A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Levadia mängis täpselt parasjagu, et jõuda Tipneri karikavõistluste finaali. Psühholoogilises duellis kaotajaks jäänud Trans jääb kiruma nii penalti- kui väravamomenti.
Tagantjärele mõeldes oli Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Transi vahel toimunud Tipneri karikavõistluste poolfinaali esimesed 45 minutit päris sündmustevaesed, kuid samas otsustati nendega kõik.
Rasmus Peetsoni 7. minuti uljas kontakt oma karistusalas andis Transile penalti, mida vaadati alustuseks kaks ja pool minutit! Samal ajal Pierre Kabore, kes penalti ka teenis, praadis ja praadis. Kui läks löögiks, kõmmutas ta palli selgelt üle värava.
Mängu otsustas lõpuks ära individuaalne meisterlikkus. 43. minutil võttis Bubacarr Tambedou palli enda valdusesse, tantsiskles sellega viiest (!) mängijast mööda ja toimetas madala löögiga võrku - 1:0.
Teine poolaeg teab mis ärevust juurde ei toonud. Levadia valis pigem turvalisemat tüüpi tee, kuigi Enock Otoo käis katsetas korraks väravalati ära ja Henri Järvelaid proovis karistuslöögist leida ristnurka. Trans rohkem ei vääratanud. Ei teinud seda ka Levadia ning 1:0 võit andis finaalpääsme neile. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Peen psühholoogia | Transile sai saatuslikuks inimlikkus. 2023. aasta karikavõitja Narva Trans sai mängu alguses suurepärase võimaluse haarata juhtohjad, kuid ülipikk videokerimine võttis Pierre Kaborelt fookuse. Mine tea, mitu korda ta mõtles ümber, kuhu palli võiks lüüa, või kui mitu korda lasi ta pähe ideed, et 24. mail tuleks siis jälle Tallinnasse sõita. Selle kõige peale sai löök kehv.
Jooksvas mängus on jalgpall muidugi niivõrd tempokas, et ei lase igasugustel mõtetel pähe karata. Küll aga saaks vaadelda ka väravaolukorda läbi psühholoogia. Tambedou võttis mängijaid ette kui kahekaupa, mis Transi vaatest tähendas, et kumbki kaitsja ei tunnetanud end 100% olevat olukorra vastutajaks. Sellises n-ö jagatud vastutuse hetkes ei suutnud ükski kaitsja esile tõusta, vaid selle asemel justkui eeldati, et küll kaaslane teeb seda ise. Nägime, et nii ei läinud.
Ökonoomsus | 1:0. Levadia võitis mängu minimaalse eduseisuga ning suurt enamat ei otsinudki. Jah, Otoo lõi korra latti, aga muidu pääses Aleksei Matrossov üsna lihtsalt. Arvestades, et käimasoleva 21 päeva jooksul on Levadia kavas kuus mängu (kaks peetud, neli koos karikafinaaliga ees), oli lähenemine igati tervislik. Ka andis Curro Torres sel korral mitmele põhimehele puhkust, sest pühapäeval ootab ees Tallinna derbi.
Raiskamine | Ei Levadia ega Trans olnud standardolukordades ohtlik. Kuigi Rasmus Peetson kiitis mängujärgses intervjuus Levadia palle, siis Trans suutis enam-vähem need kõik esimesel katsel minema lüüa. Olgu, tsenderdused võisid head olla, aga järelikult ei teinud mängijad siis kokkulepitud jookse. Või siis tegi täitsa eksleva jooksu Eriks Santos, kui Mark Maksimkin püüdis teise poolaja keskpaigas miskit kavalat teha. Lõpptulemuseks sai brasiillane terava palliga kodaratesse ning Levadia sai tagant alustada.
Neljas europilet | Kuulub Florale. Kuna karikafinaalis mängivad Nõmme Kalju FC ja Tallinna FCI Levadia, kes said liigahooajal pileti kätte, siis vaadatakse mulluse neljanda otsa. Selleks oli Tallinna FC Flora, kes asub koos Kalju ja Paide Linnameeskonnaga võistlema Konverentsiliigas.
Staar | Bubacarr Tambedou. Üks värav, mis otsustas kõik. Mis muud.
Ja kui välja antaks ka antistaari tiitel, siis kahe lohaka sööduga tegi tugeva avalduse Karl Andre Vallner. Mõlemal puhul pani ta palli teele nii, et Transi mees - kord Stanislav Agaptšev, siis Kabore - suutis jala vahele sirutada ja tuli tänada õnne, et palli põrge ja hoog soosisid Levadiat.
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Teletootesse investeerinud Poola kõrgliiga president: jagasime tänavu klubidele 80 miljonit eurot
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded: