Premium liiga parimad poolkaitsjad 2016 (16)

Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee Premium liiga hooaja kokkuvõtted jätkuvad toimetuse hinnangul 12 enim silma paistnud poolkaitsja esitlemisega.

Poolkaitsjatele järgnevad iga päev kõikvõimalikud muud kategooriad ning hooaja lõppedes käivitub suur külastajate hääletus, mis selgitab lõplikult välja 2016. aasta fännide lemmikud.

Neljandat korda järjest jätkame mängijate valimist proportsionaalses süsteemis: nii kaitsjaid kui poolkaitsjaid toome välja tosin, ründajaid kaheksa ning väravavahte neli. Seega on valik igas liinis piisavalt piiratud ja samas lai.

Kui ründajad tõusid tänavu võrreldes varasemate aastatega veidi vähem esile, siis nende asemel said särada just poolkaitsjad. Tavapärast kvaliteeti näitasid "vanad olijad" Aleksandr Dmitrijevi, Reginaldi ja Zakaria Beglarišvili näol, värsket tõid  juurde näiteks Levadia poolt palgatud venelased Anton Mirantšuk ja Jevgeni Kobzar.

REKLAAM

Ükski klubi eraldi tänavusel aastal esile ei tõusnud. Kahe mehega pääsesid nimekirja nii Flora, Infonet, Levadia, Kalju kui ka Narva Trans. 

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2016 (tähestikulises järjekorras):

Foto: Brit Maria TaelZakaria Beglarišvili
Klubi
: Tallinna Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg
29 mängu (27 põhis); 4 (0 penaltist); 15 väravasöötu; 10.

Kuigi Premium liiga versioon Kostja Vassiljevist tegi Eesti pinnal tegusi juba kuus aastat tagasi, siis seni figureeris ta meie valikus vaid 2014. aastal. Eelmisel aastal jäi ta napilt valikust välja ning ka tänavuse hooaja algus ei olnud üleliia väljapaistev.

Sarnaselt mitmele varasemale aastale muutus ka tänavu tema mäng silmnähtavalt just hooaja teisel poolel. Seekord oli selgeks ajendiks Flora juulikuine treenerivahetus ning selle tõestuseks sündisid tema 15 resultatiivsest söödust koguni 12 Argo Arbeiteri käe all.

Kuigi grusiini füüsiline võimekus on liigas ilmselt üks nõrgimaid, kompenseerib ta seda geniaalse väljakunägemise ning suurepärase pallikäsitlemisega. Selle krooniks troonib ta lisaks resultatiivsete söötude arvestusele ka võimaluste tekitamise edetabelis kindlalt liidrikohal.

Foto: Imre PühvelAleksandr Dmitrijev
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Kaitsev poolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 0 (0 penaltist); 1 väravasööt; 100.

Eesti jalgpalli üks elavaid legende kuulub meie nimistusse juba viiendat korda ning seni on ta koguni kolm korda ka esikolmikusse jõudnud.

Midagi uut ei ole ka see aasta tema kohta rääkida. Trumpideks fantastiline mängulugemine ning üldine intelligentsus ja tugev autoriteet, mis teevad temast Infoneti potentsiaalse tiitlivõidu ühe peamise arhitekti. Kui Infoneti väravatesse panustas ta tänavu vaid ühe resultatiivse sööduga, siis ligi 90-ni küündiv sööduprotsent on omaette kvaliteedinäitaja.

Nagu ka mullu, suutis Dmitrijev tänavu hooaja ilma suuremate vigastusteta läbida. Positsioonile omane kollaste kaartide rohkus põhjustas küll mõne mängukeelu, kuid 34-aastasena kirja saada üle 30 liigamängu on kõva number.

Foto: Gertrud AlatareArtjom Dmitrijev
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 8 (penaltist); 2 väravasöötu; 71.

Veidi ootamatult viimase kahe hooaja jooksul Kalju raudvaraks kujunenud Artjom Dmitrijev ei ole seni küll A-koondisesse ust lahti murdnud, kuid koduliigas on ta juba aastaid stabiilne tegija olnud. Lisaks on tal all mitmeid hooaegu välismaal.

Aastaid stabiilselt pildil püsimisest hoolimata murdis ta esmakordselt meie nimistusse alles tänavu. 

Sergei Frantsevi juhendatava Kalju ühe võtmemängijana on ta korralikult tööd rügav keskpoolik, kes on ka ise resultatiivne. Kaheksa löödud väravat on kastist-kasti stiiliga poolkaitsja kohta igati korralik number. 

