Premium liiga parimad poolkaitsjad 2015 (21)

Foto: Jana PiparJätkame Soccernet.ee meistriliiga hooaja kokkuvõtetega ning teisena viskame pilgu peale aasta parimatele poolkaitsjatele.

Poolkaitsjatele järgnevad iga päev kõikvõimalikud muud kategooriad ning hooaja lõppedes käivitub suur külastajate hääletus, mis selgitab lõplikult välja 2015. aasta fännide lemmikud.

Jätkame kolmandat aastat mängijate valimist proportsionaalses süsteemis: nii kaitsjaid kui poolkaitsjaid toome välja tosin, ründajaid kaheksa ning väravavahte neli. Seega igas liinis on valik piisavalt piiratud ja samas lai.

Poolkaitsjate valik kulges keeruliselt ja nii mõnigi nimi tuli raske südamega välja jätta. On debütante, on pikkade aastate järel taas parimate hulka pääsejaid, aga on ka traditsioonilisi nimesid. Eelmise hooaja teine ja kolmas on kohal, aga tiitlikaitsja Ilja Antonov jäi ühena esimestest tosina seast välja.

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2014 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Imre PühvelAleksandr Dmitrijev
Klubi: FC Infonet
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 1 (0 penaltist); 60.

Veebruaris ootamatult Eestisse naasnud Dmitrijev saabus Infonetile kui hilinenud jõulukink. Kogenud koondislane oli tagasi Premium liigas, kuid tänavu tõmbas ta Levadia asemel selga hoopis Infoneti särgi.

Dmitrijev suutis püsida terve hooaja vigastusteta ning omas endiselt suurt rolli koondises, kuid eriti tähtis oli ta klubi jaoks - paljuski tänu temale oli just Infonetil pikka aega liiga parim kaitse.

Mainimata ei saa muidugi jätta ka seda, et viimati 2005. aastal liigas skoori teinud Dmitrijev lõi sel hooajal taas värava (!) ja seda mängus, mida lisakohtunikuna ohjas Grigori Ošomkov - sama mees, kes kümme aastat tagasi selle palli oma võrgust noppima pidi.

Foto: Gertrud AlatareOmar El Hussieny
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründav poolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg
33 mängu (31 põhis); 2 (0 penaltist); 20.

Mullu jäi El Hussieny napilt Soccernet.ee parimate poolkaitsjate nimekirjast välja, kuid tänavu sai see iluviga parandatud.

Kuigi Levadia jaoks tervikuna on käimasolev hooaeg kindlasti väike pettumus, siis oma töö tegi egiptlane korralikult ära. Eriti eredalt paistis ta silma hooaja alguses, kui meeskonnal rasked ajad olid.

El Hussieny pole kindlasti kõige füüsilisem mängija, kuid oma imelise pallikäsitluse ja väljakunägemise tõttu sai peatreener Marko Kristal kasutada teda nii äärel kui ka tipuründes mänginud Ingemar Teeveri selja taga.
Foto: Gertrud AlatareAndre Frolov
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
30 mängu (20 põhis); 7 (0 penaltist); 50.

Irakli Logua ja Karl-Eerik Luigendi lahkumise järel sai üks praeguse Flora ikoonidest endale suurema rolli ning ta kasutas selle edukalt ära.

Just tema säramalöömisega langes kronoloogiliselt samasse kanti ka Flora imeline võiduseeria, mis lõppes mäletatavasti meistritiitliga. 30 mängus lõi ta seitse väravat ning enamik neist tulid tabeli alumise poole vastu. Mängudes, tänu millele Norbert Hurda hoolealused oma lähikonkurentidest paremad olidki.

27-aastane Frolov on märkamatult tõusnud üheks klubi kogenuimaks mängijaks. Kui teised noored vanameistrid on kaitseliinis, siis tema ülesandeks on mängu orkestreerida vastaste poolel, mis tal ka igati korda on läinud.
Foto: Jana Pipar
Maksim Gussev
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
32 mängu (22 põhis); 4 (0 penaltist); 30.

Juba eelmisel aastal enim arenenud mängijate nimekirjas figureerinud Maksim Gussev tegi seda jälle, kuid astus edasi veelgi jõulisema sammu - tasuks koondisekutsed ja esimene meistritiitel.

Kiiruse, teravuse ja agressiivsuse poolest silmapaistev Gussev on oma trumpe hästi kasutanud ning läbi hooaja on ta roll Floras tõusnud. Ise Gussev palju pole löönud, kuid teistele on olukordi loonud küll ja veel.

Koondises on paremäär juba pikki aastaid üks nõrk koht ning loodetavasti sirgub Narva poisist peagi sellele positsioonile rahvusvahelisel tasemel mängumees.

