Kaasvolinikule kättpidi kallale läinud Aivar Pohlak: kahetsen, et asi nii kaugele läks. Asjad võinuks laheneda rahumeelselt (28)

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kose vallavolikogu kolmapäevasel istungil leidis aset tuline vahejuhtum, kui Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak läks kättpidi kallale vallavolikogu eelarve- ja majanduskomisjoni esimehele Mirko Kiisonile.

Tekkinud intsident oli ajendatud sõnavahetusest, milles volikogu maa- ja keskkonnakomisjoni aseesimees, opositsiooni kuuluv Siim Pohlak väitis võrdlemisi kirglikul moel, justkui ei oleks koalitsioon endale ettenähtud ülesannetega toime tulnud. Seejärel asus Aivar Pohlak oma poja Siimu kaitsele.

"Siim on kirglik inimene. Mina olen ka kirglik inimene ning tänu sellele, et mina olen nii kirglik, saate teie täna seda valda valitseda," rääkis Aivar Pohlak istungil. "Sellepärast, et mina oma kirega lammutasin seda, kuidas jaksasin. See oli siiras, aus ja põhimõtteline."

Seejärel sekkus koalitsiooni kuuluv Kiison, kes katkestas Pohlaku monoloogi. Tekkis tuline sõnavahetus, mille käigus nimetas Eesti Jalgpalli Liidu president kaasvolinikku ebaausaks inimeseks. Volikogu esimees Merle Pussak kuulutas seepeale välja vaheaja.

Emotsioonid aga ei jahtunud. Aivar Pohlak tõusis püsti, jalutas Kiisoni juurde ning tõukas teda kahe käega vastu rinda. Sõnavahetus jätkus - muuhulgas ütles Pohlak Kiisonile järgnevad sõnad: "Tuled mind maha lööma, jah? Sa ütlesid, et lööd mu maha - lase käia!". Helisalvestise põhjal ei ole võimalik kinnitada, kas Kiison ka tegelikult need karmid sõnad välja ütles.

Järgnevas vestluses pärib Aivar Pohlak Kiisonilt tema haridustaseme kohta. "Keskharidus on!" vastab Kiison. "No vot!" ütleb Pohlak seepeale. Kiison pärib vastu: "Kuhu su haridus jalgpalli viinud on?"

Pohlak: asi läks emotsionaalseks ja isiklikuks

"Antud konfliktil on väga pikaajaline taust eelnevast kaheksa-aastasest perioodist, kus praeguse volikogu esimehe vallavanemaks oleku ajal tegid volikogus olnud ärimehed vallaga, mida ise tahtsid, aga ma ei pea õigeks praegu nende teemade juurde tagasi tulla," kommenteeris Aivar Pohlak Soccernet.ee-le.

"Konkreetne tüli tekkis arutelust Ardu Lasteaia ja Ardu Põhikooli liitmise üle. Opositsioon esitas volikogu koosolekul oma selge seisukoha – lasteaia ja põhikooli liitmise järel on ainult aja küsimus, mil lasteaed-põhikool muutub lasteaed-algkooliks ja seejärel kaob üldse ning endine Kõue valla keskus ääremaastub veelgi," selgitab Pohlak.

"Meie kahtlust süvendas valimistejärgsetelt koalitsiooniläbirääkimistelt kuuldu, mille järele plaan Ardu Põhikooli tasapisi kokku tõmbama hakata oli sealgi kõne all ning et ka Kose Gümnaasiumi keskkooliosa sulgemine võib olla lähiaastatel kavas. Ühel hetkel läks asi emotsionaalseks ja isiklikuks."

Tõuklemisest

Istungi videosalvestiselt on selgelt näha, kuidas Pohlak kõnnib vaheaja alguses Kiisoni juurde ning tõukab teda kahe käega rindu.

"Jah, loomulikult ei kuulu tõuklemine arutelu juurde," tunnistab Pohlak tagantjärele. "Kindlasti vabandan Kiisoni ees järgmisel koosolekul ja loodan, et tema teeb sedasama. Miks [ma seda tegin] - on väga raske taluda olukordi, kus asja kohta räägitakse ühte, aga tegelikud tegutsemise motiivid on teised ja kui selle kõige juures naeruvääristatakse siirast ahastust tuleviku pärast."

Sõnavahetus Pohlaku ja Kiisoni vahel läks ka isiklikuks: muuhulgas tõstis jalgpalliliidu president esile kaasvoliniku haridustaset. Pohlak leiab, et isiklikule tasandile minemine polnud küll ilus ning oli ajendatud emotsioonidest, kuid mündil on alati kaks poolt.

"Olen nõus, et see oli inetu," ütleb ta. "Kahjuks on sellised asjad siiski otseses seoses Kose vallas lähiminevikus olnu ning praegu toimuvaga. Aga loomulikult ma kahetsen, et asi nii kaugele läks, mitte ei lahenenud rahumeelselt."

