Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2018 (5)

Kui kohtuvad kaks põlvkonda ehk 34-aastane Dmitri Kruglov (keskel) ning temast täpselt kaks korda noorem Kristofer Piht (paremal). Foto: Liisi Troska

Soccernet.ee marsib oma hooaja kokkuvõtetega aina edasi ning täna võtame luubi alla 2018. aasta parimad noormängijad ja vanameistrid.

Oleme jõudnud nii kaugele, et number kahega algavad sünniaastad pole enam mingi haruldus ning sajandivahetuse põlvkond ongi päris talendikas. Eelmisel aastal selle kategooria kinni pannud Markus Poom enam kandideerida ei saa, kuid teisel kohal olnud Mark Anders Lepik ning kolmandaks jäänud Mihkel Järviste on ka tänavu esindatud. Paljud U19 koondislased pidid aga leppima kõigest äramainimisega.

Vanameistrite read said sel aastal kõvasti värskendust ning mitmed väga kõvad nimed pidid uutele tulijatele ruumi tegema. Tiitlikaitsja Tarmo Neemelo on aga endiselt konkurentsis ja valmis lugejate hääli korjama.

REKLAAM

Soccernet.ee liigitab 2000. aastal ning hiljem sündinud pallurid noormängijateks ning veteranideks 1985. aastal ning varem sündinud mängijad.

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 11. novembril ja suletakse täpselt kaks nädalat hiljem, 25. novembril.

Premium liiga parimad noored (tähestikulises järjekorras):

Foto: Jana Pipar / EJLMihkel Järviste
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
26 mängu (12 põhis); 0  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Järviste kuulus Soccernet.ee toimetuse valikusse juba mullu ja fännide hinnangul oli ta eelmise hooaja paremuselt kolmas noormängija.

Nüüd oodati temalt konkreetset sammu edasi, aga statistiliselt seda tulnud ei ole, sest erinevalt eelmisest aastast ei ole ta Premium liigas väravaid löönud. Põhjus võib olla ka selles, et platsil pole talle leitud kindlat rolli. Eelmisel aastal mängis ta selgelt number 10 kohal, aga tänavu on ta olnud madalamal ja ka äärel.

Samas oli ta U19 koondises kindel põhimees ja ka Kaido Koppel on tegelikult teda usaldanud mullusest rohkem - minutite arv on kasvanud ca 50 protsendi võrra.

Foto: Liisi TroskaSteve Kingue
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
13 mängu (12 põhis); 3  (0 penaltist); 1 väravasöötu; .

Tallinna Kalevi peatreener Argo Arbeiter on sageli mängujärgsetes kommentaarides rääkinud, kuidas tema 18-aastased keskkaitsjad saavad Premium liigas suure kooli. Parimaks näiteks on tõenäoliselt Kameruni mees Steve Kingue.

Kuigi üleminekuaken oli juba kinni läinud, siis välismaalt sai endiselt täiendusi tuua ning Kalev leidis augusti alguses Kingue üles - Kameruni noortekoondislase, kes on U17 vanuseklassiga käinud ka Aafrika Rahvaste Karikal.

Lühikese ajaga on 18-aastane mängumees InStati andmetel jõudnud liiga parimate keskkaitsjate hulka. Ta läheb väga julgelt ja võimsalt kahevõistlusesse ning kuivõrd ta on mänginud ka poolkaitses, siis tõuseb ta ka ise aktiivselt palliga rünnakule.

Foto: Brit Maria TaelMark Anders Lepik
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg
14 mängu (11 põhis); 10  (0penaltist); 3 väravasöötu; .

Kui Järviste oli eelmise aasta paremuselt kolmas noormängija, siis nüüd on järg jõudnud teise kohani. Mullu kolm väravat kõmmutanud ründaja on tänavu selgelt läbi murdnud.

Põhimõtteliselt jättis Lepik vahele kogu hooaja esimese poole, aga pärast seda on tõusnud Flora esiründajaks. 14 mängu, 10 väravat ja kolm söötu. InStati statistika kohaselt on ta liiga paremuselt kaheksas ründaja ja kõik mehed eespool on mänginud palju rohkem ning on oluliselt kogenumad.

Tasub mainida, et Lepik sai alles poolteist kuud tagasi täisealiseks. Tulevik tundub helge ja väga põnev on jälgida, kuhu Lepik veel juurde suudab panna ning mis on tema lagi.

Foto: Gertrud AlatareKristofer Piht
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg
24 mängu (15 põhis); 5  (0 penaltist); 2 väravasöötu; .

Lepiku koondisekaaslane Kristofer Piht on Flora ründajast aasta noorem, aga U19 EM-valikmängudes oldi koos ründes. Piht liitus Paidega juba eelmisel suvel, aga nüüd on ta lõpetamas esimest täispikka hooaega.

Piht on heas mõttes ülbe mängija - vahet ei ole, kas vastas on mõni noortekoondislane või näiteks vanameister Dmitri Kruglov, kõigi vastu võtab ta ette. Ta on võrdlemisi pikk, vibaliku kehaga kiire ründaja ja suudab hästi palli katta.

Kui mullu sai ta hooaja lõpus platsile 315 minutiks ja väravad jäid löömata, siis tänavu on Vjatšeslav Zahovaiko teda täiega usaldanud - ligi 1500 minutit ja vastutasuks viis tabamust. Kuigi tal on kirjas lausa 24 mängu, siis mõned on jäänud pidamata küllaltki positiivsetel põhjustel. Nimelt käis Piht end suvel näitamas Taani kõrgliigaklubis Vejles ning Poola meistermeeskonnas Varssavi Legias.

Foto: Brit Maria TaelMaksim Tšerezov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 17
Senine hooaeg
21 mängu (14 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; .

U19 koondise poolkaitsja ja kahe ründaja kõrvale valis Soccernet.ee toimetus välja ka keskkaitsja Maksim Tšerezovi, selle vanuseklassi ühe kindlaima kaitsja.

Mullu jäi Tšerezov napilt toimetuse poolt esiletõstetud mängijate seast välja, aga sel hooajal on ta teinud selge arenguhüppe. Mõneti üllatuslikult on ta olnud eriti just uue peatreeneri Cenk Özcani käe all kindel põhimees, kuivõrd kirjas on tal lausa 14 algkoosseisumängu. Ja tema poolt saab veel ka järgmisel hooajal selles kategoorias hääletada.

Tšerezov mängib küll keskkaitses, aga seda tänu mitte oma pikkusele, vaid muudele omadustele. Mängustiililt võib teda kõrvutada Maksim Podholjuziniga - palliga kvaliteetne, aga mitte füüsiliselt suur kaitsja. Samas võib 17-aastane noormees veel kõvasti kasvada ja ka liha luudele saada.

Napilt jäid valikust välja: Arseni Kovaltšuk (Trans), Kaspar Laur (Kalev), Reno Mark (Vaprus), Mairo Miil (Kuressaare), Kristjan Pelt (Paide), Oliver Rass (Kuressaare), Henri Välja (Paide). 

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2017: 1. Markus Poom, 2. Mark Anders Lepik, 3. Mihkel Järviste
2016
: 1. Ander Ott Valge, 2. Markus Poom, 3. Rait Läll
2015
1. Kaspar Mutso, 2. Michael Lilander, 3. Jan Kokla
20141. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Premium liiga parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Oliver TsupsmanRimo Hunt
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg
28 mängu (20 põhis); 14  (0penaltist); 2 väravasöötu; .

Uus aastakäik noori vanameistreid on peale tulnud ning meie valikusse mahub neist koguni kaks. Esmalt Rimo Hunt, kes vahetas ühendklubi FCI Levadia särgi talvel ootamatult Nõmme Kalju oma vastu. Täit selgust pole selles üleminekus tänase päevani.

Hunt on olnud Kaljus liider nii väljakul kui ka selle kõrval. Vajalikul hetkel on olnud ta mängijate suhtes ka kriitiline, aga meistritiitel on nii-nii lähedal. Kaljus on ta olnud vaid ühe hooaja, aga juba on selle meeskonna üks nägusid, nagu ka terve liiga oma.

Hunti kui mängijat eriti ilmselt iseloomustama ei pea, aga hooaja teises pooles on olnud teda väga põnev jälgida. Trennis pole ta põhimõtteliselt käia saanud, aga pea igas mängus on ta vaatamata tervisemuredele kohal - aeg-ajalt alustab, vahel sekkub vahetusest. Oma tähtsad väravad on ta ikka ja alati ära löönud.

Foto: Brit Maria TaelGert Kams

Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 3  (0penaltist); 14 väravasöötu; .

Hundi eakaaslane Kams pääseb samuti esimest korda vanameistrite sekka ja igati vääriliselt. Eelmise hooaja numbritega tal siin tõenäoliselt kohta poleks olnud, aga tänavu on 33-aastane vanameister olnud fenomenaalne.

Vahepeal pildilt maas olnud Kams saab nüüd juba Martin Reimilt kutseid ka tähtsamates mängudes ning seda täiesti õigustatult. 14 väravasöötu on paremajalgse maestro kohta väga kõva number, liiga paremuselt kolmas näitaja.

Kamsi jaoks pole vahet, kas ta mängib Kalju, Levadia või Viljandi Tulevikuga - sajaprotsendiliselt pühendunud ja näljane on ta alati. Oma kogemustega sobib ta üldiselt noorde Flora meeskonda suurepäraselt ning kaptenipael on seal absoluutselt õige mehe käevarre ümber.

Foto: Brit Maria TaelDmitri Kruglov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 5  (4penaltist); 17 väravasöötu; .

Ühendklubi tekkides sai Aleksandar Rogic Infonetist oma usaldusisiku Levadiasse kaasa ning nii ongi Kruglov järjekordse suurepärase hooaja kokku pannud.

Omas elemendis ei ole Kruglovile ega tema vasakule jalale liigas endiselt vastast. On näha ja tunda, et Dima naudib Levadias Rogici käe all mängimist ning välistatud ei ole, et koos tehakse lõpuks ka puhas töö.

Kui juba Kamsi 14 väravasöötu on muljetavaldav, siis Kruglovi 17 on veelgi võimsam. Tema söödu- ja tsenderduste numbrid on statistiliselt aga lausa kosmos. InStati indeksi andmetel on 34-aastane legend Liliu ja Zakaria Beglarišvili järel liiga paremuselt kolmas mees.

Foto: Liisi TroskaTarmo Neemelo
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 36
Senine hooaeg
29 mängu (10 põhis); 6  (0 penaltist); 4 väravasöötu; .

Vana hea Tarmo Neemelo mängib sel aastal uues kuues, aga samas rollis. Kuigi tema vorm oli hooaja vältel kõikuv, siis lõpuks teeb ta ikkagi oma klassikalise ära.

Kõik vastased tunnistavad pärast Paidega mängimist nagu ühest suust, et "me ju teame, mida Neemelo teeb, aga ikka ...". Penaltite teenimises on Neemelo liigas number üks ja kui tema mängulõppudes sisse vahetatakse, siis hakkab juhtuma. Alati.

Neemelo liigub aasta-aastalt aina rohkem aegluubis, aga ta kasutab oma keha niivõrd geniaalselt, et kui sööt temale jalga tuleb, siis ei ole sealt enam võimalik palli kätte saada. Õhuvõitlustest ärme üldse räägigi. Kristofer Pihti ja teiste noorte meeste jaoks on Neemelo fantastiline mängija, keda kõrvalt jälgida ja kelle kaudu kogemusi omandada.

Foto: Brit Maria TaelDmitri Prošin
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg
28 mängu (28 põhis); 7  (1 penaltist); 1 väravasöötu; 10 

Eelmisel hooajal Venemaa tugevuselt kolmandas liigas Velikije Luki Energias pallinud Prošin on tagasi Narvas ning tegi taas väga korraliku hooaja.

Vanust on Prošinil muidugi 32 eluaasta asemel 34 ning 2016. aasta numbreid tuleb nüüd jagada täpselt kahega. 14 värava ja 2 söödu asemel on statistikareal numbrid 7 ja 1, kuid samas on ka tema positsioon muutunud. Kaks aastat tagasi oli Prošin klassikaline kastist kasti poolkaitsja, kuid nüüd täiskohaga äärekaitsja.

Kui Trans mängis tänavu viie kaitsjaga, siis oli Prošin asendamatu ning tema puudumisel pidi meeskond hakkama lausa formatsiooni muutma. Vaatamata vanameistri staatusele on tal jätkuvalt sees korralik purakas ja ta jõuab kõvasti tööd rabada.

Napilt jäid välja: Aleksandr Dmitrijev (Flora), Artur Kotenko (Trans), Pavel Londak (Kalju), Hidetoshi Wakui (Kalev).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2017: 1. Tarmo Neemelo, 2. Artur Kotenko, 3. Dmitri Kruglov
20161. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Kristjan Tiirik
2015
1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Joel Lindpere, 3. Kristjan Tiirik
20141. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

Kommentaarid

Wakui   •  
(195.80.106.***)
Hmm, Wakui väljajätmine on huvitav otsus. Mitte, et teised ei vääriks seal olemist, aga Wakui hooaeg, eriti teine pool, on olnud väga tugev.
Jukka   •  
(2001:7d0:5580:5980:68e.***)
Hunti ja Kamsi pigem küll ei loeks vanameistrite hulka. Silkavad teisel väljakul nagu noored jumalad. Neemelo Tarts on, aga tõeline vanameister.
Kams   •  
(78.24.199.***)
ongi juba lõpetamas, seega vanameister. Millal see Hunt seal platsil silkand on? Tuleb vist prillid muretseda.
Oi   •  
(108.171.129.***)
Miks Kams vääritult tabelis on? Vast ikka väärikalt.
Tartu   •  
(176.46.98.***)
ja see tagumine noor nr 99 . Levadia järgmiste aastate tegija !!!

Sisene
LIVE: Neymarita Brasiilia püüab edasipääsu ära kindlustada  (Casemiro!)
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM-I KAHEKSAS PÄEV
Memo | Suures duellis möllasid vahetusründajad. Viik sobis hetkel mõlemale
Kris Ilves | Mbappe võib asjade kokkulangemisel juba nelja aasta pärast Klose rekordit ohustada
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUMÄNG
MM TÄIES HOOS
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
PÕNEVAT
MM KATARIS
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11