Põhjalikult muutunud Kalev otsib veel mängijaid (12)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)Tallinna Kalev on eelmise hooajaga võrreldes põhjalikult muutunud. Vahetunud on nii suur hulk mängijaid, peatreener kui ka eesmärgid.

Peatreeneriks sai talvel endine Eesti koondise juhendaja Tarmo Rüütli, kes nimetas amatöörmeeskonnaks taandunud Kalevi eesmärgiks püsimajäämist. Enne eelmist hooaega sihtis poolprofessionaalne Kalev mäletatavasti kohta liigatabeli esimeses pooles.

Koosseis Kalevil veel päris paigas ei ole. "Komplekteerime meeskonda siiamaani, otsime ikka veel kindlatele positsioonidele kahte-kolme mängijat, kes oleks ka tugevduseks, mitte niisama. Kui keegi tunneb, et tahab mängida meistriliigas ja tal on selleks oskused, andku aga teada, kaks-kolm mängijat on veel puudu," esitas spordidirektor ja abitreener Daniel Meijel üleskutse.

Tingimused on paranenud

"Koos mänguga on meil viis trenni nädalas - kaks saaliaega, mis on meistriliiga klubidele ette nähtud, pluss kaks trenni omal väljakul ja mäng," tutvustas Rüütli meeskonna treeningrežiimi.

REKLAAM

Väravavaht Daniil Savitski kiitis treeningtingimusi: "Meil on võrreldes eelmise hooajaga võimalused oluliselt paranenud. Esiteks on meie väljakukate ära vahetatud, tänu millele on meil sulailma puhul juba väga head treeningtingimused. Teiseks on sisehalli võimalus suurepärane - hoolimata sellest, mis seal õues toimub, saab korralikult kuivas trenni teha. Usun, et see annab söödutehnikale ja sellistele asjadele palju juurde, et ei pea jää ja lume vahel möllama."

Vigastusega ükski Kalevi mängija eemal ei ole. "Meil on selline rahulik režiim. Vigastusi tuleb võib-olla profimeeskondades rohkem, meie siin viie trenniga nädalas ennast ära ei lõhu," sõnas Rüütli.

Jalgpallihalli B-turniiri mängudest sai Kalev ühe võidu, ühe viigi ja kolm kaotust. Lisaks kaotas Kalev sõprusmängus Tallinna Infonetile. Üks kohtumine Tartu Tammekaga on veel kavas.

Hoolimata oma amatööri staatusest, Kalev meistriliigas profiklubide vastu nii-öelda bussi parkima ei kavatse hakata. "Ütleme ausalt, et see ei ole minu tugevaim külg, ma ei ole praktiseerinud seda. Eks ole näha, kui palju meid sunnitakse, kindlasti jääme surve alla, aga vabatahtlikult me päris kasti ette ennast ei pargi ja sealt palli ära peksma ei hakka, üritame mängida," rääkis Rüütli. Meeskonna suurimaks plussiks nimetas Rüütli head meeskonnavaimu, Savitski tõi esile noorusliku uljuse.

Tekko ja grusiin on kindlad liitujad

Oma eelmise hooaja parimatest mängijatest tuleb Kalevil loobuda. Serbia ründaja Stefan Tripkovic naasis oma kodumaale ning ka Bosnia ja Hertsegoviina ründaja Aladin Šišic, kes valiti Kalevi eelmise hooaja parimaks mängijaks, tahab klubi vahetada. Lahkunud on ka väravavaht Mart-Mattis Niinepuu, kaitsjad Mikk Sillaste ja Daniel Vazquez Evuy ning poolkaitsja Maksim Paponov.

"[Edwin] Stüf on Austraalias. Risto Kägo otsib endale välismaal klubi ja arvatavasti ka leiab selle õigepea," lisas Meijel. "[Martin] Tšegodajev on nüüd Tallinna Ülikooliga treeninud, aga eks paistab, nädal aega on veel aega, järsku tahab siia tagasi tulla. Kuna ta kuulub Nõmme Kaljule, siis meil pole midagi teha, Nõmme Kalju otsustab, kus ta mängib. Ats Sillaste tahab mängida profitasemel, aga meil ei ole seda võimalust sel aastal pakkuda, aga eks aeg näitab, mis Ats Sillastega saab."

Lahkujate asemele on Kalev toonud palju uusi noori mängijaid. Eelmises kontrollmängus Jõhvi Lokomotivi vastu käisid esmakordselt Kalevi eest väljakul Gruusia ründaja Lasha Omanidze, endine Tartu Tammeka poolkaitsja Tauno Tekko ning viimati Jõhvi Lokomotivi esindanud Maksim Babjak.

"Tekko jääb, temaga on kõik juba kokku lepitud, et mängib sel aastal Kalevis. Lasha ajab juba oma dokumente Venemaal, ta on ka kindel liituja, kui saab oma dokumendid korda. Maksim Babjak tahtis ise liituda, arvatavasti võtame ta," kommenteeris Meijel. Eelmise hooaja teises pooles Kalevis laenul viibinud neljast mängijast - Kevin Ingermann, Nikita Koger, Johannes Kukebal, Lauri Välja - on kõik peale Ingermanni kindlad Kalevis jätkajad.

Kokkuvõtvalt rääkis ta koosseisu kohta: "Meil on põhimõtteliselt kõik noored, meil on ainult mõni üksik vanem mängija nagu Savitskid ja Kahr. Isegi 20-22 aasta vanused on meie jaoks vanad mängijad. Meil on väga noor meeskond ja eks kõik peavad arenema ja võtma trennist maksimaalse ja peavad ise juurde tegema. Kõigil on tee lahti, hea võimalus mängida meistriliigas, näidata ennast noortekoondiste treeneritele. Kes mängib hästi, pääseb koondisesse ja saab võimaluse näidata ennast ka mujal, Kalevisse tulek on hea võimalus kõikidele mängijatele."

Meeskonna staar - Daniil Savitski

"Meil on nii ühtlane meeskond praegu, et ega meil ühtegi väga erksat tähte polegi. Eelmisel aastal oli nii lai mängijate valik, et üks oli hea ja teine veel parem, aga praegu ei ole ühtki sellist mängijat, kes oleks teistest peajagu üle," arvas Meijel.

Tõepoolest, parimad mängijad on lahkunud ja raske on ühte staari välja valida, aga selleks võiks olla näiteks 24-aastane puurivaht Daniil Savitski, kes debüteeris meistriliigas juba 2008. aastal.

Savitski nimetas oma isiklikuks hooaja eesmärgiks võimalikult palju mänguaega saada, meeskondliku sihi kohta rääkis ta: "Usun, et eesmärk võiks olla üleminekumängude vältimine ja kõik, mis oleks eelmise hooaja kohast kõrgemal, oleks juba väga hästi. Kuues-seitsmes koht oleks juba kindlasti positiivne. Aga loomulikult lähme igat mängu võitma, muud varianti ei ole."

Kellel silma peal hoida? Lasha Omanidze

"Olen näinud teda ainult ühes treeningmängus, kus ta mängis poolaja, ja ühes trennis. Ta on väga kiire. Peame veel vaatama, mis tal see õige positsioon on, ta ei pruugi ründes mängida, vaid võib ka kuskil mujal mängida. Ta on päris korralikul tasemel, muidu poleks teda siia võtnud," ütles Omanidze kohta Meijel. Ka Rüütli nimetas grusiini väga kvaliteetseks mängijaks.

Suurim küsimärk - kokkumäng

Kas kõvasti muutunud koosseisu tõttu kokkumäng kannatab? "Kindlasti kannatab. Ei ole selliseid illusioone, et asi oleks praegu juba hooaja alguseks valmis, aga eks mängud annavad juurde ja vaatame, mis hooajaks saab. Praegu on kindlasti veel probleeme," vastas Rüütli.

Savitski märkis samas, et Kalev pole ainus meistriliiga klubi, keda selline mure vaevab: "Ma usun, et hooaja alguses on enamus klubidel probleemid, välja arvatud Sillamäel ja Floral, neil on vist koosseis enam-vähem samaks jäänud. Kõigis muudes klubides - näiteks Narvas, Kaljus, Infonetis - on väga palju muutusi."

Kalevil on siiski profiklubidest vähem treenguid, kus koostööd lihvida, ja kuna meeskond pole endiselt täielikult komplekteeritud, võib kokkumängu kindlasti üheks küsimärgiks pidada. "Põhimõtteliselt täiesti uus meeskond tuleb nullist üles ehitada," märkis Meijel.

JK Tallinna Kalev
Peatreener: Tarmo Rüütli
Abitreener: Daniel Meijel
Kapten: pole veel määratud
Eelarve: 35-40 tuhat eurot (esindusmeeskonna peale)
Koduväljak: Kalevi Keskstaadion / Kalevi kunstmuruväljak
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev II (II liiga)
Klubi värvid: valge, sinine ja must
Koduleht: www.jkkalev.ee
Esimene mäng: 1. märtsil kell 13.00 Sillamäe Kaleviga võõrsil

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Silver Saluste, Daniil Savitski.
Kaitsjad: Ionel Armean, Egert Heintare, Oliver Heliste, Marek Kahr, Ranon Kriisa, Johannes Kukebal, Ragnar Rump, Aleksei Savitski, Alen Stepanjan, Sean Tremaine Whalen.
Poolkaitsjad: Rejal Alijev, Albert Anissimov, Maksim Babjak, Juri Gavrilov, Hans-Kristjan Hansberg, Anton Issakov, Raiko Karpov, Henry Niinlaub, Innar Paal, Tauno Tekko, Lauri Välja.
Ründajad: Nikita Koger, Aleksei Naariste, Lasha Omanidze, Nikita Tšernei, Ian-Erik Valge.

Eeldatav põhikoosseis:

                            Daniil Savitski

Juri Gavrilov     Aleksei Savitski     Egert Heintare     Ionel Armean
                     
Hans-Kristjan Hansberg   Tauno Tekko    Lauri Välja   Aleksei Naariste
                             Nikita Koger
                            Lasha Omanidze

Mitteametlikud talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Rejal Alijev (poolkaitsja, duublist)
Albert Anissimov
(poolkaitsja, Pärnu Linnameeskonnast)
Maksim Babjak (poolkaitsja, Jõhvi Lokomotivist)
Juri Gavrilov
(poolkaitsja, FC Kuressaarest)
Oliver Heliste
(kaitsja, MC Tallinnast)
Anton Issakov (poolkaitsja, Pärnu Linnameeskonnast)
Raiko Karpov (poolkaitsja, FC Kuressaarest)
Ranon Kriisa (kaitsja, Saue Laagrist)
Henry Niinlaub (poolkaitsja, naasis Austraaliast)
Lasha Omanidze
(Gruusia ründaja)
Ragnar Rump (kaitsja)
Silver Saluste (väravavaht)
Alen Stepanjan (kaitsja, naasis FC Viikingit'ist)
Tauno Tekko (poolkaitsja, Tartu Tammekast)

Välja:
Daniel Vazquez Evuy (Ekvatoriaal-Guinea kaitsja, leping sai läbi)
Kevin Ingermann (kaitsja, laen Levadiast lõppes)
Risto Kägo
(poolkaitsja, otsib välisklubi)
Mart-Mattis Niinepuu (väravavaht, liitub Paide Linnameeskonnaga)
Maksim Paponov (poolkaitsja, treenib Sillamäe Kaleviga)
Ats Sillaste (poolkaitsja, tahab mängida profitasemel)
Mikk Sillaste (kaitsja, hakkab mängima madalamas liigas)
Edwin Stüf
(poolkaitsja, on Austraalias)
Stefan Tripkovic (Serbia ründaja, siirdus kodumaale)
Martin Tšegodajev (kaitsja, laen Nõmme Kaljust lõppes, treenib Tallinna Ülikooliga)

Lahtine:
Aladin Šišic (Bosnia ja Hertsegoviina ründaja, kehtiv leping, aga ilmselt lahkub välismaale)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

04.01. Tallinna Infonet (ML) - Tallinna Kalev 7:2 (A. Savitski, Naariste)
11.01. Tallinna Kalev – FC Kuressaare (EL) 0:1
18.01. Narva Trans (ML) – Tallinna Kalev 6:1 (Issakov)
26.01. Tallinna Kalev – Tallinna Levadia II (EL) 3:2 (Naariste 2, A. Savitski)
01.02. Tallinna Flora II (EL) – Tallinna Kalev 1:0
09.02. Jõhvi Lokomotiv (ML) – Tallinna Kalev 1:1 (Anissimov)
22.02. Tallinna Kalev - Tartu Tammeka (ML)

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - Esiliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (12)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

OTSEPILT: Eesti U17 koondis alustab turniiri Liechtensteini vastu  (POOLAJAKS 4:0!)
LEVADIA JA PAIDE 2:0
Rogic polnud rahul
VÄLISMAAL
Välismaa 21.04 | Loe järele: Dortmund hoiab end Bayerni sabas
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
21
Tallinna FCI Levadia
21
Paide Linnameeskond
13
Nõmme Kalju FC
11
JK Narva Trans
9
FC Kuressaare
7
Maardu Linnameeskond
5
Tartu JK Tammeka
4
Viljandi JK Tulevik
4
JK Tallinna Kalev
4
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK