Premium liiga parimad ründajad ja väravavahid 2015 (6)

Foto: Gertrud AlatareJätkame Soccernet.ee meistriliiga hooaja kokkuvõtetega ning kolmandana viskame pilgu peale aasta parimatele ründajatele ja väravavahtidele.

Ründajatele ja väravavahtidele järgnevad iga päev kõikvõimalikud muud kategooriad ning hooaja lõppedes käivitub suur külastajate hääletus, mis selgitab lõplikult välja 2015. aasta fännide lemmikud.

Jätkame kolmandat aastat mängijate valimist proportsionaalses süsteemis: kui nii kaitsjaid kui ka poolkaitsjaid tõime välja tosin, siis ründajaid on ära märgitud kaheksa ning väravavahte neli. Seega igas liinis on valik piisavalt piiratud ja samas lai.

Ründajate valikust leiame edurivimehed, kes on löönud kahekohalise arvu väravaid. Puurivahtidest pääsesid nelja väljatoodud nime hulka esineliku klubide põhiväravavahid. Eelmise aasta nimekirjadest on samaks jäänud nii ründajaid kui ka väravavahte kaks, kuid mulluseid võitjaid siit ei leia.

REKLAAM

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga parimad ründajad 2015 (tähestikulises järjekorras):

Statistika on võetud pärast 34. vooru.

Foto: Brit Maria TaelJaroslav Kvassov
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg
32 mängu (30 põhis); 17 (2 penaltist); 60.

Teist aastat Sillamäe Kalevis mängiv Jaroslav Kvassov on teeninud tänavu rohkem mänguaega ja löönud rohkem väravaid kui mullu.

Tabeli ülemisse poolde kuuluvate meeskondade vastu on ta siiski sahistanud ainult ühe korra ja Jevgeni Kabajevi saapaid ta täielikult täitnud ei ole. 

Kvassov on hea liikuvusega ja jõuab õigel ajal kaitsja seljataha, tekitades nõndaviisi palju väravavõimalusi. Peamäng võiks tal oma pikkuse juures küll parem olla.

Foto: Imre PühvelTaavi Laurits
Klubi: Pärnu Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg
27 mängu (4 põhis); 11 (1 penaltist); 10.

Kuigi Taavi Laurits ei mängi tabeli esimese otsa profiklubis, kus tekiks arvatavasti väravavõimalusi rohkem, on ta suutnud lüüa tänavu meistriliigas 90 mänguminuti kohta kõige rohkem väravaid.

Selle saavutuse teeb veelgi märkimisväärsemaks asjaolu, et Laurits pole saanud koos meeskonnaga palju trenni teha, kuna ta elab Tallinnas ja kuna maikuuni toimetas ta kaitseväes. Viimasest liigaväravast on tal aga hetkel möödas ühe kahe kuu.

Laurits on väga hea ninaga ründaja, kes on pikk ja jõuline, aga samas ka kiire. Palli katab ta hästi ja võitleb olukorrad lõpuni. Oma suhtumisprobleemid on ta seljataha jätnud.

Foto: Jana PiparTarmo Neemelo
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg
30 mängu (8 põhis); 10 (0 penaltist); 20.

Sarnaselt Lauritsaga on ka Neemelo arvele kogunenud väravaid rohkem kui starte põhikoosseisus. Pikakasvuline ründaja on Nõmme Kaljule väga vajalik vahetusmees, kes suudab pingilt sekkudes mängu pöörde tuua.

Väga meeldejääv oli Neemelo esitus septembri lõpus Tallinna Levadia vastu. Ta sekkus vahetusest 0:1 kaotusseisus ning teenis seejärel penalti, millest löödi viigivärav, ja lõi ise 87. minutil võiduvärava. Kindlasti mäletatakse veel kaua ka "Karu" 84. minuti akrobaatilist võiduväravat Pärnu Linnameeskonna vastu, mis leidis aset augusti alguses. 

Aastatel 2005 ja 2012 meistriliiga parimaks ründajaks valitud Neemelo võtab hästi pikki palle maha ja võidab palju kahevõitlusi. Oma aegluse korvab ta rahulikkuse ja täpsusega.

Foto: Jana PiparAts Purje
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 30
Senine hooaeg
31 mängu (23 põhis); 14 (1 penaltist); 30.

Ats Purje naasis Eesti liigasse edukalt, võttes siin mängides endale koha koondise põhikoosseisus. Meistriliigas on tema hooaja kontos lisaks 14 väravale ka 8 resultatiivset söötu.

Eriti hästi mängis suure liikumisraadiusega ja kiire Purje esimesed kaks kolmandikku hooajast, kui ta tundus olevat üks põhikandidaate liiga parima mängija auhinnale.

Perioodil 20. juulist kuni 14. augustini lõi Purje kuue liigamänguga üheksa väravat. Hiljem jäi tema hoog väiksemaks.

Foto: Imre PühvelVjatšeslav Zahovaiko
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg
26 mängu (21 põhis); 17 (2 penaltist); 71.

Vjatšeslav Zahovaiko kindlustas tänavu oma teist kohta meistriliiga kõigi aegade väravalööjate edetabelis. Ta suutis ainsa mängijana teha kübaratriki kahes järjestikuses voorus. Ta valiti aprillikuu parimaks mängijaks, hoolimata sellest, et tema koduklubi Paide Linnameeskond oli tol hetkel ainsagi võiduta tabeli viimasel kohal.

Zahovaiko võtab pikki palle edukalt maha, mängib võrdselt väga hästi mõlema jalaga ning annab filigraanseid karistuslööke. Ta tunneb end palliga ülimalt enesekindlalt ja on Artur Rätteli pisut enda varju jätnud.

Hooaja alguses ja lõpus eriti hea olnud Zahovaiko langes hooaja keskel küll väikesesse mõõna, mille üheks põhjuseks olid kuu aja jooksul teenitud kaks punast kaarti, mis tõid kaasa ka mitmemängulised keelud. Eriti rumal oli duubelvõistkonna kohtumise üleajal hangitud eemaldamine.  

Foto: Jana PiparVitalijs Zils
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 13 (0 penaltist); 41.

Vitalijs Zilsil on vahele jäänud vaid kaks kohtumist, kõigis ülejäänud mängudes on ta kuulunud Narva Transi põhikoosseisu. Kuigi pärast Dmitri Barkovi tulekut maikuus paigutati Zils poolkaitsesse, ei raugenud Läti mängija väravahoog.

Zils on suurepärase väravavaistu ja liikumisega, oskab olla õigel ajal õiges kohas ja realiseerida võimalusi väga hea protsendiga.

Ta on ainus mängija, kes skooris tänavu meister Flora vastu kolmes liigamängus.

Foto: Imre PühvelJoonas Tamm
Klubid: Viljandi Tulevik, Tallinna Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg
31 mängu (21 põhis); 10 (1 penaltist); 30.

Joonas Tamm murdis end siia nimekirja mänguga hooaja esimeses pooles Viljandi Tuleviku eest. Ta tundis end kontrarünnakutele mängivas Tulevikus hästi, kasutades ees olevat ruumi efektiivselt ära. 

Eriliselt jäi Tamm meelde Paide Linnameeskonnale, sest lõi järvamaalastele kahe järjestikuse vooruga kokku viis väravat. Tamme siirdumine hooaja keskel Tallinna Florasse oli Tulevikule ränk hoop, mida ilmestavad viljandlaste kogutud punktisummad hooaja esimeses (18) ja teises (3) pooles.

Floras ei suutnud Tamm kohe tegusid tegema hakata. Praeguses klubis on ta löönud poole hooaja jooksul vaid ühe liigavärava, kuid see võib tuleneda ka sellest, et Flora joonisesse suurekasvulised ründajad väga hästi ei sobi (ka Sakari Tukiainen ei suutnud end rohevalges meeskonnas kehtestada).

Foto: Jana PiparIngemar Teever
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 32
Senine hooaeg
33 mängu (31 põhis); 23 (0 penaltist); 30.

Ingemar Teever on saamas teist korda (esimene kord oli aastal 2008) meistriliiga väravakuningaks. Kõigi aegade väravaküttide edetabelis möödus ta tänavu Indrek Zelinskist ja tõusis Dmitri Lipartoviga setsmendat kohta jagama. Konstantin Nahkile kuuluv kuues tabelirida on hetkel vaid ühe tabamuse kaugusel.

Arvukate väravate hulgas oli ka väga olulisi kolle. Kõige meeldejäävama soorituse tegi ta derbimängus Tallinna Flora vastu, kõksides palli üle Enar Jäägeri ja virutades selle siis pöördelt tagumise posti kõrvale. See tabamus andis Levadiale 1:0 võidu ja valiti maikuu ilusaimaks.

Teever, kes on eriti võimas õhus, istutas oma heade esitustega Kaimar Saagi varupingile ning ei lasknud koondise peatreeneril Magnus Pehrssonil end ära unustada. Koondisega sai Teever reisida muuhulgas Wembleyle.

Napilt jäid valikust välja: Vladislavs Kozlovs (Infonet), Kristjan Tiirik (Tammeka).

Parimad väravakütid:

23 Ingemar Teever (Levadia)
17 Jaroslav Kvassov (Sillamäe) ja Vjatšeslav Zahovaiko (Paide)
15 Rauno Sappinen (Flora)
14 Ats Purje (Kalju)
13 Vitalijs Zils (Trans)
12 Vladislavs Kozlovs (Infonet)
11 Taavi Laurits (Pärnu) ja Hidetoshi Wakui (Kalju)
10 Siim Luts (Levadia), Tarmo Neemelo (Kalju) ja Joonas Tamm (Tulevik/Flora)

Väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud mängijad, kes löönud vähemalt 5 väravat):

0,96 Taavi Laurits (Pärnu)
0,76
 Ingemar Teever (Levadia)
0,76 Vjatšeslav Zahovaiko (Paide)
0,75 Tarmo Neemelo (Kalju)
0,75 Vladimir Voskoboinikov (Kalju)
0,68 Albert Prosa (Flora)
0,58 Igor Subbotin (Levadia)
0,57 Ats Purje (Kalju)
0,57 Rauno Sappinen (Flora)
0,57 Jaroslav Kvassov (Sillamäe)

Kübaratrikid:

2 Jaroslav Kvassov (Sillamäe) ja Vjatšeslav Zahovaiko (Paide), 1 Vladislavs Kozlovs (Infonet), Taavi Laurits (Pärnu), Ats Purje (Kalju), Kaimar Saag (Levadia), Vitalijs Zils (Trans), Joonas Tamm (Tulevik/Flora) ja Ingemar Teever (Levadia).

Eelmiste aastate meistriliiga parimad ründajad:

20141. Jevgeni Kabajev, 2. Igor Subbotin, 3. Manucho
20131. Rimo Hunt, 2. Vladimir Voskoboinikov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
20121. Tarmo Neemelo, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Vladislav Ivanov
20111. Aleksandrs Cekulajevs, 2. Albert Prosa, 3. Tarmo Neemelo
20101. Sander Post, 2. Jüri Jevdokimov, 3. Rauno Alliku
20091. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
20081. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
20071. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
20061. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever

Premium liiga parimad väravavahid 2015 (tähestikulises järjekorras):

Statistika on võetud pärast 34. vooru.

Foto: Brit Maria TaelMihhail Lavrentjev
Klubi: Tallinna Infonet
Vanus: 25
Pikkus: 198
Senine hooaeg:
27 mängu (27 põhis); 20 (2 penaltist); 10.

Hoolimata asjaoludest, et Mihhail Lavrentjev seitsmes kohtumises ei osalenud ja et ta ei mängi esikolmikusse kuuluvas klubis, on ta teinud tänavu meistriliigas kõige rohkem nullimänge.

Lavrentjev, kes on väga pikk, aga samas ka hea liikuvusega puurivaht, tõrjus A-koondise piirimaile jõudnud Matvei Igoneni pingile, mängides viimase üle. Väravavahi kohta pole 25 mingi vanus, mistõttu võib Lavrentjevilt oodata tulevikus koondisekoha ees võitlemist. 

Negatiivse poolepealt jäävad Lavrentjevit kollitama juulikuised apsakad Tallinna Flora ja Tallinna Levadia vastu, mis põhjustasid Infonetile kaks järjestikust minimaalset kaotust ning andsid võimaluse proovida ka Igonenile. 

Foto: Gertrud AlatareSergei Pareiko
Klubi: Tallinna Levadia
Vanus: 38
Pikkus: 193
Senine hooaeg:
30 mängu (30 põhis); 25 (3 penaltist); 40.

