Paide haaras võimsa lõpuga Tartust punkti (galerii!) (3)

Ats Sillaste värav algatas Paide tagasituleku. Foto: Gertrud AlatareTartu Tammeka ja Paide linnameeskond tegid Meistriliiga esimeses voorus 2:2 viigi. Seejuures oli veel viimase minuti algul seis 2:0 kodus mänginud ülikoolilinlaste kasuks.

"Tulemusega võib rahule jääda, sest jäime 0:2 taha, aga lõpuks suutsime ikka näidata iseloomu ja usku, et suudame tagasi lüüa. Mängupildiga väga ei saa rahule jääda, sest mõnel positsioonil poisid lihtsalt ei vedanud täna välja. Võib-olla oli pinge liiga suur või mida iganes, aga nad ei mänginud oma võimete piiril," võttis külaliste peatreener Meelis Rooba kohtumise kokku.

Paide kaitsja Teet Allas arvas, et tegu oli tüüpilise varakevadise mänguga, kus oli palju võitlust: "Võitlust oli kõvasti ja mõned rumalad eksimused meie poolelt, mõned rumalad eksimused nende poolelt. Ma arvan, et tulemus oli selles mõttes õiglane. Kumbki ei olnud üle, kummalgi ei olnud ka väga häid väravavõimalusi."

"Mängupilt oli esimese mängu kohta tavaline - oli rabe ja ei olnud mingisugust mänguilu. Eks see kõva tuul mängis ka oma rolli," ütles Tammeka juhendaja Marko Kristal.

Tammeka lasi ennast lõdvaks

Seisul 2:0 püsis pall valdavalt tartlaste käes ja tundus, et mäng on tehtud. Paide suutis aga 90. ja 91. minuti väravatest viigistada. Vahet vähendas kõigepealt Ats Sillaste, kes kaugelt palli seiklema läinud Göksu Hasancikust tühjaks jäetud väravasse tõstis. Lõppseisu vormistas Janek Kalda, kelle sööstu kaitsjad maha magasid, lükates kera madalalt tagumisse nurka.

"Mängida tuleb lõpuni, kuni kohtunik vilistab, mitte lasta ennast lõdvaks siis, kui sa 2:0 ees oled. Siin ei ole mingeid õigustusi sellele, et niisuguseid asju tehakse. Eelmisel aastal olime meie see meeskond, kes tuli lõpus välja. Kui ennast lõdvaks lasta, siis karistus on niisugune," kurtis Kristal.

"Mängida tuleb lihtsalt ja kindlalt kaitses, mitte hakata mõtlema, et äkki ma teen seda ja äkki ma teen midagi muud. Väga lihtsad olukorrad olid. Kui sa ise teed lollusi, siis tavaliselt see karistatakse ära."

Allas kommenteeris kohtumise lõppu nii: "Meil ei olnud enam midagi kaotada ja hakkasime riskima rohkem, et kas tuleb või ei tule. Täna Tammeka lasi veits lõdvaks korraks ja tuligi viik." Endise Flora kaitsja sõnul oli kokku lepitud, et mängitakse Mait Nõmme peale pikemaid palle ja see töötas.

"Muutsime oma taktikat. Panime ühe ründaja ja ühe suurema poisi veel juurde, tänu sellele olid meil ees kõvasti suuremad jõud ja suutsime oma võimalused ära lüüa," selgitas Rooba.

Allas: eesmärk on meistriks tulla

Mäng oli kuni esimese väravani, mis löödi 73. minutil, ettevaatlik ja väravavõimalusi oli vähe. Parim moment tekitati avapoolaja keskel, kui vigastada saanud Mikk Laasi asemel väljakule tulnud Kaarel Torop tsenderdas paremalt äärelt karistusalasse ja Albert Prosa suunas palli peaga posti.

Esimesel poolajal oli üks hea võimalus ka Lauri Ellramil, kelle lähilöök pärast Rauno Kööbi söötu oli sedapuhku ebatäpne. Ühest nurgalöögist leidis Ervin Kõll üles Richard Lehti peanupu, aga see ei leidnud üles väravavõrku. Teisel kolmveerandtunnil sai pärast Siksten Kasimiri karistuslööki peaga löögile Ando Hausenberg, kuid Kaido Koppel tõrjus tema soorituse korneriks.

Avavärava lõi Torop, kes pääses kastist löögile ja lõi mänguvahendi tagumise posti kõrvale. Meistriliigas debüteerinud Alar Alve suurendas 82. minutil Tammeka eduseisu, kasutades ära Koppeli jämeda eksimuse.

Kumb on Paide esiväravavaht, kas Koppel või varumeestepingil istunud Martin Kaalma? "Martin Kaalma on ikka esinumber meil, aga lihtsalt andsime Kaidole võimaluse. Martin Kaalma on ikka tasemelt parem," vastas Rooba.

Napilt enne hooaja algust Paide linnameeskonda registreeritud Allas otsib veel enda sõnul varianti välismaale. Paides meeldib talle see, et inimesed mängivad hingega.

Kui kõrgele on tal plaanis Paidega pürgida? "Meistriks, meistriks ikka, ega väiksemaid sihte ei ole," muigas Allas.

Mängu parim - Kaarel Torop

Kaarel Torop tekitas vahest väljakul olnud mängijatest teravust kõige enam. Järvamaa klubi palluritele oli ta oma paremal äärel suureks nuhtluseks. Torop lõi korraliku värava ja andis tsenderduse, millest Prosa posti tabas, ning murdis teisel poolajal mitmel korral ohtlikult vastaste karistusalasse.

Mitteametlik protokoll (FC Flora kodulehelt):

kell 14:00 Tartu Annelinna kunstmurul

Tartu JK Tammeka - Paide linnameeskond 2:2 (0:0)
73. Kaarel Torop, 82. Alar Alve - 90. Ats Sillaste, 90+1. Janek Kalda

Hoiatused: 51. Kaspar Kaldoja - 61. Tõnis Vanna
Mänguolud: +1, pilves tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 180
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Artur Telling, Neeme Neemlaid

Tammeka: 1-Göksu Hasancik, 4-Siim Roops, 22-Ando Hausenberg, 5-Kaspar Kaldoja, 3-Kaarel Kiidron, 17-Mikk Laas (15. 9-Kaarel Torop), 32-Heikko Tamm (21-Mario Hansi), 6-Siksten Kasimir, 7-Siim Tenno, 99-Albert Prosa, 11-Marko Sonn (71. 12-Alar Alve).
Varus: 31-Ats Kutter, 21-Mario Hansi, 8-Kevin Rääbis, 12-Alar Alve, 90-Martin Haljak, 10-Kaarel Kallandi, 9-Kaarel Torop.

Paide LM: 21-Kaido Koppel, 13-Andre Mägi, 77-Rauno Kald, 18-Teet Allas, 22-Vahur Vahtramäe, 8-Ervin Kõll (69. 19-Janek Kalda), 3-Tõnis Vanna, 9-Lauri Ellram (73. 20-Mait Nõmme), 4-Rauno Kööp, 5-Richard Leht (64. 12-Volodja Erdei), 10-Ats Sillaste.
Varus: 1-Martin Kaalma, 19-Janek Kalda, 20-Mait Nõmme, 16-Martin Ustaal, 17-Eerik Reinsoo, 12-Volodja Erdei, 23-Timo Lomp.

LIVE-ülekanne:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele Soccernet.ee LIVE-ülekande kestel ei vasta.

Fotograaf: GERTRUD ALATARE