 2008 (9)

Iga värav on eriline. Foto: Siim SemiskarEnim pilke püüdvad mängijad jalgpalliväljakul on mõistagi need, kes väravaid löövad ja kelle õnnestunud soorituste järel kõik poolehoidjad hulluvad.

Meistriliiga on tänavu olnud väravatevaesem kui eelmistel aastatel, sest tase on ühtlasemaks muutunud. Väravaküttide edetabeli liidrid jäävad viimaste hooaegade parimatest kaugele maha.

Viimase mänguvooru eel konkureerivad väravakuninga tiitlile veel Nõmme Kalju staarründaja Ingemar Teever ning temast ühe tabamusega maha jääv Levadia esisnaiper Nikita Andrejev.

Nagu viimaste aastate hääletuste tulemused näidanud, ei sõltu aga parima ründaja valimine sugugi vaid väravate koguarvust.

Järgnevalt tutvustame enda poolt välja valitud tänavuse hooaja kümmet parimat. Sinul ja kõigil teistel Soccernet.ee külastajatel on võimalus oma otsustav valik teha peatselt pärast hooaja lõppu.

REKLAAM

Foto: Catherine KõrtsmikNikita Andrejev
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 29 mängu (28 algkoosseisus), 21 väravat (neist 0 penaltist), 7 kollast ja 2 punast kaarti

Septembri lõpus 20-aastaseks saanud Andrejev jättis Levadias selja taha juba kolmanda eduka hooaja. Iga aastaga on ühtteist juurde tulnud, kuid päris loodetud imemeest temast siiski tulnud ei ole.

Andrejev valiti 2006. aastal oma debüüthooajal Soccernet.ee lugejate poolt parimaks ründajaks, ta kuulus Venemaa noortekoondisse ning idanaabrite kuulsate klubide huviorbiiti.

Seda kõike arvestades võinuks temast rohkemgi loota, kuid ometi on ta niivõrd noorena võitlemas Meistriliiga väravakuninga tiitli eest.

Agressiivsus, jõulisus, järeleandmatus on sobivaimad märksõnad tema mängu kirjeldamiseks. Mängijaomaduste poolest ei ole erilist edasiminekut siiski näha, mis võiks justkui tähendada kahanevat motivatsiooni, kuid mängustiili järgi seda küll öelda ei saa - Andrejev on just see võitleja, kes läheb ka kõige lootusetumates olukordades lõpuni välja.

Foto: Märt VassiljevTarmo Kink
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 32 mängu (30 algkoosseisus), 16 väravat (neist 1 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Kingil jääb selja taha ilmselt oma senise karjääri parim hooaeg. Ta on säranud koduklubi eest ning kuulub ka koondisetreeneri Tarmo Rüütli soosingusse.

Hooaja alguses minek kuigi hea ei olnud ning Igor Prins jättis ta koos Indrek Zelinskiga isegi paariks mänguks varupingile, kuid suveks sai Kink hoo sisse ning hakkas ühtäkki palju väravaid lööma.

Kaheksa esimese mänguga ei õnnestunudki tal jalga valgeks saada, kuid seejärel on tulnud 24 kohtumisega 16 täistabamust. Mai lõpus lendas kaas väravasuult maha ka koondisemängudes.

Hoolimata vasakujalgsusest mängitatakse Kinki peamiselt paremal äärel. Seda eeldatavasti seetõttu, et talt oodatakse pigem keskele murdmist ning seda on ta rohkelt ka pakkunud.

Tänu teravale löögile on ta löönud mitmeid väravaid kaugelt ning sekka on sattunud paar tõelist iluväravat.

Foto: Siim SemiskarIndrek Zelinski
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33 (13. novembril täitub 34)
Senine hooaeg: 33 mängu (28 algkoosseisus), 15 väravat (neist 0 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Pärast nelja edukat hooaega Levadias otsustas vanameister, et tal on veel klubile midagi pakkuda ning jääb esialgu aastaks veel.

Tõepoolest, kuigi ta on meie valikusse mahtunud mängijatest konkurentsitult vanim, püsib ta endiselt tipus - veel eelmine aasta valiti ta Meistriliiga parimaks ründajaks.

Väravaid on tänavu kogunenud küll mõnevõrra vähem kui eelnevatel aastatel, kuid seda osaliselt ka seetõttu, et ta ei ole enam penalteid realiseerinud.

Kogenud mängijana võib teda sellegipoolest nimetada Levadia ründeliini liidriks. Juhendab teisi ning "nokib oma terad ära", kui laenata Tarmo Rüütli väljendit. Olukordade realiseerimise osas on vähe mängijaid, kes talle konkurentsi pakkuda suudavad.

Foto: Siim SemiskarJarmo Ahjupera
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 21 mängu (12 algkoosseisus), 15 väravat (neist 0 penaltist) ja 5 kollast kaarti

Hooaja esimene pool läks tal õnnetu trauma tõttu raisku, kuid seejärel on ta taas heasse väravahoogu tõusnud. Eelmise hooaja esitused olid ehk säravamad, kuid väravavaist pole kuhugi kadunud.

Nagu tavaks saanud, on ta 90 mänguminuti kohta löödud väravate hulga poolest üks liiga liidreid. Ometi ei hinda treenerid tema kasutegurit piisavalt suureks, et teda päris põhitegijana kasutada.

Hooaja alguses ehitati Flora mänguskeem sisuliselt ümber Sander Posti, kuid hoolimata sama pika Ahjupera naasmisest vigastuspausilt ei ole tema sellist usaldust teeninud. Jõulisusest ja agressiivsusest jääb palli eest võideldes selgelt vajaka.

Samas lööb ta oma võimalused korraliku protsendiga ära, meenutades selle poolest veidi Zelinskit - ta võib istuda pool mängu varjus ja siis otsustaval hetkel ära panna.

Foto: Catherine KõrtsmikHenri Anier
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg: 27 mängu (12 algkoosseisus), 14 väravat (neist 0 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Nooruke Henri Anier on Sander Posti kõrval kindlasti selle hooaja suurimaid komeete - üks komeet lahkus, teine vihises kohe asemele.

Märtsi lõpus sai Anierist Flora läbi aegade noorim väravalööja Meistriliigas, kuid siis täitis ta veel varumängija rolli. Särama lõi ta suve keskel, kui Viatšeslav Zahovaiko ja Jarmo Ahjupera maadlesid vigastustega ning Post lahkus Hollandisse.

Kui ta lõi juuli alguses Esiliigas duubli eest ühe mänguga viis väravat, usaldas Pasi Rautiainen talle koha põhikoosseisus ning sealt alates on ta meeskonna olulisimaid ründejõude.

Mängustiililt on ta ehk veidi Andrejevi tüüpi - agressiivne, kiire ja nooruse kohta jõuline, murdes igal võimalusel trahvikasti ja joostes palli järel. Tehniline pool vajab veel arendamist ja kogemusi tuleb veel omandada, aga potentsiaali on rohkem kui küll.

Foto: Siim SemiskarSander Post
Klubi: FC Flora (alates augustist Go Ahead Eagles)
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Hooaeg Eestis: 20 mängu (18 algkoosseisus), 19 väravat (neist 0 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Pauk luuavarrest, kui nii võib väljenduda. Mitte keegi ei oodanud temalt hooaja eel midagi taolist, kuid ometi kujunes Sander Post kõigi kaitsjate suurimaks hirmuks.

Ilmselt rabas see hooaja eel kõiki, et Pasi Rautiainen seni keskkaitsjana tegutsenud Posti ründesse liigutas, aga järgnenud väravatevool vaigistas kiiresti kõik kahtlejad. Poole hooajaga löödud 19 väravat on siiani vaid paari-kolme võrra vähem kui parimatel väravaküttidel terve hooajaga.

Tema suurteks eelisteks on loomulikult pikkus ja jõulisus - kui pall on vaja kätte saada ja ees hoida, siis on Post õige mees seda tegema. Seejuures lõi ta vastu ootusi ligikaudu pooled oma väravatest jalaga, demonstreerides ligi kahe meetri pikkuse mehe kohta suurepärast tehnikat.

Mine tea, kuidas tiitliheitlus lõppeda võinuks, kui Post Florasse püsima oleks jäänud. Hooaja esimesel poolel päästis ta Florale nii mõnedki olulised punktid.

Foto: Siim SemiskarVladislav Gussev
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja/keskkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 28 mängu (24 algkoosseisus), 13 väravat (neist 0 penaltist), 5 kollast ja 1 punane kaart

Vladislav Gussev keskkaitses - TVMK-s on küll kõik võimalik! Pool hooaega mängis ta tõesti täiesti uues rollis, kuid seda arvestades on ta löönud lausa uskumatul hulgal väravaid.

Eesti üks andekamaid ründajaid sai kaitses kenasti hakkama, kuid tõeliselt säras ta siiski oma armastatud positsioonil. Sel hooajal sai tõsimeeli näha olukorda, kus keskkaitsja läks palliga oma poolelt, tõmbas kõik haneks ja lõi värava.

Ühtekokku jagunesid mängud kaitses ja rünnakus suures laastus pooleks. Puhta ründajana võinuks ta ehk Sander Postiga konkureerida - potentsiaali on tal ilmselt rohkemgi kui Flora hiiglasel.

Ligi kaks meetrit pikk Gussev on õhumängus ületamatu, kuigi mitte nii agressiivne kui Post. Jalatehnika poolest on ta aga selgelt parem. Jääme ootama naasmist koondisse, kuigi Tarmo Rüütli senised valikud on näidanud, et suured ründajad tema plaanidesse mahtuda ei taha.

Foto: Siim SemiskarNikolai Lõsanov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja/ääreründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg: 29 mängu (25 algkoosseisus), 13 väravat (neist 0 penaltist), 8 kollast ja 1 punane kaart

Kahe aasta eest suurest jalgpallist kadunud Lõsanov naases eelmisel hooajal Tartu Maag Tammeka ridades ja liikus tänavuse hooaja eel oma endisesse koduklubisse Narvas. Ning esines paremini kui kunagi varem.

Hooaeg oli küll veidi ebastabiilne, väravad tulid justkui lainetena ning vahepeal jõudis ta ka varumeestepingile vajuda. Ometi tõusis ta Transi parimaks väravakütiks ning suutnuks ehk enamatki, aga kaaslaste toetus jäi ootamatult lahjaks.

Lõsanov ei ole just briljantse tehnikaga olukordade lõpetaja, kuid tööloomana on ta meeskonnale väga kasulik. Sel hooajal mängiski ta palju hoopis ründava paremäärena, vahel ka tipus.

Tema kõrvale sobiks üks korralik realiseerija, kellega võiks ta moodustada suurepärase ründepaari. Paraku pole Maksim Gruznovi vorm enam kaugeltki parimate päevade tasemel ning teisi parimaid ründavate omadustega mängijaid - Vladislav Ivanovi ja Dmitri Lipartovit - kasutati hoopis poolkaitses.

Foto: Catherine KõrtsmikIngemar Teever
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg: 35 mängu (33 algkoosseisus), 22 väravat (neist 3 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Praeguse seisuga Meistriliiga väravakuningas, kuid hooaja lõpus pole need tabamused enam kuidagi sündida tahtnud - viimase üheksa mänguga on välja tulnud vaid üks.

Enne seda põuda oli hooaeg ühtlaselt tugev ning esineliku klubide vastu löödud seitse väravat aitavad selgelt mõista, miks Kalju fännid teda armastavad. Oma kogemuste ja oskustega on ta Eesti liigas igal juhul väga kõva tegija.

Liiga keskmiku eest nii palju väravaid lüüa on suur asi, kuigi tõele au andes ei ole Kalju selles osas päris tavaline meeskond. Ründav mängustiil ja hea tugi ründavatelt äärtelt Felipe Nuneselt ja Maksim Smirnovilt on andnud võimalusi rohkem kui küll, et veel palju enam lüüa.

Ründajale vajalikud omadused on tal kõik võrdselt korralikul tasemel, eraldi tuleb esile tuua head nina väravavõimaluste leidmisel. Oma osa selles on kindlasti agressiivsusel - ta trügib sisse ja viskub palli järgi vahel ka näiliselt lootusetutes olukordades.

Foto: Märt VassiljevIrfan Ametov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 27 mängu (22 algkoosseisus), 13 väravat (neist 0 penaltist), 7 kollast ja 1 punane kaart

Eriti hooaja alguses, enne Sillamäe meeskonna suvist tugevduskuuri vedas Ametov neid paljuski oma turjal edasi.

Hooaja teisel poolel tuli kõrvale teisigi tugevaid ründava suunitlusega mängijaid, kuid väravahoog sellest ei jahtunud. Ühtekokku kogunes ukrainlase kontole 13 tabamust, suur osa neist võidu- või viigiväravad.

Endine Narva Transi ründaja pole kunagi varem Eestis nii resultatiivset hooaega teinud, aga suurte kogemustega võttis ta liidrirolli kiiresti enda õlule.

Ta julgeb alati mängu enda peale võtta, agressiivselt karistusalasse murda ning peale lüüa. Seda ka nimekate vastaste vastu - esineliku vastu löödud kuus väravat räägivad iseenda eest.


Väravaküttide edetabel:

22 - Ingemar Teever (Kalju)
21 - Nikita Andrejev (Levadia)
19 - Sander Post (Flora)
17 - Felipe Nunes (Kalju)
16 - Tarmo Kink (Levadia)
15 - Jarmo Ahjupera (Flora); Indrek Zelinski (Levadia)
14 - Henri Anier (Flora)
13 - Irfan Ametov (S. Kalev); Vladislav Gussev (TVMK); Nikolai Lõsanov (Trans)

Väravad esineliku klubide vastu:

7 - Ingemar Teever (Kalju)
6 - Irfan Ametov (S. Kalev)
5 - Tarmo Kink (Levadia); Kristjan Tiirik (Maag Tammeka)
4 - Deniss Malov (Levadia); Juha Hakola, Sander Post (Flora), Artur Ossipov (Maag Tammeka); Oleg Kovalenko (Vaprus)

Kübaratrikid:

2 - Nikita Andrejev, Tarmo Kink (Levadia)
1 -
Indrek Zelinski (Levadia); Jarmo Ahjupera, Sergei Mošnikov (Flora); Vladislav Gussev (TVMK); Vladislav Ivanov (Trans); Felipe Nunes, Ingemar Teever (Kalju); Jüri Jevdokimov (Tulevik)

Väravad 90 mänguminuti kohta:

1,10 - Sander Post (Flora)
0,99 - Jarmo Ahjupera (Flora)
0,96 - Henri Anier (Flora)
0,89 - Sergei Jegorov (TVMK)
0,81 - Nikita Andrejev (Levadia)
0,68 - Ingemar Teever (Kalju)
0,61 - Vjatšeslav Zahovaiko (Flora)
0,60 - Indrek Zelinski (Levadia)
0,57 - Tarmo Kink (Levadia)
0,57 - Vladislav Ivanov (Trans)

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad ründajad:

2007 - 1. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
2006 - 1. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005 - 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever


Vaata ka
:
Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2008
Meistriliiga parimad kaitsjad 2008

Kommentaarid

Otto   •  
(.***)
Hmmm, siis peaks kõige parem olema Smirnov kui sellist loogikat kasutada!
futpoller   •  
(.***)
miks Teever Andrejevist parem on ? Andrejev mängis 6 mängu vähem ja lõi ainult ühe kolli vähem...ja Ahjupera mängude-väravate suhe on ka parem
Juhver   •  
(.***)
Kuigi Teeveri vimane voor ei ole väravate rohke olnud julgen ikka öelda, et parim on siiski tema. Olen ka veendumusel, et koondis võiks talle võimaluse anda, see oleks aus kaup!
Mäks   •  
(.***)
No Andrejev küll parim polnud.
flameas   •  
(.***)
Nunes
wtf   •  
(.***)
Mida see Ahjupera siin teeb?
tiriam   •  
(.***)
teever parim
elx   •  
(.***)
väravavahid
dannar   •  
(.***)
oot mis liini parimate juures see Amadeusi koefitsent mängu tuleb?

Sisene
Teisel poolajal täiskäigu sisse lükanud Everton ronis raskest seisust välja ja jätkab kõrgliigas ka järgmisel hooajal  (fännid jooksid väljakule)
ESILIIGA
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6