Säärane tegu tähendab mõistagi kahju mitte ainult Aivar Pohlakule, vaid ka Eesti Jalgpalli Liidule. "Jah," tunnistab ta, "ja sellest on mul eriti kahju."

Kommentaarid

Teele123   •  
(185.78.44.***)
Mida muud oodata Eesti jalgpalli Putinilt
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
kui seal juhatuses oleks mõnigi munadega aus kodanik, siis ta tõstataks pohlaku tagandamise teema, sest selline käitumine presidendile ei sobi, küll aga putinile... aga selline ongi nn austatud juhi stiil.. häbiväärne
McSimpson01   •  
(46.131.27.***)
Tüdinud juba nendest Pohlakute famiiliast. Ühed põlvkonnad ajavad Eestile vaenulikku asja meelelahutuslikult, teised poliitiliselt.
metssiga   •  
(195.50.215.***)
see on ju siin ainult õigustus õigustuse otsa, mitte yhtegi viidet isegi sellele, et ta saaks aru, et see pole okei käitumisviis, veel enam vend õigustab seda kui ma olen lihtsalt kirglik inimene, just samamoodi õigustavad end tihtiligu perevägivallatsejad. see et jalgpalli ringkondadest ei tule ka yhtki hukkamõistvat avaldust( jah ka teie soccernet olete sellest osa), näitab kui persses on eesti jalgpall. alaliitu juhib mees, kellel on ilmselge huvide konflikt, kel on vägivaldne käitumismuster ja ka jalgpalli seis on tagasi aastas 92 ja keegi ei ytle, et see mees ei sobi alaliitu juhtima
metssiga   •  
(195.50.215.***)
loodan ausalt, et vähemalt mõni sponsor saab aru, et selle sitaga pole vaja end määrida ja viib raha mujale
stranglers   •  
(213.35.191.***)
pohlak tüütu jõmm
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
https://www.delfi.ee/artikkel/9314948/pohlak-peksis-ja-alandas-naist-20-aastat
süüdlased on ka kõik ta kaastöötajad, õigustajad ja teadjad. kohutav, aga püsib ja jutlustab õiglusest
sanderk   •  
(185.158.17.***)
“Esiteks ei kasuta ma isegi kunagi sõna “naine” — sest minu arvates on see ropp sõna. Ütlen alati “laste ema”. Ta jagab minu vaateid ja püüab aidata nii palju kui suudab.”
metssiga   •  
(195.50.215.***)
ilmselgelt ei kasuta pohlak ka sõna kaasvolinik, sest see on ropp sõna ja rynnatu jagab tema vaateid ja pyyab aidata nii palju kui suudab
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
ilmselgelt kahestunud isiksus.... tõenäoliselt kõik kardavad, aga teevad näo, et küll on ikka tore inimene meie jalkat muudkui arendamas, las jätkab samas vaimus...
Madis35   •  
(90.191.22.***)
Nõus Peetriga, et kahestunud isiksus: üks tõesti püüab Eesti jalgpalli arendada, teine upitab jokk rahadega oma klubi(sid). Üks peksab naist jt inimesi, teine oskab ka sõnadega hästi ringi käia ja veenvalt, suisa sugesteerivalt rääkida. Tõeline manipulaator. Küllap on psühholoogias selle jaoks spets nimetus olemas.
käbi   •  
(172.58.19.***)
Oot sellest lugu ei ole kuidas yks segane jalgpalli juht äraflippas aga on pikk monoloog sellelt hullult v....
Raido Raud   •  
(84.52.54.***)
Pohlaku loogika. Keskharidus = oled loll lammas. 3a baka õpet = võid sõna võtta igal teemal!
Thommaa5552 hartwaller   •  
(84.50.175.***)
See ,et eestlased jalkat ei oska pole Pohlaku süü
Igas linnas prakilitselt tehtud võimalused hästi mängida
Qwerty60188234   •  
(91.129.100.***)
Ma loodan, et ühel ilusal päeval mu silmad ikkagi näevad vesti taandumist ja kogu EJL'i puhtaksrookimist...
rallikas   •  
(90.191.147.***)
AP - "on väga raske taluda olukordi, kus asja kohta räägitakse ühte, aga tegelikud tegutsemise motiivid on teised ja kui selle kõige juures naeruvääristatakse siirast ahastust tuleviku pärast."

Aitäh, et selgitasid ära oma teguviisid Eesti jalgpallis, kuna see on täpselt see mida sa teed Eesti Jalgpalliliidu presidendina kõigi nende pihta, kes ei jaga sinuga samu vaateid.
Raido Raido   •  
(87.119.177.***)
Aivar äkki nüüd on aeg?
Raido Raido   •  
(87.119.177.***)
@aivar pohlak,sa oled Eesti jalgpalli üles ehitanud ja meie jalgpalli isa.Selles vist ei kahtle keegi.Sa loed naguinii seda kommentaari.Palun las me lähme siit nüüd edasi kui sa vähegi hoolid.Ära ole Putin.Palun astu väärikalt kõrvale.Tänan.Eesti Jalgpall
peeter sai   •  
(185.158.17.***)
pohlak ei saa aru, et a midagi valesti teeb, naised pole naised ja kes temaga ei nõustu väärib peksu vms... see räägib nii mõndagi tema kahestunud kahepalgelisuse kohta... kahju, et teda tolereerib ka juhatus, klubid ja ka koondised ja ka soccernet koos järvelaga, sest just neil oleks võimalik end maksma panna, pannes kodaniku fakti ette.... vastasel korral ongi nad tema retoorika ja vägivalla kaasosalised.... ehk kõik kes toetavad füürer putinit, toetavad tapmist ukrainas, kõik kes toetavad pohlakut.....
footsoccer   •  
(91.129.105.***)
@Sai peeter, lõpeta oma lause ära 😁
See võrdlus putiniga "natuke" balansist välja ei lähe?!
Leian, et verevahetus mitmel tasandil on mõistlik mingi hetk, et saaks asjadega paremas joones edasi liikuda (vb juba praegu, vb hiljem).... kuid inimesed unustavad ära, et pohlaku ajal on ikkagi loodud jalgpalli arendamiseks üsna parajal määral väärtust ja seda luuakse ka edasi. Me elame taasiseseisvunud eesti vabariigis ,kus on 1,25 miljonit inimest (islandi või mõne väikse balkani riigi näidet ei ole mõtet sisse tuua)!!!! ....paljud ei saa aru, et see tingimuste loomine ja tulemus palliplatsil võtabki aega aastaid- aastakümneid teinekord!
tpx   •  
(90.190.***)
@footsoccer, okei võtab aega (nõus, võtabki), aga kui 30nest aastast ei piisa, siis palju on vaja veel juurde, et jõuda keskpärasele Euroopa tasemele? +10, +15, +50, +150?

PS. ja millistest tingimustest, kui pidada silmas mänguväljakuid, jutt käib. Näiteks käimasolevast ML vooru 5 mängust 4 mängitakse ühel ja sellel samal staadionil!!!!
Spaz   •  
(82.131.57.***)
@tpx

Me ei ole tõenäoliselt kunagi stabiilselt Euroopas keskmikud. Meil on vähem rahvast ja kliima on nii kehv, et pool ajast on väljas kas lumi või vihm ja lapsed ma eeldan ei tee piisavalt individuaalselt trenni. Tänapäeval jõuavad tippu ainult need, kes treenivad iga päev ja rohkem kui 1-2 tundi päevas.
Florakoondis   •  
(91.129.105.***)
Spaz

Islandist ja rahvaarvust oled kunagi kuulnud? Aivar is the best ma saan aru, aga kas peab niimodi rapsima siin lootusetult?
Ollu Kalmu   •  
(84.50.56.***)
Nii kaua kui närvide probleemis olev Pohlak on Eesti jalgpallil ees otsas nii kaua on Eesti jalgpall matuse seisuses..Vahetage se Pohlak ära..
Ollu Kalmu   •  
(84.50.56.***)
Spaz   •  
(82.131.57.***)
@Florakoondis

Olen kuulnud. Nende riigis on jalgall ka kindlalt nr 1. Pea kõik spordi rahastus riigi poolt läheb seal jalgpalli peale. Pole mingit kossu, võrgu, kergejõustiku või suusatamise toetamist. Ja oled sa kursis kuidas neil viimane valiktsükkel läks? Saksamaa, Põhja-Makedoonia, Rumeeni ja Armeenia järel olid nad oma grupis 5. edestades vaid Liechtensteini. Peale seda saadi veel 5-1 L. Korealt ja 5-0 Hispaanialt sisse ning tehti viigid Soome ja Ugandaga.

Mis su point sellega nüüd oli siis?
Kebab   •  
(91.129.111.***)
Spaz. Ma saan aru, et jüngrid peavad isandat kaitsma, kuid Islandi kõige populaarsem spordiala on käsipalli ning seal harrastatakse väga paljusid spordialasid. Ei ole ta nii monokultuurne kui sa näidata püüad. https://www.topendsports.com/world/countries/iceland.htm
Spaz   •  
(82.131.57.***)
Ma ei saa aru mis inimesel peab peas viga olema, et hakata kedagi lambist jüngriks kutsuma, kui ma ei ole kordagi Pohlaku teemal sõna võtnudki.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!