Nädala tipud: kultuuritoojad, küsimärk, lõpetav legend (0)

Lõppenud nädalal said läbi Eesti koondise MM-valiktsükkel ja naiste meistriliiga hooaeg. Eesti mängijad tegid skoori nii kodumaa kui ka naaberriikide meeste kõrgliigades.

Nädala koondisemäng - napp kaotus Bosniale

Hoolimata Ilja Antonovi ilusast väravast, lõpetas Eesti koondis oma MM-valiktsükli 1:2 kaotusega Bosnia ja Hertsegoviinale. Valiksarjaga tervikuna võib siiski rahule jääda, kuna pooltes mängudes hoidis Eesti oma värava puhtana.

Nädala kultuuritoojad - Bosnia fännid

Bosnia ja Hertsegoviina jalgpallisõbrad käisid Eesti fännikultuuri rikastamas. Hoolimata sellest, et kõik nende munad ja tissid läbi kombiti, tõid nad staadionile hulgaliselt rakette ja loopisid need 14. minutil väljakule.

Nädala küsimärk - kellega Eesti järgmisel aastal mängib?

EJL-i president Aivar Pohlak ütles, et isegi tema veel ei tea, milliste koondistega Eesti märtsikuus võõrsil mängib. Enne MM-finaalturniiri loodetakse kodus võõrustada mõnda Venemaale sõitvat meeskonda. Sügisel algavas Rahvuste liigas pole Eesti vastased samuti veel teada, aga loosikausside sisu sai selgeks. Võimalike gruppide teemal saab seega juba fantaseerida.

Nädala liigamäng - Kalju 2:4 Infonet

Nõmme Kalju ja Tallinna Infonet pakkusid meistriliiga 33. voorus võimsa etenduse. Esimesel minutil Infoneti punane kaart, neljandal minutil Kalju ainsa põhikoosseisu KTM-i vigastus ja sama sündmusterohkelt kulges mäng aina edasi. Kuueväravalise lahingu võitis lõpuks Infonet.

Nädala lõpetav legend - Anastassia Morkovkina

Pärnu JK kaotas naiste meistriliigas rohkem kui 4-aastase võitude seeria lõpetuseks Tallinna Florale punkte. See märkimisväärne kohtumine jäi Eesti aegade parima naisjalgpalluri Anastassia Morkovkina viimaseks liigamänguks. Tema lõplikuks saagiks jäävad seega hullumeelsed 772 liigaväravat ja 15 meistritiitlit.

Nädala saak välismaa kõrgliigades - 3 väravat, 1 sööt

Välismaa kõrgliigades madistavatest Eesti mängijatest lõid Kevin Kauber (Lätis), Bogdan Vaštšuk (Lätis) ja Sergei Mošnikov (Soomes) nädalavahetusel värava ning Siim Luts (Tšehhi) andis resultatiivse söödu. Kusjuures Mošnikov skooris Mihkel Aksalu võrku ja Luts andis söödu Jevgeni Kabajevile.