Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2015 (11)

Foto: Jana PiparSelle aasta noorte ja vanameistrite nimekiri paistab silma erakordselt esindusliku kogenud pallurite nimekirjaga ja mitu päris kõva nime pidi kõrvale jääma.

1982. aasta tõi ilmselgelt Eesti jalgpalli mitu väga korralikku tegijat, sest näiteks ründeässad Kristjan Tiirik ja Tarmo Neemelo jäid esimestena pääsust tõotatud maale ilma. Samuti ka eelmisel hooajal Soccernet.ee kokkuvõttesse mahtunud Liivo Leetma, Deniss Malov ja Taavi Rähn.

Noortegi seas on valik väga tugev ja neli nime viiest on päris uued, kuid eranditult kõik on väga tublil tasemel. Fännidel, kes lõplikult parima välja selgitavad, on kindlasti ees palju unetuid öid, sest valik ei tule lihtne.

Parimate noorte valikusse kuuluvad sel aastal 1997. aastal ja hiljem sündinud mängijad, vanameistrite alla liigituvad 1982. aastal ja varem sündinud mängumehed. 

Parimad noormängijad (tähestikulises järjekorras):

REKLAAM

Foto: Imre Pühvel

Michael Lilander
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: Äärekaitsja
Sünniaeg: 20.06.1997 (18)
Senine hooaeg
27 mängu (25 põhis); 0 (0 penaltist); 0; 0.

Väga ootamatult kerkis juba kõigest 17-aastasena kogenud Paide Linnameeskonna üheks põhijõuks. Korraliku CV-ga mängijad jäid pingile, kuid nooruke Lilander sai paremkaitses järjest täismänge.

Päris hooaja hakul veel Paide duublis mänguaega teenimas käinud Lilanderi pealt esimeses ringis veel lekkis, kogenematus andis tunda. Meelis Rooba säilitas aga külma närvi ja aegamööda hakkasid tulema ka kindlad esitused.

Oma debüüthooaja teinud Lilander paistab silma korraliku tehnikapagasi ja hea tsenderdusega, mängustiililt meenutab praegust Eesti parimat paremkaitsjat Taijo Tenistet.

Foto: Imre Pühvel

Martin Miller
Klubi
: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 25.09.1997 (18)
Senine hooaeg
23 mängu (18 põhis); 0 (0 penaltist); 3; 0.

Eriti paistis teist aastat Eesti kõrgeimas seltskonnas kaasa teinud Miller silma hooaja alguses. Ohtralt tuli tema aadressil kiidusõnu nii toetajatelt kui ka Tammeka peatreenerilt Indrek Koserilt.

Miller oli üks liiga parimaid noori ka eelmisel aastal. Kui mitmel teisel pole areng päris soovitult jätkunud, siis tema on ilmselge sammu edasi astunud ja dikteerib Tammeka rünnakuid juba põhikohaga.

Millerit iseloomustavad mitte kuigi eestlaslikult pehmed puuted ja suurepärane platsinägemine, kindlasti on ta vähemalt oma klubis üks parima tehnikaga mängijaid. Kui ta väljakul viibib, siis on tema isu juba kaugele näha ja ta paneb kohe asjad juhtuma.

Foto: Jana PiparKaspar Mutso
Klubi
: Tallinna Levadia
Positsioon: Kaitsev poolkaitsja
Sünniaeg: 01.08.1998 (17)
Senine hooaeg
8 mängu (7 põhis); 1 (0 penaltist); 10.

Selle hooaja vaieldamatu komeet, ilmus mais järsku Levadia pingile, kuid debüüt tuli alles augustis. Enne seda ei osanud keegi temast midagi arvata, oli lihtsalt üks Marko Kristali kummaline käik - eriti ta ju noori ei usalda. Tänaseks on ilmselt enamike arvamus 180-kraadiliselt pöördunud.

Ainuüksi see fakt, et Kristal teda nõnda palju platsile laseb, räägib 17-aastase Mutso kohta päris palju. Väljakul on ta justkui vana rahu ise, tema osadest meeskonnakaaslastest kaks korda väiksem vanus ei kuma kusagilt läbi.

Mis nüüd edasi? Sel hooajal tal vedas, et Levadial vigastustega probleeme tekkis, mis talle võimaluse kinkisid. Kas järgmisel aastal on ta juba stabiilne põhimees või oleks kaval minna mõnda väiksemasse klubisse laenule? Eks talv annab vastuseid.

Foto: Imre PühvelKarl-Romet Nõmm
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 04.01.1998 (17)
Senine hooaeg
23 mängu (23 põhis); 47 (2 penaltist); 10.

Hooaja alguses oli Viljandi Tuleviku väravavaht üks kõige ebameeldivamaid positsioone liigas - kui nullimängu ei tee, siis järgmisel nädalavahetusel oled pingil. Nõmm tõmbas ilmselgelt pikema kõrre ning mõne nädala eest andis Martti Puolakainen olelusvõitluses alla ja teatas Soome naasmisest.

Kindlasti on päris raske olla 17- või 18-aastasena püsimajäämise eest võitleva klubi esiväravavaht, kuna tööd on ja mitte vähe. Edwinvandersariliku kehaga Nõmm teigigi kahtlemata palju apsakaid, kuid sai kirja ka nullimänge ja korduvalt tassis meeskonda. 

Eriti heas valguses paistis Nõmm võrdluses Puolakaineniga. Eksimused eksimusteks, kuid ta jättis "oma" mängudes palju enesekindlama mulje. Paar aastat veel ja ehk eemaldab kogemus ka need pisivead.

Foto: Rein MurakasRasmus Tauts
Klubi
: Tartu Tammeka
Positsioon: Ääremängija
Sünniaeg: 07.01.1997 (18)
Senine hooaeg
28 mängu (25 põhis); 2 (0 penaltist); 50.

Tauts on ainus, kes oli selles kategoorias esindatud ka mullu ning ta saavutas Soccernet.ee fännide ennustuses kõrge teise koha. Kas nüüd kuldab ta selle üle?

Kahtlemata on ta üks suurfavoriite, kuid pole päris seda loodetud hüpet edasi teinud. Stabiilsust on juurde tulnud ja Milleriga paistsid nad küll eredalt silma, aga Tautsilt ootaks juba sellises seisus Tammeka vedamist.

Tasub meelde tuletada, et kõigest esimest aastat täisealisel mehel lõpeb juba kolmas Premium liiga hooaeg. Kui nüüd mingil hetkel karjääris järgmine samm astuda, siis on tal võrreldes enamike omaealistega ette näidata ikka väga kõva kogemustepagas.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2014: 1. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Imre Pühvel

Aleksandr Dmitrijev
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Kaitsev poolkaitsja
Sünniaeg: 18.02.1982 (33)
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 1 (0 penaltist); 60.

Märkamatult on Aleksandr Dmitrijev jõudnud ka selle kategooria kõlbulikuks ja see on talle Soccernet.ee kokkuvõtetes juba kolmandakas nominatsiooniks. Vanameistri tiitlit ei kipuks talle aga veel üldse panema, pigem ikkagi lihtsalt meister.

Infonetis on ees niivõrd kogenud Andrei Kalimullin ja alles lõpetas igiliikur Konstantin Nahk ehk võib öelda, et Sanja käib alles lapsekingades - need kuldsed aastad peaks temale alles tulema.

Ei tea, kas vanuse tõttu, kuid oma keha eest oskab ta vist nüüd paremini hoolt kanda, sest tavaliselt on tal vigastuste rindel hooaja jooksul ikka ühtteist kogunenud, kuid tänavu tegi ta kaasa praktiliselt kõik mängud.

Foto: Brit Maria Tael

Andrei Kalimullin
Klubi
: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 06.10.1977 (38)
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 1 (0 penaltist); 40.

Tunamullu parim ja eelmise aasta hõbe, mis tuleb tänavu? Selle 38-aasatase vanameistri puhul on tõesti vaid üks küsimus - kaua veel?

Kalimullin on juba ammu "liiga vana", kuid ikka ta tuleb igal kevadel uuesti välja ja teeb järjekordselt ülimalt korraliku hooaja. Samas on Infonetil ka nii palju noori mängijaid, et selline kogenud kala kulub neile igati marjaks ära.

34 mängu kokku, 34 mängu põhis - need on tema puhul täiesti tavalised numbrid ning kui eelmisel hooajal eeldasime, et küll näeb teda siin nimekirjas ka tänavu, siis täpselt sama seis on ka praegu.

Joel LindpereFoto: Jana Pipar
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründav poolkaitsja
Sünniaeg: 05.10.1981 (34)
Senine hooaeg
27 mängu (24 põhis); 4 (1penaltist); 30.

Kahtlemata selle hooaja kõige "seksikam" üleminek, kes andis liigale väga palju juurde. Tema vürtsikad väljaütlemised nii platsil kui ka mängujärgselt meediale tekitasid korralikult vutifolkloori.

Koondises tänavu 100. mängu pidanud ja uhke mütsi saanud Juki on oma kogemustega mehe eest väljas olnud ja tribüünidele on pidevalt kuulda, kuidas ta nooremaid kolleege ärgitab.

Pole selge, mida Lindpere järgmisel hooajal plaanib, kuid Kalju ajalukku on ta igatahes juba värvika peatüki kirjutanud ning oma koha on ta ka erakordselt tuusas vanameistrite nimekirjas auga välja teeninud.

Foto: Gertrud Alatare

Sergei Pareiko
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 31.01.1977 (38)
Senine hooaeg:
31 mängu (31 põhis); 25 (3 penaltist); 51.

Vana hea Pareiko oli üle aastate taas meistriliigas ning furoori tekitas ta palju. Jätame selle viimase mängu sinnapaika, eks see tekitas kõigile erinevaid emotsioone.

Nagu Magnus Pehrssoni valikud näitasid, siis ta hindas Pareikot endiselt äärmiselt kõrgelt ning ta pälvis Eesti liiga väravavahtidest ainsana kutseid ka valikmängudeks.

Vaatamata sellele kurvale klubikarjääri lõpule, oli Pareikot taas Eestis pallimas näha väga südantsoojendav. Sai suure mängijakarjääri viimasele vaatusele terve aasta vältel vahetult kaasa elada ja just seda Pareiko ise ka tahtis - fänne tänada.

Foto: Imre Pühvel

Vjatšeslav Zahovaiko
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 29.12.1981 (33)
Senine hooaeg
27 mängu (22 põhis); 17 (2 penaltist); 81.

Eesti meistriliiga kõigi aegade väravaküttide edetabelis tubli teist kohta hoidev Zahovaiko oli täielik Paide Linnameeskonna vedur. Isegi üllatav, et Paide temast nii palju sõltus.

Meeskonnas oli ju näiteks mullu Premium liigas kümme väravat kõmmutanud Rasmus Tomson, aga täna kipuks küll arvama, et ilma Slava väravateta oleks ilmselt Paide 2016. aastal esiliigas.

Tänavu mõnevõrra üllatuslikult jalgpalli juurde jäänud Zahovaiko on juba ühe käe treeneritööle andnud, aga uusi traumasid tal juurde ei tekkinud. Kas ainult mängukeeldudega kohtumisi vahele jätnud vanameister tahab järgmisel aastal parema ettevalmistuse juures veelgi hullema hooaja kokku panna?

Napilt jäid valikust välja: Tarmo Neemelo (Kalju), Kristjan Tiirik (Tammeka).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2014: 1. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kuidas Palun?   •  
(2001:7d0:8585:6901:8c2.***)
Aga Vlasiy Sinyavskiy ??!!
Aakuson   •  
(194.150.65.***)
Magnus Villota
Parandus   •  
(90.190.8.***)
Nõmm Karl Romet on praegu veel 17.aastane (04.01.1998)
jep   •  
(84.50.192.***)
magnus villota mängis pmst terve hooaja KESKKAITSET, kohta, mida mängivad tavaliselt ju siiski kogenud mängijad... ja sai seal päris hästi hakkama.
ätt   •  
(85.253.88.***)
Olumets ja Krõm on ka taas sedapuhku valikust välja jäänud.
miks   •  
(85.196.221.***)
miks puudub villota ?
kas nõmm oli tõesti parem kui tamm?
järmine aasta tahaks siin näha ka lenki.
Magnus   •  
(217.71.47.***)
Villota välja jätmine ikka tõeliselt suur apsakas. Suurem kui kõik Nõmme apsakad kokku
haha villuta   •  
(82.131.127.***)
mingi puine lambioss pärnust, kes mängis vaid seetõttu, et treener haibib ilma asiata teda lolololol. tho lenk võinux küll seal olla
to miks   •  
(90.190.8.***)
Loe artikkel ka läbi, siis saad vastuse küsimusele, miks puudub Tamm(vv Kristjan Tamme?)...
Jaan95   •  
(80.254.154.***)
Naljakas lugemine: igaüks püüab oma lemmikut sisse suruda. Ükskõik mis tasemel see ka poleks.
Rainer   •  
(83.180.1.***)
See vaid toimetuse valik ju... Keegi ei keela hääletusel enda lemmikule häält anda...nii et ära halage et see v.töö mängija puudu.

Sisene
LEVADIA-FLORA
PARIMAD KESKVÄLJAMEHED
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
LEVADIA-FLORA
MUUTUSED IDARINDEL
Ametlik: Narva Transi asub juhendama nimeka soomlase isa
VÄLISLIIGAD
JUTUD-JUTUD-JUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia tiitlišanss on ca 70 protsenti, aga aasta edukaim võistkond ikkagi Flora
VÄLISMAA PARIMAD
PARIMAD KAITSETALAD
Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021
SILM PEALE!
Vooluga kaasa liikumist armastav Jürgen Henn: mängu ajal olen pulsikellale päris kõrgeid numbreid saanud
HOOAEG LUUBI ALL
Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
Premium liiga hooaja enim arenenud mängijate valik sisaldab tänavu läbimurde teinud noori, aga ka mõningaid hiliseid avanejaid, kelle hulgast ühe mehe võiks ristida suisa igaveseks arenejaks.
KOKKUVÕTTED 2021
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
30
25
2
3
81:31
77
2.
Tallinna FC Flora
30
22
7
1
83:20
73
3.
Paide Linnameeskond
31
17
8
6
61:32
59
4.
Nõmme Kalju FC
31
13
6
12
54:39
45
5.
Tallinna JK Legion
31
11
7
13
49:46
40
6.
JK Narva Trans
31
8
6
17
34:61
30
7.
FC Kuressaare
30
10
4
16
39:47
34
8.
Viljandi JK Tulevik
30
9
3
18
39:62
30
9.
Tartu JK Tammeka
30
7
4
19
34:72
25
10.
Pärnu JK Vaprus
30
5
3
22
24:88
18
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Tallinna FC Flora
73
Paide Linnameeskond
59
Nõmme Kalju FC
45
Tallinna JK Legion
40
JK Narva Trans
30
FC Kuressaare
34
Viljandi JK Tulevik
30
Tartu JK Tammeka
25
Pärnu JK Vaprus
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK