Meistriliiga parimad ründajad 2010 (8)

Foto: Hendrik OsulaPärast Sander Posti väravavalangut, mis tõstis ta poole hooajaga Meistriliiga resultatiivseimaks meheks, võib kümne parima ründaja väljatoomine tunduda ajaraiskamisena.

Kuid olgu Flora hiiglasekasvu väravamasin pealegi suurfavoriit, esiletõstmist väärivad siiski ka teised koduliiga tänavuse hooaja tippründajad.

Üldjoontes kannatab Meistriliiga endiselt säravate ründajate puuduse käes. Väravaküttide tabeli esikolmikule järgnevad juba poolkaitsjad ning eelmise aasta kolm parimat ründajat on Eestist lahkunud.

Samas lisab tulevikuks optimismi fakt, et suur osa meie valikusse kuuluvatest ründajatest on noored ja tõusuteel.

Meistriliiga parimad ründajad 2010:

REKLAAM

Foto: Hendrik OsulaRauno Alliku
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Ründaja/paremäär
Vanus: 20
Senine hooaeg: 27 mängu (15 põhikoosseisus), 6 väravat ja 3 kollast kaarti

Pärast mitmeid aastaid madalama tasemega liigades ja võistkondades säramist sai Alliku lõpuks võimaluse end Eesti tipptasemel tõestada ning seda ta ka tegi.

Hooaega Floras alustanud ründajatest tõusis ta kõige säravamaks ning isegi Sander Posti, Henri Anieri ja Joonas Tamme tagasitulek ei tõuganud teda algkoosseisust välja. Pigem on ta seejärel näidanud oma mitmekesisust ka äärel mängides.

Alliku on teada-tuntud võitleja, kes annab endast alati kõik ega tujutse väljakul kunagi - ka mitte madalamal tasemel mängides. Ta survestab kaitsjaid ja teeb palju musta tööd, kuid on väga osav ka palliga. Kõige hullemateski olukordades suudab ta korraliku puute teha ja palli õigesse kohta saata. Üheks trumbiks on muidugi ka kiirus.

Foto: Hendrik OsulaHenri Anier
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 14 mängu (11 põhikoosseisus) ja 10 väravat

Detsembris alles 20-aastaseks saaval Anieril on juba turjal kogemused nii välismaalt kui ka mitme hooaja jagu Eesti tippklubis pallimisest.

Suvel Itaaliast naasnud ründaja on ilmselgelt küpsemaks muutunud. Kui enne minekut oli ta lihtsalt tahtmist täis talent, kel oli hea kiirus, võitlushimu ja korralik tehnika, siis nüüd on temast saanud jalgpallur.

Anier on stabiilne, kiire, tehniline, jõuline, võitluslik ning hindab ka paremini ega raiska enam asjatult jõudu. Ta tähistas Florasse naasmist kohe esimeses mängus väravaga Levadia vastu ning praeguseks on tabamusi kogunenud juba kümme.

Foto: Märt VassiljevVladislav Ivanov
Klubi: Tallinna FC Levadia
Positsioon: Ründaja/keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 18 mängu (10 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Narvast pärit Eesti kodakondsuseta ründaja on iga aastaga sammu edasi astunud ning sel suvel saabus suur läbimurre, kui Levadia müüs ta Kreeka kõrgliigaklubisse Asteras Tripolis.

Ründajatepõuas Levadias täitis Ivanov hooaja alguses olulist rolli, kuigi vigastus ei lubanud algusest peale maksimaalset panust anda. Hooaja teisel poolel asendas teda Kaljust üle tulnud Felipe Nunes, aga Levadia tegi oma ühed parimad esitused just eurosarjas, kus mõlemad mehed korraga platsil olid, ning võib vaid oletada, kui palju Ivanovi jätkamine neile tiitliheitluses juurde oleks andnud.

Tema suurepärase tehnika, löögi ja liikuvuse juures kasutati meest kohati ka keskpoolkaitses, kus ta nende omadustega samuti tuntavalt ründeteravust tõstis. Kreeka kõrgliigas istub ta siiamaani veel pingil.

Foto: Hendrik OsulaJüri Jevdokimov

Klubi: Nõmme JK Kalju
Positsioon: Ründaja/vasakäär
Vanus: 22
Senine hooaeg: 32 mängu (kõik põhikoosseisus), 20 väravat (neist 5 penaltist) ja 1 kollane kaart

Viljandi Tuleviku särgi Kalju oma vastu vahetanud ründaja jätkab arenemist. Jevdokimov tõusis juba väga noorelt Flora-süsteemis esile, rühkis aasta-aastalt ülesmäge ja näitas eelmisel aastal, et võib ka keskpärases meeskonna palju väravaid lüüa.

Tänavu lõi ta Kaljus hooaja alguses juba rohkemgi väravaid kui Ingemar Teever ning kui poleks esile tulnud Sander Posti nimelist komeeti, saanuks temast ilmselt Meistriliiga väravakuningas. Olgu pealegi veerand tema tabamustest sündinud penaltipunktilt.

Jevdokimovi selgeks plussiks on mitmekülgsus ja olukordade hindamine. Ta on piisavalt jõuline, et kõrgeid palle kätte saada, aga eelistab siiski mängida mööda maad ja läbijooksult sisse murda. Tal on väga hea löök nii standardolukordades kui ka liikumiselt. Samuti on trumbiks ootamatud löögid, mida ta võib sooritada sisuliselt hoovõtuta.

Foto: Hendrik OsulaNikita Koljajev
Klubi: JK Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja/ääreründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 16 mängu (10 põhikoosseisus), 9 väravat ja 1 kollane kaart

Kahjuks ei oska me öelda, kustkohast Kalev selle mehe välja kaevas, kuid Venemaa passiga ründaja on osutunud suurepäraseks leiuks.

Maikuus ilmus Koljajev sillamäelaste duubli koosseisu ning lõi kolmandas liigas viie mänguga 20 väravat. Juulis saadi ta lõpuks ka esindusmeeskonna nimekirja registreerida ning mees tegi kohe skoori nii oma esimeses liiga-, karika- kui ka euromängus.

Kuigi peatreener on rohkem usaldanud teist venelasest ründajat Aleksandr Nikulinit, on Koljajev liigas sama palju skoori teinud. Ka äärel mängides on ta jäänud oma meeskonna üheks ohtlikuimaks mängumeheks.

Koljajev on väga kiire ja hästi agressiivne, alati väravale orienteeritud - tema puhul just tihti tagasisöötu ei näe. Tehnika on samuti tasemel ning teda tasakaalust välja viia on väga raske. Just kiirus ja tasakaal ning liikumise efektiivsus teevad temast nii ohtliku ründaja.

Foto: Catherine KõrtsmikTarmo Neemelo
Klubi: Tallinna FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 31 mängu (28 põhikoosseisus), 19 väravat ja 3 kollast kaarti

Neemelo ei suutnud taastada seda vormi, mille najalt ta 2005. aastal FC TVMK eest rekordilised 41 väravat lõi, kuid sel hooajal piisab ka kaks korda väiksemast saagist, et väravaküttide esikolmikusse mahtuda.

Tagasiminekut viie aasta taguse ajaga ei saa põhjendada ainult tugevnenud konkurentsiga või särava kaasründaja puudumisega. Tuleb tõdeda, et Neemelo on selle ajaga võrreldes ka ise kehvemas füüsilises vormis ning raiskab endiselt liiga palju võimalusi.

Need negatiivsed asjaolud ilmnevad aga ainult teda tollase "Super-Neemeloga" võrreldes. Eesti tasemel on ta ka praegu kardetud ründaja, kes lõi meistriks tulnud Florale värava neljast Tallinna derbist kolmes.

Foto: Märt VassiljevFelipe Nunes
Klubi: Nõmme JK Kalju/Tallinna FC Levadia
Positsioon: Ründaja/paremäär/keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg: 21 mängu (19 põhikoosseisus) ja 9 väravat

Pika ootamise järel naasis Nunes kodumaalt puhkuselt lõpuks alles vahetult hooaja eel ning siin olles hädad jätkusid, sest ta sattus kiiresti oma koduklubi Nõmme Kaljuga erimeelsustesse.

Levadia korjas mehe üles ja sõlmis temaga kaheaastase lepingu, millele brasiillane vastas mitmekuise mängupausi järel uue klubi eest debüteerides kolme väravaga kahest mängust.

Väravahoog rauges pärast suve lõppu, mida võis tema puudulikku hooaja ettevalmistust arvestades ootuspäraseks pidada. Seda huvitavam on näha, mida suudab hiilgava tehnilise meisterlikkusega pallivõlur Levadias korda saata oma esimesel täishooajal.

Foto: Märt VassiljevSander Post
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 16 mängu (14 põhikoosseisus), 24 väravat (neist 1 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Statistika räägib enda eest: esimese nelja mänguga Floras lõi Post kaheksa väravat, septembri keskel saatis ta Kohtla-Järve Lootuse võrku ühes kohtumises koguni kuus palli. Hooaja lõpus aeglustus väravahoog veidi koos teda seganud pisivigastusega, kuid sellegipoolest ületab kahemeetrine ründaja resultatiivsuselt kõiki teisi mäekõrguselt.

Kaks hooaega Hollandis tegid endisest keskkaitsjast tõelise ründaja. Kui enne oli ta lihtsalt kaitsja, kes oli hädapärast ründes ja sobis sinna ootamatult hästi, siis nüüd on ta suure sammu edasi astunud ka jalatehnika, mängulugemise, kohavaliku ja söödutehnika osas.

Tehniline pool vajab endiselt lihvimist, aga tasapisi võib hakata temas juba märkama potentsiaalset tippründajat. Tunnistust sellest annab ka tagasimurdmine Eesti koondisse.

Foto: Rein MurakasAlbert Prosa
Klubi: Tartu JK Tammeka
Positsioon: Ründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 31 mängu (27 põhikoosseisus), 12 väravat, 6 kollast ja 1 punane kaart

Prosa astus eelmise aastaga võrreldes suure sammu edasi, kahekordistades hooaja väravasaagi ja valmistades tõsist peavalu kõigile kaitsjatele. Tugevam meeskond pakkus rünnakul rohkem variante ning Prosa säras Tammeka ründemängu keskmes kõige eredamalt. Ta on ainus mängija, kes suutis meistriks tulnud Flora vastu kübaratriki teha.

Prosa tugevam külg on tegelikult hoopis sööduvõimaluste leidmine. Ta näeb hästi väljakut ja suudab meeskonnakaaslasi löögile mängida, kuigi tal on ka endal liikumiselt löök väga hästi paigas. Ka peamäng on hea, sest jagub nii pikkust kui jõulisust.

Suurepärast pallivaldamist kasutades võtab ta julgelt ja edukalt kaitsjaid üks-ühe vastu ette ning isegi pideva surve all suudab ta palli kuidagi ikka endal hoida. See üheskoos hea platsinägemisega annabki talle võimaluse söötudega teiste avamiseks.

Foto: Catherine KõrtsmikIngemar Teever
Klubi: Nõmme JK Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 18 mängu (16 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

2008. aasta väravakuningas tõusis igas mõttes kohutava eelmise hooaja järel fööniksina tuhast ja oli kevadel Kalju jaoks taas asendamatu mängija.

Kuigi Jevdokimov lõi rohkem väravaid, oli just Teever see tipuründaja, kes palli maha võttis ja tihti sööduga edasi mängis, luues suure osa oma meeskonna teravatest olukordadest. Ja muidugi realiseeris ta ka ise nii mõnedki väravavõimalused.

Kahjuks paistis hooaja edenedes välja, et koduliigas mängimiseks nappis ekskoondislasel siiski motivatsiooni ning nii juhtus ta Kalju jaoks ülitähtsate mängude ajal hoopis Kreeka madalamas liigas testimisel viibima. Lõpuks siirdus ta Saksamaa tugevuselt neljandasse liigasse, kus ta on siiani kindel põhikoosseisumees.

Parimad väravakütid:

24 - Sander Post (Flora)
20 - Jüri Jevdokimov (Kalju)
19 - Tarmo Neemelo (Levadia)
13 - Vitali Leitan, Deniss Malov (Levadia)
12 - Marius Bezykornovas (Trans), Konstantin Nahk (Levadia), Albert Prosa (Tammeka)
10 - Henri Anier (Flora)

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad ründajad:

2009 - 1. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2008 - 1. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
2007 - 1. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
2006 - 1. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005 - 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Higuaaaain ,   •  
(193.40.12.***)
POST !!!!!!!!!!
a   •  
(194.126.102.***)
Anier on küll konkurentsitult kõige nõrgem sellest valikust, ei mäletagi ühtegi mängu, kus ma oleks aru saanud tema vajalikkusest platsil.
Juanito   •  
(213.35.203.***)
Ei taha ühegi Flora ründaja kohta halvasti öelda aga enamik väravatest on eeltöö ära teinud Rauno. Samas, mis puutub tema tujutsemisesse, siis on ta minu arust liiga üks suuremaid torisejaid. Ta kõik kollased on tulnud kohtunikuga mölisemise pärast. Aljooš, hoia Pärnu au üleval!!!
Kaspy   •  
(90.191.242.***)
Just nimelt, suht vinguva mängija mulje on jätnud ka mulle, peale viga teeb maas grimasse ja nõuab vastasele kollast.
Üldse on siin mitu veidrat selli valikus, samas ega teisi pole panna ka.
cyhton   •  
(90.190.18.***)
Post võiks kiiremas korras välismaale saada.. Norra/Taani kõrgliiga oleks normaalne talle.

Eesti Crouch siiski :D:D
syn   •  
(62.65.63.***)
Ištšuk?
elionpros   •  
(62.65.63.***)
Ištšuk? Ats Sillaste, winger on siiski ründaja.
Mesut Özil   •  
(78.28.83.***)
SANDER POST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sisene
PREMIUM LIIGA
Fantasy nipinurk: punane, vigastus ja muud mured jätavad mitu põhitegijat pealtvaatajaks  (tähtaeg kell 16.30!)
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
ESILIIGA
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!