A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Suurte ründajate suured rekordid, suurte klubide suured mured ja suur segadus käega mängu osas - Meistrite liiga õhtu pakkus jälle kõvasti jutupunkte! Manchester City oskas viimase veerandtunniga 3:0 edu 3:3 viigiks mängida, Paris Saint-Germain püsib väljakukkumisohus, staariks kerkis noor belglane.
Šokk | City hüppas ämbrisse. Viis järjestikust kaotust saanud Manchester City tuli Feyenoordi vastu end rehabiliteerima ja näis, et edukalt. Veerand tundi enne mängu lõppu juhiti 3:0 ja Pep Guardiola võis juba hakata Kevin De Bruyne kõrval noori mehi väljakule saatma - platsile said nii 22-aastane James McAtee kui ka 19-aastane Jahmai Simpson-Pusey. Ent siis asuti endale ise jõudselt auku kaevama.
Alustuseks kinkis Joško Gvardiol arusaamatu sööduga palli vastastele ja Anis Hadj Moussa lõi ühe värava tagasi. Seejärel koperdasid nii kaitsjad kui ka väravavaht Ederson ning pall jõudis postipõrkest värava ette, kus oli ihuüksi Santiago Gimenez. City lagunemisele pani 89. punkti nädal tagasi eestlastega müranud slovakk David Hancko, kes lõpetas Edersoni ebaõnnestunud väljatulekust alanud rünnaku. Kolmeväravalist edu pole Meistrite liiga ajaloos osanud viimase 15 minutiga maha mängida ükski meeskond!
75 - Manchester City are the first team in UEFA Champions League history to be leading a match by three goals as late as the 75th minute and fail to go on to win. Unbelievable. pic.twitter.com/QFkxrMUEbN — OptaJoe (@OptaJoe) November 26, 2024
Manchesteri klubil püsib siiski võimalus ka üheks positiivseks rekordiks, ehkki sel õhtul ei rõõmustanud selle üle ilmselt keegi. Meistrite liigas on meeskond olnud löömatu juba 34 järjestikuses kodumängus, kust neil on kirjas 29 võitu ja viis viiki. Viimati kaotati kodustaadionil peetud mängus 2018. aastal Lyonile. Võistlussarja rekord on käeulatuses - aastail 2013-20 püsis Barcelona kaotuseta 38 kodukohtumises.
Inglismaa meistrite nõrkuseks on praegu kaitse. Viimase kuue mänguga on endale lastud lüüa koguni 17 väravat, seejuures alati vähemalt kaks tükki. Viimati tegi klubi niivõrd kehva kaitseseeria 61 aastat tagasi ehk 1963. aasta kevadel, kui ühtlasi Inglismaa kõrgliigast välja kukuti.
Only three English sides have failed to win a #UCL game in which they were 3+ goals ahead:
◎ Arsenal vs Anderlecht (3-3)
◎ Liverpool vs Sevilla (3-3)
◉ Man City vs Feyenoord (3-3)
It's the first time City have conceded 2+ goals in six consecutive games in 61 years. 🤯 pic.twitter.com/MW5xmSzMi7 — Squawka (@Squawka) November 26, 2024
Rekord | Erling Haalandi tempo. Norralane lõpetas Feyenoordi vastu isikliku minipõua, kui realiseeris avapoolaja lõpus penalti ja lõi teisel poolajal veel ühe värava. Norralasel on nüüd 44 Meistrite liiga kohtumisega kirjas 46 tabamust ja viis väravasöötu ehk ta on olnud osaline poolesajas tabamuses. Senine kiirusrekord kuulus Ruud van Nistelrooyle, kes jõudis osaluseni 50 tabamuses 45 kohtumisega.
Erling Haaland becomes the fastest player to reach 50 Champions League goal involvements, breaking Ruud van Nistelrooy’s previous record 🤖 pic.twitter.com/fLXYxXONHC — Football on TNT Sports (@footballontnt) November 26, 2024
Juubel | Lewandowski 100. Cristiano Ronaldo on löönud Meistrite liigas 140, Lionel Messi 129 ja Bresti vastu kiirelt penalti realiseerinud Robert Lewandowski 100 väravat. Kolm neid mehi vaid ongi, kes kolmekohalise numbrini jõudnud.
Robert Lewandowski is now the 𝐭𝐡𝐢𝐫𝐝 player in history to reach 1️⃣0️⃣0️⃣ Champions League goals! 👏💯
🥇 Cristiano Ronaldo – 140
🥈 Lionel Messi – 129
🥉 Robert Lewandowski – 100
𝑨𝑵 𝑬𝑳𝑰𝑻𝑬 𝑪𝑶𝑴𝑷𝑨𝑵𝒀! 🔥#RobertLewandowski #ChampionsLeague #BarçaBrest pic.twitter.com/5pUOHZkJpW — Sportskeeda Football (@skworldfootball) November 26, 2024
Luku taga | Viktor Gyökeres jäi kuivale. Klubi ja koondise eest pidurdamatus hoos rootslane kohtas duellis Arsenaliga väärilist vastast. William Saliba ja Gabriel Magalhaes hoidsid Sportingu tähtründaja nulli peal, ise löödi viis väravat. Kolmapäevaste mängude eel püsivad mõlemad meeskonnad siiski esikaheksas, mis tagaks põhiturniiri lõppedes otsepääsu kaheksandikfinaali.