Foto: Imre PühvelSvjatoslav Jakovlev
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg
32 mängu (27 põhis); 3 (0 penaltist); 11 väravasöötu; 40.

2013. aastal Peterburi Zeniti noorteakadeemiast Eestisse naasnud Jakovlevi jaoks oli tegu läbimurdehooajaga, mida kroonisid meeldejäävad esitused noortekoondiste ridades.

Imelise tehnilise pagasi ning stardikiirendusega kujunes temast üks Premium liiga äärekaitsjate suurimaid hirme ning paari aasta perspektiivis võiks temast kujuneda ka oluline relv A-koondisele.

Jakovlev oli esirinnas võtmesöötude ning tsenderduste kvaliteedi poolest. 11 väravasöödu kõrval kogunes tema arvele ka kolm ise löödud väravat. Samuti paistab mehe iseloom paigas olevat. Kõik eeldused ilusaks karjääriks on olemas.

Foto: Jana PiparJevgeni Kobzar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon
: Äärepoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
31 mängu (28 põhis); 9 (0 penaltist); 11 väravasöötu; 30.

24-aastane ääremängija oli Levadia jaoks igati korralik leid. Kui hooaja alguses tundus ta veidi roostes olevat, siis Siim Lutsu lahkumisega kasvas hüppeliselt ka tema tähtsus.

Kobzari näol on tegu väga väleda ja tehnilise ääremängijaga, kes on Levadiale samuti korralikult kasu toonud oma teravate standardolukordadega.

Euroopa liigas tõi just tema värav Fääri saartel Levadia raskest seisust välja. Koduliigas on üheksast löödud väravast veelgi muljetavaldavam 11 resultatiivset söötu.

Foto: Imre PühvelBrent Lepistu
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg
28 mängu (19 põhis); 1 (0 penaltist); väravasööt; 50.

23-aastase Lepistu saatus lõppeval hooajal oli sarnane Beglarišviliga. Kevadel Norbert Hurda käe all kiputi talle eelistama nooremaid kolleege Jan Kokla ja German Šleini näol, kuid Argo Arbeiteri tulekuga kasvas ka tema roll.

Kui suvel rääkis ta oma lootustest pääseda koondisega aasta lõpus sõprusmängudele, siis ilusad mängud hooaja teises pooles tõid talle kaasa isegi esimesed mänguminutid valiksarjas - Martin Reim vahetas ta Gibraltari vastu mängu lõpu eel sisse.

Kuigi ründeomaduste poolest pole mees just kõige resultatiivsem, siis suurepärase diagonaalpalli, mänguehitamise oskuse ning korraliku lõhkumisega on tal kõik moodsa alumise keskpoolkaitsja omadused olemas.

Foto: Jana PiparMaksim Lipin
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
32 mängu (29 põhis);  (0 penaltist); väravasöötu; .

Mõned aastad tagasi Infonetis esile tõusnud Maksim Lipini jaoks kujunes eelmine hooaeg Levadia ja Transi ridades mänguaja mõistes korralikuks õuduseks. Sillamäel on ta aga tänavu raudkindlaks põhimeheks tõusnud.

Lipini näol on tegu kiire, tehnilise, väga tugeva löögi ning heade tsenderdustega mängijaga. Kuigi Deniss Ugarovi suhteliselt kaitsev mängustiil ei lubanud loomingulistel mängijatel hooaja esimeses pooles üleliia särada, siis mehe kvaliteet tuli sellest hoolimata korralikult esile. 

Kui kaks löödud väravat ei ole midagi väga hiilgavat, siis resultatiivsete söötude poolest liigas esikümnesse kuulumine on Sillamäe eest mängides igati kiiduväärne saavutus.

Foto: Imre PühvelNikolai Mašitšev
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
28 mängu (27 põhis); 7 (penaltist); 10 väravasöötu; 40.

Eesti jalgpalli mõistes juba vana tegija karjäär on olnud üpris sarnane Artjom Dmitrijevile. Välisriikide külastuste kõrval on tema karjäär kodumaal väga korralik olnud ning parimate poolkaitsjate nimekirja kuulub ta juba kolmandat korda.

Mašitšev oli ka tänavusel hooajal üks Infoneti rünnakuteravuse selgeid liidreid. Väga mitmekülgne mängija, kes on suure kasuteguriga nii ründes kui kaitses. Lisaks ka korralik töörügaja ning kuulub tsenderduste ja löögikvaliteedi poolest liiga ladvikusse.

Eriti oluliseks kujunes tema roll Infonetile tänavu suvel. Kogu hooaja peale pani ta mullusega võrreldes kõvasti juurde nii löödud väravate kui ka väravasöötude arvestuses.

Foto: Gertrud AlatareMartin Miller
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg
34 mängu (33 põhis);  (0 penaltist); väravasöötu; .

Miller murdis meie valikusse selgelt kõige noorema mängijana ja seda alles oma teisel täishooajal kõrgliigas. Mehele on Tammekas antud suhteliselt suur vabadus ning seega võis see tema arengule igati kasulik olla, et mees Tallinna suurklubidesse ei siirdunud.

Kolme ringi järel edestasid Millerit võtmesöötude osas vaid Beglarišvili ja Kruglov, söödutäpsus on stabiilselt olnud 80% kandis ning lisaks väga kõrged tulemused kahevõitluste võitmises. 

Lisaks sisuliselt täishooajale Premium liigas oli ta kindel põhikoosseisumees U-21 koondises ning kõigi märkide järgi peaks järgmine hüpe karjääriredelil olema aja küsimus.

Foto: Gertrud AlatareAnton Mirantšuk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon
: Ründav poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg
28 mängu (27 põhis); 14 (penaltist); väravasöötu; 21.

Suurte ootustega talvel Levadiasse saabunud Moskva Lokomotivi kasvandikul läks kevadel küll aega, et end algkoosseisus kehtestada, kuid seejärel muutus ta vastaste kaitsjate jaoks sisuliselt pidurdamatuks ja esitas tugeva avalduse võitmaks Premium liiga parima ülemineku või isegi fännide lemmiku auhind.

21-aastane ründav poolkaitsja mängib oma nooruse kohta nagu vana kala. Mirantšuki kiirus, tehnika ja löök on midagi sellist, mis teda vähemalt teoorias ei tohiks siinmail kaua hoida.

14 väravat ja 8 väravasöötu ning kogu liiga peale enim tehtud triblamiskatseid tõid talle sügiseks ka kutse Venemaa noortekoondise kogunemisele.

Foto: Imre PühvelDmitri Prošin
Klubi: Narva Trans
Positsioon
: Keskpoolkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 13  (0 penaltist); väravasööt; .

32-aastaselt karjääri esimese välislepingu teeninud Prošini näol on tegu ühega vähestest, kelle toomine idapiiri tagant kujunes Transi jaoks õnnestumiseks.

Tegu on klassikalise kastist-kasti poolkaitsjaga. Meeletu töövõimega keskväljamees oli kohati sunnitud lappima ka äärekaitse positsiooni.

Suuresti tänu väga heale kauglöögile ja positsioonivalikule sai ta oma kontosse kirja koguni 13 väravat, millele keegi teine Transist ei ole vastu saanud.

Foto: Gertrud AlatareReginald
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Kaitsev poolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg
27 mängu (27 põhis);  (0 penaltist); väravasööt; .

Kolmas hooaeg Kaljus, kolmas kord olla siin nimekirjas. Lille'i kasvandikult sisuliselt identne hooaeg eelmistele ning ilma tema panuseta oleks Kaljut tiitlikonkurentsis raske näha. 

Mängustiililt Eesti oma Claude Makelele või N'Golo Kante, kel on ülivõimas mootor ja kellest kahevõitlustes on sisuliselt võimatu mööda astuda.

Mullu ühe hooaja ilusaima värava löönud Reginald ei ole tänavu veel ise võrku sahistanud, kuid rünnakute alustamisel on siiski ka temal tähtis roll olnud.

Napilt jäid valikust välja: Reio Laabus, Sergei Mošnikov, Pavel Marin, Aleksandr Kulinitš.

Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:

20151. Joel Lindpere, 2. Martin Vunk, 3. Rauno Sappinen.
20141. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
20131. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012
1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011
1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
20101. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
20091. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
20081. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
20071. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
20061. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

k9   •  
(90.191.43.***)
Miranchuk reaalselt parim mängija liigas see hooaeg.
Arvamus   •  
(194.204.41.***)
Grusiin on veidi meelevaldselt siin. Pool hooaega täeisti nähtamatu ehk selle eest ei tohiks teda siin valikus juba olla. Võib vaielda, aga veidi sama probleem oli kaitsjate valikus Sidoga, kes ka tegelikult suvisel perioodil oli täiesti kadunud.

Mis poolkaitsjaid puudutab, siis täiesti kindlasti Reginald! See on uskumatu mees ja ilma temata on Kalju mäng olematu. Kaitsva pooliku musternäidis, kellega samal pulgal oleks ka mu teine valik Dmitrjev (Infonet). Lisaks Mirantśuk ja neljanda mehena... ma ei teagi, kes see neljas mees peaks olema. Kalju Dmitrjev tõesti hea olnud ning Jakovlev ja Miller on vastavalt Trnasis ja tammekas samuti korraliku minekut näidanud. Flora meeste puhul tõesti probleemiks see, et pool aega on ühed mehed head mängu näidanud ja pool hooaega teised mehed enam-vähem samuti. Ühtegi eredat tähte kahjuks läbi hooaja sealt ei leia :(
Zaka   •  
(195.250.176.***)
Kui ees mees on ikka 15 väravasöötu andud ja lisaks sellele ka üli häid sööte jagab oma meestel, peaks ta kindlasti siin topis olema. See selleks, et ta pool hooaega oli kadunud, Hurda käe all ei saanudki ta oma mängu mängida. Zaka hakkas just väga õigel perioodil oma taset näitama ja on Flora tagasi kõrgesse mängu toonud.

Niiet "Arvamus" Zaka osas panid natuke mööda.
Arvamus   •  
(194.204.41.***)
Arvamuste võlu ongi selles on need on erinevad :)

Jään siiski oma seisukohale kindlaks. Pool hooaega oli mees kadunud ja läbivalt teda selle hooaja parimaks poolikuks pidada on see-tõttu väär. Hooaja teine pool tõesti, aga terve hooaeg kahjuks ei. Sama hea oleks parimaks värvavahiks pidada meest, kes istub terve aeg pingil, aga üksikud mängud väljakul hoiab värava puhtana. Kas see tähendab, et tegu on ka siis hooaja parimate väravahtide hulka kuuluva mehega ja lihsalt peatreener on süüdi, et teda rohkem ei kasutanud.

Pikk jutt, sitt jutt: Grusiin on hooaja teisel poolel hea olnud ja tore, et teda ka siin esile toodud, aga hooaja lõikes teda kahjuks parimate hulka lugeda ei saa.
G.   •  
(90.190.24.***)
Artjom Dmitrijev
ahah   •  
(193.40.244.***)
hääleta või vanameister parimaks, midagi pole teha, taset lihtsalt pole!

Sanja on lihtsalt kõige parem
Sos   •  
(194.150.6.***)
Artjom Dmitrjev on ju puhka jalga mees,mida te küll näete?
rasmus   •  
(217.71.45.***)
marin puudu
...   •  
(146.255.183.***)
Sander puri on puudu...mees kes on end taas leidnud kaljus. Mängis isegi koondisesse end tagasi.
GG   •  
(217.71.47.***)
Mosnikov oleks pidanud kindlasti valikus olema,mängud A-koondise eest on silmapaistvad ja kindlasti tehniliselt liiga parim keskpoolik
õiguseeest   •  
(85.253.225.***)
Mašitsev, Mirantšuk ja Jakovlev oleks õige valik
Juu   •  
(217.159.191.***)
Rahu. Kõigil on võimalus oma lemmikud juurde lisada
S   •  
(2001:7d0:8b2d:3b80:791.***)
Imelik valik. Ei hakka hääletama mingeid kloune.
Küpsis   •  
(146.255.183.***)
Sander Puri on ennast aastatega turismireisidel ühest klubist teise devalveerinud ja siia tabelisse tal niipea veel asja pole.
jah   •  
(82.131.59.***)
kus on Mosse ja Pafka?????
minu arvamus....   •  
(213.35.252.***)
......nii paljude kollastega mehed ja parimad?Tõesti pole midagi see aasta valida nende meeste hulgast.

Sisene
BRASIILIA HULLAS
Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea
JAAPAN LANGES
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
KATARI MM
SUURE DUELLI OOTUSES
Päeva klõpsud | Võimas Mbappe, naisfännide lemmik ja vägev soeng
KODUNE JALGPALL
KATARI MM
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
REAMEES SAARMA
Debüüthooajal kõrgliiga parimaks valitud reamees Saarma: Anderlechtiga mängides taipasin, et ega see Premium liiga ju ka nii hull ei ole
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
Soccernet.ee külastajate suurel hääletusel valiti Premium liiga tänavuse hooaja fännide lemmikuks Paide Linnameeskonna väravakütt Robi Saarma. Hooaja sümboolses koosseisus on võrreldes mullusega kaheksa uut meest!
KOKKUVÕTTED 2022
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11