Paide rikkus saarlaste õhtu kiiresti (0)

Mäng algas külalismeeskonna jaoks ebameeldivalt, kui vigastada sai nende poolkaitsja Andre Ilves ja seda nii õnnetult, et ta tuli kanderaamiga väljakult ära viia. Sellega aga halvad südmused Kuressaare jaoks ei lõppenud. Juba 13. minutil viis Aleksandr Vassiljev kodumeeskonna juhtima, kui sai karistusala lähistelt löögile. Paar minutit hiljem oli taas Vassiljevil võimalus, kui talle anti jooksu peale sööt, kuid kohtunik vilistas suluseisu märgiks.

16. minutil tekkis esimene hea võimalus ka Kurel, kui Paide karistusalasse anti hea sööt Martti Pukile, kuid keegi Paide kaitsjatest blokeeris rünnakuürituse.

Paide publikul oli taas põhjust rõõmustamiseks 21. minutil, kui võõrustajate eduseisu duubeldas paidelaste kogenud kaitsja Teet Allas, kelle lööki külaliste väravavaht Riido Reiman hakkas püüdma, kuid pall läks üle käte ja maandus väravas.

Pärast paidelaste teist väravat oli tunda Kure mängu lagunemist ning Paide asus üha enam domineerima. Kuigi üks hea võimalus oli poolaja lõpus ka külalismeeskonnal, kui Pelle Pohlak saatis teele kauglöögi, mille Mihhail Lavrentjev nurgalöögiks tõrjus. Sellega ei olnud aga poolaeg veel lõppenud, sest 39. minutil unustati karistusalas markeerimata Andre Mägi, kes palli paarilt meetrilt väravasse saatis.

Teine poolaeg algas rahulikumalt ning kummalgi meeskonnal väga ohtlikke rünnakuid ei olnud ning palli valdasid veidi rohkem külalised. Selline olukord ei kestnud aga kaua, sest kodumeeskonna rünnakud muutusid järjest ohtlikumaks. 64. minutil oli Vassiljevil hea võimalus Paide eduseisu veelgi suurendada, kuid lõi väravavahist tagasipõrkunud palli posti. Umbes viis minutit hiljem oli taaskord aktsioonis Vassiljev, kes seekord oli jäänud väravavahiga 1-1 olukorda, kuid tõstis palli väravast mööda.

Kuresaare oli teise poolaja lõpus aktiivsem ja hoidis rohkem palli, aga korraliku löögini nad ei jõudnud. Hoopis Paidel oli väga hea võimalus, kui Tengiz Eteria pääses väravavahiga sisuliselt 1-1 olukorda, kuid otsustas veel Lauri Varendile söötu mängida ja Kure kaitse jõudis tagasi.

Mängu parim - Aleksandr Vassiljev

Paide Linnameeskonna komeet Vassiljev, kes eelmise hooaja üldse vahele jättis ja üleelmisel hooajal teises liigas mängis, kes pole Esiliigas ühtki kohtumist mänginud ja tegi meistriliiga debüüdi alles tänavu 24. mail, on Paide särgis pidanud neli kohtumist ja löönud neli väravat. Ka selles kohtumises oli Vassiljev terve mängu jooksul nähtav ning oli Paide avavärava autoriks. Teisel poolajal oli tal samuti mitu võimalust ja korra tabas ta posti.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

18. juunil kell 19.30 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - FC Kuressaare  3:0 (3:0)
13. Aleksandr Vassiljev, 22. Teet Allas, 39. Andre Mägi

Hoiatused: 75. Andre Mägi - 33. Bert Klemmer, 67. Pelle Pohlak, 76. Sander Sinilaid
Mänguolud: +13, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 162
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Artur Telling, Marger Pormann
Neljas kohtunik: Silver Kõiv

Paide: 1-Lavrentjev, 29-Veis, 13-Mägi, 2-Allas, 5-Lomp, 8-Kõll (46. 25-Reinsoo), 22-Eteria, 18-Ustaal, 14-Rõivassepp (82. 24-Leimann), 11-Vassiljev, 26-Voolaid (72. 17-Varendi).
Varus: 12-Uusküla, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 28-Holst, 24-Leimann, 25-Reinsoo, 17-Varendi.

Kuressaare: 12-Riido Reiman, 25-Viira, 21-Indermitte, 15-U. Rajaver, 6-Pohlak, 19-Reinike (74. 23-Luup), 33-Klemmer (53. 8-Sinilaid), 3-Könninge, 10-Ilves (14. 26-Laht), 39-Valmas, 9-Pukk.
Varus: 32-Palm, 23-Luup, 8-Sinilaid, 26-Laht, 2-Gavrilov, 11-Karpov.