Foto: Gertrud AlatareDmitri Kruglov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/Vasakpoolkaitsja
Vanus: 31
Senine hooaeg
29 mängu (28 põhis); 4 (1penaltist); 70.

Me mäletame ju kõik, millises kriisis Levadia hooaja alguses vaevles. Ajakirjanikud küsisid iga mängu järel Kristalilt, kas ta muretseb oma töö pärast. Peagi hakkas ta aga Kruglovi keskväljal mängitama ja sellega kaasnesid ka võidud.

Dima ise pole enam päris nii särav olnud, kui me teda mäletame, kuid Eesti tasemel saab ta efektiivselt hakkama ilmselt igal positsioonil. Ja on saanud ka keskväljal, kuigi väravaid ja vägevaid pommlööke pole tema vasakust jalast ehk loodetud arvul tulnud.

Nagu meil kõigil, tiksub vanus peale ka Kruglovil ja nii võttes on äärelt keskele liikumine ehk loogiline sündmuste käik. Kvaliteeti on kamaluga ning puuted ja söödud on tal Premium liiga mõistes siiski esmaklassilised.

Foto: Jana PiparJoel Lindpere
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründav poolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg
26 mängu (23 põhis); 4 (1penaltist); 20.

Vigastuste küüsis Lindpere valis enda uueks sihtkohaks kunstmurul mängiva Nõmme Kalju ning võis karta, et see ta tervisele hästi ei mõju. Sergei Terehhov hoidis tema minutid küll all, kuid ta on ikkagi ootamatult palju mänginud ning saanud kirja ka täismänge.

Lindpere on mängija, kes on isegi ilma tema taset puudutamata sel hooajal kodusele vutile kõige rohkem juurde andnud. Tema kuulus "mina otsustan mänge, mina!" on ilmselt jõudnud isegi jalgpalliringkondadest väljapoole ja sellised situatsioonid kahtlemata rikastavad.

Aga mööda ei saa vaadata ka Juki tegudest palliplatsil. Võib-olla võis tema sulest natuke rohkem oodata, kuid mehe klass on lihtsalt nii kõrge, et ta ei peagi endast igal mängul maksimumi andma. Kui aga kätte jõuab mõni tõeliselt suur kohtumine, siis võib Lindpere peale kindel olla.

Foto: Jana PiparSiim Luts
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
27 mängu (25 põhis); 10 (0penaltist); 40.

Levadiasse naasis Lutsu näol hoopis teine mängija kui see, kes Florast kaks talve tagasi Norrköpingusse siirdus. Luts tuli, nägi ja hakkas kohe tegema ja möllama.

Ta on oluliselt enesekindlam ja stabiilsem kui varem. Liigas pole ilmselt ühtegi kaitsjat, kes temaga üks-ühele tahab jääda. Väravaid lõi ta mehiselt ning kerkib tõenäoliselt ka söödukuningaks.

Kas see üks samm tagasi koju tuli seetõttu, et minna uuesti välismaad vallutama? CV-sse sai ta korraliku hooaja igatahes juurde ning vabalt võib tulla ka aasta parima mängija tiitel, suurfavoriit selleks Luts igatahes on.

Foto: Gertrud AlatareDaniil Ratnikov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründav poolkaitsja, keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
30 mängu (26 põhis); 9 (0penaltist); 50.

Ratnikovi hooaeg kulges küllaltki kummaliselt, nagu Sillamäel kombeks. Oli jätkuvalt Kalevi rünnakute peaarhitekt ning mängu keskne tegelane, kuid peatreener Deniss Ugarov seda mingil hetkel tunnistada ei tahtnud.

Ugarov pääses Sillamäe etteotsa poole hooaja peal ja ta proovis Ratnikovi rolli märkimisväärselt vähendada. Esmalt üritas ta tulemusi teha nii, et 27-aastane ründav poolkaitsja üldse platsile ei pääse, kuid nõnda ei kippunud punktid tulema.

Hooaja viimases osas hakkas ta Ratnikovi kasutama allpool, kuid tähtsad väravad tulid endiselt. Ratnikov on karikamänge arvestades löönud kokku kümme väravat ning koguni 6 neist on tulnud viimase 20 minuti jooksul.

Foto: Jana PiparReginald Mbu Alidor
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
25 mängu (17 põhis); 1 (0penaltist); 20.

Vaieldamatult üks liiga parimaid pallivõitjaid ja alumisi poolkaitsjaid. Kui Kaljul läheb hästi, siis meeskonna edus ikka märkimisväärselt suur roll on just temal, kuigi see nii välja ei pruugi paista.

22-aastane prantslane veetis Kaljus oma teise hooaja ning suurt sammu edasi ei teinud, aga Eesti tasemel on tema võimete lagi juba suhteliselt lähedal. 

Hooaja keskel oli tal periood, mil ta algkoosseisu ei pääsenud ja pidi mitut mängu järjest pingilt alustama, ka karikafinaali. Peagi oli ta tagasi ja sai kirja ka oma debüütvärava, mis oli tõeline kaunitar.

Foto: Brit Maria TaelRauno Sappinen
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg
30 mängu (29 põhis); 15 (0penaltist); 30.

Kui keegi võib seda hooaega enda omaks nimetada, siis see (noor)mees on Rauno Sappinen. Ükskõik, kus Norbert Hurt teda kasutas, siis ta mängis nagu kulda.

Eelmisel aastal veetis ta enamiku ajast pinki nühkides, kuid nüüd oli algusest peale meeskonna liider ja kandis seda koormat väärika lõpuni. Lõi palju väravaid, kuigi see ei pidanud olema tema töö.

Hurt pidi ta hooaja lõpus olude sunnil isegi tipuründajaks lükkama, kuid Sappineni vorm oli nii hea, et väga vahet ei olnud, kus ta mängima peab. Väravad ja võidud tulid kontosse igal juhul. Järgmine samm on ilmselt A-koondis ja võib eeldada, et novembris saab ta juba oma debüüdi. 

Foto: Gertrud AlatareMartin Vunk
Klubi: Pärnu Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 31
Senine hooaeg
13 mängu (põhis); 3 (2 penaltist); 20.

Ainus alumise viisiku poolkaitsja on suvel Eestisse naasnud Martin Vunk. Kuigi tase lubanuks, siis ei olnud tema valikuks sugugi mitte mõni tippklubi, vaid amatöörmeeskond Pärnust.

Vunki võib kutsuda poolkaitsjate Sander Postiks. Tema mõju meeskonna tulemustele oli lihtsalt niivõrd suur - enne tema juulikuu debüüti oli Pärnu teeninud üheksa punkti, pärast seda koguni 17.

Need üheksa punkti hoidsid suvepealinna meeskonda tabeli viimasel positsioonil, kuid nüüd ollakse kindlalt püsima jäämas ja Vunk oma kogemuste ning väravatega on kindlasti keskne figuur. 

Foto: Jana PiparHidetoshi Wakui
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründav poolkaitsja, keskpoolkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg
28 mängu (24 põhis); 11 (6 penaltist); 40.

Wakui on Kaljus olnud juba pikalt ning temata seda Nõmme mändide all resideeruvat meeskonda enam ette ei kujutakski.

Päris eelmise hooaja taset ta ei näidanud, kuid tegi järjekordse vägeva hooaja vaatamata sellele, et lõpp vigastuse tõttu liialt vara tuli. Eriti just kevadeti särav jaapanlane lõi lõpuks juba neljandat hooaega järjest vähemalt 10 väravat.

Kui Eestisse tulles oli Wakui vaikne ja distsiplineeritud mängumees, siis aastatega on talle julgust juurde tulnud. Ta on hakanud kohtunikega suhtlema, käsi laiutama ja meeskonnakaaslasi utsitama. Tõeline liider. 

Napilt jäid valikust välja: Zakaria Beglarišvili (Flora), Ilja Antonov (Levadia), Indrek Ilves (Tulevik).

Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2014: 1. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
20131. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012
1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011
1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
20101. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
20091. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
20081. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
20071. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
20061. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (21)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

OLULIST
TOIMETAJA VALIK
SOCCERNET.EE JALGPALLISAADE
KOONDIS SAAB UUE NÄO
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
14
1
2
52:12
43
2.
Tallinna FCI Levadia
17
13
2
2
54:12
41
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
4
2
32:15
37
4.
Paide Linnameeskond
16
10
3
3
32:9
33
5.
JK Narva Trans
17
4
6
7
22:22
18
6.
FC Kuressaare
17
4
4
9
10:33
16
7.
Tartu JK Tammeka
17
4
3
10
24:33
15
8.
Viljandi JK Tulevik
17
4
3
10
16:34
15
9.
JK Tallinna Kalev
17
2
3
12
11:43
9
10.
Maardu Linnameeskond
16
2
3
11
9:49
9
REKLAAM
 
Kindel: Antonov Hermannstadtis ei jätka
EESTLASED VÕÕRSIL
Kindel: Antonov Hermannstadtis ei jätka (0)
Käit ja Domžale kaotasid Flora eurovastasele
EESTLASED VÕÕRSIL
Käit ja Domžale kaotasid Flora eurovastasele (1)
 
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
43
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
37
Paide Linnameeskond
33
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
16
Tartu JK Tammeka
15
Viljandi JK Tulevik
15
JK Tallinna Kalev
9
Maardu Linnameeskond
9
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK