Antonovi kauglöögist jäi Eestile Bosnia vastu väheks (hinda mängijaid ja vaata galeriisid!) (1)

Ilja Antonovi täpsest kauglöögist hoolimata ei suutnud Eesti koondis kodus Bosnia ja Hertsegoviina vastu MM-valiktsüklit positiivselt lõpetada ja kaotas 84. minuti värava tõttu 1:2.

14. minutil loopisid külalisfännid väljakule põlevaid rakette ning kohtumine katkestati kolmeks minutiks. Bosnia koondis aga avapoolajal Eestile nii palju probleeme ei valmistanud kui nende fännid.

Ohtlikemad külaliste rünnakuvõimalused lõppesid nappide suluseisudega, kuni 40. minutil ühes olukorras suluseisu enam ei olnud. Ragnar Klavan jäi hääletama ja Vedad Ibiševic pääses üks-ühele. Ründaja löögi suutis aga Mihkel Aksalu jalaga tõrjuda.

Eesti suutis pealelööke teha rohkem. Juba seitsmendal minutil leidis Klavan hea kõrge sööduga karistusalast Sergei Zenjovi, kelle löök ebaõnnestus ja veeres vaevu puurivahini välja.

25. minutil lendas Mattias Käidi kauglöök meetri jagu ristnurgast mööda. Eesti poolaja parim võimalus tekkis 42. minutil, kui Zenjov pääses Henri Anieri söödu järel viielt meetrilt vabalt löögile, kuid tabas palli oksakohaga.

Eesti lootused neljandale järjestikusele nullimängule purunesid kohe teise poolaja alguses, kui Artur Pikk peaga tagasisöödul eksis ja Izet Hajrovic üks-üks olukorra kindlalt lahendas - 0:1.

71. minutil hoidis kodumeeskonda vee peal Aksalu, kes Edin Džeko läbisöödu järel Kenan Kodro lähilöögi supertõrjega ära võttis.

75. minutil Antonov viigistas. Pika madal tsenderdus klaariti poolikult ja palli sai Antonov, kes selle vastasest mööda lükkas ja 20 meetrilt alla nurka virutas - 1:1.

Siim Lutsu hea karistuslöögi tõrjus Asmir Begovic ristnurgast ära ning lõpuks jäi Eesti ka viigipunktist ilma. Vahetusest sekkunud Džeko järjekordne hea sööt leidis Hajrovici, kes veeretas palli tagumisse nurka - 1:2.

Eesti lõpetas oma kuueliikmelises MM-valikgrupis kokkuvõttes neljanda kohaga, Bosnia oli kolmas.

Statistika (Eesti:Bosnia):