Ott Järvela | Aivar Pohlak ei saa jätkata EJL-i presidendina (20)

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Arvestades, et jalgpalliavalikkuse fookuses on endiselt 0:2 kaotus Küprosele ja Rahvuste liiga D-divisjoni kukkumine, tuleb järeldada, et Eesti jalgpall ei ole vist endiselt teadvustanud, mida tähendas eelmisel nädalal Kose vallavolikoguistungil juhtunud intsident, kus volikogu liige Aivar Pohlak tõukas kätega oma kolleegi Mirko Kiisonit.

Tänases Kuku Raadio saates "Spordireporter" käsitlesime Joosep Susiga ka eelmisel nädalal Kosel juhtunut, mille kohta oli meil mitu kuulajaküsimust. Üks mu mõte, mille Postimees on ka välja toonud, kõlas nii:

"Normaalses Euroopa riigis oleks jalgpalliliidu president pärast Kose vallavolikoguistungil juhtunu ilmsiks tulekut esitanud kohe lahkumisavalduse. Kui ta poleks seda esitanud, oleks jalgpalliliidu juhatuse liikmed seda presidendilt küsinud. Või siis jalgpalliüldsus. Aga mitte midagi sellist pole juhtunud. Ükski jalgpalliliidu liige pole praegu tulnud välja ja öelnud: Aivar Pohlak peab presidendiametist tagasi astuma."

Kose vallavolikoguistungil juhtunu on EJL-i jaoks tohutult palju suurem probleem ja mure kui ükskõik milline Eesti meeste A-koondise kaotus ükskõik millise tagajärjega. Spordis on alati võimalik uute mängudega enda väärtust taas tõestada ja isiklikult olen Thomas Häberli edasise ametiaja osas vaatamata Küprosel juhtunule jätkuvalt lootusrikas. KTM- ja ETM-reegleid toetan samuti jätkuvalt ja leian, et need on Eestis asjakohased.

REKLAAM

Kosel juhtunu juurde tagasi. Oleks tegu olnud mingi jalgpallisisese kokkusaamise või Eesti mesinike koosoleku või teatrietenduse või millegi muu sarnasega, poleks olukord EJL-i jaoks nii kriitiline, sest sel juhul oleks nende president rünnanud mõnda seltsingut. Avalik vabandus ja kahetsus võinuks olukorda mahendada.

Aga praegu ründas Pohlak demokraatiat, mis on vabariigi vundament. Vallavolikogu on nimelt üks demokraatia bastione. See on vabadel ja ausatel valimistel valitud kogu volitustega kohalikku elu korraldada. Vägivald demokraatia vastu on absoluutne punane joon.

Millise partnerina mõjub EJL pärast selle joone ületamist avalikule sektorile? Millisena erasektorile? Kuidas saab rääkida Ausast Mängust?

Kui sellest kõigest ei saa aru EJL-i president ise või alaliidu juhatus, siis peavad olukorraga edasi tegelema MTÜ Eesti Jalgpalli Liit liikmed.

Kuidas EJL edasi läheb, on alaliidu enda vaba otsus.

Aus on tunnistada, ka Pohlaku kauaaegsetel kriitikutel, et tegelikult on 30 aastaga ära tehtud väga palju. Praegu on A-koondise tulemuse osas tõesti ebameeldiv hetk, aga sinusoidne kulgemine on üks osa väikeseks jalgpalliriigiks olemisest. 2011 oli Eesti Euroopa 20 parema seas, praegu on seitsme nõrgema seas koos Lätiga, kes oli 2004 Euroopa 16 parema seas. Niimoodi asjad spordis käivadki.

Aga 21. sajandi Eesti Vabariigis ei käi asjad nii, et demokraatiat tehakse kätega.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Julius Liiv   •  
(84.50.165.***)
Ma ei tea, kui palju on mees muutunud ja kas kõik järgnevas artiklis tõsi on, aga pilgu tema mõttemaailmale saab siit:
https://www.delfi.ee/artikkel/9314948/pohlak-peksis-ja-alandas-naist-20-aastat
Ei tea kas keegi väärikas jalgpallitegelane käis ka tal külas ajal kui naine kodus oli.
MNa   •  
(195.80.110.***)
Olen seda meelt, et üks isik ei tohi nii kaua võimu juures olla ja aeg olnuks ammu lahkuda. Atäh tehtu eest ja edu tulevikus. Aga see pisike tõuklemine kuskil Kapa-Kohila vallavolikogus..see on vist üks pisemaid asju mille pärast ta peaks lahkuma :D
stranglers   •  
(213.35.191.***)
nõus, MNa, see külakaklus oli kole küll, aga kahvatub kõige muu kõrval. pole ühtegi põhjust miks Pohlak peaks jätkama. isegi kui on minevikus teeneid, on-on, aga ükski juht ei tohiks jääda nii kauaks võimule, see ei ole demokraatia, see on diktatuur (vt Putin). peale selle koondis praegu täiesti surnud seisus.
IUdutuli   •  
(46.131.54.***)
Järvela sai pealkirjaga pihta, sisuga mitte. Aga baby steps.
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
ooo, see on isegi üllatus, et Järvelalt selline julgustükk tuli.... aga jah, seda ennasttäis võimutäiust on juba niigi väga pikalt olnud.... nüüd ootaks ka, kes esimese juhatuse ja juhtkonna liikmena julgeb välja astuda...
tpx   •  
(90.190.***)
võib päris kindla panuse teha selle peale, et juhatusest, mitte ühegi liikme suust ei tule mitte ühtegi piiksu - ziiiiro
Qwerty60188234   •  
(88.196.43.***)
Munadepühad pole enam kaugel, ka ülejäänud õukonnal oleks aeg midagi üles otsida...
Loodetavasti ei piirdu putš putin-medvedev skeemiga.
metssiga   •  
(195.50.215.***)
valitakse jälle ainsa kandidaadina yhehäälselt tagasi ka järgmine kord.
Suitsu Mees   •  
(176.72.93.***)
Ott on sõelajakirjanik
Riho Saksus   •  
(90.191.221.***)
Mitte midagi ei muutu.
Silver Kabjakas   •  
(146.255.181.***)
See, et koondis sai Küproselt tappa polnud hr Vesti süü. Lihtsalt koondise mängijad küpsesid üle ja tegid väga väga kehva mängu. Peatreener ka langetas mitmeid halbu otsuseid.
Silver Kabjakas   •  
(146.255.181.***)
Mis puudutab hr Vesti, siis sellega olen nõus, et tema aeg on möödas ja keegi teine võiks värskemate ideedega alaliitu juhtida. KTM-reegel peaks lõdvem olema. Kunstlikult tagada noortele mänguaega ei tee neid paremateks mängijateks. Konkurents mänguaja nimel on see, mis paneb jalad kiiremini jooksma ja näljasemalt mängima.
McSimpson01   •  
(90.190.98.***)
Pohlak tegi Makarovile kõne, et too spordireportereid siunaks?
https://uueduudised.ee/arvamus/kuku-poliitspordisaadete-mudaliiga/
Herr   •  
(90.190.17.***)
To mcSimpson1

Uued uudised = EKRE hääletoru

EKRE liige on Siim Pohlak.. kelle isa on üllatus-üllatus Aivar Pohlak.

Suht hale kompott.
Vest maha!
joko hama   •  
(82.131.124.***)
tahaks muutust täiega aga kes tuleb Tehva v see on täpselt samasugune ju,olukord on lihtsalt lootusetu..aga tuleb ära kannatada..
sanderk   •  
(46.131.37.***)
@McSimpson01

Lugesin ka esimest korda elus ühed uued uudised ära. Lugejakiri on ikka parem. Samas see Mikseri nali oli seal täitsa ok, kuigi kuidagi väga pingutatult teemasse yhendatud.
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
mingis mõttes on ju õige, et juhatus on nagu üks mees pohlaku selja taga, aga samas see näitab ka, et nad toetavad ekreiidist kahepalgelise isiksuse kõiki vägitegusid, ka kõlbmatuid... ja muidugi näitab see üksmeel, et seal ei ole arengu raasugi, sest keegi ei torgi, tehakse mida suur juht ette näeb, sest vastasel korral neid ei olekski seal... no ma usun, et tuleb keegi sealt välja kahetseva kaitsva kõnega, et säilitada see kamp, aga tegelikult jah võiks olla ju mune, et teeme selle otsuse, kutsume kunni tagasi ja lahkume ka ise pohlaku hegemooniast. sest selge on see, et ükskõik kui asendamatuks nad endid ei pea, läheb olukord ja jalka õhkkond kohe paremaks, saab hakata uut ja väärikat presidenti ning teovõimelist juhatust valima...
Mr.Maximus   •  
(213.35.194.***)
siililegi selge ,et ei saa jätkata , nagu ühes kuulsas Victor Tsoi laulus ,, my hotim peremen ,,
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Ei saa jätkata? Saab küll + klubid toetavad teda.
Mitte midagi ei muutu kahjuks.

"Kuidas EJL edasi läheb, on alaliidu enda vaba otsus." kirjutab Järvela, seega räägib oma pealkirjale täiesti vastu. Pealkirja "Ei saa" = tegelikult, "ei tohiks/ei peaks".
A noh tunnustame et püüdis kuidagigi viidata probleemile. Põhjalikum järgmine artikkel võiks rääkida teemal kuidas EJL on täiesti läbikukkunud noorte jalgpalli ülesehitamise ja treenimise süsteemis.
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
tundub jaa, et asi vajub ära ja kodanik kohalik füürer jätkab nagu mees muiste, sest nii juhatuse, kui klubide vaikival nõusolekul on tema juhtimis ja käitumis stiil igati õige eesti jalka arendamiseks ei tea kuhu..... sest lõpuks on ju klubid need, kes on noori järjest kehvemini arendanud, ainus kes on kõik ainuõigesti teinud on flora & pohl co

Sisene
OTSUSTAV PÄEV INGLISMAAL
LOE JÄRELE: Manchester City tuli sügavast ahastuseorust välja ja pööras kaheväravalise kaotusseisu viie minutiga meistritiitliks!
VÄLISMAA LIIGAD
EESTLASED VÕÕRSIL
PAIDE LEGENDI RÕÕM
Paide jalgpallilegend Viktor Mets tähistab karikavõitu eksootilise istiku ja ilusate mälestustega
PAIDE ESIMENE KARIKAVÕIT
Luup peale | Paide pani märgi maha ja Voolaid tõestas, et oskab võtta suuri võite. Kalju jäeti jälle Euroopast kõrvale
KES, KAS JA KUS EKSIS?
Videokohtunik | Levadia penalti osutus pehmeks, Narvas ja Pärnus jäid punased märkamata
SINJAVSKI MÕTTED
Välismaal karjääri esimese täishooaja lõpetanud Sinjavski: arvan, et selles klubis ma ei jätka, kuigi on võimalus lepingut aasta võrra pikendada
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E 19.00 Tulevik - Harju (Esiliiga)
  • T 18.00 Legion - Levadia (Premium liiga)
  • T 20.00 Paide - Tammeka (Premium liiga)
  • K 17.30 Kalev - Vaprus (Premium liiga)
  • L 19.30 Kalev - Legion (Premium liiga)
  • P 12.00 Lootos - Tammeka (naiste Meistriliiga)
  • P 14.30 Kalju - Paide (Premium liiga)
  • P 19.30 Kuressaare - Tammeka (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6