14-aastase eemaloleku järel Eesti liigasse naasnud Sergei Pareiko mängis oma kõrge taseme välja ja kandis veel ka mingi osa aastast koondise esikindaid. Aleksei Širokovi tõrjus ta sügavale pingile, kuniks too suvel Tallinna Levadiast lahkus.

Pareiko tõi välismaalt kaasa oma rikkalikud kogemused ja juhendas väravast väga hästi oma meeskonnakaaslasi. Tema kohalolek lisas ilmselt platsil jooksvatele kaaslastele kindlustunnet ja ta oli üks põhjuseid, miks Levadia kaotas esimesest 27 mängust vaid ühe.

Pareiko miinuseks on tema närvilisus. Kollaste kaartide tõttu pidi ta vahele jätma olulise kohtumise Nõmme Kaljuga, mis ilma temata kaotati, ning oma liigahooaja lõpetas ta penalti põhjustamise ja punase kaardiga Tallinna Flora vastu.

Foto: Gertrud AlatareVitali Teleš
Klubi: Nõmme Kalju
Vanus: 32
Pikkus: 184
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 34 (4 penaltist); 00.

Kalju kapten Vitali Teleši väärtust näitab tõsiasi, et Nõmme klubis oma neljandat hooaega lõpetav väravavaht on jätnud kõigi nende aastate peale vahele vaid ühe liigamängu. 

Sel hooajal on talle löödud rohkem väravaid kui eelmistel ning ta tahaks ilmselt unustada 4:5 kaotuse Paide Linnameeskonnale, misjärel ta peatreener Sergei Terehhovilt avalikku kriitikat sai. Samas on Teleš ainus puurivaht, kes teinud tänavu meistriliigas kaks penaltitõrjet, olles nurjanud ekskoondislaste Vjatšeslav Zahovaiko ja Andrei Sidorenkovi plaanid.

Kogenud Teleš pole väravavahi kohta kõige pikem, kuid kompenseerib pikkuse heade reflekside ja vastutulekutega. 

Foto: Brit Maria TaelMait Toom
Klubi: Tallinna Flora
Vanus: 25
Pikkus: 185
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 21 (0 penaltist); 00.

90 mänguminuti kohta tänavu meistriliigas kõige vähem väravaid läbi lasknud Mait Toom on tšempionite puurilukk ning sellest tulenevalt on tal ka oma ametivendadest vähem tööd olnud, aga ta pole kaotanud keskendumist ka "igavamatel" hetkedel. Oma vähest tööd teeb ta suure enesekindlusega, olles otsustaval hetkel tasemel.

Tõrvatilgaks meepotti jääb Toomile lõppevast liigahooajast Sillamäe Kalevi kaitsja Igor Dudarevi värav otse keskringist. Oma üldiselt heade esitustega on ta aga silma jäänud ka koondise treeneritele, kes Toomile ühe võimaliku debütandina järgmisteks maavõistlusteks kutse saatsid.

Esimest (ja seni viimast) korda valiti Toom Soccernet.ee külastajate poolt meistriliiga parikaks väravavahiks juba aastal 2010, kui ta esindas Tartu Tammekat.

Napilt jäi valikust välja: Roman Smiško (Trans).

Nullimängud:

15 Mihhail Lavrentjev (Infonet)
14 Vitali Teleš (Kalju) ja Mait Toom (Flora)
11 Sergei Pareiko (Levadia) ja Mihhail Starodubtsev (Sillamäe)
10 Roman Smiško
3 Karli Kütt (Tammeka), Mart-Mattis Niinepuu (Paide), Karl-Romet Nõmm (Tulevik) ja Kristjan Tamme (Pärnu)

Sisselastud väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud väravavahte, kes mänginud vähemalt 900 minutit):

0,67 Mait Toom (Flora)
0,74
 Mihhail Lavrentjev (Infonet)
0,86 Sergei Pareiko (Levadia)
1,00 Vitali Teleš (Kalju)
1,15 Roman Smiško (Trans)
1,16 Mihhail Starodubtsev (Sillamäe)
2,00 Kristjan Tamme (Pärnu)
2,05 Karl-Romet Nõmm (Tulevik)
2,12 Mart-Mattis Niinepuu (Paide)
2,17 Martti Puolakainen (Tulevik)
2,55 Karli Kütt (Tammeka)
3,29 Joel Vabrit (Pärnu)

Eelmiste aastate meistriliiga parimad väravavahid:

2014: 1. Roman Smiško, 2. Matvei Igonen, 3. Mihhail Lavrentjev
20131. Roman Smiško, 2. Vitali Teleš, 3. Matvei Igonen
20121. Vitali Teleš, 2. Roman Smiško, 3.-4. Michael Patrick Kaltenhauser, 3.-4. Stanislav Pedõk
20111. Marko Meerits, 2. Kert Kütt, 3. Martin Kaalma
20101. Mait Toom, 2. Sergei Lepmets, 3. Martin Kaalma
20091. Martin Kaalma, 2. Mihkel Aksalu, 3. Moritz Stehling
20081. Mihkel Aksalu, 2. Martin Kaalma, 3. Rene Kaas
20071. Mihkel Aksalu, 2. Artur Kotenko, 3. Kert Kütt
20061. Artur Kotenko, 2. Martin Kaalma, 3. Pavel Londak
2005: 1. Artur Kotenko, 2. Sergei Ussoltsev, 3. Pavel Londak

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

AndySelva   •  
(90.190.231.***)
Nüüd tekkis küsimus et miks Saliste parimate poolkaitsjate hulka ei mahtunud ja kuramuse Hussieny ja Kruglov mahtusid ?
ma tean   •  
(146.255.183.***)
sest see on soccernet......
rallikas   •  
(80.235.45.***)
Nendes hooajalõpu kokkuvõttetes on toodud välja Soccerneti toimetuse arvates paremad/parimad mängijad. Lõpphääletusel saate ise otsustada ju selles, keda te valida tahate. Võite ka kogu Flora duubli koosseisu hooaja parimate mängijate nimistusse panna, kui tahate - keegi ei takista.
Sillamäe   •  
(62.65.217.***)
Ei ole küll Flora fänn, aga eks see rohkem maitse asi, et nimekirjas on Flora eest 1 (ühe!!!) värava löönud mängija, aga 15 väravaga Sapi pole mainimist väärt. Võiks edetabelit parima arvestuses korrigeerida resultatiivsete söötude arvuga, kui juba 90 min kohta väravate arv on ära toodud.
Ja Pareiko parim väravavaht??? Täna on juba 1 nov ent Pareiko kaartide arv kuidagi ilustatud.
Tamm   •  
(146.255.183.***)
JUUUNAS!
Wtf   •  
(109.240.22.***)
Kus nõmm ??

Sisene
MÄNGUPÄEV
LIVE: Eesti klaarib San Marinoga kaheksa aasta tagust võlga  (mäng käib!)
TASKUHÄÄLINGU JUTUD
PIIRI TAGA TOIMUB
FLORA KINDLUSTAS TIITLI
ITAALIA ELU
Tunjov: minu mängud Serie A-s olid avanss ja minevik. Praegu käib töö tuleviku nimel
JUTUD KOONDISLASTEGA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
3
0
77:15
81
2.
Tallinna FCI Levadia
29
21
5
3
65:17
68
3.
Nõmme Kalju FC
29
16
7
6
54:25
55
4.
Paide Linnameeskond
29
16
6
7
74:29
54
5.
FC Kuressaare
29
12
7
10
37:38
43
6.
JK Narva Trans
29
9
5
15
38:50
32
7.
Tartu JK Tammeka
29
7
6
16
28:52
27
8.
JK Tallinna Kalev
29
7
3
19
35:84
24
9.
Tallinna JK Legion
29
4
6
19
26:70
14
10.
Pärnu JK Vaprus
29
2
2
25
27:81
8
Kuidas läheb Eesti koondisel San Marino vastu?
86%
8%
6%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • L 14.30 Kalev - Vaprus (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuresaare - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Flora - Legion (Premium liiga)
  • P 12.00 Saku - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • P 14.30 Paide - Trans (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
81
Tallinna FCI Levadia
68
Nõmme Kalju FC
55
Paide Linnameeskond
54
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
27
JK Tallinna Kalev
24
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8