Paide lõpetas poolte kokkuleppel lepingu Järvaga (27)

Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskond teatas oma sotsiaalmeedias, et lõpetas poolte kokkuleppel lepingu ründaja Andre Järvaga.

2017. aastal liitus Järva Nõmme Kaljust Paide Linnameeskonnaga ning samal suvel liikus ta Paidest edasi Tallinna Kalevisse. Tänavuse aasta alguses taasliitus Järva Paidega ning ka seekord pidas ta Järvamaa klubis vastu vaid pool aastat.

22-aastase Järva saldoks Järvamaa klubi eest jäi tänavu üheksa mänguga üks värav Maardu Linnameeskonna vastu, Esiliiga B-s lõi Järva Paide Linnameeskond U21 võistkonna ridades nelja mänguga kolm väravat.

REKLAAM

Kommentaarid

jkj   •  
(2001:7d0:4a00:3d80:d01.***)
oli andekas poiss, aga tööd ei viitsinud teha
vähemalt   •  
(193.203.196.***)
vähemalt on influencer/model ja semi-vegan
Kas   •  
(2001:7d0:8ba8:9280:496.***)
On lootust et suvel tuuakse uus asjalikum ründaja 🤔 järva jäi tõesti pisut lahjaks Paide eest..
taaskord   •  
(78.24.199.***)
loen, et noored poisid saadetakse Paidest minema, aga ilus jutt koguaeg tegeleme oma noortega. Näha on, et võtavad noored nigeerlased ja tegeletakse nendega.
Mündi Maag   •  
(193.143.10.***)
vaadates tüübi instat, siis tegu on eneseimetlejaga, kes tõenäoliselt peale jõuksi ja kõhulihaste pumpsimise vastupidavusega tegeleda ei viitsi.
Linnapea   •  
(37.157.108.***)
To taaskord, miks hoida meeskonnas mängijat, kes lihtsalt on laisk? Ja sa vist lammas, Paidel viimasel ajal on mitmed 17 aastased mängu saanud. Ja Paidesse toodud välismaalased on vägal heal tasemel olnud. Aga sa vist kodusest jalgpallist ei tea midagi!?
mikk   •  
(37.157.98.***)
jah, muidugi, Levadia vastu mängis ju kolm mittenooruslikku 17-aastast ja suvel esindusega liituvad 5 Paide poissi on ka tegelikult juba kole vanad...
JärvaShooters   •  
(2001:7d0:87e5:6280:300.***)
Aeg Tammekasse minna saab suvel koos Koskoriga shotte lasta ja väravaid kõmmutada.
just   •  
(78.24.199.***)
nimelt, ainult ühes mängus ongi saanud oma noored mängu pärast artiklit, et panustame oma noorte kasvatamisse ja anname neile mänguaega. Ja Linnapeale, sellist kõnepruuki intelligentne inimene ei kasutaks. Olen nõus selle poole pealt, et laisk ei peaks mängu saama, aga kust pärineb sinu info, et ta on laisk? Mängupildist?
Ja egas Järva ainuke noor meeskonnas ole. Kõik noored laisad? Siis ei saa rääkida oma noortesse panustamisest, milleks see kool Paidesse ehitatakse?
Adekvaatne   •  
(84.50.52.***)
Mis mänge vaatad, just?

Paide on väga jõuliselt investeerinud noortesse. Kas need on just Paides üleskasvanud noored, reeglina ei, ent siiski annab noortele, kes mujal peale ei saa, võimalusi, mis siiani ilusti ära kasutatud on.

Slava esimesel aastal oli kaitseliin veri noor ning kooliraha maksti boonusega - eksimusi tuli nii siit kui sealt. Siiski mängisid noored nädalast nädalasse ning teevad seda praegugi. Lilander, Välja, Pelt, Valge, Vainumäe, Piht, sel hooajal Kokla (kaks 90 minuti mängu nt), läinud hooajal mingil määral ka Neubauer. Millest sa räägid? Küll tulevad ka õiged paidekad, kes jalaga ukse lahti löövad. Rahu.

