Naiste koondis kaotas Soome klubile (Matikainen: peame palli võites rahulikuks jääma) (0)

Eesti algkoosseis. Foto: EJL

Naiste A-koondis pidi treeningkohtumises Soome kõrgliigaklubi PK-35 Vantaaga tunnistama vastaste 1:0 paremust.

Peatreener Jarmo Matikainen kasutas kohtumises erinevaid koosseise ja andis mänguvõimaluse ka mitmetele mängijatele, kellel ametlik A-koondise debüüt veel tegemata või mänginud vaid mõnes üksikus kohtumises. Kokku käis väljakul 22 mängijat.

EJL-i jalgpallihallis toimunud kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Eelmisel aastal Soome meistrivõistlustel hõbemedalid teeninud naiskond suutis teisel poolajal lüüa mängu ainsa värava, kui karistuslöögist oli täpne Kaisa Collin.

"Ma arvan, et see mäng oli meile väga kasulik, sest vastased näitasid kvaliteeti pallivaldamisel ja ründetegevuses ning mängu tempo oli küllaltki kõrge. Neil on võistkonnas palju rahvuskoondise mängijaid ja nende tase on hea," rääkis eestlannade loots Jarmo Matikainen vastastest.

"Isegi kui mängime veidi tugevama vastase vastu, peame palli võites ikkagi jääma rahulikuks ja leidma häid sööduvariante. Kõik mängijad pidid tegema kõvasti kaitsetööd ja oli näha, et see nõudis meilt palju energiat ning mõjutas ka palliga tegutsemist. Samas saime teisel poolajal ka paar head väravalöömisvõimalust, kui olime piisavalt julged, et palli ettepoole viia," võttis peatreener kohtumise kokku.

Märtsi algul ootavad koondist ees taas kohtumised Soome klubidega. 3. märtsil on võõrsil vastaseks taas PK-35 Vantaa ning päev hiljem mängitakse HJK naiskonnaga.

Eesti mängis koosseisus: Getriin Strigin, Lisette Tammik, Eneli Kutter, Kairi Himanen, Elizaveta Rutkovskaja, Berle Brant, Siret Räämet, Ketlin Saar, Kristina Bannikova, Mari Liis Lillemäe, Ulrika Tülp.
Vahetusest: Karina Kork, Signy Aarna, Diana Belolipetskaja, Anastasia Ivanova, Anett Kadastu, Marie Heleen Lisette Kikkas, Getter Saar, Pille Raadik, Maarja Saulep, Kristiina Tullus, Kethy Õunpuu, Anastasia Dodeltseva.