Topetlbläkk | Safonovi puterdamine ja Dembele lollus. Suvel 20 miljoni euro eest PSG-sse ostetud venelasest väravavaht sai Meistrite liigas platsile teist korda, aga ei taha mängu Müncheni Bayerniga ilmselt väga meenutada. Avapoolaja lõpul jäi ta lapsikul moel hätta nurgalöögi pareerimisega ja Min-jae Kim kõksas sakslased peaga juhtima. Kas pingile kukutatud Gianluigi Donnarumma saab peagi koha tagasi?
PSG auku kaevas veel sügavamaks Ousmane Dembele, kes sai avapoolajal kollase kaardi suupruukimise ja 57. minutil teise kaardi vea eest. Pooleks tunniks vähemusse jäänud pariislased kaotusseisu ümber pöörata ei suutnud ja on tabelis endiselt edasipääsujoone all.
Tüliõun | Käemäng ja penalti. Leverkusen teenis Salzburgi vastu juba mängu esimestel minutitel 11 meetri karistuslöögi, kui Patrik Schicki löögi järel tabas pall karistusalas Samson Baidoo kätt. Ukrainlasest peakohtunik Mõkola Balakin määras seejuures penalti tõenäoliselt abikohtunikult saadud signaali järel ning käis hispaanlasest videokohtuniku Guillermo Cuadra juhatusel ka ekraani juures kordusi vaatamas, aga jättis enda algse otsuse jõusse.
Balakini otsus tekitas küsimärke peamiselt ühel põhjusel - nimelt lendas Schicki löök esmalt vastu Baidoo paremat reit ja alles seejärel vastu tema vasakut kätt. Aastaid on aga kehtinud arusaam, et kui pall tabab mängija kätt tema enda keha rikošetist, pole penalti määramiseks alust. Miks siis nüüd ikkagi otsus niipidi langes?
Jalgpallireeglite eest vastutav IFAB on oma juhiseid käesoleva hooaja eel täpsustanud - ka tahtmatut käega mängu karistatakse samamoodi nagu tahtlikku. Algne reiepuude seega Baidoo käepuudet automaatselt ei nullinud. Küll aga on näiteks Premier League'i juhised jätkuvalt sellised, mis soovitavad niisugusel juhul penaltit mitte määrata, samuti andis UEFA alles eelmise hooaja alguses välja samasugused juhised. Võttes lisaks arvesse, et Baidoo käsi ei takistanud vähimalgi moel palli lendu värava suunas, vaid pall oli liikumas väravast eemale, samuti ei liigutanud Baidoo sihilikult kätt palli suunas, oli penalti jõusse jätmine Balakinilt igal juhul äärmiselt arusaamatu otsus.
Rumalus | Marko Tolici kaks kiiret kollast. Bratislava Slovan näitas Itaaliast külla sõitnud Milanile hambaid ja lõi 88. minutil 2:3 värava, mis tõotas põnevat lõppmängu. Hetk hiljem vilistas Jose Maria Sanchez Martinez aga keskväljal Slovani mehele vea ning see ajas närvi mustaks Marko Tolicil. Slovakkide vahetusmees valas hispaanlasest peakohtuniku vihaste sõnadega üle ning sai kümne sekundiga kaks kollast kaarti, mis kokku tähendasid mõistagi eemaldamist. Kümnekesi lõpetanud Slovan ei saanud Milanile vastu ja jätkab punktideta tabeli põhjas.
2 - Slovan Bratislava's Marko Tolic is the first player sent off in the UEFA Champions League for two yellows for dissent since Arturo Vidal in November 2020 for Inter Milan vs. Real Madrid. Backchat. pic.twitter.com/WPyBPII6ym — OptaJoe (@OptaJoe) November 26, 2024
Kui sajab, siis kallab! | Kaks korda kuus, kaks korda viis. Atalanta ja Atletico Madrid kostitasid oma vastast kuue, Leverkusen ja Arsenal viie väravaga. Ühtekokku nähti mängudeõhtu üheksast kohtumisest suisa kuues vähemalt viite tabamust.
Üheksas mängus löödud 40 väravat ei tähista siiski Meistrite liiga mängudeõhtu rekordit. 1997. aasta 1. oktoobril löödi 44 väravat, aga mänge oli tollal kavas tervelt 12. Küll aga korrati kümme aastat tagasi ehk 2014. aasta 21. oktoobril püstitatud tulemust, mis oli siiani vastavas tabelis teisel kohal. See sündis kaheksa mänguga ning enim panustasid tollal Müncheni Bayern ja Donetski Šahtar, kes kostitasid vastavalt Romat ja Barõssavi BATE-t seitsme tabamusega.
Staar | Charles De Ketelaere. Belgia imelapse avanemine on loodetust veidi rohkem aega võtnud, aga tänavu on ta Atalanta eest särav. Young Boysi vastu tehtud tempu ei osanud siiski ilmselt ka De Ketelaere ise oodata, sest 23-aastane belglane lõi ise kaks väravat ja tegi veel kolmele eeltöö!
Only four players have been directly involved in five goals in a single Champions League game since 2016/17:
◎ Neymar (2016)
◎ Serge Gnabry (2021)
◎ Erling Haaland (2023)
◉ Charles De Ketelaere (2024) 🆕
It's the first time Atalanta have scored 5+ goals in a #UCL game. 🖐️ pic.twitter.com/D0FBHIvXi3 — Squawka (@Squawka) November 26, 2024
Protokollid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Pohlak võtab Klavani kandidatuuri tõsiselt: oleme mõlemad Eesti jalgpalli patrioodid
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?