Paide realiseerimine maksis neile võidupunktid (1)

Premium liiga 13. vooru kohtumises Ida-Virumaal väravaid ei löödud. JK Sillamäe Kalev ja Paide Linnameeskond mängisid väravateta viiki.

Mäng päikselisel, kuid tuulisel Sillamäe staadionil algas rahulikult. Esimene ohtlikum olukord tekkis kodumeeskonna karistusala lähistel, kui 19. minutil mängis karistusalast väljaspool käega palli Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev ja teenis kollase kaardi. Zahovaiko poolt sooritatud karistuslöök kujutas endast palju ohtu, kuid Starodubtsev suutis selle nurgalöögiks tõrjuda.

Sillamäe poolkaitsja Kassim Aidara jättis pärast esimest pooltundi oma meeskonna keerulisse seisu, kui esmalt tegi vea keskväljal ning hiljem nurgalipu lähistel. Peakohtunik Kristo Tohver reageeris mõlemale veale sarnaselt - kollane kaart, kuid pärast teist järgnes punane. Sillamäe pidi viimased 60 minutit mängima arvulises vähemuses.

Poolaja viimastel minutitel sai Paide kõrge pressingu ja surve peale, kuid Sillamäed päästis halvimast nende väravavaht Starodubtsev. Esmalt tegi reaktsoonitõrje, kui Paide pääses karistusalast löögile ning mõni hetk hiljem ei suutnud teda üle mängida Paide ründaja Vjatšeslav Zahovaiko.

Kui võis eeldada, et teisel poolajal tuleb Paide veel innukamalt peale ja toob kohustuslikud kolm punkti endale, siis nii ei läinud. Kohati tundus, et kümne mehega mänginud Sillamäe oli isegi domineerivam pool. Paidel mõned ohtlikud võimalused tekkisid, kuid ära realiseerida neid ei suudetud.

0:0 viik tähendab seda, et mõlemad meeskonnad kirjutasid tabelisse juurde ühe punkti ja jätkavad samadel positsioonidel. Paide kuues, Sillamäe kaheksas.

Mängu parim - Mihhail Starodubtsev

Sillamäe väravavahi suurepäraste tõrjete najal püsis avapoolajal skoor 0:0, tänu millele oli kodumeeskond teiseks poolajaks mõnevõrra rohkem motiveeritud. Starodubtsevil teisel poolajal nii palju tööd ei olnud, kui esimesel, siis oma ülessannetega sai ta siiski perfektselt hakkama.