Lisaks! Mainin ära, et Järva sai 2017.aastal korralikult mänge, olles siis ju 2 aastat noorem. Samamoodi sai Sören Kaldma, kes samal aastal Järvaga sündinud, juba siis peale. Ehk tegelikkuses saavad noored Paides korralikult mänguminuteid. Tubli töö, Paide! Päris paljud sealsed kutid on noortekoondistes (ja mitte teist viiulit mängimas!).

Siia kõrvale panna nt Tammeka, Narva ning Tulevik, kellega suhteliselt koos läbi aastate madistatud on. Narva vb natuke kõrgem, Tulevik madalam taseme poolest. Paide paistab positiivselt silma, olgem nüüd ausad! Narva mängutab noori, Tulevik samuti, kuigi viimaste puhul on pigem pink verinoori täis, kelle tase veel mängida ei luba. Seal on olukord lihtne! Tammeka küll toob aeg-ajalt oma noori sisse, ent paari erandiga väga kedagi pole. Võrdle nt Neubauerit ja Maanast. Tasemel võrdsed, Maanas isegi vb parem, ent mänguminute juures ei imesta, kui Neubauer ära võidaks. Kurb!

Jah, Miller ja paar teist on üles toodud küll, ent Koskori avanes ikkagi peale Paidest tulekut. Usun, et sealne keskkond aitas tema arengule kõvasti kaasa, kuigi ta seal mängudes midagi korda ei saatnud.

Mis puudutab Järvat ennast, on tõesti tal suhtumisega probleemid. Nii vähemal tundub. Rohkem selline ''teeme showd''. Vist sobiks hästi Koppeli punti? (viide Maardu 2:2 mängule, intervjuu). Instagramis Q&A-s vanade treenerite mahategemine võib kätte maksta küll. Aga samas on see kõik ainult oletus, fakte mul ette näidata pole.

Kokkuvõttes - Paidet ei saa võrrelda Floraga, sest nende kahe võistkonna jaoks valmistuvad ka vastastiimid erinevalt ehk tegelikkuses, olgem ausad, on noorel Floras väga head tingimused arenemiseks, tuleb lihtsalt mänguminutid kätte võidelda. Pole kerge, aga kui hakkama saad, oled tegija. Flora saab mängutada noori, Paide pigem hoiab hinge kinni, ent siiski annab võimalusi. Seega jonnimist olla ei tohiks, naudi elu, naudi ilma, naudi jalgpalli!
sel hooajal   •  
(78.24.199.***)
milline neist noormängijatest väga nüüd platsile saab- Pelt(siis kui Kase vigastatud), Neubauer, Reinoja, Kokla(üks 90 minuti mäng Levadiaga pärast artiklit noortesse panustamisest), Valge. Piht ja Vainumäe vigastatud seega ei saa arvestada.
Ei näe noori platsil. Mina tahan ainult öelda seda, et ei ole vaja rääkida asjadest nii nagu seda tegelikkuses ei eksisteeri. Sa nimetasid eelmise hooaja mängijaid, kes said mängida, siis oligi teine olukord, polnud ka nii palju tumedanahalisi, aga nüüd neisse pigem panustatud. Tehku mis tahavad, aga ärgu rääkigu, et oma noored saavad palju mängu aega, et neid arendada. Ma kujutan ette, U21 ja duubel meeskonna mängijatel päris kõrge motivatsioon. See pole mõeldud paha pärast, vaid olen alati oma noorte poiste poolt, mitte tumedanahaliste mängitamise poolt. Nii ei arene ükski noor pingil istudes.
Hmm   •  
(93.185.255.***)
Peaaegu nõustuksin selle viimase kommentaariga (Adekvaatne), aga öelda, et Tammeka aegajalt toob noori sisse on täiesti vale ja võrrelda Maanast, kes tegelikult üks vähestest noortest, kes pole üldselt Tammeka noor, vaid Nõmme Kalju oma. Tammeka koosseis suures osas kogu aeg ongi ainult Tammeka noored. 4-5 aastat tagasi oli Tammeka keskmine vanus tohutult kõige väiksem Premium liigas ja siis tulidki enamik tammeka enda noori peale (pluss mõni enda vanur, Tiirik, Kiidron jne). Tammekas on päris palju poisse tegelikult kasvanud päris headeks või siis on lihtsalt veel väga noored. Praegu pigem ikka jutt võimaluste andmisest ja Tammeka on nendes võimaluste andmises oma noortele just esirinnas liigas. Seega ei mõista sinu juttu, et AEGAJALT toob noori ja võrdlust Maanase näol, kes ei ole tegelikult üldse Tammeka noor. Parematest noortest kellest asja kohati saanud Eesti liigas on nii Toom, Prosa, Jürgenson, Miller. Ja kui rääkida varasematest võimaluste andmisest või praegusest siis nimekiri on väga pikk ja mõni ükskik on väljastpoolt tammekat tulnud, Üldjuhul mängivad Tammeka koosseisus alati need mängijad, kes on varasemalt noores eas võimalused saanud või siis praegu võimaluse saanud noored. Ei ole nii, et 25 aastane ja võtavad kuskilt endale mängima. Kui jätta välismaalased, Tauno Tekko, Maanas, Kartsep, Kapper, (Aloe - laenumängija) välja, siis kõik ülejäänud kes mängivad põhis praegu või tulevad vahetusest sisse on kas praegu noored ja saavad võimalusi või on natuke, rõhutan natuke, vanemad, aga on oma võimalused saanud just noorena Tammekas ja kanda kinnitanud.
Mündi Maag   •  
(193.143.10.***)
Ja ning milline noor asendab Sanehhi, Jattat ja seda kolmandat??

ei ole ju samaväärset võtta!

Selle noortejutuga pole mõtet üle ka keerata. Tegu on Eesti kõrgeima liigaga ja siin loeb ikka tulemus ka. Ma ei viitsi piimavuntse täis meeskkonda vaatamas käia kui iga teine mäng on 0:4 kaotus.
mikk   •  
(37.157.98.***)
Tundub täiesti selgelt kadedusest läbinõrgunud jutt. Soovid Sillamäed ja Infonetti tagasi? Levadias, Kaljus on rohkem välusmaalasi, Narvas on 2x rohkem keskpäraseid välusmaalasi. Paides Eesti ehk suurim 2001 talent põhimees, kes vääriks juba koondise kohta. Leitud on väga huvitavad välismaalased. Hea kooslus kogemust ja noorust. Aga eks igaüks vaata oma kitsarinnalise mätta otsast.
eelmised   •  
(78.24.199.***)
hooajad ju Tammekal hästi läinud oma noortega, lõpp vajub ära, vastupidavuses vist asi või pigem treeneris, kes suudab oma noori motiveerida ja arendada. Flora suudab oma noored kokku ajada, aga Paide ei suuda. Kui rahale nüüd asi läheb, siis PALUN ärge hakake üldse rääkima, sest need välismaalased saavad ka raha, kuidagi nad ju peavad siin elama. Pigem tundub, et Paide läks sel hooajal kergema vastupanu teed, peaasi, et saame kas kolmandaks või neljandaks. Ja kuhu edasi? Kas on jalgpalliakadeemia tegemise jutt raugenud? Praeguse sihiga võin pakkuda järgmist tulevikku- noored otsivad endale teise klubi ja õigem ta ongi.
mikk´ule   •  
(78.24.199.***)
milleks olla kade? Ise ei ole noormängija ja ei pürgi ka selleks. Soov oleks näha oma noori poisse platsil mängimas, näha neid tippu tõusmas, aga kui ei anta võimalusigi.
Mõtle, kui poleks Millerile või nt ka Väljale võimalust antud. Andke noortele võimalusi! Aga eks selleks peab ka treener olema, et mängijas see välja tuua ja kannatlikkust.
mikk   •  
(37.157.98.***)
Mitu Flora oma noort on praegu Flora esinduses? 😊 VASTUS 1.
To mikk   •  
(146.255.180.***)
Flora eesmärk ei ole oma noori pikas perspektiivis esinduse eest mängitada vaid välismaale aidata ja uued noored peale võtta ja need üles töötada ja välismaale aidata jnejne
mikk   •  
(37.157.98.***)
Mitte oma noori, vaid oma tütarklubide noori. Oma noored neil peale ju ei saa ja loobuvad.
to mikk to mikk   •  
(91.129.110.***)
õnneks floral on alati vastused vxtta

peamine et eesti jalgpsll areneb

järva on lihtsalt kloun - talenti on, tööeetika 0
olge palun vait   •  
(62.65.37.***)
Palun miks te lahmida ?

Järval on süda haige, see on ka põhjus miks ta ei ole juba mitu aastat nö. täiskoormusega mängida saanud .

Poiss proovib nii, nagu jõuab :)
Rogic tahtis teda näiteks väga Levadiasse selle hooaja alguses, aga kahjuks ei läbinud nö. arstliku kontrolli, kuna Leva arst ütles, et ei julge seda riski võtta .
Haven   •  
(82.131.60.***)
Vesipiip toidab!
Fuuu   •  
(2001:7d0:839f:8c80:80c.***)
Ja mitu Flora noort on enne esindusmeeskonda välismaale läinud, et peaks konkurentidelt noori peale võtma ning neid aitama hakkama?

Ehk viimase kommenteerija jutt kõlab, nagu ükski teine klubi ei saa noorte välismaale aitamisega hakkama ning peaks tänama Florat, et too olemas on ning teiste klubide talendikaid noori ära võtab. Sest mine pekki, KTM, eksole?
Linnapea   •  
(37.157.97.***)
Tegelane, kes erinevaid kasutajanimesid kasutades jama suust välja ajab, võiks jalgpalli põhimõttest aru saada! Noor peab trennides näitama, et ta on kohta väljakul väärt, aga sinu jutu põhjal tulekski noori niisama kohe mängu panna. Paide välismaalased tõstavad taset ja noortel on kuhu pürgida. Tööd tuleb trennides kõvasti teha ja küll siis tuleb ka mänguaeg. Tundub, et sul on mingi kibestumine Paide suhtes. Kui me ainult noori mängitaks, välismaalastest loobuks, siis ei huvitaks seda liigat enam mitte kedagi ja mängijate arengust ei tasu ka siis rääkida! Konkurents on see mis edasi peaks viima!
Linnapeaga   •  
(90.190.105.***)
nõus
To olge palun vait   •  
(2001:7d0:8317:a480:10b.***)
Kust Sinu info pärineb? Järva mõne aasta eest teatas isiklikult sotsiaalmeedia vahendusel, et ta on täielikult terve, tuginedes Tartu haigla uuringutele. Vaadates tema suhtumist, tundub siiski, et viimase taha jäi koostöö. Samuti ei kõla usutavalt Levadiasse üleminek, sest kuniks noormees mängib tuulesuuna või tujude järgi, pole tal kõrgliigas kohta.
Linnapea   •  
(91.129.101.***)
tundub olevat Paide meeskonna töötaja , sest teavitab konkreetselt, et kui me noori mängitaks....
Ma usun, et kellegil pole mingit kibestumist, on lihtsalt soov noori rohkem väljakul näha mängimas. Ning jagan seda arvamust.

Sisene
Kui juhtuvad need 3 asja, ongi Flora juba kolmapäeval Eesti meister 2020
EUROSARJAD
MÄNGUD EESTI VÄLJAKUTEL
Luup peale | Floral Paide vastu 3-st 3 ja tippude vastu 7-st 7 võitu. See on klassivahe!
TASKUHÄÄLINGU UUS OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Koolirahast hoolimata konkurendid kotti - Paide uus tase
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
24
22
1
1
63:16
67
2.
Paide Linnameeskond
25
18
0
7
60:26
54
3.
Nõmme Kalju FC
25
14
5
6
47:18
47
4.
Tallinna FCI Levadia
24
14
5
5
57:30
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
8
7
10
28:37
31
6.
Viljandi JK Tulevik
25
9
2
14
27:42
29
7.
Tallinna JK Legion
25
6
6
13
20:40
24
8.
JK Narva Trans
25
5
6
14
23:37
21
9.
FC Kuressaare
25
4
7
14
23:52
19
10.
JK Tallinna Kalev
25
3
3
19
13:63
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
67
Paide Linnameeskond
54
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
47
Tartu JK Tammeka
31
Viljandi JK Tulevik
29
Tallinna JK Legion
24
JK Narva Trans
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK