Pohlak: Reim kaasatakse A-koondise tegemistesse (16)

Foto: Gertrud AlatareAivar Pohlaku sõnul reageerib EJL Eesti U-21 koondise madalseisule muudatustega - A-koondis ja U-21 koondis viiakse üksteisele metoodiliselt lähemale.

  • Sul on küsimus, mida tahaksid Aivar Pohlakult küsida? Midagi, mis on sind alati huvitanud, kuid pole olnud kohta, kus küsida? Või hoopis midagi aktuaalset? Saada oma küsimus raul@soccernet.ee ning võid saada oma vastuse!

Laupäeval sai selgeks, et Eesti meister on sel hooajal FC Flora. Mis on florakate edu põhjuseks? Miks ei suutnud Levadia ja Kalju, kel on justkui nimede poolest tugevamad meeskonnad, tänavu florakatele tabelis vastu saada?
Liigitaksin põhjuseid ajas ja hetkes ehk siis pikemas ja lühemas perspektiivis mõjuvateks.

Ajas toiminud peapõhjus oli mõistagi Floras ette võetud strateegiamuutus, kui otsustasime hakata arendama mängijaid ja mängu ja seadsime selle kõrgemale jalgpallurite motiveerimisest ja neist maksimumi väljapigistamisest. Kusjuures see otsus sai tehtud 2009. aasta suvel ja kuigi otsusele järgnesid tiitlid hooaegadel 2010 ja 2011, ei toiminud asi päris nii, nagu olime kirjeldanud ja oleksime soovinud ja aastal 2013 pidime minema teisele ringile ja astuma veel pikema sammu tagasi. Otsuse põhjuseks oli klubi ambitsioonikus, soov areneda Euroopa keskmikklubi tasemele ja veendumus, et see on võimalik ainult nii - omades kindlat klubifilosoofiat ja toetudes selles keskkonnas kasvanud mängijate arendamisele.

Hetkes toiminud põhjustena mainiksin peakonkurentide ebaõnnestunud hooaega ja Flora tegevusi hooaja käigus, millele ka Norbert Hurt on viidanud.

Küllap mõjus Flora kasuks kaudselt ka fakt, et eespool kirjeldatud asjaolud langesid kokku loomuliku põlvkondade vahetusega Eesti jalgpallis.

Foto: Jana PiparNorbert Hurt viis sel hooajal FC Flora üle mitme aasta Eesti meistriks, sealjuures ei ole florakad ilmselt paberil sugugi kõige tugevam meeskond. Kas võib juba praegu väita, et Hurda näol on tegemist ka ühe Magnus Pehrssoni tõenäolise mantlipärijaga? Millised on tema tugevused ja nõrkused, kui võtta neid klubitreeneri ja koondisetreeneri seisukohalt?
Norbert Hurdast kui koondise treenerist on täna vara rääkida.

Viimasel aastal oleme kõnelenud palju mängijate karjääri planeerimisest ja täpselt samamoodi peame planeerima treeneri karjääri, et see kulgeks optimaalselt, ilma liiga järskude hüpeteta üles, mis looduse loogika järele toovad kaasa ka kukkumisi, millest tõusmine ei pruugi olla võimalik. Euroopa jalgpalli tase on sedavõrd kõrge ja siin toimiv konkurents meeletu, mis tähendab, et tõeliseks läbilöömiseks vajab treener nüanssideni paikapandud metoodikat, suurt autoriteeti ja palju kogemusi. Kusjuures koondise treenerile ei ole võimalik anda aega, tema käsutuses on alati riigi ja rahva parimad ja ta peab nendega tegema maksimaalse tulemuse. Ja koondise juures on mingitel hetkedel autoriteet metoodikast olulisem.

Ka praegune FC Flora edulugu kinnitab, et aja andmine ei ole lihtne isegi Eestis ja klubitreeneri tasandil ja sellele tuli kulutada päris palju energiat, aga kohe päris kindlasti on just klubikeskkond see, kus treener saab edasi liikuda ja kus teda on võimalik selles toetada. Norbertit kui klubitreenerit ja Norbertit kui koondisetreenerit ma täna võrrelda ei taha ja ei oskagi ja see on loomulik, sest ta astub ikkagi samme alles esimese verstaposti juures ja ees on veel palju kohti, kus tuleb valida õige siht ja suund.

Samuti olen täna seisukohal, et Norbertist eelmine ja Tarmo Rüütlist järgmine treenerite põlvkond vajab samuti oma võimalust. Kuidas ja mil moel, seda peab näitama aeg.

Lisaks on Eesti jalgpalli jaoks ülioluline, et teised klubid leiaksid oma tee, sest ainult nii suudame kasvatada mängijaid, kellele saab tulevikus toetuma meie rahvuskoondise edu ja siin peavad FC Flora ja Norbert toimima motiveerijatena, sest tiitlit tahavad ju kõik.

Foto: com-cup.comEesti kõige vanem noortekoondis, Martin Reimi juhendatav U-21 koondis on valiksarja mänginud ülimalt kehvasti, olles viie mängu järel kogunud vaid ühe punkti ning sedagi 0:0 koduviigist San Marinoga. Ka ülejäänud mängudes on Sinisärkidel värav löömata. Milles on põhjused?
Alustuseks märgin ära, et meie U-21 koondis mängib paljuski ühe tsükli võrra nooremas koosseisus, aga see oleks liiga lihtne vabandus, sest eespool kõneldud FC Flora tegi just nende mängijatega tulemuse.

Umbes kaks nädalat tagasi istusime kolmekesi Martin Reimi ja Janno Kivisillaga ja arutasime olukorda U-21 koondises. Kohtumisele olid eelnenud arutelud samal teemal liidu kontoris. Konkreetsete murekohtadena kirjeldasime ära kasvava metoodilise lõhe A- ja U-21 koondise vahel ja U-21 koondise põhituumiku moodustavate FC Flora mängijate (0:5 kaotusmängus Rootsi vastu 7 meest algkoosseisus) teistsuguse mängukäsitluse, kusjuures tahan rõhutada, et otsisime probleemi, mitte süüdlaseid.

Loomulikult kaasnesid aruteludega ka otsused - Martin Reim kaastakse A-koondise tegemistesse eesmärgiga viia U-21 koondis A-koondisega sarnase lähenemise ja metoodika alla ja U-21 koondise treenerite tiimi täiendatakse FC Flora abitreener Jürgen Henniga.

Kommentaarid

Jaan95   •  
(80.254.150.***)
Mis naiste koondistest saab? Seal on seis veel viletsam.
barca   •  
(90.191.168.***)
pohlak on kuskil ühe targa ajuraku üles leidnud lõpuks ,saab ise ka aru et on olnud vahepeal alice imedemaal ,,,,muidugi see hea uudis et pohlak kah lopuks motleb peaga mitte lambakasukaga !! :))
Reim annab kovasti juurde A koondisele selles pole kahtlustki edu talle ja pane rootsi mädanev kala paika lopuks
Mart   •  
(36.75.120.***)
Aru ma ei saa mis Reimi pushimine see siin Eestis käib, ei ole iga hea mängumees automaatselt ka hea treener, nagu eestis tihti ette kujutatakse. Ei saanud Reim ei floras ega ka noortekoondisega hakkama, tuleks teine amet valida :)
to Mart   •  
(90.191.200.***)
Reim ei saanud Floras hakkama? Et...mis asja...oota mul kiilub kinni praegu, kas asi minus või ei, aga kas Reim mitte ei võitnud kahel aastal järjest, esimese laksuga Eesti Meistritiitli?
ddd   •  
(2001:7d0:844c:8801:642.***)
Reim ei sobi treeneriks ja see on fakt.Te vaadake ,milliseid otsuseid ta praegu teeb u21,see on ju näitaja ometi.Mõelge kasvõi natuke ka vahest.San Marinoga mäng oli teie arust hästi läbi mõeldud,kuradi soe pead olete.
to ddd   •  
(193.40.244.***)
vaata mis satsiga on tegemist. saamatud noored kutsikad kes pildistavad end igal hetkel hea et nutikat mängusoki sisse ei pane ja selfit ei tee kaitses
qqq   •  
(82.131.122.***)
Kui flora järgmisel aastal meistriks ei tule siis arvavad flora fännid sama ka hurdast
Fff   •  
(83.191.187.***)
Mis see noor kutsikas siia puutub,treener on selleks,et poisse mängima panna ja motiveerida.Poisid tahavad mängida,aga treenerist pole ju asja,kui ta otsused on pehmelt öeldes idiootlikud.Kui see mees A koondise juures toimetama hakkab,siis on ka meeskond omadega pees
Hm   •  
(85.253.51.***)
Mina loen siit hoopis välja, et Reimi viiakse mõnes mõttes õppima A koondise juurde.
WM   •  
(213.168.0.***)
Uskumatult halb otsus - mehel pole mitte mingeid saavutusi ette näidata koondiste juures ning selline vägisi pushimine Pohlaku poolt on ikka uskumatult kole...
Õige   •  
(82.131.34.***)
Reim saadetakse jah koondise juurde pigem seda A koondise ja u21 koondise lõhe lihvima, et taseme vahe liiga suureks ei läheks.
Mõistagi, et kogemused annavad ainult uusi kogemusi juurde, meil ei ole väga palju inimesi kasutada antud situatsioonis. Me peame mõtlema, mis oleks kõige parem valik nii noortele kui ka A koondisele.
Mitu pead on ikka mitu pead, eks ole?
Kui me see aasta jälle ei suutnud mõlemas koondises laineid lüüa, siis tuleb luua muutusi, on mul õigus?
Aga mis muutusi te veel tahate siis? Palkame endale maailma tippude tipu ja ta siis teeb neist maapoistest robotid ja nii lihtne see ongi?
Avage silmad ja saate aru ka, et see vahe teiste riikidega on meeletu.
Me ei saa võrrelda end Inglismaaga ega teistega, sest esiteks on meil rahvaarv 50 miljonit korda väiksem vähemalt. Peame hakkama saama olemasolevaga.
Meil on see võimalus seal kedagi koodiste juures kaasata, siis miks me seda ei peaks ära kasutama?
Minu arust igati normaalne plaan. Andke aga minna, miks mitte proovida :)
@Õige [WM]   •  
(213.168.0.***)
Küsimus ei olegi selles, et kas tuleks kedagi kaasta kohalike vutitreenerite seast. Mitte ainult ei tule - vaid peabki! Probleem on selles, et selleks tüübiks on Reim. Mees kes on Koondise eesotsas täielik null olnud ja kelle puhul pole mingi saladus, et Pohlak on juba aastatid teda tagant surunud.

Ma tooks antud juhul paralleeli hasartmängude statistikast, kus sa oled 10 mängu järjest kaotanud ning siis otsustad veel 11. kord sama panuse peale raha panna. Muidugi statistikale tuginedes tuleb ka ühel hetkel selle mehe alt üks korralik tulemus, aga taolise seeria / mängujooniste puudumise / halva juhendaja puhul peaks just selleise statistilise lootuse peale välja minema.

Võtke Prins, Kristal, Koser või kasvõi Hurt kui midagi muud enam üle ei jää, aga ei ole vaja vägisi meest nõnda edasi vedada. Nagu kolmelist veaks algklassidest gümnaasiumi lõpuni välja jutuga, et poisid arenevadki hiljem ja "tal on hea pea, küll ühel päeval avaneb"

Ääretult kurb lugeda seda uudist lihtsalt.
io   •  
(82.147.163.***)
u-21 koondis näitab, et taseme vahe aina käriseb. kui tulemused on kehvemad kui kõigil teistel väikeriikidel, siis ei tasu arengust rääkida. see on pigem osavõtt kui reaalne võitlemine.

reimi kaasamine A koondise juurde on täielik silmakirjalikkuse tipp. millega ta sellise poputamise ära on teeninud? tema asemel võiks olla kristal, ratnikov või kes tahes, kes meistriliiga võitnud treenerina. kui flora tuleb meistriks on see tänu teadlikule arengule, mis viib mängijad ja eesti jalgpallistiili uuele tasemele ja kui keegi teine tuleb meistriks peaks nad end süüdi tunnistama, et nende meeskonnal puudub plaan ja tulevik. täitsa arulage mõtlemine.

ja veel ei saa ma aru, mispärast seda flora tegelast u-21 koondise juurde vaja on? sellepärast et flora tüübid koondises end veel kindlamalt tunneks? võibolla võtaks aluseks hoopis levadia mängijad ja nägemuse - 10 aastat järjest olla eesti nr1 või nr2 (või isegi 16 aastat kui 2 kolmandat kohta sisse arvata + 1 neljas koht), siis ei ütleks et tegemist on lühinägeliku meeskonna juhtimisega. pigem on levadia olnud stabiilne meeskonna arendaja mitte lühikese edu tagaajaja nagu flora (ja olgu öeldud, et euroopas pole veel kordagi ühtegi meeskonda võidetud kahe mängu peale - 20 aastat!! - sama kordub u-21'ga praegu, kes pole aastaid enam ühtegi keskmikku võitnud)
Jaan95   •  
(80.254.154.***)
To: io
Koondisess ei saa leegionäre palgata Pluss U21-te ei saa ka penskareid tuua.
Noh...   •  
(89.235.198.***)
kõik planijärgselt toimib....selles mõttes
et uued peamenedzerid A-koondisele on valmis!
Reim&Hurt ! NB! Teie au kohustus viia Eesti MMile 2018!
Ja juba seal Moskvas saavutada teise koha....Miks teise_?
Sellest räägime järgmises seerias))))
lala   •  
(193.34.40.***)
A mis sai nendest u17 u19 eliitliigadest jms ? pangugi mingi punt kokku, kes noorest saadik liiguvad koondisesse. Aegajalt nõrgemad praagitakse välja ja tugevamad tuuakse juurde ja nii võiks sellise pundi panna ka ML'i mängima. Õpivad vähemalt kokkumängu jne

Sisene
NIMEKIRJAD
KUUM SISU
VÄLJAMAALT
Antonov otsib sõjaolukorras Armeeniast pääseteed: pole öeldud, et oled pask mängija, mine ära, aga selle treeneriga ma platsile ei saa
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
21
13
3
5
41:13
42
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 19.00 Welco  - Kuressaare (karikavõistlused)
  • K, 19.00 Kalju - Tulevik (Premium liiga)
  • N, 19.00 PJK - Elva (Esiliiga)
  • L, 16.00 Kuressaare - Kalev (Premium liiga)
  • P, 13.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kalju - Legion (Premium liiga)
  • P, 16.00 Flora - Saku (naiste meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
42
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK