Nurgalöök andis Kaljule võidu Sillamäel (0)

Maximiliano Ugge. Foto: Jana Pipar

Nõmme Kalju alistas meistriliiga 23. voorus võõrsil Sillamäe Kalevi 1:0. Sihile jõudis 56. minuti nurgalöögist Maximiliano Ugge.

Kalju on saavutanud viimase kolme liigamänguga endast tabelis tagapool paiknevate klubide vastu vaid kaks väravat, millest mõlemad on sündinud nurgalöögist. Täna andis selline värav Kaljule pärast Linnameeskondadega tehtud pettumustvalmistavaid viike kolm punkti.

Andrei Sidorenkovi nurgalöök jõudis sillamäelase enda peast Uggeni, kes selle kuklaga võrku saatis.

Sillamäe on nüüd saanud Tallinna klubidelt kaks järjestikust minimaalset kaotust. Täna kaotas Sillamäe järgmiseks kohtumiseks ka kaks mängijat, kuna Aleksandr Savin ja Maksim Lipin teenisid järjekordse kollase kaardi.

Savin sai hoiatuse Kalju trahvikastis sukeldumise eest, Lipin keskväljal Damiano Quintierile tehtud vea eest. Teisipäeval Paide Linnameeskonna vastu kumbki mängida ei tohi.

Tänase kohtumise avapoolaeg oli tempokas ja mõlemad meeskonnad proovisid rünnakud kiiresti vastase värava juurde viia. Algul olid teravamad nõmmekad ning Henrik Pürg ja Igor Subbotin pääsesid peaga löögile, kuid 13. minutil tabas Sillamäe parim väravakütt Jevgeni Kabajev posti ja kümme minutit hiljem vihises Maksim Paponovi kauglöök loetud sentimeetrite jagu mööda.

Teine poolaeg oli rahulikum, kuniks lõpus pidi Sillamäe riske võtma ja suuremad jõud Kalju värava lähistele koondama. Mitmetest standardolukordadest kõige ohtlikum oli 88. minuti nurgalöök, mille Radanfah Abu Bakr peaga üle värava saatis.